Rubínový kruh

Bývalá alchymistka Sydney se svým vampýrským novomanželem Adrianem nachází útočiště na morojském královském dvoře. Vytoužený klid se ale nedostaví: oba je ničí soužití s Adrianovou matkou a nenávist okolí. Nejhorší je ale vědomí, že kdosi unesl jejich kamarádku Jill, a oni s tím nemůžou nic dělat. Vlastně můžou... pokud se odhodlají riskovat vše, na čem jim záleží.

Touha po spravedlnosti nakonec převáží. Sydney a Adrian se vydávají hledat ztracenou kamarádku, na jejímž životě závisí osud všech Morojů. Kdyby totiž Jill jakožto jediná královnina příbuzná přišla o život, musela by královna odstoupit. A právě o to nepřátelům jde.

Svět, jak ho ještě donedávna znali, se mohutně otřásá v základech. A oni dva jsou jediní, kteří tomu můžou zabránit. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/21_/211250/pokrevni-pouta-rubinovy-kruh-QdF-211250.jpg 4.5348

Pokrevní pouta (6.)

The Ruby Circle (2015)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Domino

Julinka679

Nemůžu uvěřit, že už je konec! Že už si nepřečtu žádný příběh o Sydney, Adrianovi, nezletilé a o ostatních :-( Byla to úžasná čtenářská jízda a já na ni nikdy nezapomenu! :-)

Veeria

Krásné putování světem Morojů, Dhampýrů, Strigojů,Alchymistů a Čarodějnic. Byla to jízda. Nezapomenu. Vrátím se. Navždy. Tyto knihy jsou darem!

Lioness01

Spoiler
Tenhle díl se mi hodne libil. Nejvic se mi asi libilo, ze se otevrel zase novy svet - komunita, ve ktere byla Olive, a cela ta situace ktera se k olive poutala.
Naopak mi na tehle serii nejvic vadi, ze se nedejou zadne zvraty. Jediny zvrat, ktery stoji za zminku, bylo to sydneyino uneseni a taky jillino. V tehle knize byla zvratem olivina smrt, ale jinak vychazelo vse podle planu, az to bylo k nevydrzeni. Pri osvobozovani nikdo nezemrel. Zadna hlavni postava neutrpela nejakou ujmu. Vazne mi vadi, jak ty postavy vedely vse dopredu a nikde se nic nepokazilo.
Presto me ale neco nuti dat knizce 5 hvezd, i kdyz ji spis vidim na ctyri.

Vampirosa

Když jsem dočetla Vampýrskou akademii, musela jsem se rozloučit se svou oblíbenou postavou Rose, což nebylo zrovna lehké. Ale když jsem dočítala Pokrevní pouta, došlo mi, že se loučím nejen se Sydney, ale s celým světem Morojů, dhampýrů a alchymistů.
Rubínový kruh mě v ničem nezklamal. Opět si mě napínavý příběh udržel do posledního písmene a nepřestával vyvádět z míry. Obdivuji Sydney - její odvahu, sílu, moudrost... Snad každá žena by chtěla být jako ona. Jedná se o krásné zakončení knižní série, kde však je stále prostor pro pokračování. :)

kklepkaa

Uf, konečně to mám za sebou a jsem ráda, že tahle protivná série skončila...

tatafa

Opět velice krásný a chytlavý příběh, přestávky mezi vydáním jednotlivých děl byly k nepřečkání ;) Jen málo knížek dokáže takto vtáhnout do děje a nepustit. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.

Akemi4
12.12.2016

No, epický závěr si představuji trochu jinak, ale i tak jsem si tuhle sérii hodně oblíbila a budu doufat v pokračování. ;)

SPOILER!

Všechny ty problémy se vyřešily moc rychle a jednoduše, pořád jsem doufala v nějaký zvrat, kterým Richelle většinou zakončuje. Taky mě mrzí, že se tam víc nezabývali tím, že spolu dhampýři mohou mít děti. Na to, jak převratná informace to je, je to krapet odbyté.

Efeméra
16.11.2016

Nemůžu uvěřit, že jsem došla až na samý konec. Zajímalo by mě, zda je to mnou, nebo stylem, jakým byla kniha napsaná, ale už mě tolik nebavila jako předchozí díly, natož všech šest knih Vampýrské akademie (z těch jsem byla jako mladší celá vedle!). Konec pětky a tento závěrečný díl mi v některých věcech až moc připomněly Stmívání, a to mě zrovna nenadchlo. Přestože hodnotím jen třemi hvězdičkami, celá série má u mě určitě své zvláštní místo.

kjama
22.10.2016

Tak se opět nějak vracíme na začátek, kde dle mého kniha stojí pouze za tři hvězdičky. V závěru se mi vše zdá uspěchané, dějové linky jsou nedotažené. Měla bych spoustu otázek na postavy zprvu rozpracované, ovšem v posledním díle opomenuté. Nechápu, jak se z rigidní společnosti alchymistů mohli najednou stát sluníčkáři tolerující nepřirozené svazky. Vše je vyřešeno jedním telefonátem. Adrian se ze své bipolární poruchy stále nevyléčil a dle mého se v ní vyžívá. Nedokázala jsem se s ním ztotožnit ani v šesté knize a prostě mi přišel dost povrchní a dětinský. Aspoň, že Rose a Dimitrij dostávají trošičku prostoru a dozvídáme se, jak to mezi nimi funguje dál...

medvídě
24.09.2016

Perfektní závěrečný díl, ve kterém nechyběly různé zvraty ani chvíle napětí i potěšení z úspěchu. Jsem plná pozitivní nálady z toho, jak to všechno dopadlo, ale přesto cítím i trochu smutek z toho, že jsem právě opustila svět vampýrů, alchymistů a mágů. Svět, do kterého se tak snadno utíkalo a do kterého se v budoucnu jistě někdy opět vrátím.

I když tato série skončila ukončeně, stejně bych si ráda přečetla ještě další pokračování o budoucnosti všech zúčastněných i Declanovi s jeho otcem.

Tato autorka má neuvěřitelný talent vtáhnout do děje a nepustit. I když mi už nějaký pátek není -náct, mohu sérii vřele doporučit.

IvankaM
24.07.2016

Nádhera. Celá série přečtena za týden a můžu říct, ze e to jedna z nejlepších knižních sérií, co jsem kdy četla. Konec byl úžasný a dojemný. Strašně moc bych chtěla pokračování, ale ukončit se má v nejlepším, ze? :)

xxiixxi
12.05.2016

Série VA byla o dost lepší, tady se to buď moc táhlo nebo zase příliš ubíhalo. Tento díl mi přišel obzvlášť uspěchaný, některé scény by si určitě zasloužily podrobněji popsat. Druhá půlka se mi líbila ještě méně, objevilo se tam dost klišé, jak tu již někdo zmiňoval. Adrian jako otec-učitel-u plotny mi moc neseděl. Ješte že tam byly další postavy, hlavně Rose a Dimitrij, ti mi nepřipadali tolik přeslazení jako Andrian a Sydney.

Markett
04.05.2016

Moc krásné zakončení překrásné série, až je mi líto, že to všechno končí. Rozloučit se se Sydney a Adrianem je prostě tak zvláštní. Moc se mi tahle série líbila. Celkově se mi líbila Vampýrská Akademie/ Pokrevní pouta. Richelle, máte můj obdiv, protože napsat jednu sérii, kterou si oblíbí hodně čtenářů, a hned na to navázat s novým dějem, to je prostě dar! Moc děkuji za tyto dvě série, každá má něco do sebe a ta originalita je prostě nepřekonatelná! ♥ :)

A2002
07.03.2016

Posledná kniha, posledné slová, posledné písmená, posledná bodka. Toto všetko nás čaká po prečítaní tejto knihy. Aj keď mi je ľúto, že to skončilo, táto kniha bola úžastná. Nechýbalo tam napätia, a ani lásky. Nie je to obyčajná kniha o upíroch a nadprirodzených bytostiach. Je to kniha, po ktorej túžite. Je to kniha, ktorá vás zavedie preč z reality, do sveta fantázie. Je to kniha, ktorú dokážete čítať celú noc. Je to kniha, ktorú si zamilujete.

Jass
06.03.2016

Epický závěr, tuhle sérii miluju víc než VA, škoda, že už je konec.

Vendulik
04.01.2016

Úžasná kniha. Začátek byl malinko nudný ale konec byl skvělý.

nikol1324
26.11.2015

Naštěstí spisovatelka řekla že se světem Morojů ještě jen tak neskončí ,takže se za rok dva se můžeme dočkat další knihy :)

Babsie
18.11.2015

Krásné ukončení světa Morojů, dhampýrů, strigojů, alchymistů a dalších stvoření. Po dvanácti knihách se mi s úžasně vykresleným světem špatně loučí. Tahle série rozhodně nebyla tak dobrá jako VA, přiznám se, četla jsem ji jen abych se dozvěděla jak to s tímto světem a známými postavami dopadne. Jsem tedy ráda za tento závěr, jinak mě však tato série moc nezaujala, Sydney nebyla zajímavá hrdinka, opakovalo se tam spousta klišé, a hodně nápadů se mi prostě nelíbilo. Přesto se četla hezky a nemůžu ji ohodnotit špatně. K VA se určitě ještě vrátím, k Pokrevním poutům ne, ale zkusím jiné autorčiny série, protože se mi její styl opravdu líbí.Konkrétně tento poslední díl byl až na pomalý rozjezd pěkný, pár zajímavých zápletek, pár napínavých scén, takže jakžtakž. Rozhodně velké plus bylo že se tam objevily postavy z VA. Naopak však tam bylo spoustu nápadů přitažených za vlasy a chvílemi i nuda. Tato kniha není nic extra a hodnotím ji takto kladně jen kvůli tomu že uzavírá dlouhou kapitolu jednoho skvělého nadpřirozeného světa.

Haňulec
05.11.2015

Lepší konec knihy, si čtenář nemůže ani přát.Každý má svou drahou polovičku. Adrian začal konečně vydělávat a živí svou rodinu. Celou sérii těchto knih mohu jen doporučit, člověk se do nich začte ani neví jak. :-)

orangerose
04.11.2015

vynikající série, bavila mně :)

SoniaShadow
30.10.2015

Skvělá série. :) Bylo moc zajímavé sledovat, jak se postupně postavy Sydney a Adrian vyvíjí. A konec tohohle dílu byl krásný... :) Pro mě Richelle zase zabodovala, úžasně píše a vytváří dějové linie a dá to všechno dohromady prostě skvělým způsobem. :)

Dandulka
13.10.2015

Krásný konec! Až se mi chtělo brečet! Jakou sérii vymyslí autorka nyní? Bylo by škoda, kdyby přestala. Moc se těším na další knihy. Zajímá mě ten připravovaný samostatný román.

k.chilli
28.09.2015

Skvělé zakončení další série...jen mě mrzí,že už je konec.Doufám,že autorka přijde s nějakou další super ságou:-)

lakme
14.09.2015

Výborné zakončení úžasné knižní série :) Musím se přiznat, že pokrevní pouta mám raději než VA, a to hlavně kvůli Adrianovi (už tam jsem ho měla raději než Dimku :D, ale musím uznat, že se Sydney k sobě pasujou víc a taky mají na sebe neuvěřitelně pozitvní vliv). To jak Richelle zakončila celou sérii mě velice nadchlo (konečně "normální" život pro Sydney a Adriana), ale také proto, že to přineslo nový vývoj vztahu Rose a Dimitriho :P. Škoda jen, že něčí příběhové linie nebyly dokončeny a taky podle mě ten konec byl až moc uspěchaný... klindě bych si to užívala déle :D

Nathanielka
07.09.2015

Úžasné jako každý díl! Opravdu doufám že se Richelle pustí do dalšího spin-offu, tohohle magického světa a skvělých postav dost ještě rozhodně nemám. :) Všem vřele doporučuji celou serii i všechny ostatní knížky od Richelle.

PandaGirl
01.09.2015

Původně jsem chtěla dát téhle knize čtyři hvězdičky, ale k ohlédnutí k celé sérii jsem nakonec usoudila, že jí tu jednu hvězdičku přidám. U tohohle dílu jsem váhala, kvůli moc ději. Bylo ho tam vážně moc. Podle mě to klidně autorka mohla natáhnou na další díl. Asi by to neuškodilo.
Ale tak dá se přes to přenést. Protože se mi celá série strašně líbila a fakt rychle jsem jí přečetla. A na konci jsem se prostě usmívala jako naprostý idiot. Byla jsem spokojená se vším tím vyvrcholením a rozřešením. Musím říct, že se k téhle sérii někdy v budoucnu ráda vrátím :)

Nelly
17.08.2015

Pěkné zakončení - musím zhodnotit teď po dočtení celou sérii - po přečtení prvního dílu, jsem si řekla, že dál už to nedám - pro mne jako nadšenou čtenářku VA to bylo poněkud zklamání. Ale už druhý díl vše dohnal. Musím se přiznat, že mi snad i Sydney byla sympatičtější než Rose, protože hodně používala i mozek. Všechny další díly už byly jen skvělá jízda. Kdo ví, možná se do tohoto světa s Richelle ještě vrátíme, protože záhadám a tajemstvím není zcela určitě konec a i další postavy kromě R. a D. a S. a A. by si zasloužily svůj vlastní delší příběh...

mišule5
13.08.2015

Krásné zakončení této skvělé série.
Doporučuji si určitě pokrevní Pouta přečíst :-)

pink_ivy
09.08.2015

Richelle prostě nezklame. I v posledním díle bylo spoustu zvratů a šoků, ale nakonec to do sebe všechno hezky zapadlo.
I přesto, že mě osobně se asi líbili nejvíc první tří díly, ty poslední byly svým způsobem mnohem akčnější. Docela mě mrzelo, že se v téhle knížce vůbec neobjevila Angeline, z nepochopitelných důvodů byla v posledních třech knížkách zmíněná úplně minimálně. Zato mě ale moc potěšilo, že se v tomhle díle objevila Rose a nejen, že se mihla, ale že se hodně zapojila do děje.
Docela by mě zajímalo co se stalo s některýma vedlejšíma postavama, s Marcusem a ostatními co utekli z re-education i třeba jak to nakonec dopadlo se Zoe. Ale asi si to budu muset domyslet.
Závěr mi přišel sice takový hodně pohádkový, ale já jsem prostě ráda, že Adrian konečně dostal svůj happy-end. 4*

kacka29
08.08.2015

Naprosto dokonalé zakončení této naprosto dokonalé série. Autorka dokázala udržet úroveň až do samého konce. Každičký díl jsem přečetla jedním dechem. Všichni mi budou moc chybět...