Město nebeského ohně

Město nebeského ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/bmid_nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 5 1586 225

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

City of Heavenly Fire , 2014

Lucie.H
15.06.2016 5 z 5

Bylo mi strašně líto že celá série nástrojů smrti už končí-
na konci této knihy jsem dost brečela prostě bylo to uplně dokonale.
jen mi přišlo že 600 stran je trochu moct ale i tak nelituji času straveného u této série knih
doporučuji přečíst!!!!!!!

lucyka16
13.06.2016 5 z 5

No tak přečtený už i poslední díl. Rve mi to úplně srdce,ale jednou to přijít muselo. Úžasná fantasy na kterou budu dlouho vzpomínat. Aspoň díky za seriál,ikdyž není nic extra. :)) Kvůli Aleca a Magnuse e stojí za to se na něj dívat! MALEC 4EVER!

Jupijow
02.06.2016 5 z 5

Už dlouho jsem nezažila takový pocit smutku, že kniha končí....chci víc...ale každý příhěh jednou končí, co už. Jediné, co bych knize vytkla, jsou pasáže s Emmou, ta mě fakt nebavila. Jsem moc zvědavá, jak tvůrci seriálu Shadowhunters tenhle příběh uchopí, zda budou věrni knižní předloze, zač bych se přimlouvala, a nebo to nabere úplně jiný spád. Buď jak buď, tu knihu prostě žeru :D

BarBarBar
23.05.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá série!! Stejně tak jako Pekelné stroje :) Už potřebuji další knihy od autorky :)

Mauri
21.05.2016 5 z 5

Tahle série mě dokonale pohltila,věděla sem,že s učením na zkouškové nezačnu dřív než to všechno dočtu.Naštěstí se to tak úžasně četlo,že sem moc času nepotřebovala. :))
Opravdu mi přišlo,že hrdinové se nechovají na 17 let,ale o věku se moc nemluvilo a já sem si je mohla představit jak mi bylo libo.
Od 4 dílu už dostali větší prostor i ostatní hrdinové a musím říct,že Magnus je moje srdcovka. Určitě přečtu i sérii Pekelných strojů,ale to až po zkouškách, protože bych se k ničemu nedokopala. :))

Babouš
24.04.2016 4 z 5

Nejenom důstojný závěr celé série, ale nejspíš i nejpropracovanější kniha ze světa lovců stínů. Konečně dojde k interakci všech postav - rozhovor Simona s Alekem, Aleka s Jacem, Clary s Alekem, Izzy se Simonem... Je to drsné, ale zkoumá to přátelství a vztahy mezi postavami pořádně do hloubky a i navzdory tomu, že se to odehrává skoro celé v pekle, tak s vtipem (rozhovor Aleka a Simona o pití krve, následné Jacovy narážky), což se mi moc líbí. Jediné, co mi vadilo, byla dějová linie s Emmou, která se do toho podle mě moc nehodila, ale chápu, že si autorka chtěla připravit půdu pro novou sérii.

Firewoman
19.04.2016 5 z 5

Parádní série všech šesti knih. Škoda, že jich není více.

Bumky
11.04.2016 5 z 5

Dokonalýýýý!

gabca2003
10.04.2016 5 z 5

Přečetla jsem jí jedním dechem.Nádherná kniha!!!

julythreemosen
29.03.2016 5 z 5

Úžasné zakončení série. Bylo tam všechno, co tam být mělo, co jsem tam mít chtěla i to, o čem jsem netušila, že tam chci mít. Poslední díl Nástrojů smrti byl velmi čtivý, velmi dobře zakončený a po dočtení jsem si jen posteskla, že není další díl. No, s oblíbenými dvojicemi se už asi nesetkáme, ale už se neskutečně těším, až zabřednu do historie a životů vedlejších postav, které mě taky strašně uchvátily.Cítila jsem, že je skoro až nutné, aby osudy některých postav byly vysvětleny, nastíněny zkrátka povyprávěny stejně jako příběh Clary a dalších. A některých příběhů jsem se již skutečně dočkala. Těším se moc. (Taky na zápisky Magnuse!) Tuto sérii můžu jen doporučit Je to opravdu jedna ze srdcovek.

Fei
28.03.2016 5 z 5

Úžasná série, přečteno jedním dechem a chci víc:) Opravdu se těším na sérii The Dark Artifices.

Monicay
25.03.2016 5 z 5

Vyjadřuji se k celé sérii, jelikož jsem ji celou slupla naráz... Jsem opravdu ráda, že jsem se do čtení pustila, až když vyšly všechny díly série, jelikož na sebe jednotlivé knihy navazovaly a já vždy byla ráda, že hned můžu otevřít pokračování. Perfektní dílo, strašně mě bavilo. Všechny postavy mi připadaly zajímavé, takže mi vůbec nevadilo střídaní pohledů. Třetí díl působil jako ukončení série a já si říkala, že už to dál nemůže být nic moc, ale autorka příjemně překvapila. Stránky ubíhaly a já si užívala čtení tak, že nyní lituji, že už jsem na konci celé série. Uvítala bych, kdyby se Clary víc zabývala vytvářením run a jejich studiem (protože by mě to celé moc zajímalo)... ale vím, že se vše odehrálo v krátkém časovém úseku, takže na nic takového asi nebyl čas.

karolina1733
19.03.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií, jaké jsem kdy četla. Téma originální, něco naprosto novýho o čem ještě nikdo nenapsal a nemohla jsem se od knih odtrhnout. A jak smutno mi bylo, když jsem dočetla poslední větu!

Nikiny
05.03.2016 5 z 5

Jak jsem doufala, od knihy čtvrté měl zbytek série stoupající tendenci! Poslední kniha byla mnohem akčnější, mnohem záživnější a mnohem více se mi líbila, dá se srovnat s velice dobře napsanými prvními třemi díly série. Tato poslední kniha byla velmi čtivá, kromě prostřední části, nejvíc se mi líbil konec, kde se mohlo stát opravdu cokoliv. Až mi bylo líto, že je tomuto příběhu opravdu konec. A zase otevřený konec v záležitosti Emmy, snad najdu v nějaké knize autorky pokračování jejího osudu. Nakonec jsem ráda, že jsem celou sérii dočetla, konec mě potěšil :)

MAXA71
03.03.2016 5 z 5

Celá séria bola dobrá. Ale posledná časť bola naj.

Lucynka
20.02.2016 5 z 5

Nádherné zakončení celé série. Všechny díly se četly jedním dechem a i ten poslední nebyl výjimkou :) Všem mohu jenom vřele doporučit :)

andrea0310
16.02.2016 4 z 5

Uspokojivé zakončení, u Simonovy části jsem brečela jako želva. Celé to napětí, čekání na nějaký ten sex - škoda, že po tolika žhavých scénách nás autorka tak trochu vypekla. Ale jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo, i když jsem osobně moc nepřilnula k řešení lovců stínů. Znají svoji historii, znají historii "civilů" a přes všechna varování dělají ty samé chyby pořád dokola. Na druhou stranu, já bych královnu víl hnala pod gilotinu, i když to už je věc jiná :D. Co mě nejvíce mrzelo, byly části, kterými si autorka dělala návaznost na další sérii. Je to důležité pro další sérii, ale tady to bylo takové utahané, vždy jsem u toho knihu odkládala, měla jsem nutkání tyto pasáže přeskočit. Ani se na další sérii, kdy se dívka bude rozhodovat mezi láskou a poutem parabátai, budou u toho démoni a spousta dospívajících hormonů, netěším. Ale i přes to dávám 4 hvězdičky (nejnižší hodnocení knihy z celé série).

Livia
31.01.2016 4 z 5

Veľmi uspokojivé zakončenie série (koniec možno až príliš slniečkový, ale chápem, že niekto z neho bude nadšenejší viac ako ja). Všetky dejové a vzťahové linky dostatočne uzavreté. Aj keď sa mi veľmi páči svet, ktorý Cassandra Clare vytvorila, musím priznať, že by mi nevadilo, keby kniha mám o nejakých 100 strán menej. Ale inak nemám celej sérii čo vytknúť a autorke ďakujem za príjemné chvíle strávené v spoločnosti úžasných knižných postáv, prechádzok po Alicante a stránok plných napätia, hnevu, smútku ale aj smiechu

milunka21
19.01.2016 5 z 5

Skvělá ,skvělá série.Budu ji číst zas a zas až do smrti :-) a konec mě dost navnadil na Mechanickýho anděla :-D Ted jen to vydržet měsíc než mi dojde a pak do července na druhý díl a do listopadu na třetí :-D To nevydržim :-D

Anetlas
11.01.2016 4 z 5

Celou sérii jsem přečetla jedním dechem a hodně jsem si ji zamilovala. Vřele doporučuji :)