Papírová města

Papírová města https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230528/bmid_papirova-mesta-230528.jpg 4 3701 721

Po úspěchu románů Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky vychází nyní v českém překladu další dílo veleúspěšného autora Johna Greena, který si i u nás bleskurychle získal početný fanklub. Hrdinou je Quentin Jacobsen, normální, tak trochu bojácný kluk, který má od dětství rád nespoutanou Margo. Ta mu pak jednoho dne nečekaně zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. Když dívka další dny ve škole chybí, Quentin začne pátrat a brzy si uvědomí, že pro něj zanechala určité stopy. Znal vlastně Margo? A co jsou papírová města, s nimiž se nyní stále setkává? Oblíbený autor přináší brilantní příběh nabitý upřímnými emocemi, který nenechá čtenáře chladným.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Paper Towns , 2008

Kejticka
29.12.2014 5 z 5

Hned od začátku knihy se projevuje styl Johna Greena, který je naprosto nezaměnitelný. Styl jeho psaní je chytlavý, takže dokážete přečíst knihu za jediný den. I když některé části nejsou bohaté na děj, tak to Green umí zpestřit a rozesmát mě. Velmi mě potěšilo, že opět došlo k podobného odpočítávání jako u Aljašky. Dodává to knize jakýsi půvab. Nedokáži říct, která z Johnových knih mě zaujala nejvíce, protože každá má do sebe něco jiného. Avšak Města a Aljaška jsou jako sestry. Nemůžu se dočkat na Kateřiny, která musí okamžitě přibýt k ostatním třem Johnovým knihám v mé knihovně. A doufejme, že budou další. PS: Miluji jeho metafory!

Alenes
28.12.2014 5 z 5

Kniha vás vtáhne do děje a skoro se od ní ne a ne odtrhnout. Tam je taková zvláštní záhada a oni ji řeší a je to napínavé a zajímavé, proto skvělé :) Hlavně ten konec :)

sara4154
28.12.2014 5 z 5

Je to skvělá kniha, vřele ji doporučuji, ovšem zamrzel mě ten konec.

Kelíns
28.12.2014 5 z 5

Oproti Hledání Aljašky a Hvězdy nám nepřály je to trochu zklamání. Ale i to znamená, že je to geniální kniha. Ale tak co jiného by se dalo čekat od tak geniálního autora jako je John Green?

"Jednou prostě musíš přestat hledět k nebi, nebo se nakonec ohlédneš a zjistíš, že i ty jsi někam odletěl."

Denisa_a
28.12.2014 3 z 5

Příběh moc hezký, ale asi se budu muset smířit s tím (po přečtení předchozích dvou knih) že autor kterého jsem si po přečtení Hvězdy strašně oblíbila, píše pro nižší věkovou kategorii než jsem já. Kdyby mi bylo 16 - 18 let, knihu bych hltala. Hezký příběh, ale pro mě trochu dětský :-)

natalie2171
27.12.2014 5 z 5

Co říct, snad jen to, že kniha sama o sobě dává najevo, jaká je. A je úžasná. Vůbec mi nevadilo, že se Margo objevila až u konce, knihu jsem si užila, zasmála jsem se a taky si z ní něco vzala. To jak dokáže John Green zformulovat slova a vložit do toho tu jeho ingredienci mě fascinuje a respektuji to. Tuhle knihu určitě dlouho nezapomenu. A dokonce se mi kniha líbila více než Hvězdy nám nepřály, což je opravdu co říct. Za mě 5* :)

andyjak
27.12.2014 4 z 5

Konec mě trochu zklamal, jinak se mi kniha ale skvěle četla, svižná komedie s detektivní zápletkou a s nemálem hlubších myšlenek.

evasamankova
27.12.2014 4 z 5

Papírová města pro mě nebyla takovým zážitkem jako Hvězdy nám nepřály, ale určitě o mnoho větším, než Hledání Aljašky, ač mají obě knihy víceméně velmi podobný námět.
Čtivé, občas vtipné i dojemné, jen v prostřední části autorovi trochu docházel dech. První a třetí pasáž knihy to ale vynahradily.

Recenze:

Véča
27.12.2014 4 z 5

Já rozhodně nejsem žádná velká fanynka Johna Greena a už vůbec ne knížky Hvězdy nám nepřály, ale Papírové města se mi celkem hodně líbily. Možná i víc než Hledání Aljašky. A s tím je právě spojena část mého komentáře.
Asi ve druhé části jsem začínala přemýšlet, proč nepojmenoval tuto knížku Hledání Margo. Tato část byla taky trochu nudnější, ale první a třetí to zachránily. Ty už byly víc akční a taky jsem se u toho zasmála.
Hodně vás tady komentuje, že ten konec nebyl dokončený. To si taky myslím, doufala jsem, že tam bude ještě nějaký epilog nebo něco, ale bohužel. Asi si to už máme domyslet jak chceme.

mdracek
21.12.2014 4 z 5

Opět geniálně vykreslené myšlenky Johna Greena - on se prostě umí do rolí postav dokonale vcítit a popsat je! Příběh byl zajímavý, ale přišlo mi, že to není dotažené dokonce, takové jakoby useklé...
Situace v knize, vymyšlené do nejmenších podrobností, a skvělé charaktery postav spolu tvořili krásný celek i příběh. Zdálo se mi to horší než bestseller Hvězdy nám nepřály, musím ale přihlédnout k faktu, že to bylo napsané o něco dřív.

Marky48
18.12.2014 3 z 5

Trochu zklamání, ale myšlenky Johna Greena zůstávají skvělé...

zralok.av
17.12.2014 3 z 5

Kniha byla skvělá jen od konce jsem čekala něco víc.

hannyad
16.12.2014 2 z 5

Ze začátku mě kniha bavila. Pak zmizela Margo a moje prvotní nadšení bylo pryč. Poté se děj neuvěřitelně zabýval stále opakujícími se otázkami. Kniha mě opět začala bavit až na konci, kdy se Quentin a ostatní vydali na dlouhou cestu autem. Konec mě šokoval, připadal mi takový nedotažený, možná by to chtělo alespoň epilog.
Co říct, těšila jsem se na ní. Nemůžu říct, že mě nenadchla, ale také mě nevzala jako jeho předchozí knihy. Proto tři hvězdy. :)

katerinad
15.12.2014 3 z 5

Ze začátku se mi kniha moc líbila, nabírala dobrý směr, tak jsem si říkala co všichni měli s tím, že je to nic moc a pak jsem to pochopila. Po zmizení Margo se děj táhne je víceméně nudný. Quentinova touha, který hraničila až s posedlostí najít Margo mě rozčilovala, přitom se mohlo udát plno zajímavějších věcí, kdyby na ní tak nelpěl. Čtení té samé knihy pořád dokola a vracení se do starého obchoďáku a hledat tam stopy - překousla jsem to. Na konci knihy se objevilo konečně zlepšení, ta cesta mě bavila, ta část mohla být klidně delší.
Jinak ke shrnutí: napsané to bylo dobře, ale děj mě neoslovil.

VČJKR
13.12.2014 3 z 5

Další Greenova kniha. Opět se objevuje autorův originální styl. Kniha je skvěle napsaná, nicméně co se týče příběhu - nic nového. Dva teenageři, jedna nešťastná láska a velká dávka oddanosti. Neříká vám to něco? Ano? Aljaška? Správně! Je to hodně podobné. Ale i přes to knihu doporučuji přečíst, jen od toho moc nečekejte..

Má podrobnější recenze zde:

ciniminisek
13.12.2014 3 z 5

John Green umí hrát na ty správné struny a každému čtenáři zabrnká na tu jeho. V příběhu dokážete vidět část sebe, ale i své blízké. Jeho knihy jsou svým způsobem jedinečné, ale ani v některých případech to nestačí. Ne, když máte pocit, že tohle už jste někde četli. Papírová města jsou nová, čtivá, zajímavá, ale ne originální. A to je to, co mě od příběhu i samotného autora velmi zamrzelo. Vím, že John Green toho umí zdaleka více, a co nejdříve nám to jistě potvrdí v připravované knize Příliš mnoho Kateřin, kterou chystá nakladatelství Yoli v roce 2015. Také se můžeme těšit na Papírová města ve filmové podobě, která se doufejme povedou lépe, než samotná kniha.

Neenah
11.12.2014

Jedno z největších letošních zklamání

Patapuf
11.12.2014 5 z 5

John nepíše veselé věci..... ale píše poutavě a dokáže ve mě vyvolat melancholickou náladu..... a i když to třeba není tak dobré jako Hvězdy, ten příběh ve vás zůstane ještě dlouho....

BlackFun
06.12.2014 3 z 5

První část mě moc bavila, byla čtivá a nenudila jsem se. Prostředek knihy jsem dočetla s donucením - byl na mě zbytečně zdlouhavý.. A konec byl prazvláštní. Nicméně myšlenka se mi líbila a zkusím ještě nějaká jiná díla Johna a uvidíme :)

dragonslayer
04.12.2014 5 z 5

Čtivé. Geniální. Úžasné. Prostě John Green!