Město nebeského ohně

Město nebeského ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/bmid_nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 5 1586 225

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Heavenly Fire , 2014

lukyli154
14.02.2015 5 z 5

Byla to parádní jízda...trochu mě mrzí, že se s postavami musím rozloučit, ale jsem ráda, že vše dopadlo jak má ;-)

Tridenti
13.02.2015 5 z 5

Když jsme knihu dočetla - což bylo tak před 2 minutama - nemohla jsem uvěřit, že je konec. Už takových posledních 40 stránek jsem si uvědomovala, že právě končí jedna z mých neoblíbeněších sérií a já netuším, co teď s tím. Každopádně díl se velmi povedl a byl úplně geniální oproti 4. a 5. dílu série. :))

Mishak
13.02.2015 5 z 5

Nedokázala jsem si představit, jak by tenhle příběh měl skončit, jak bych si přála, aby skončil, ani jak skončí… Hodně věcí jsem si přála, aby dopadlo jinak, ale bohužel, nemůže všechno dopadnout dobře… Ovšem je fajn, že autorka nezabíjí hlavní postavy… Ve skutečnosti jim udělá něco mnohem horšího…

Kniha je nejtlustším svazkem série a tudíž velmi obsáhlým. Nebyla plná bojů s démony, války se Sebastiánem, ani domlouváním strategií. Hodně se v ní mluvilo, řešily se vztahy, vzpomínky, city. Příběh byl doplněn o doplňkové postavy z autorčiných dalších sérií (např. pekelné nástroje). Za celou sérii mi hlavní postavy velmi přirostly k srci a vím, že se k nim jednoho dne vrátím a celý příběh si přečtu znovu. Série je mojí srdcovkou a velmi obdivuji autorku, jak tohle dílo zvládla vytvořit =) Musí za ním být spousta práce, neomezená fantazie a vůbec všechno, co dělá knihu skvělou knihou =) Autorka je prostě mistryní svého žánru =)

Musím říct, že je kniha výborným závěrem série (I když bych byla samozřejmě radši, kdyby nikdy neskončila). Za mě 5 hvězdiček a kdyby to šlo, dám i víc. Skvělá kniha!!!

kristyna0139
12.02.2015 5 z 5

Závěr série se mi moc líbil, kniha nemohla lépe dopadnout, četla se úplně sama. :-)

Barča 008
10.02.2015 5 z 5

Ano, dávám pět z pěti, ale za Simona bych klidně i strhávala :)

Natalieee
09.02.2015 5 z 5

„Svět se totiž nedělí na ty výjimečné a na ty obyčejné. Každý může být mimořádný. Pokud máš duši a svobodnou vůli, můžeš se stát čímkoli, dělat cokoli, zvolit si jakoukoli cestu.“

WOW, autorka opět nezklamala. Když se mi kniha dostala do ruky, byla jsem plná rozporuplných pocitů. Na jednu stranu jsem chtěla knihu přečíst jedním dechem, ale na druhou jsem byla s každou další otočenou stránkou smutnější, protože jsem věděla, že se moje oblíbená série chýlí ke konci.Nakonec ale moje zvědavost zvítězila, já se nechala zcela pohltit příběhem a knihu přečetla jedním dechem.

Z počátku jsem měla strach, kolik hlavních postav autorka nechá zemřít, ale nakonec mě mile překvapila. A musím uznat, že jsem nad smrtí jedné z nich pár slz uronila i přesto, že jsem ji nenáviděla. Příběh je jako vždy plný vtipných momentů a Jaceových poznámek. Nejvíce se mi ale na knize líbilo, že její děj je propojený s dějem série Pekelné nástroje. Vystupují zde postavy jako je Tessa nebo Zachariáš, a my se tak dozvídáme více o jejich životech. Při každé zmínce o Willovi jsem měla na obličeji přiblblý úsměv, protože on vždycky byl a bude moje oblíbená postava. Díky Bohu, že autorka knihu neukončila smrtí jedné z hlavních postav, podobně jako tomu bylo u série Pekelné nástroje, a tím nám nechala prostor pro naši představivost.

Cassandra Clare je v mých očích prostě mistryní fantasy románů a moc se těším na její další sérii The Dark Artifices, ve které se dozvíme více o příběhu Emmy Carstairsové.

Sstankova
07.02.2015 5 z 5

Musím říct, že to bylo perfektní zakončení úžasné série knih. Příběh má spád a člověk se od něj nemůže jen tak odtrhnout! Určitě za mně nejlepší ze šesti knížek. Dvakrát jsem si pobrečela, ale jinak mě vždy rozuzlení situace úplně vyrazilo dech..
Nejvíce mne mrzí, že už se nemůžu těšit na další díl o postavách, které se mi vryly pod kůži a už můžu jen přemýšlet, co bylo dál.

paja5
04.02.2015 5 z 5

Lidi, prosím vás... když už sem dáte koment se spoilery, tak to tam prosím napište!!!! :(((

Veeria
03.02.2015 5 z 5

,,Svět se totiž nedělí na ty výjimečné a na ty obyčejné. Každý může být mimořádný. Pokud máš duši a svobodnou vůli, můžeš se stát čímkoli, dělat cokoli, zvolit si jakoukoliv cestu." Co napsat...ať napíšu k této knize cokoliv, nedokáže to vystihnout to, jak jsem se cítila během čtení, kdy jsem na jednu stranu toužila otáčet stránku za stránkou, ale na druhou jsem si každé stránky blížící se ke konci více vážila. Nechala jsem se zcela pohltit příběhem, který mě i po šesté dokázal vtáhnout do děje, prožívala jsem pocity spolu s hrdiny a dovolila jsem si vzpomínat na jejich začátky a vývoj během 6 knih. Je mi smutno z toho, že na nás nečekají další díly, nicméně, vše jednou končí a jednou začíná. U knih je dar, že byť příběh v určité fázi končí, v našich myslích si můžeme dotvářet příběh a být s našimi oblíbenci neustále ve spojení.V mém srdci tyto knihy právem mají a budou mít své místo....a za to děkuji nejen autorce, ale i vydavatelství a překladatelce, díky kterým si můžeme tato skvostná díla přečíst i v rodném jazyce. TMI je úžasným dobrodružstvím, cestou, na které každý najde svoje oblíbence a po jejich boku zažije nepoznané.

pate.langdon
02.02.2015 5 z 5

úžasné, opravdu bomba!! napětí přehršel, nenudila jsem se ani chvilinku! :) sice jsem si v průběhu čtení občas u něčeho zasekla a něco se mi nezdálo, ale teď si už ani nemohu vzpomenout, co to bylo :D tudíž kniha jako celek byla senzační! už se těším na další knížky z dílničky Cassandry Clare ;)

Veronika.C
02.02.2015 5 z 5

Jak jinak než skvělé. Úžasný poslední díl se šťastným koncem. Tuhle sérii mám ráda a je mi líto, že už končí

Aaron Lewis
31.01.2015 5 z 5

Ze začátku to bylo hodně roztahaný a byla jsem docela zklamaná, že už to nemá takový ten šarm a šmrnc předchozích dílů. Blackthornovi mě totiž vůbec nezajímali a jestli chce spisovatelka psát další knihy z TMI, bude to určitě o Emmě a Juliánovi (co všichni mají s tímhle otřesným jménem?), ale mě to bylo fakt jedno a ten jejich úvod si mohla nechat pro novou knihu. Maia a spol. mě nezajímali z toho důvodu, že byli všichni na jedno brdo a kde nic, tu nic. To samí Rafael a spol., dalo by se jít určitě víc do hloubky a to nemyslím jenom v tomto díle, ale i v těch předešlých (například Maureen mohla být ikonická postava, něco jako Magnus). Přijde mi to škoda, protože takhle byli všichni okolo strašně nemastní neslaní kromě víl, které byly pospány jasně záporácky a ten jejich Spolek byl snad ještě horší. Po půlce už to bylo lepší a jednu věc jsem dokonce neuhodla:), takže dávám nakonec plný počet, protože jsem dneska měla chuť na něco milého a hezkého:).

DariDerek
31.01.2015 5 z 5

Recenze: darameganknihy.blogspot.cz

Nezapomenutelne excelentni uzasne

zdenka700
30.01.2015 5 z 5

Prostě dokonalý konec, líp to dopadnout nemohlo. Jace je prostě dokonalý, bála jsem se kolik jich nechá umřít, ale nakonec to dopadlo dobře. TĚŠÍM SE NA DALŠÍ KNÍŽKY OD TAK VYNIKAJÍCÍ SPISOVATELKY.

martina321
27.01.2015 5 z 5

Poslední díl skvělé série od brilantní autorky. Co víc říct, Cassandra Clare je prostě mistryně slova. Úžasný příběh s množstvím zápletek, postranních románků, vtipných poznámek a hlavně spoustou postav, do kterých se prostě nejde nezamilovat. Poslední díl jsem se snažila co nejvíce odkládat a číst po částech, aby jsem si jej náležitě vychutnala. Nyní jsem po necelém týdnu dočetla a převládají ve mně smíšené pocity. Jednak je mi smutno, že už nebude další pokračování, na druhou stranu jsem však ráda, že autorka postavám dopřeje konečně zasloužený odpočinek. Skvělé propojení z TID, které patří rovněž mezi mé oblíbené série. Při každém zmínce o Willovi, či někom jiném se mi na tváři rozlil široký úsměv a bouchala jsem se do hlavy jako mentál. Cassandra Clare prostě ví, po čem její čtenáři touží. V budoucnu mám v plánu si celé série přečíst pěkně znovu, pokud možno v angličtině a věnovat větší pozornost všem postavám, které se v obou sériích protkávají jako pavoučí síť. Autorce patří velká poklona a hlavně poděkování, že nás opět nechala nakouknout do úplně nového světa. Snad nejsem jediná, která si představuje ve stínech ukryté, runamy pokryté Shadowhuntery, kteří náš svět ochraňují před zlem. Už se nemůžu dočkat, až vyjde další série The Dark Artifices popisující život Emmy Carstairsové...velmi mě totiž krátkými útržky z Emmina života popisující v tomto díle navnadila.

romana1303
21.01.2015

Úžasná kniha.Perfektní zakončení serie a to propojení s pekelnými stroji,prostě nádhera.Autorka perfekně vysvětlila to co mě v TMI zajímalo v serii TID prostě obdiv :) Málokterý příběh dokáže člověka tak zaujmout aby si přečetl víc a víc a nemohl se dočkat pokračování i když v jiném spojení :) Už se těším na TDA :)

Beovulfak
21.01.2015 5 z 5

úžasná...prost úžasná:-) lituji, že série tímto končí..

lencinek
02.01.2015 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila. Považuji ji ze všech 6 knih za nejlepší, protože je úplně poslední. :D :D Kecam

TejmyG
27.12.2014 5 z 5

Knihu, jsem precetla v anglictine a super ! :-)

katmat
23.12.2014 5 z 5

Tuto knihu se chystam precist, ale jiz jsem precetla celou serii, rozhodne doporucuji, patri k mym oblibenym seriim knih.