Město nebeského ohně

Město nebeského ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/bmid_nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 5 1584 225

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Heavenly Fire , 2014

alexandra1285
04.11.2014

čítam v angličtine , naozaj skvelé :DDDDDDDDDDDDDDD

- mnoho vecí sa tu objasní , dozvedám sa veľa zaujmavostí :D............naozaj sa oplatí čítať ak si čítal predošlé knihy :DDDD

mourek-veronika
18.10.2014 5 z 5

Knížku jsem si hned po vydání přečetla v angličtině. Byl to úžasný zážitek a předpokládám, že v češtině to bude ještě lepší. Loučení s oblíbenými postavami bylo ještě smutnější než jsem očekávala. Pokud bych měla shrnout moje pocity do jedné věty, nedokázala bych to. Každopádně, zachránil mě epilog :) Nejvíc se mi líbilo propojení s postavami z TID a potěšilo mě, že jsme se dozvěděli mnohem víc o minulosti hlavních i vedlejších postav. Jsem zvědavá, jak se vyvine nadcházející série The Dark Artifices :)

sarka4699
14.09.2014 5 z 5

Také jsem přečetla v angličtině a nádhera :) Skvělá série, rozhodně doporučuji :)

kacka6643
09.07.2014 5 z 5

mám celou přečtenou v aj a hodlám číst i čj :) tahle série je moje nejoblíbenější a konec mě překvepil, ikdyž jsem některé věci čekala už od třetího nebo čtvrtého dílu. Knihu rozhodně doporučuji a stejně tak i ostatní série od této autorky :)

hanjana
23.06.2014

Poslední dobrodružství Clary, Jace, Isabelle, Aleca, Simona, Magnuse a ostatních. Těžko jsem si představovala, jaké to bude číst konec příběhu, který mi tolik přirostl srdci. Nikdy jsem si po přečtení prvního dílu Nástrojů smrti nemyslela, že mě tolik ovlivní, ale postavy se mi zaryly hluboko pod kůži a svět Lovců stínů se zabydlel v komůrce v mé mysli. Je to něco neuvěřitelného, co Cassandra Clare dokázala vytvořit, a já teď můžu hrdě říct, že ukončení téhle série stojí teda vážně za to.
Je jasné, že od příběhu v 725 stránkách nemůžeme čekat neustále napětí a akci, to by byl potom pořádný bordel. Je tam hodně částí, kde se především mluví, než zabíjí démony a zachraňuje svět, ale i to mě bavilo stejně jako všechny bitvy. Dozvíme se mnohem víc o minulosti, o postavách, ale i o propojení děje s Pekelnými stroji, což jsem na knížce milovala ze všeho asi úplně nejvíc, těšila se na chvíli kdy tam bude další zmínka o bratru Zachariášovi a Tesse (i dalších, ale to nebudu prozrazovat).
Dokázala bych o tom říct tisíc a jednu dobrých věcí, ale stačí když prozradím, že jsem na sto jedna procent spokojená se zakončením.
Slza skápla, husí kůže přeběhla a smích byl slyšen, a to pro mě dělá tuhle knížku klenotem.
10/5

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město nebeského ohně je v

Přečtených2 642x