Rubínový kruh

Rubínový kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211250/bmid_pokrevni-pouta-rubinovy-kruh-QdF-211250.jpg 4 598 85

Bývalá alchymistka Sydney se svým vampýrským novomanželem Adrianem nachází útočiště na morojském královském dvoře. Vytoužený klid se ale nedostaví: oba je ničí soužití s Adrianovou matkou a nenávist okolí. Nejhorší je ale vědomí, že kdosi unesl jejich kamarádku Jill, a oni s tím nemůžou nic dělat. Vlastně můžou... pokud se odhodlají riskovat vše, na čem jim záleží. Touha po spravedlnosti nakonec převáží. Sydney a Adrian se vydávají hledat ztracenou kamarádku, na jejímž životě závisí osud všech Morojů. Kdyby totiž Jill jakožto jediná královnina příbuzná přišla o život, musela by královna odstoupit. A právě o to nepřátelům jde. Svět, jak ho ještě donedávna znali, se mohutně otřásá v základech. A oni dva jsou jediní, kteří tomu můžou zabránit.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Domino

The Ruby Circle , 2015

Jass
06.03.2016 5 z 5

Epický závěr, tuhle sérii miluju víc než VA, škoda, že už je konec.

Vendulik
04.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha. Začátek byl malinko nudný ale konec byl skvělý.

nikol1324
26.11.2015 5 z 5

Naštěstí spisovatelka řekla že se světem Morojů ještě jen tak neskončí ,takže se za rok dva se můžeme dočkat další knihy :)

Babsie
18.11.2015 4 z 5

Krásné ukončení světa Morojů, dhampýrů, strigojů, alchymistů a dalších stvoření. Po dvanácti knihách se mi s úžasně vykresleným světem špatně loučí. Tahle série rozhodně nebyla tak dobrá jako VA, přiznám se, četla jsem ji jen abych se dozvěděla jak to s tímto světem a známými postavami dopadne. Jsem tedy ráda za tento závěr, jinak mě však tato série moc nezaujala, Sydney nebyla zajímavá hrdinka, opakovalo se tam spousta klišé, a hodně nápadů se mi prostě nelíbilo. Přesto se četla hezky a nemůžu ji ohodnotit špatně. K VA se určitě ještě vrátím, k Pokrevním poutům ne, ale zkusím jiné autorčiny série, protože se mi její styl opravdu líbí.Konkrétně tento poslední díl byl až na pomalý rozjezd pěkný, pár zajímavých zápletek, pár napínavých scén, takže jakžtakž. Rozhodně velké plus bylo že se tam objevily postavy z VA. Naopak však tam bylo spoustu nápadů přitažených za vlasy a chvílemi i nuda. Tato kniha není nic extra a hodnotím ji takto kladně jen kvůli tomu že uzavírá dlouhou kapitolu jednoho skvělého nadpřirozeného světa.

Haňulec
05.11.2015 5 z 5

Lepší konec knihy, si čtenář nemůže ani přát.Každý má svou drahou polovičku. Adrian začal konečně vydělávat a živí svou rodinu. Celou sérii těchto knih mohu jen doporučit, člověk se do nich začte ani neví jak. :-)

orangerose
04.11.2015 5 z 5

vynikající série, bavila mně :)

SoniaShadow
30.10.2015 5 z 5

Skvělá série. :) Bylo moc zajímavé sledovat, jak se postupně postavy Sydney a Adrian vyvíjí. A konec tohohle dílu byl krásný... :) Pro mě Richelle zase zabodovala, úžasně píše a vytváří dějové linie a dá to všechno dohromady prostě skvělým způsobem. :)

Dandulka
13.10.2015 5 z 5

Krásný konec! Až se mi chtělo brečet! Jakou sérii vymyslí autorka nyní? Bylo by škoda, kdyby přestala. Moc se těším na další knihy. Zajímá mě ten připravovaný samostatný román.

k.chilli
28.09.2015 5 z 5

Skvělé zakončení další série...jen mě mrzí,že už je konec.Doufám,že autorka přijde s nějakou další super ságou:-)

lakme
14.09.2015 5 z 5

Výborné zakončení úžasné knižní série :) Musím se přiznat, že pokrevní pouta mám raději než VA, a to hlavně kvůli Adrianovi (už tam jsem ho měla raději než Dimku :D, ale musím uznat, že se Sydney k sobě pasujou víc a taky mají na sebe neuvěřitelně pozitvní vliv). To jak Richelle zakončila celou sérii mě velice nadchlo (konečně "normální" život pro Sydney a Adriana), ale také proto, že to přineslo nový vývoj vztahu Rose a Dimitriho :P. Škoda jen, že něčí příběhové linie nebyly dokončeny a taky podle mě ten konec byl až moc uspěchaný... klindě bych si to užívala déle :D

Nathanielka
07.09.2015 5 z 5

Úžasné jako každý díl! Opravdu doufám že se Richelle pustí do dalšího spin-offu, tohohle magického světa a skvělých postav dost ještě rozhodně nemám. :) Všem vřele doporučuji celou serii i všechny ostatní knížky od Richelle.

PandaGirl
01.09.2015 5 z 5

Původně jsem chtěla dát téhle knize čtyři hvězdičky, ale k ohlédnutí k celé sérii jsem nakonec usoudila, že jí tu jednu hvězdičku přidám. U tohohle dílu jsem váhala, kvůli moc ději. Bylo ho tam vážně moc. Podle mě to klidně autorka mohla natáhnou na další díl. Asi by to neuškodilo.
Ale tak dá se přes to přenést. Protože se mi celá série strašně líbila a fakt rychle jsem jí přečetla. A na konci jsem se prostě usmívala jako naprostý idiot. Byla jsem spokojená se vším tím vyvrcholením a rozřešením. Musím říct, že se k téhle sérii někdy v budoucnu ráda vrátím :)

Nelly
17.08.2015 4 z 5

Pěkné zakončení - musím zhodnotit teď po dočtení celou sérii - po přečtení prvního dílu, jsem si řekla, že dál už to nedám - pro mne jako nadšenou čtenářku VA to bylo poněkud zklamání. Ale už druhý díl vše dohnal. Musím se přiznat, že mi snad i Sydney byla sympatičtější než Rose, protože hodně používala i mozek. Všechny další díly už byly jen skvělá jízda. Kdo ví, možná se do tohoto světa s Richelle ještě vrátíme, protože záhadám a tajemstvím není zcela určitě konec a i další postavy kromě R. a D. a S. a A. by si zasloužily svůj vlastní delší příběh...

mišule5
13.08.2015 5 z 5

Krásné zakončení této skvělé série.
Doporučuji si určitě pokrevní Pouta přečíst :-)

pink_ivy
09.08.2015 4 z 5

Richelle prostě nezklame. I v posledním díle bylo spoustu zvratů a šoků, ale nakonec to do sebe všechno hezky zapadlo.
I přesto, že mě osobně se asi líbili nejvíc první tří díly, ty poslední byly svým způsobem mnohem akčnější. Docela mě mrzelo, že se v téhle knížce vůbec neobjevila Angeline, z nepochopitelných důvodů byla v posledních třech knížkách zmíněná úplně minimálně. Zato mě ale moc potěšilo, že se v tomhle díle objevila Rose a nejen, že se mihla, ale že se hodně zapojila do děje.
Docela by mě zajímalo co se stalo s některýma vedlejšíma postavama, s Marcusem a ostatními co utekli z re-education i třeba jak to nakonec dopadlo se Zoe. Ale asi si to budu muset domyslet.
Závěr mi přišel sice takový hodně pohádkový, ale já jsem prostě ráda, že Adrian konečně dostal svůj happy-end. 4*

kacka29
08.08.2015 5 z 5

Naprosto dokonalé zakončení této naprosto dokonalé série. Autorka dokázala udržet úroveň až do samého konce. Každičký díl jsem přečetla jedním dechem. Všichni mi budou moc chybět...

ValKing
22.07.2015 5 z 5

Na to, jak jsem se kvality posledního dílu obávala, mě příjemně překvapil. Musím ovšem přiznat, že jsem z konce přeci jen poněkud zklamaná. Opravdu jsem nadějně očekávala nějaký epický závěr, jak kniha slibovala, všechno ale bylo tak klidné a harmonické, zkrátka milý, příjemný závěr, ovšem na to, jaký spád měla série na začátku, to mou touhu po dalších dílech rozhodně neukojilo. Musím říct, že k mým oblíbeným dílům, které si s chutí přečtu znovu, zařadím asi pouze díly 1-3. Přepadá mě veliká nostalgie, že další z milovaných sérií končí, nicméně doufám, že Richelle si tímto nechala zadní vrátka pro nějakou další sérii. :) Koneckonců ještě pár otázek zbylo, ráda bych se dozvěděla něco víc o éteru, Declanovi, vakcíně, zkrátka o všem, co bylo tak nějak nakousnuto, ale nedovedeno do konce. :) Velmi bych si další sérii z tohoto světa přála, ačkoliv se Sydney a Adrianem v hlavní roli se nejspíše k mému nesmírnému smutku musím rozloučit. Nevadil by mi ale někdo jiný, klidně i taková Angeline, která se k mému zklamání v tomhle díle ani neobjevila. Má naděje se upíná k tomu, že Richelle nějaké pokráčko napíše, doufám ale, že si předtím řádně odpočine a načerpá inspiraci, aby případná nová série byla tak skvělá, jako začátky Pokrevních pout. A teď jdu s nostalgií číst znovu první díly. :( (fňuk)

KateCullen
20.07.2015 5 z 5

Zakončení jak má být. Budu doufat, že Richelle napíše ještě další sérii, třeba o Jill a Eddiem.
SPOILER: Když už jsem si zvykla na Adriana jakožto manžela, nedokážu si ho stále představit jako otce, co stojí za plotnou :D

1259
16.07.2015 4 z 5

Na to, že to byl konec, jsem očekávala větší drama. Ale jinak to bylo zase dobrý a doufám, že se taky něco najde na Eddieho s Jill.

Kytiii
12.07.2015 4 z 5

Pro mě opravdu úžasně napsaná oddechovka. Přečetla jsem všech 6 dílů za týden - bohužel jsem chytla angínu a co má člověk při tom pocení dělat... Co mě mrzelo bylo, že tam žádné překvapivé zvraty pro mě nebyly. Vše jsem odhalila strašně brzy a často mě rozčilovala hloupost hrdinů. Pak ty 'náhody'! Ale s tím jsem do toho šla. R. Mead opravdu čtivě píše. Děj má spád. Téma záživné. Prostě fajn letní čtení. Doporučuji.