Rubínový kruh

Rubínový kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211250/bmid_pokrevni-pouta-rubinovy-kruh-QdF-211250.jpg 4 598 85

Bývalá alchymistka Sydney se svým vampýrským novomanželem Adrianem nachází útočiště na morojském královském dvoře. Vytoužený klid se ale nedostaví: oba je ničí soužití s Adrianovou matkou a nenávist okolí. Nejhorší je ale vědomí, že kdosi unesl jejich kamarádku Jill, a oni s tím nemůžou nic dělat. Vlastně můžou... pokud se odhodlají riskovat vše, na čem jim záleží. Touha po spravedlnosti nakonec převáží. Sydney a Adrian se vydávají hledat ztracenou kamarádku, na jejímž životě závisí osud všech Morojů. Kdyby totiž Jill jakožto jediná královnina příbuzná přišla o život, musela by královna odstoupit. A právě o to nepřátelům jde. Svět, jak ho ještě donedávna znali, se mohutně otřásá v základech. A oni dva jsou jediní, kteří tomu můžou zabránit.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Domino

The Ruby Circle , 2015

Aléda
10.07.2015 5 z 5

Krásné zakončení velmi povedené série. Richelle Mead prostě umí psát, všechny její knížky jsou dokonale promyšlené, strhující, zábavné a plné dobrodružství, na které nikdo jen tak nezapomene. Tenhle díl byl nejlepší z celé série a mě strašně mrzí, že už je konec:(
Doporučuji a samozřejmě 5*!!

Roselunda 1928
05.07.2015 5 z 5

(spoilery!)
Tenhle díl... už mě neuchvátil jako předchozí, ale bylo to nejspíš proto, že jsem v předchozích dnech četla téměř jen Pokrevní pouta. Nicméně byl dobrý, některé až moc dobré "náhody" přebila překvapivá zjištění ((drobný spoiler) doufám, že Rose nebude s datem moc čekat) a.. prostě, autorka má dokonalý, čtivý styl psaní. Nebo to je překladem? :D
Je mi moc líto, že už jsem to dočetla, opravdu chci vědět, jestli bude mít Declan v nejbližší době "sourozence" (byla jsem smutná, když jsem se v epilogu dozvěděla, že zatím ne...), jestli se (drobounký spoiler, u kterého ani nevím, jestli vám něco prozradí, nebo ne :D) Dimitrij dočká dítěte (ach, zajímají mě jen děti :D) a jak dopadnou Jill a Eddie... neěkde jsem četla, že Richelle jseště nehodlá svět Vampýrské akademie opustit, a tak doufám, že to nebude jen fám :) Jo, a byla tam věc, co mě fakt zaskočila. Adrian učí??? :DD
4,5*

Dominique27
05.07.2015 3 z 5

Kniha je dobrá a čtivá. Až na pomalejší začátek jsem se od ní nemohla odtrhnout. Ostatně tak to mám u všech knížek autorky. Ale přece jenom mi ze série přišla nejslabší.Jednoduše proto, že jsem čekala nějaký epičtější závěr Pokrevních pout a dost možná že závěr celého příběhu, který odstartovala Vampýrská akademie.
SPOJLER
Richelle Mead se podle mě totiž pustila až do moc velkého sousta. Od první knihy Pout začala rozehrávat hned několik dějových linek, z nichž všechny zůstaly až do šestého dílu nerozpletené. Máme tu zákon říkající, že nárok na trůn má jedině osoba královského původu s minimálně jedním žijícím členem rodiny. Kvůli tomu se přece někdo pokusil zabít Jill a kvůli tomu se všichni hrdinové přesunuli do Palm Springs. A už od začátku víme, že Lissa chce tento zákon změnit. Pak jsou tu bojovníci světla, kteří chtějí vymýtit všechny nadpřirozené bytosti, zlá čarodějka Alicia, lék proti Strigojům a v neposlední řadě alchymisté, jejichž praktiky zrovna dvakrát humánní nejsou. O to víc pro mě bylo zklamáním, když jsem zjistila, že Jillin únos nemá s jejím původním pokusem o zabití nic společného, jde jen o čistě osobní pomstu Sydney. Takže jak to dopadlo s oním zákonem se vlastně nedozvíme. Největší zloduchové jsou nakonec Bojovníci světla a problém Sydney s alchymisty je vyřešen asi na půl stránce. A jak to dopadne s malým Declanem se dalo tušit už od začátku. Nicméně velkým plusem je postava Rose, která konečně zase dostává trochu větší prostor, a která je ještě s Adrianem asi nejlepším charakterem z autorčiných knih.

Kyta
02.07.2015 5 z 5

Krásné završení série. Když si to tak zpětně přehrávám a připomínám si, co všechno se v minulých dílech odehrálo, musím se přiznat, že jsem asi čekala v tom posledním díle něco víc. Nechápejte mě špatně; tenhle díl je opět čtivý a má dobré zápletky, ale prostě se to nedalo srovnávat s některými předešlými díly. Na začátku mi chvíli trvalo, než jsem se pořádně začetla, jelikož se v knize nic moc nedělo. Nicméně později tam bylo akce na mě možná až příliš... Mrzí mě, že jsem na konci nedostala odpovědi na některé otázky (Např. o těch nápravných centrech). A k ději... Asi mě trochu zaskočil ten incident s jistou čaroděkou. Samozřejmě se to tam kvůli Jill docela hodilo, našla bych tam však nějaké to "ale"... Potěšilo mě, že tady dostali prostor také Rose s Dimitrijem. Hodně mi připomínali to skvělé čtení nad VA. :)

Vůbec by mi nevadilo, kdyby Richelle Mead napsala nějaké další volné pokračování! :)

LilianaFalcon
01.07.2015 3 z 5

Tak strašně ráda bych dala víc hvězdiček, ale prostě to nešlo.
Styl, jakým Richelle vytváří série zbožňuji, protože to má spád, stále se něco děje, odhalujete nové a nové věci, dostáváte různá vodítka... není to jen o tom, že spolu v prvním díle začnou chodit, na konci se rozejdou, ve druhém... atp.
Jenže tenhle závěr mě trochu zklamal. Sice bylo Super, kolik prostoru dostali Rose s Dimitrijem, ale furt jsem doufala, že u Adriana "to" bude něco víc.
Byla jsem spokojená, četlo se to hezky. Dala bych 4 hvězdičky, ale čtvrtou jsem ubrala za epilog. Nějak mi to prostě k celé sérii a ani autorce nesedlo.

NatyDee
01.07.2015 4 z 5

Tato série se mi moc líbila dokonce víc než VA. Jsem moc ráda, že se v tomto díle objevila Rose a Dimitrij. Je mi akorát líto Neila a Olive, ale asi to tak mělo být a kdo ví, třeba se dočkáme pokračování o osudu Declana, který by mě moc zajímal, jelikož je to všechno pořád takové otevřené :-)

Bee
30.06.2015 4 z 5

Popravdě se přiznám, že po předchozích dílech, který byly fakt našlapaný, jsem očekávala něco trochu víc, ale i tak mě to bavilo, tak jako mě baví valná většina autorčiných knih. Díl mi připadá slabší i co se týče postav, ale i tak jsem jim to věřila a bavili mě.
Co se děje týče, máme tu míň akce, ale i tak se posuneme dál, Sydney s chladnou hlavou řeší, co se vyřešit má, akorát ten Adrian byl lehce plonkovej. Hlavní zápletka je zřejmá už od začátku - najít Jill, ale máme tu, jak už je zvykem, i několik vedlejších linií, což si myslím, že je dobře a Mead to zvládá skvěle. Čtení mě bavilo a hrozila jsem se konce, ale když jsem dočetla, byla jsem naprosto spokojená, i když bych zvládla dalších 20 dílů, ale tak už to prostě je. Rozhodně stojí za přečtení celá série.

alwaysbelieve
24.06.2015 5 z 5

Všechno dopadlo tak jak mělo. Postavy ušli neuvěřitelnou cestu a tím myslím i ty které známe původně z Vampýrské akademie. Je pro mě hrozně těžké dočíst sérii a rozloučit se s jejich příběhy. Ještě štěstí, že se k nim mohu kdykoliv vrátit a prožívat to s nimi znova :)

kacaaba
17.06.2015 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Mrzí mě, že už je konec. Napínavý zvrat událostí. Srdcervoucí závěr. Určitě se k tomu ještě vrátím.

ivca0956
16.06.2015 5 z 5

Takový konec jsme neočekávala, ale moc se mi kniha líbila, stejně jako ty předchozí

trynitrix
11.06.2015 5 z 5

Užasný závěr, poslednídíl byl energicky nabitý akce děj city všecho najdenou a uplně vás to pohltí jsem ráda za Sydny a Adriana prostě boží pár :-D Jsem ráda i za vsuvky ohledně Dimitrie a Rose :-) Jen mi je líto jako všechno co končí bude nám všem fandům smutno :-D hlavně po Adrianovi :-D
VA a PP je prostě boží :-)

barborelka
07.06.2015 5 z 5

Ach ho :-( už je konec....nenenene! Dokonalá série, napínavý příběh, super postavy. Pěkný konec x-) a na konci mě mile překvapila Zoe....! Celou sérii všem doporučuju, nezůstala nic dlužná předešlé Vampýrské akademii a je to sakra dobré čtení!!!! Sbohem Adriane ;-*

Ivy
04.06.2015 5 z 5

Bylo to hezké zakončení.
SPOJLER,
Ale stejně... u mě bude tahle série bude vždycky až v závěsu za VA. Pokaždé, když se v knize vyskytly Rose a Dimitrij mi tak trochu poskočilo srdce a brala bych pokračování, kde budou mít svatbu a děti a domek s bílým plotem (protože je nespravedlivý, že Sydney a Adrian to všechno měly... :D).

ala.mihalikova
02.06.2015 5 z 5

Rozhodně se mi tenhle díl líbil víc než předešlý. Byl opět akčnější.Hned jsem se začetla a nemohla se dočkat, až zjistím, jak to končí. Samozřejmě, že konec se mi líbil, ale bylo tam plno nezodpovězených otázek. Ale i tak se mi konec série zamlouvá, i když jsem čekala spíš velké fínále než tohle. Škoda, že je to už poslední díl. Sérii doporučuji přečíst.

Scharks
02.06.2015 5 z 5

Krásné a napínavé ukončení série. Velice mě potěšilo, že se zde nahlédlo i do životů dalších hrdinů, včetně Rose a Dimitrije :)

hrubik
31.05.2015 5 z 5

Krásné završení celého příběhu, jsem spokojená :-)

luciefeix
27.05.2015 5 z 5

krásný zavěr serie

stepka3765
25.05.2015 5 z 5

Parádní zakončení série! Tahle série je prostě moje nejoblíbenější. Moc se mi líbilo, že v tomhle díle se objevila Rose a Dimitrij. A ten konec! :3 Určitě si tuhle sérii jednou přečtu znovu!

Veronika.C
25.05.2015 5 z 5

Poslední díl této úžasné série byl jako všechny knížky od této autorky skvělý. Její knihy zbožňuji a tato série je má oblíbená. Mám ráda i VA takže se mi moc líbilo že v posledním díle byli i Rose a Dimitrij. Konec knihy se mi líbil, Sydney a Adrian byli úžasní a je mi strašně líto že vše končí a musím se s nimi rozloučit. Vůbec by mi nevadila nějaká další série která by se s těmito všemi hrdiny proplétala. Knihu rozhodně doporučuji !

Misa25
21.05.2015 5 z 5

Další skvělá série je u konce....škoda...spoiler :D
Ačkoli se příběh věnovaný Adrianovi a Sydney, je skvělé, že se do příběhu dostali i Dimitri a Rose, a věta "Dimitri Belikov, bůh boje, bude montovat dětskou sedačku" je prostě bezkonkurenční...příběh je svižný, autorka má tento svět zmapovaný do posledního detailu...
Jsem zvědavá, jestli třeba nebude ještě kniha o Jill s Eddiem :D opravdu mám tento svět moc ráda :D