Město nebeského ohně

Město nebeského ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/bmid_nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 5 1586 225

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Heavenly Fire , 2014

deedulka
10.01.2016 4 z 5

Pěkný závěr celé série. Těch 624 stránek byla docela výzva. Ze začátku to moc rychle neplynulo, ale posledních sto stran jsem měla raz dva přečteno. Stejně se nedokážu ubránit dojmu, že se tam některé myšlenkové citové výlevy zbytečně podrobně rozebíraly a opakovaly pořád dokola...tak jsem to sem tam přelétla očima, abych se dostala k normální pasáži. Vztah Clary a Jace už mne tolik nebavil, spíš jsem se těšila na Simona a Isabellu. :) Každopádně se závěr povedl, jen bych ubrala malinko na kvantitě, aby to mělo větší spád.

EvaSupovic
06.01.2016 5 z 5

Nádhera, celou sérii jsem slupla jak malinu, i přes ten počet stránek a probdělých nocí.....to za to stálo :-D Vřele doporučuji přečíst :-D

Frajerka
03.01.2016 5 z 5

Celou sérii včetně této poslední knížky jsem si náramně užila a můžu říct, že je to jedna z nejkrásnějších sérií, jaké jsem kdy četla. Až mě mrzelo, že je konec. Každopádně, jak už bylo řečeno v předešlých komentářích - dokonalé. Slovo, které celou sérii nádherně vystihuje. Rozhodně doporučuji přečíst :)

LyP
27.12.2015 3 z 5

Knížka tak špatná nebyla jen se mi zdál ten konec trochu otevřený a já otevřený konce ráda nemám..

IceBear
26.12.2015 4 z 5

Dokonalý

oli.cvancarka11
22.12.2015 4 z 5

Ačkoliv jsem si tuto ságu velmi zamilovala a jde také o jednu z mála výplodů novodobé literatury pro mladé s originálním dějem a nevnucovanými postavami, nemůžu se ubránit malému dojmu, že poslední 3 díly už byly trochu prodlužováním a znovuotevíráním už krásně ukončeného příběhu. Ale pořád ještě se dá mluvit o velmi kvalitním prodlužování, kde si autorka dala práci s propracovaným dějem a podmanivou zápletkou. Jenom si říkám a mrzí mě, že tahle sága si, co se filmového zpracování týče, zasloužila o hodně víc a řekla bych, že tvůrci ji hodně podcenili, protože bych si dokázala představit asi milion jiných způsobů jak ztvárnit tento svět, než udělat z toho další hollywoodskou B-slátaninu. Škoda

nikolka5063
27.11.2015 5 z 5

Krásné zakončení celé série. A podle mě i nejpovedenější/nejlepší knížka celé série TMI. (jako druhý nejlepší bych zařadila 3. díl.) Jen škoda, že už to skončilo. Moc mě bavily :)

JirkaDitt
14.11.2015 4 z 5

Tak poslední díl Nástrojů smrti za mnou....
Musím uznat, že poté, co jsem ze čtvrtého a pátého dílu nebyl nijak zvlášť odvázaný, tenhle mě velmi kladně překvapil. Hned od začátku knihy se něco dělo - instituty - evakuace - shromáždění - cesta do Edómu... Musím přiznat, že druhou půlku knihy, kde se naši hrdinové vydali do jiné dimenze, jsem přečetl skoro najednou. Co mi ale při čtení knihy a užívání si akce vadilo, bylo to, jak se autorka zbytečně snažila poslední díl natáhnout pomocí nudné vaty. Chápu, že to najdeme v každé knížce, ale tady toho bylo opravdu hodně... Neustále jsme skákali na dějové linky jiných postav než těch hlavních a to i v situacích naprosto nezajímavých....

Kdybych měl sestavit žebříček od nejlepšího dílu po nejhorší, vypadalo by to asi takhle:
Trojka, Jednička, Šestka, Pětka, Dvojka, Čtyřka

Série byla celkově velmi dobrá. Spoustu věcí a situací se tam neustále opakovalo, ale to se dalo více méně přehlédnout.

verulik196
08.11.2015 5 z 5

Poslední díl byl podle mě nejvíc propracovaný. Celá se mi strašně moc líbila, ale někdy bylo moc informací najednou. Je mi strašně líto Jonathana.
Celá tato série je úžasná, doporučuji! Patří u mě mezi mé nejoblíbenější knihy. Zapůsobila na mě, takže mi je líto, že je to už poslední díl.V budoucnu se k tomu asi vrátím, ale na film se dívat nebudu, protože ho údajně úplně skonili.
Je mi strašně líto Jonathana.

Xena011
31.10.2015 5 z 5

Tato kniha byla velice pěkná a napínavá, přesto nepatří mezi mé favority. Nejvíce se mi líbily první tři díly s tím, že třetí díl byl úplně nejlepší. Našly se zde části, které na mě velmi zapůsobily, a konec byl doják . :) Zbožňovala jsem Jace, lásku mezi Jacem a Clary jsem nejvíce obdivovala, ale moc se mi líbil i záporák Sebastián. Trochu mě mrzí, jak to s ním dopadlo.
Přislo mi, že první tři díly byly psány trochu odlišně, než zbytek, to působí taky dojem, že se původně mělo jednat o trilogii.

Je to asi první serie knih, která na mě zapůsobila silným dojmem, že jsem se od knih nemohla odtrhnout a můžu dokonce říct, že lepší knihy jsme zatím nečetla. Doopravdy všem, kdo mají rádi anděle, démony, upíry a další podsvěťany plus romantiku, vřele doporučuji. Jsem zvědavá na seriálové zpracování. Sice obvykle knihy už podruhé nečtu, ale u tohoto díla možná udělám výjimku a znova se vrhnu do obdivuhodného děje. Ještě doufám, že i ostatní díla, která se od autorky chystám číst, budou taky takhle krásná, i když už trošku počítám, že na Nástroje smrti už kvalitou nic lepšího mít nebude. Škoda, že všechno má svůj konec...

Kdo nezná, velmi doporučiju navštívit tyto stránky:
Je tam plno aktualit, překladů a popisů, které určitě potěší nejen mě. :) Najdete tam i povídky z pohledů druhé osoby, které nejsou v knize, dokonce i podrobnější události o Clary a Jaceovi v jeskyni.

Dorisek
22.10.2015 5 z 5

Čekání na knihu se vyplatilo . Krásný poslední celou sérii mohu dooručit povedla se :)

Schullerka
18.10.2015 4 z 5

Autorka poslední knihu zpracovala opravdu nejlépe, jak mohla. Čtvrtý i pátý díl jsem si pořád říkala, že by bylo lepší, kdyby tahle série skončila třetím dílem, ale Město nebeského ohně zvedlo druhou polovinu Nástrojů smrti z bláta.

Příběh se celou dobu udržoval v běhu, nebyly tu žádné části, které by byly moc roztahané. Vyřešily se tu snad všechny otazníky, co se mohli nad sérií vznášet. Jediné, co mi na celé sérii nesedělo, byl věk postav. Clary, Jace a další hlavní postavy (hlavně Isabella) se prostě nechovali jako šestnáctiletí, ale spíš jako by jim bylo kolem dvaceti.

Jinak docela vážně přemýšlím, že si někdy přečtu i Pekelné stroje, ale určitě se v nejbližší době pustím do Bane Chronicles, protože přece jenom byl Magnus jeden z mých oblíbenců. :)

Jeanine
07.10.2015 5 z 5

Konečně nějaká série co nekonči smrtí hlavních postav. Řekla bych že je to nejlepší díl ze všech, protože ten děj byl vymakanější než u ostatních dílů. Jako celkem velký fanoušek série Nástroje smrti jsem se ještě dlouho po čtení od knih nemohla odtrhnout. Zkoušela jsem číst i sérii Pekelné stroje, ale už se mi asi nic tolik jako TMI líbit nebude. Rozhodně doporučuji :-) .
(Taky vám přijde tak velká logika, že jako film podělaj první díl a pak už na ty další pečou a hoděj na Tv obrazovky seriál kterej už podle těch herců bude pěkná slátanina ? Pane bože buď neměňte herce nebo to netočte vůbec XD.)

Nathanielka
07.10.2015 5 z 5

Moc dobře napsaná serie! Úžasné postavy. Velmi se těším na její další serie. I když už v nich mám ted strašnej zmatek v tom jak jdou chronologicky po sobě. Každopádně mužu jen doporučit! Snad se seriál povede stejně dobře jako knihy.

pecinka21
05.10.2015 5 z 5

Úžasná série, která je skvěle napsaná a pohltí vás stránku po stránce, od první knihy po poslední. Všem fanouškům fantasy mohu jen doporučit.

mStationka
02.10.2015 5 z 5

škoda, že není pokračování...úžasný konec, vše jak má být

Denčaa
28.09.2015 5 z 5

Úžasný závěr celé série. Nic bych tam asi nezměnila, vše dopadlo tak, jak mělo. Jen mě opravdu mrzí že je toto úplný konec. O těchto hrdinech bych četla až do aleluja. Možná bych si jen představovala lepší zakončení Izzy a Simona, ale i toto bylo moc pěkné.

LilIS
25.09.2015 5 z 5

Celá série až do konce byla velmi dobře napsaná a úplně mě to pohltilo.Jsem ráda za šťastný konec ale i za to že autorka bude pokračovat v tématice lovců stínů.Líbili se mi postupné vyvíjení postav a jejich charakteru a i za milostné zápletky v kterých se Cassandra vyžívá.Vždyť bez toho by to nešlo.Od prvního dílu jsem se těšila na poslední díl a když jsem ho přečetla (knihu jsem si koupila už první den na internetě) tak mě trochu zamrzelo že neuvidíme svět jak ho vidí Clary,Jace,Simon,Isabela a Alek a maximálně budou jen vedlejšími postavami které pak zmizí.

Tejka
25.09.2015 4 z 5

Tato série mě bavila hrozně moc. Konec byl trochu předvídatelný ale krásný.Bylo tam všechno co mám ráda. Vztahy,boj, akční situace i problémy a velké zápletky. Díky téhle sérii jsem si tuto spisovatelku moc oblíbila a hodlám si přečíst další díla.Určitě doporučuji :)

Livia
25.09.2015 4 z 5

Veľmi uspokojivé zakončenie série (koniec možno až príliš slniečkový, ale chápem, že niekto z neho bude nadšenejší viac ako ja). Všetky dejové a vzťahové linky dostatočne uzavreté. Aj keď sa mi veľmi páči svet, ktorý Cassandra Clare vytvorila, musím priznať, že by mi nevadilo, keby kniha mám o nejakých 100 strán menej. Ale inak nemám celej sérii čo vytknúť a autorke ďakujem za príjemné chvíle strávené v spoločnosti úžasných knižných postáv, prechádzok po Alicante a stránok plných napätia, hnevu, smútku ale aj smiechu