Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3701 721

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

adela965
09.01.2015 4 z 5

Kniha mě bavila i nebavila. Mám ráda Greenův styl psaní, čte se to samo. Mám ráda jeho záhadné příběhy..Konec jsem vcelku čekala. :)

Sorrow
09.01.2015 2 z 5

Já nějak nechápu zdejší nadšení...Kniha mi přišla fádní a nudná a na to, že je tak kraťounká, jsem měla velké problémy jí dočíst... Po Hvězdách, které se mi zdály průměrné, jsem chtěla dát opěvovanému autorovi ještě jednu šanci, ale teď už vím, že si jí nezasloužil. Možná, kdyby mi bylo patnáct, ale ani tak nevím...Green prostě asi není můj šálek čaje.

Clairka
09.01.2015 4 z 5

Na Hvězdy nám nepřály to nemá :))) Ale - John Green se čte prostě sám. Miluju jeho záhadné příběhy :)

eliska3246
08.01.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály byla kniha, do které jsem se zamilovala. Hledání Aljašky se mi zoufale nelíbilo. Rozhodla jsem se tedy přečíst si Papírová města a udělat si názor. Ze začátku jsem byla trochu skeptická a bála jsme se, že jsem narazila na druhou Aljašku. Nakonec jsem ale knihu přečetla jedním dechem. Všechno sedělo na svých místech. Vtipné pasáže mě pobavily, nad filozofickými jsem se zamyslela a při smutných scénách jsem vždy alespoň trochu truchlila. Zaskočil mě konec, ale nutno říct, že mile. Žádné tragické výjevy ani obrazy plné patosu se nekonaly. Kdyby to skončilo jinak, už by se mi kniha nelíbila, ale přesto jsem byla tím reálným rozuzlením překvapena.

Lenka.Vílka
08.01.2015 3 z 5

Green mě začíná nudit...Hvězdy mě nadchly (náhodou to byla první kniha po Než jsem tě poznala) a bavily...Aljaška se dala číst, ale nebylo to pro mě až tak dechberoucí...no a teď Města...je to jako na první dovolené u moře...máme oči na celé hlavě, všechno žerete a líbí se vám snad i každé zrnko písku...když tam jedete podruhé (natož potřetí!), na to stejné místo, koukat na ty stejné vlny, dělat stejný program, tak i to čumění na zrnka písku nudí, přestože je to vaše nejoblíbenější činnost na každé jiné (jinde) dovolené...takže se mi stalo, že po počátečním okouzlení (příběh je stále dokonalý, styl autora je stále perfektní a rozpoznatelný) mám strach, že čím od něj přečtu víc knih, tím budu okouzlená stále méně, no, to mě docela mrzí...

adelv
08.01.2015 4 z 5

Papírová města mi od Greena přijde asi jako nejpoutavější knížka. I když začátek je trochu nudný a konec takový odfláknutý, část s vodítky, hledáním Margo a cestou po východním pobřeží byla výborně zpracovaná. Přestože je to kniha o teenagerech (pro teenagery?), je tam opět jako v Aljašce a Hvězdách spousta krásných myšlenek.

Anička.pa
07.01.2015 4 z 5

Ze tří knih Johna Greena se mi tato líbila nejméně, ale i přesto má zase nějaké to kouzlo. Prostřední část mi přišla trochu slabší, moc zdlouhavá, další část to vše napravila :-)

Kateriska
06.01.2015 4 z 5

John Green je tím autorem, o kterém stále slyšíte. Ať už ve škole, v kroužku nebo na chatu… Green mi byl už tak známý a velebený, že jsem si od něj prostě musela přečíst nějakou knihu. Hvězdy nám nepřály jsou románem, u kterého už ze zpráv vím, jak skončí. Rozhodla jsem se proto vsadit na žhavou novinku, která zrovna vycházela u nás v ČR. Abych si to udělala těžší, rozhodla jsem se číst tuto knihu v angličtině. Ono se to hezky povídá, číst v angličtině, zopakovat si gramatiku a naučit se nová slovíčka, ale byl to hlavně ze začátku pořádný boj.

Četla jsem tuto knihu se zvýrazňovačem v ruce a podtrhávala si neznámá slovíčka. Kdysi jsem slyšela, že se do knih nemá kreslit. Já jsem si prostě z knihy udělala takový malý studijní materiál. Bohužel v Papírových městech bylo neznámých slovíček opravdu hodně (a zdá se mi, že si pamatuji slabou čtvrtinu). To samozřejmě nic nebrání v tom, že Green píše velmi zajímavě. Co se týče slovíček, k těm se plánuji vrátit a všechna si je poznačit.

Nyní k tomu, jak se mi Papírová města líbila. Ze začátku jsem se opravdu nenudila, kniha byla nádherně čtivá a úplně jsem hltala každou další stránku nočního dobrodružství. Střední část románu byla dobrá. Líbilo se mi, jak se hlavní hrdina dostával do různých slepých uliček a řešil záhadu zmizení. V poslední části knihy je hodně vtipu, občas ale trochu otravného a nudného. Green také používá celkem břitký humor, který je ovšem pro mladé lidi z velké části typický. Konec je hodně filozofický, ale to bylo to, co se mi na této knize nejvíce líbilo. Co jsem se dozvěděla, tak filozofické konce jsou asi Greenovou zvláštní specialitou, ve které opravdu vyniká.

+ konec

+ obálka

+ dobrodružství

- břitký, někdy otravný humor

mysterygirl
06.01.2015 5 z 5

Dočetla jsem. Chtěla jsem dát 4 hvězdičky..a pořád jsem přemýšlela, čí styl psaní mi to připomíná, až jsem na to přišla. Dávám 5 hvězdiček za to, že mi to připomíná mého oblíbeného spisovatele Murakamiho a jeho Kafku na pobřeží..

Dennee_b
05.01.2015

Kniha je neskutečně propracovaná. Doteď mě udivuje, jak autora napadlo propojit tolik věcí. Bohužel mi kniha připadá dost podobná předcházejícím knihám. Margo byla taková rázná a zapálená do věcí jako Aljaška v Hledání Aljašky. Quentin byl do ní zamilovaný a byl svým způsobem submisivní aby si ji získal. V Aljašce se Váleček taky snažil získat Aljaščino srdce a tak byl ochotný podstoupit jakoukoliv pitomost. Ale jinak se to četlo dobře:) Prostě Green;) A za ty zápletky opravdu palec nahoru (y)

Padawán
04.01.2015 5 z 5

Knížka Papírová města mě lehce překvapila. Od jeho jiných knížek mi přišlo, že John Green dopředu vymýšlel, co přijde a příběh se díky tomu stal napínavý. Začátek knížky byl pro mě takový spíše "rozjížděcí", hledání Margo pak mnohem zajímavější! :)

barbora5507
04.01.2015 5 z 5

Naprosto úžasná knížka ... Moc dobře se čte, měla jsem ji přečtenou za pár dnů :) Určitě doporučuji :)

barbora5507

chatterbox
04.01.2015 5 z 5

Po hodně dlouhé době knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Po hodně dlouhé době knížka, pro kterou mám jen "Wow!". Asi stokrát lepší, zábavnější a čtivější než The Fault In Our Stars (i když jde o natolik jiné příběhy, že srovnávat je je vlastně nefér). Tak napínavé, že se bojíte sklouznout očima mimo řádek, který právě čtete, abyste si něco omylem neprozradili. John Green mě přesvědčil, že "to" má a nemůžu se dočkat, až si přečtu další jeho knížky. :)

/čteno v AJ/

Marceles
04.01.2015 4 z 5

Knížku jsem přečetla na doporučení dcery, která je velkou fanynkou Johna Greena. Pro mne to byla první kniha tohoto autora, přečetla jsem ji za den.
Začátek mě zaujal, byla jsem moc zvědavá, co bude dál. Prostřední část mi přišla trochu slabší, zdouhavější, poslední třetina to však napravila. Skutečně jsem se bavila.
Určitě přečtu i ostatní autorovy knížky.

AnnaNicholaos
03.01.2015 3 z 5

Papírová města ve mě zanechala zatím největší stopu co se týče knih od Johna Greena.
Dostala si mě spletitostí během hledání Margo- musím říct, že všechna ta vodítka, kterých Q a jeho přátelé využívali k jejímu nalezení byla geniálně vypracovaná.
Co se týče částí knihy- úvodní Margotina pomsta byla nejlepší, následující děj měl své světlé, ale i nudnější okamžiky, konec na mě působil lehce "odfláknutě".
Rozhodně nelituji času, který jsem nad touto knihou strávila.

Knihomolka Rů
03.01.2015 5 z 5

John Green nezklamal. Z každou další knihou, kterou si od něj přečtu, jsem z tohoto autora nadšenější. Má něco, co mi jinde chybí, donutí mě se zamyslet. U jeho knih se dokážu smát i brečet a Papírová města jsou podle mě další vydařenou knihou, která má kouzlo, čtenáře uchvátí a drží se ho až do poslední strany. Rozhodně všem doporučuji k přečtení.
Doufám že toho napíše ještě hodně. Upřímně se těším na jeho další skvělé a nezaměnitelné příběhy.

Aďa17
03.01.2015

Zajímavá, čtivá a napínavá. Taková je kniha papírová města od úžasného spisovatele Johna Greena. Kniha se mi líbila, ale na hvězdy nám nepřály rozhodně nedosáhla...

Nuvents
01.01.2015 3 z 5

Kniha mi připomínala "béčkové" hollywoodské filmy pro mladistvé. Myslím, že autor už mile nepřekvapí.

želva59
30.12.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem se rozhodla přečíst na doporučení mých známých, kteří z ní byli naprosto nadšení a mně nezbývá nic jiného, než se k nim přidat. Původně jsem ji otevřela s tím, že si přečtu pouze úvod..ani jsem se nenadála a byla jsem na poslední straně. Ještě žádná kniha předtím ve mě nezanechala tak silné emoce. Líbí se mi myšlenky, kterými tato kniha překypuje a já se v nich nacházím. Nemůžu se dočkat, až si ji zase znovu přečtu. Určitě si od autora pořídím i nějaké jiné tituly a budu doufat, že budou stejně skvělé jako tento.