Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3704 3704

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

Adell178
19.02.2015 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha od Johna Greena. Rozhodně mnohem lepší než Hvězdy nám nepřály.

Market = )
18.02.2015 4 z 5

Hm, tentokrát tak nadšená nejsem, čtvrtá * je za ten senza popis cesty a opět dialogy a vztahy mezi hlavními (mladými) hrdiny, jinak ale hlavní "filosofické" myšlenky šly mimo mě, už mi zřejmě (díky bohu) chybí pocit vykořeněnosti teenagerů :-).

maid
18.02.2015 4 z 5

Papírová Města se mi líbila více než Greenovy oslavované Hvězdy nám nepřály, udělaly na mě nějak lepší dojem a taky mě nejednou rozesmály, což se u Hvězd nestalo a to se kniha pyšní jako "nejveselejší smutný příběh". Obecně mám Greenův styl psaní moc ráda a těším se na další knihy.

simca2525
17.02.2015

Moje druhá kniha od Greena, samozřejmě po Hvězdách, které miluji.
Přečetla jsem ji včera za pár hodin (díky angíně a antibiotikům jsem měla spoustu času). Četla se celkem dobře, pořád vás nechávala v napětí, co se tedy s tou Margo vlastně stane. (Já tak nějak osobně myslela a i doufala v konec tragický, protože jiný, třeba ten, kterým to nakonec opravdu skončilo, se mi k tomu příběhu nehodil. Takže první minus za konec.
Vůbec myšlenka a existence papírových měst mě opravdu zaujala, netušila jsem, ze něco takového opravdu existuje. :)
Pár vtipných scén mě opravdu pobavilo a rozesmálo (viz. Čurankové slzy a příhoda s krávou například :D)
Každopádně příběh jako takový mě příliš neuchvátil a Margo mě kupodivu spíš rozčilovala, než aby mě uchvátila jako svoje okolí. Času stráveného s touto knížkou ale nelituji.
Takze nakonec 3*

Eliška0
16.02.2015 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější knížka od Johna Greena. Ne, že by Hvězdy a Aljaška nepatřily mezi mé favority, ale v Papírových městech jsem se viděla On je kluk, který žije stereotypní život. Ona je ta oblíbená, která neprožívá ani jediný nudný den. Díky ní se jeho život doslova otočí vzhůru nohama. Tento příběh jen potvrzuje fakt, že nikdy nevíme, kdy se náš život změní.

AndyPa
14.02.2015 4 z 5

Kniha se mi velice líbila.Mnohem více než Hvězdy nám nepřály,ale pořád u mě vede Hledání Aljašky. :)

rimmon
12.02.2015 5 z 5

Musím říct že je to má druhá kniha od pana Greena...! Jako první jsem četla Hvězdy nám nepřály.
Tahle knížka je zase úplně jiná ale děj je naprosto strhující! Jen ten konec..když jsem to dočetla měla jsem chuť tu knížku hodit z okna! protože jsem celou dobu doufala v konec jako Romeo a Julie. Myslela jsem že Margo nakonec zůstane a všechno bude krásný. Ale chyba lávky. Dva dny jsem nedokázala myslet na nic jiného než na Margo. Na to proč to vlastně takhle chtěla. A pak mi to tak nějak došlo. A knížku mám ráda. Moc ráda.
Je krásně napsaná a některé věci jsem si z ní opsala a používám jako motivační hesla.
Zkrátka : Navždy je složeno z malých teď.

Krissi
10.02.2015 5 z 5

Green je stylař! Styl, kterým dokáže psát v dnešní době, je neskutečně příjemný pro teenagerku, jako jsem já. Papírová města mě utvrzují v mnoha mých názorech na pomíjitelnost a pravou tvář lidí. Každý je ve skutečnosti jiný, než jak ho vidí ostatní, a o tom se v knize opravdu dočtete. Postupné gradování knihy mi dodávalo naději, že se dočtu k spektakulárnímu konci, ale to mě trochu zklamalo - nic převratného, spíše docela předvídatelného. Ale i tak se mi kniha hodně líbí a čas s ní strávený rozhodně nezařadím mezi promrhané minuty. Sice nejsem detektivkový typ holky, ale nevadilo mi to - rozhodně doporučuji pro bádavé osobnosti :)

arthera
09.02.2015 2 z 5

Já vám ani nevím. Nechtěla bych knihu nikomu znechucovat. Ale musím přiznat, že je to jedna z mála knih u kterých lituju, že jsem jí věnovala svůj čas a pozornost. Dočetla jsem to, jen kvůli zvědavosti, zda na konci nebude nějaké veliké "wow". To se nekonalo.
Kniha se vleče jak bílé noci na severu, další stejný motiv "ujetá (Manic Pixie Dream Girl) holka/uťápnutý kluk", tentokrát žádné hluboké myšlenky, stálé omílání W.Whitmana dokola (Američani snad nemají jiného skvělého spisovatele?)...škoda, škoda...

terka.b
08.02.2015 5 z 5

nevím co o tom napsat než že to byla další úžasně napsaná a velice zajímavá knížka, která stojí za přečtení. :)

Natyna3
08.02.2015 5 z 5

Excelentní, jako vždy. John je zkrátka talent :)

ivzu77
08.02.2015 4 z 5

Ráda jsem si přečetla i tuto další autorovu knihu. Opět se to čte velice rychle, tentokrát mne potěšil detektivní děj příběhu. Stále jste v napětí a očekáváte, co se tedy vlastně s tou Margo stalo. Quentinovo uvažování po stopách mi bylo příjemné, říkala jsem si, že snad budu sama číst i "Píseň o mně" od Whitmora, ale nezkoumala jsem, zda skutečně existuje :-)
Otázka skutečné existence papírových měst na mapách mne zaujala a neměla jsem o tom ani tušení.
A i tentokrát musím citovat:
NASTAVTE SI DOBRÁ ZRCADLA!!! Pro všechny je strašně těžké ukázat někomu, jak vypadá, a pro každého je hrozně těžké ukázat, co cítí ......

Katies
07.02.2015 4 z 5

Ikdyž knihy co vyšly v anglickém jazyce čtu raději v originále, český překlad je přívětivý.
Opravdu čtivá kniha. Greenova dle mého názoru nejméně vážná kniha. Hezky zahřeje, plynně se čte, oddechovka. Samozřejmě s krásnými výroky:)

sabulicka
04.02.2015 5 z 5

Začínám Johna Greena milovat! Opět úžasný příběh, který se četl jedním dechem. Stále a stále jsem musela číst dál, abych věděla, jak to nakonec dopadne. Knížku považuji za lepší než jsou Hvězdy nám nepřály, ale stále je o kousíček horší než Hledání Aljašky. Jsem zvědavá na další knihy, které Green sepíše.

PŮJDEŠ DO PAPÍROVÝCH MĚST
A NIKDY SE UŽ NEVRÁTÍŠ!

Gooverka
03.02.2015 3 z 5

Hvězdy jsou stále nejoblíbenější, ale Papírová města jsou taky skvělá. Líbily se mi hlavně hlubší myšlenky ke konci knihy a celkový Greenův styl vyprávění. V některých chvílích to byl velmi vzrušující příběh, ale celkově téma knihy mě tolik nevzalo. Kdybych mohla, dávám tři a půl :)

Verousek
03.02.2015 3 z 5

Líbila se mi myšlenka papírových měst. Některé okamžiky knihy byly pěkné, ale cesta a hledání poměrně zdlouhavé a celou knihu to zbytečně natáhlo a rozhodně ji to v ničem nevylepšilo

Krysa1769
03.02.2015 4 z 5

Před Papírovými městy jsem si přečetla Hvězdy nám nepřály, které se mi líbily, ale nenadchly mě tak, jak většinu mých vrstevníků. A stejný názor mám i na Papírová města. Příběh není tak skvělý, abych mu dala plný počet hvězd, ale není ani tak průměrný, abych mu dala tři. Četlo se to skoro samo a zajímalo mě, jak to celé skončí. Knížka má i hlubší myšlenky, což se mi velmi líbilo. Stejně ale pořád nechápu to všeobecné nadšení, které kolem Johna Greena momentálně je.

IvcaK98
02.02.2015 3 z 5

Poslední dobou se snažím psát komentáře alespoň týden poté, co knížku dočtu, protože velice často s odstupem času pohled na věc přehodnotím. Momentálně jsem ale na J. Greena naštvaná tak, že sem svůj názor hodím hned. Proč tak skvělý autor, který má tolik úžasných myšlenek a u jehož knížek se opravdu bavím, zazdí svoje dílo naprosto nesnesitelnými hlavními hrdiny? Jinak krásný zážitek z četby mi zkazila holka, které bych nejradši dala ránu pěstí a kluk, který si to zaslouží snad ještě víc. Na obranu knížky je můj postoj opravdu ojedinělý, takže dejte na názor většiny a třeba se trefíte :-)

katerina7788
26.01.2015 4 z 5

Tahle kniha se mi zatím od J. Greena líbila nejvíce :)
Není to sice nějaká převratná, ale čte se hezky a člověka zajímá jak dopadne.

Katyskas
26.01.2015

Tato kniha možná nebyla zajímavá svým dějem, ale z části se podobala opravdovému životu. Podceňované dítě, nepochopitelní rodiče a útěky z domova určitě k životu patří. Nemůžu ale říct, že se mi kniha líbila. Neutrál - to je to, co bych této knize dala. J.G. má určitě navíc.