Rubínový kruh

Rubínový kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211250/bmid_pokrevni-pouta-rubinovy-kruh-QdF-211250.jpg 4 598 85

Bývalá alchymistka Sydney se svým vampýrským novomanželem Adrianem nachází útočiště na morojském královském dvoře. Vytoužený klid se ale nedostaví: oba je ničí soužití s Adrianovou matkou a nenávist okolí. Nejhorší je ale vědomí, že kdosi unesl jejich kamarádku Jill, a oni s tím nemůžou nic dělat. Vlastně můžou... pokud se odhodlají riskovat vše, na čem jim záleží. Touha po spravedlnosti nakonec převáží. Sydney a Adrian se vydávají hledat ztracenou kamarádku, na jejímž životě závisí osud všech Morojů. Kdyby totiž Jill jakožto jediná královnina příbuzná přišla o život, musela by královna odstoupit. A právě o to nepřátelům jde. Svět, jak ho ještě donedávna znali, se mohutně otřásá v základech. A oni dva jsou jediní, kteří tomu můžou zabránit.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Domino

The Ruby Circle , 2015

1v8na
22.03.2018 5 z 5

Příběh je akční již od první kapitoly. Kniha je velmi čtivá. Opět oceňuji kapitoly jak z pohledu Sydney tak i z pohledu Adriana.
Co mi však vadilo, bylo zase poukázání na to, jak je Adrian občas fakt jak rozmazlený spratek, který se však v průběhu knížky změnil.
Byla jsem trochu zklamaná i z toho, že už je tohle poslední díl, ve kterém si něco přečtu o Dimitrijovi - velmi jsem si ho oblíbila.
Docela bych uvítala ještě dodatkovou knihu o Declanovi, o jeho životě se zmínkou o Rose a Dimkovi. A také by se mohlo rozvést téma děti a dhampýři.

Leona91
08.03.2018 4 z 5

Série se četla dobře, avšak musím se přiznat že VA považuji mnohem za lepší. Pokrevní pouta jsem začala číst převážně proto, že jsem se znovu mohla potkat s postavou Rose a Dimky (bohužel v malé míře). Jsem ráda, že Adrian našel své štěstí, ale prostě nemůžu se zbavit dojmu, že celé sérii PP něco chybělo. Nejvíce mě zajímaly pasáže s Rose a Dimitrim a taktéž jsem se u nic nejvíce pobavila. Čtyři hvězdy dávám pouze díky mým oblíbencům z VA.

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Povedené zakončení !

lightka
24.02.2018 4 z 5

..a pohádky je konec :-(
Bohužel jsem musela odebrat jednu hvězdu za snadno předvídatelný konec. Čtení posledního dílu jsem nepřečetla jedním dechem, asi částečně proto, že jsem se nechtěla smířit s rozloučením se všemi postavami a částečně asi i proto, že mě díl nevtáhl tak do sebe jako třeba předchozí díly (3-5).
Nicméně je i neskutečné, jaký pokrok udělal Adrian ve svém životě od začátku celé série (nebo celkově od jeho prvního představení ve VA).

janno69
07.02.2018 5 z 5

A kruh se uzavřel......
krásné ukončení další skvělé série, jedné z nejlepších co jsem kdy četla.

Adriana21
11.07.2017 5 z 5

Ale néééé, já nechci konec!!!
Naprosto fantastické zakončení série Pokrevní pouta.
Kniha byla napínavá, měla spád, děj... Úžasné.
Kdybych měla vše, co se mi líbilo vypisovat, bylo by to opravdu hoooodně dlouhé :D
Takže shrnuto: série neměla chybu.

Julinka679
07.06.2017 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že už je konec! Že už si nepřečtu žádný příběh o Sydney, Adrianovi, nezletilé a o ostatních :-( Byla to úžasná čtenářská jízda a já na ni nikdy nezapomenu! :-)

Veeria
17.05.2017 5 z 5

Krásné putování světem Morojů, Dhampýrů, Strigojů,Alchymistů a Čarodějnic. Byla to jízda. Nezapomenu. Vrátím se. Navždy. Tyto knihy jsou darem!

Lioness01
23.04.2017 5 z 5

Spoiler
Tenhle díl se mi hodne libil. Nejvic se mi asi libilo, ze se otevrel zase novy svet - komunita, ve ktere byla Olive, a cela ta situace ktera se k olive poutala.
Naopak mi na tehle serii nejvic vadi, ze se nedejou zadne zvraty. Jediny zvrat, ktery stoji za zminku, bylo to sydneyino uneseni a taky jillino. V tehle knize byla zvratem olivina smrt, ale jinak vychazelo vse podle planu, az to bylo k nevydrzeni. Pri osvobozovani nikdo nezemrel. Zadna hlavni postava neutrpela nejakou ujmu. Vazne mi vadi, jak ty postavy vedely vse dopredu a nikde se nic nepokazilo.
Presto me ale neco nuti dat knizce 5 hvezd, i kdyz ji spis vidim na ctyri.

Vampirosa
19.02.2017 5 z 5

Když jsem dočetla Vampýrskou akademii, musela jsem se rozloučit se svou oblíbenou postavou Rose, což nebylo zrovna lehké. Ale když jsem dočítala Pokrevní pouta, došlo mi, že se loučím nejen se Sydney, ale s celým světem Morojů, dhampýrů a alchymistů.
Rubínový kruh mě v ničem nezklamal. Opět si mě napínavý příběh udržel do posledního písmene a nepřestával vyvádět z míry. Obdivuji Sydney - její odvahu, sílu, moudrost... Snad každá žena by chtěla být jako ona. Jedná se o krásné zakončení knižní série, kde však je stále prostor pro pokračování. :)

kklepkaa
12.01.2017 2 z 5

Uf, konečně to mám za sebou a jsem ráda, že tahle protivná série skončila...

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Opět velice krásný a chytlavý příběh, přestávky mezi vydáním jednotlivých děl byly k nepřečkání ;) Jen málo knížek dokáže takto vtáhnout do děje a nepustit. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.

Akemi4
12.12.2016 3 z 5

No, epický závěr si představuji trochu jinak, ale i tak jsem si tuhle sérii hodně oblíbila a budu doufat v pokračování. ;)

SPOILER!

Všechny ty problémy se vyřešily moc rychle a jednoduše, pořád jsem doufala v nějaký zvrat, kterým Richelle většinou zakončuje. Taky mě mrzí, že se tam víc nezabývali tím, že spolu dhampýři mohou mít děti. Na to, jak převratná informace to je, je to krapet odbyté.

Efeméra
16.11.2016 3 z 5

Nemůžu uvěřit, že jsem došla až na samý konec. Zajímalo by mě, zda je to mnou, nebo stylem, jakým byla kniha napsaná, ale už mě tolik nebavila jako předchozí díly, natož všech šest knih Vampýrské akademie (z těch jsem byla jako mladší celá vedle!). Konec pětky a tento závěrečný díl mi v některých věcech až moc připomněly Stmívání, a to mě zrovna nenadchlo. Přestože hodnotím jen třemi hvězdičkami, celá série má u mě určitě své zvláštní místo.

kjama
22.10.2016 3 z 5

Tak se opět nějak vracíme na začátek, kde dle mého kniha stojí pouze za tři hvězdičky. V závěru se mi vše zdá uspěchané, dějové linky jsou nedotažené. Měla bych spoustu otázek na postavy zprvu rozpracované, ovšem v posledním díle opomenuté. Nechápu, jak se z rigidní společnosti alchymistů mohli najednou stát sluníčkáři tolerující nepřirozené svazky. Vše je vyřešeno jedním telefonátem. Adrian se ze své bipolární poruchy stále nevyléčil a dle mého se v ní vyžívá. Nedokázala jsem se s ním ztotožnit ani v šesté knize a prostě mi přišel dost povrchní a dětinský. Aspoň, že Rose a Dimitrij dostávají trošičku prostoru a dozvídáme se, jak to mezi nimi funguje dál...

medvídě
24.09.2016 5 z 5

Perfektní závěrečný díl, ve kterém nechyběly různé zvraty ani chvíle napětí i potěšení z úspěchu. Jsem plná pozitivní nálady z toho, jak to všechno dopadlo, ale přesto cítím i trochu smutek z toho, že jsem právě opustila svět vampýrů, alchymistů a mágů. Svět, do kterého se tak snadno utíkalo a do kterého se v budoucnu jistě někdy opět vrátím.

I když tato série skončila ukončeně, stejně bych si ráda přečetla ještě další pokračování o budoucnosti všech zúčastněných i Declanovi s jeho otcem.

Tato autorka má neuvěřitelný talent vtáhnout do děje a nepustit. I když mi už nějaký pátek není -náct, mohu sérii vřele doporučit.

IvankaM
24.07.2016 5 z 5

Nádhera. Celá série přečtena za týden a můžu říct, ze e to jedna z nejlepších knižních sérií, co jsem kdy četla. Konec byl úžasný a dojemný. Strašně moc bych chtěla pokračování, ale ukončit se má v nejlepším, ze? :)

xxiixxi
12.05.2016 4 z 5

Série VA byla o dost lepší, tady se to buď moc táhlo nebo zase příliš ubíhalo. Tento díl mi přišel obzvlášť uspěchaný, některé scény by si určitě zasloužily podrobněji popsat. Druhá půlka se mi líbila ještě méně, objevilo se tam dost klišé, jak tu již někdo zmiňoval. Adrian jako otec-učitel-u plotny mi moc neseděl. Ješte že tam byly další postavy, hlavně Rose a Dimitrij, ti mi nepřipadali tolik přeslazení jako Andrian a Sydney.

Markett
04.05.2016 5 z 5

Moc krásné zakončení překrásné série, až je mi líto, že to všechno končí. Rozloučit se se Sydney a Adrianem je prostě tak zvláštní. Moc se mi tahle série líbila. Celkově se mi líbila Vampýrská Akademie/ Pokrevní pouta. Richelle, máte můj obdiv, protože napsat jednu sérii, kterou si oblíbí hodně čtenářů, a hned na to navázat s novým dějem, to je prostě dar! Moc děkuji za tyto dvě série, každá má něco do sebe a ta originalita je prostě nepřekonatelná! ♥ :)

A2002
07.03.2016 5 z 5

Posledná kniha, posledné slová, posledné písmená, posledná bodka. Toto všetko nás čaká po prečítaní tejto knihy. Aj keď mi je ľúto, že to skončilo, táto kniha bola úžastná. Nechýbalo tam napätia, a ani lásky. Nie je to obyčajná kniha o upíroch a nadprirodzených bytostiach. Je to kniha, po ktorej túžite. Je to kniha, ktorá vás zavedie preč z reality, do sveta fantázie. Je to kniha, ktorú dokážete čítať celú noc. Je to kniha, ktorú si zamilujete.