Město nebeského ohně

Město nebeského ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/bmid_nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 5 1586 225

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Heavenly Fire , 2014

babča56
17.09.2015 4 z 5

Celá sága je dobře psaná. Četla jsem jedním dechm a nemohla se dočkat dalších dílu.

veronika.v
19.08.2015 5 z 5

Tato sága mne naprosto nadchla. Od čtení se těžko odtrhávalo a jen, co jsem dočetla jeden díl, hned jsem musela číst další. Autorka nejspíš ví, jak zaujmout čtenáře, protože příběh byl originální a napínavý. Postavy byly dobře promyšlené. Byly i takové momenty, kdy mne dohnaly k pláči. Autorka velmi dobře zakončila tuto ságu. Určitě doporučuji :)

Knoflík28
09.08.2015 5 z 5

Po dlouhé době série, která neskončila smrtí hlavních postav. Celou dobu jsem měla obrovský strach, opravdu. Jsem nesmírně vděčná za ten konec! Bylo to nabité napětím, zdánlivou beznadějí, city a skutečnými emocemi. Jsem dokonale spokojená. Bude se mi po tom světě asi dlouho stýskat, ale zároveň jsem ráda, že to dopadlo dobře. :)

DDD
04.08.2015 5 z 5

Myslím, že tento závětečný díl se opravdu povedl. Nechybělo v něm napětí, dobrodružství, láska ani smích a samozdřejmě velká dávka nadpřirozena.
Když jsem dočetla poslední kapitolu, úpně jsem se zhrozila a říkala si, že to takhle nemůže skončit. Nicméně, trochu smutná, jsem se dala na finální epilog a nadšení se mi rychle vrátilo. Opravdu jsme moc ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo.
Mrzí mě, že to končí, protože nesmírně ráda bych pokračovala dál a dozvěděla se, jak všichni jednou skončí.
Dílu dávam každopádně 5 hvězdiček...opravdu doporučuji přečíst. Jestli váháte, zda se do celé série pustit, tak jednoznačně říkám ANO.

knihomil1
30.07.2015 5 z 5

Původně jsem si říkala, že by knižní série měla skončit u dílu Město ze skla, ale rozhodně nelituji, že jsem přečetla i další díly a samozřejmě i tento. Kniha byla velmi čtivá (stejně jako ostatní díly) a skončila podle mých představ. Rozhodně doporučuji. :)

Davina
23.07.2015 5 z 5

Na tuhle knihu jsem čekala na dlouhém seznamu čtenářů v knihovně (cca 3 měsíce). Opravdu to bylo emocemi nabyté. Ten konec byl tak úžasný, úplně jsem si to dokázala živě představit (Nemusím snad ani psát, že bych to chtěla zažít.)

Jako vášnivá čtenářka jsem hltala každé psané slovo. Nechtělo se mi to přečíst až do konce, protože jsem věděla, že je to poslední díl téhle nepopsatelně skvělé ságy. Opravdu jsem ráda, jak to dopadlo a rozhodně se k těmto knihám v budoucnu vrátím.
C. Clare je bezpochybně jedna z nejlepších spisovatelek. Doufám, že jednou budu mít tu čest ji potkat a osobně jí poděkovat, že dokáže sepsat něco tak báječného, jako je právě TMI.

PS: Jsem jediná, kdo měl rád Sebastiana-Jonathana? Svým zvráceným způsobem to s Clary myslel dobře. Nemohl za to, v čem byl vychovávaný. Tuto postavu jsem si velice oblíbila.

Misha11
06.07.2015 5 z 5

Neskutečný. Naprosto neskutečný.
Nemám ani slova, a ač bych ráda napsala něco dobrého a výstižného, asi to fakt nepůjde. Tuhle sérii miluju, naprosto, úplně a nejvíc. Strašně moc jsem se na tenhle poslední díl těšila, ale natahovala jsem to, než jsem po něm sáhla - strašně moc jsem nechtěla konec. Všechny díly se mi líbily a tenhle je jeden z nejlepších. Zase to bylo vtipné, sarkastické, romantické, smutné, nespravedlivé a krásné.
Tohle byla a je moje nejoblíbenější série (promiň, Harry), kterou bych ze všeho nejradši začala číst zase od začátku. Je až neskutečný, jak autorka všechno vymyslela, naplánovala a ..zakončila!
Já se klaním před genialitou, kterou Cassandra opravdu oplývá a těším se na spousty dalších dokonalých knih/sérií které, doufám, napíše ( a kdyby chtěla připsat další díly do téhle série, tak se rozhodně zlobit nebudu, tohle mě asi nikdy neomrzí)- Neskutečně se teď těším na TID, snad to bude taky tak skvělé.
Musím říct, že po skončení série jsem brečela, jako malé dítě, kterému někdo sebral oblíbenou hračku, fakticky síla. Bude to teď divné, když se mnou teď v kabelce nebudou cestovat lovci stínu, upíři, vlkodlaci a jejich, mnou milovaný, svět.

Hanisek
29.06.2015 5 z 5

Já jsem se do této série úplně a kompletně zamilovala. Vůbec nechápu, že jsem jí mohla tak dlouho přehlížet. I když možná je to dobře, protože jsem tak aspoň měla všechny díly najednou a nemusela čekat, jak to dopadne dlouhé měsíce. Mám rada všechny díly bez rozdílů. A Clary a Jace, Simon a Isabela, a samozřejmě Magnus a Alek, jsou snad nejlepší postavy z knížek. Už se moc těším na pekelné stroje a budu doufat, že i nová série k nám dorazí brzy.

Pavlina.13
27.06.2015 5 z 5

Jelikož pro mě 4. a 5. díl série byli značným zklamáním, tak už jsem od posledního dílu ani nic moc nečekala. Ale byla jsem opravdu příjemně překvapena. Děj mě konečně zase pohltil a já si knihu náramně užila. Povedený závěr série, kterému nemám co vytknout.

knihomolka01
26.06.2015 5 z 5

Byla jsem tak natěšená, nemohla jsem se dočkat jak to skončí. Tohle jsem netušila, věděla jsem, že to bude hodně zamotané, že tam možná nějací mí oblíbenci i umřou, ale tenhle konec jsem fakticky nečekala. Za mě rozhodně pět hvězdiček, jen mě mrzí, že tohle byl poslední díl. Nástroje smrti jsem si oblíbila.:)

paja5
23.06.2015 5 z 5

Začátek (1. cca 100 stran) byla opravdu nuda, ale poté se to rozjelo a já doufám, že mě poslední díl, té nejúžasnější série nezklame!!!

Terezzzka
01.06.2015 5 z 5

Sérii TMI jsem začala číst proto, že jsem na ní narazila v jednom knihkupectví a velice mě zaujala obálka. Přečetla jsem si anotaci na první díl, která mě oslovila o něco méně, ovšem recenze byly velmi lákavé a proto jsem se rozhodla přečíst si první díl jen tak ze zvědavosti.
Sehnala jsem si knížku a přečetla jí prakticky jedním dechem, podobně to bylo i s nadcházejícími díly série TMI.
Velice mě zaujal styl psaní autorky.I já sama se pokouším o tvůrčí psaní, ráda se nechávám inspirovat jinými známými autory a tato mě velice oslovila. Příbytek se skládá ze dvou částí: popisu děje a děje samotného tj. přímá řeč. Většina autorů má ve svých dílech mnohem větší část přímé řeči než Judith, ovšem ta to dokázala vynahradit tím, že dokonale popsala situaci osobou vypravěče namísto postav. Ty pak spěly rovnou k činům.
To, jak dokázala popsat místa odehrávání děje mi napomohlo proniknout do světa tohoto příběhu a živě si ho představit. Dokonale mi přiblížila neexistující místa a jejich podobu, například Idris a podobu města Alicante, v tomto finálním díle domovskou dimenzi démonů.
Totéž dokázala i s postavami. Jediná postava která mi úplně nevyhovovala byl Jace. I přesto, že ho Judith popisovala nejvíce ze všech jsem si nikdy přesně nedokázala vybavit, jak vypadá. Hlavně ohledně obličejových rysů. Když jsem četla asi čtvrtý díl série TMI, viděla jsem film podle knihy TMI: Město z kostí. Myslím, že tím se mi postava Jace odcizila ještě o něco víc, protože se mi herec, který ho hrál ve filmu nelíbil ani mi nijak nepřirostl k srdci.
Knížka byla opravdu podařená, obzvlášť tento poslední díl se mi líbil, naprosto originální a složitá zápletka v celé sérii, pokaždé když se něco z toho napravilo, autorka vymyslela nějaké nové drama, které mě naprosto překvapilo. V posledním díle jsem byla napjatá k prasknutí, ohledně toho jak to dopadne, četla jsem knihu jedním dechem skoro celou noc a pak jsem vydechla. Byla jsem smutná, že edice skončila, ale konec krásný, pro sérii třešnička na dortu.
Knížce dám všech pět hvězdiček doporučuji si edici přečíst všem, kteří mají rádi scifi, dobrodružství, romantiku a příběhy o záchraně světa v jednom.

RecycledCarrey
27.05.2015 5 z 5

Perfektní zakončení série a musím přiznat, že mě to moc mrzí. Do Nástrojů smrti jsem se hodně zamilovala a poslední kniha mi lehce zlomila srdce, ale nakonec vše dopadlo vcelku dobře. Pět hvězdiček - jako u každé knihy z této série :)

Kyta
24.05.2015 5 z 5

Další dočtená série... :(
Půl roku čekání na vydání šestého/posledního dílu se mi vyplatilo. Jelikož jsem měla mezi pátým a šestým dílem půlroční časovou rezervu, na začátku se mi nevyhnul "menší" zmatek, co se děje tyče - chvíli mi dělalo problémy se v něm vyznat. Proto jsem si musela připomenout, co se v předešlých pěti dílech odehrávalo... Naštěstí se to poté srovnalo a já se v ději dokonale orientovala.

Myslím, že ke knize (a vlastně k celé sérii) nemám žádné zvláštní připomínky. Mohla bych jí jenom chválit! Ale u Města nebeského ohně mě trochu zasáhl osud Sebastiána, přestože to byl záporný hrdina. Svým způsobem jsem ho ale měla i ráda. U knihy jsem si krásně pobrečela i zasmála (jak to vlastně u dobré knihy má být). Někomu se to nemusí zdát, ale více než 600 stránková kniha vám uteče jako voda!
Po přečtení tohohle dílu jsem si říkala, jaká je škoda, že už nejsou žádné další díly, na které bych se mohla těšit. Ale na druhou stranu mi těch šest dílů krásně stačilo. Nástroje smrti byla jedna z nejlepších sérií, které jsem zatím přečetla. Možná se k ní ještě někdy vrátím.

Doufám, že Judith Rumelt napíše spoustu dalších, nezapomenutelných sérií!

Peťulka3
21.05.2015 5 z 5

Woow! Tak tohle bylo parádní zakončení. Smála jsem se, brečela...vážně parádní počteníčko :-)

hanapaimen
19.05.2015 3 z 5

Tak já vážně nevím. Rozhodně neříkám, že je série špatná - to bych jí nečetla... ale z šesti dlouhých knih si pamatuji takovou podivnou dějovou šmouhu, což se mi u jiných fantasy sérií nestává. Nápad na fantasy dobrý, ale přišlo mi to zbytečně rozvleklé... a teď do mě.

claryssa
13.05.2015 5 z 5

Tak to-je-bombasticky ukončená série! Brečela jsem, byla jsem naštvaná.. (nebudu spoilovat, ale co četli asi ví, proč:) prostě.. Cassandra je úžasná spisovatelka a doufám, že vyplodí ještě něco podobnýho, protože bych si o rozhodně přečetla!:))♥

TTwigy
12.05.2015 4 z 5

Hotovo.. :-)....jak už u dočtených sérií u mě bývá, mám z toho protichůdné pocity..ale v konečném výsledku jsem spokojená...líbí se mi, že se knihy pořád točí okolo stejného prostředí a autorka vytvořila už při první sérii tolik osob a generací, že jí to vystačí na několik dalších sérií..Zatím mě obě linie lovců dost chytly jak Nástroje smrti, tak Pekelné stroje (taky dost dobrá série - né-li lepší)..jen mě dost mrzí, že na další knihy budeme muset počkat ( když pominu Magisterium) než nám je vydají v češtině, protože mě po této poslední knize z NS série doslova lákají povídky Magnuse, kterých je 10, i Shadowhunters academy, kde se zaměřuje spíš na Simona a ty vychází každý měsíc jako e-novely...jen český překlad je v nedohlednu :-( ....zkrátka toto téma mi vyloženě sedlo jako dosud žádné jiné fantasy, líbí se mi, že autorka neuskakuje do jiných žánrů, drží a propracovává, to, co se jí povedlo a opravdu má knihu od knihy lepší podle mého názoru, no a teď nezbývá než jen čekat na nějaký další přírůstek do Shadowhunters family, nebo (což v budoucnu určitě vypukne) počkat na seriál..

DorianaGrey
11.05.2015 4 z 5

jediné, co mě vytrvale štve, je jak Clary a Jace pořád nemůžou být spolu. To má snad držet nadržené čtenářky v napětí?! Na mě to teda nefunguje.
Pokud od toho odhlédnu, musím přiznat, že autorka zraje jako víno a její knihy jsou lepší a lepší. Pětka byla dost dobrá, a tato kniha zatím taky vypadá slibně.

kklepkaa
06.05.2015 4 z 5

Už jsem zapomněla jak mě Cassandra Clare dokáže vtáhnout do svého světa lovců stínů. Dost dlouho jsem čekala, než se mi tento díl dostal do ruky a to čekání se vyplatilo. Ani na chvíli jsem se nenudila a čtení jsem si opravdu užívala. Možná je to sentimentalitou a nebo se Cassandra skvěle vypracovala, ale já jí nemám co vytknout. Nakonec se jí brilantně podařilo spojit série Nástroje smrti a Pekelné stroje a zároveň naťuknout rozjezd další série. Škoda, že je tato série už u konce a začínám uvažovat, že se někdy k této sérii vrátím...