Město nebeského ohně

Město nebeského ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169813/bmid_nastroje-smrti-mesto-nebeskeho-ohne-EQU-169813.jpg 5 1584 225

Na svět lovců stínů padla temnota, zavládl chaos a zkáza. Clary, Jace, Simon a jejich přátelé se nyní musí spojit proti největší hrozbě, jaké kdy čelili - Claryinu vlastnímu bratrovi. Sebastian Morgenstern přešel do útoku a systematicky zasévá rozkol do řad svých nepřátel. Pomocí Poháru smrti mění lovce stínů v bytosti z nočních můr, rozvrací rodiny, odtrhává od sebe milence a jeho temná armáda se stále zvětšuje. Je pevně odhodlaný zmocnit se vlády nad světem a proměnit jej v pustinu, a jelikož rozhádaní, bezradní lovci stínů a podsvěťané nevědí, co si počít, zdá se, že vítězství bude patřit jemu. Blíží se rozhodující bitva a Clary s Jacem mají pocit, že všechny trumfy drží v rukou jejich protivník. Vypadá to, že je nezranitelný jakoukoli pozemskou zbraní, a Jace stále neví, jak proti němu využít nebeský oheň, který mu nyní proudí v žilách. A když Sebastián zrádně unese jejich nejbližší, zbývá Jaceovi, Clary, Isabel, Alekovi a Simonovi jen jedna možnost: vypravit se do světa ovládaného démony a pokusit se porazit Valentýnova syna přímo v jeho sídle...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež

SPOILER!!
Když to vememe kolem a kolem, tak má Simonova kapela konečně jméno. ♥ ♥

juni
21.10.2017 5 z 5

Poslední díl série mě znovu nadchl a já se do něj zamilovala, jako do celé série. Úžasné zakončení série. Jenom škoda, že autorka nenapsala víc dílu. Už se chystám na série Pekelné stroje a moc se těším, protože CC patří mezi moje nejoblíbenější autorky.

Richelle
21.10.2017 5 z 5

Četla jsem celou sérii. Kdybych měla hodnotit všechny knihy dohromady, tak se mi série velice líbila. Ale přesto tady ten díl mi přišel nepatrně slabší.. oproti ostatním. Jinak je to taková ta kniha, do které se začtete a nemůže se odtrhnout. Prostě super. Doporučuji!

Weringel
18.09.2017 5 z 5

Úžasná a napínavá knížka, stejně jako všechny knihy ze série. Přečetla jsem ji jedním dechem.

Kirrie
23.08.2017 5 z 5

Ztráta paměti? Zase? Proč všechny moje oblíbené postavy ztratí paměť? Proč!?
Po Harrym je tohle moje nejoblíbenější knižní série, člověk se snadno začetl, některé scény jsem vážně přestávala dýchat, moc povedené.
Nej postavy: Simon, Jace a Magnus

AgnessN.R.
19.08.2017 3 z 5

Do téhle knihy jsem se pustila, jen abych se dozvěděla konec celé série. Do čtení jsem se musela nutit. Většinu těch mně sympatických postav stihla autorka povraždit nebo změnit v ...... No k horšímu už v první polovině knihy. Naštěstí tam byl Magnus, ktetý to zachraňoval, a že měl co dělat:) Co mě ale potěšilo byl Zachariáš s Tessou. (Chudák Tessa. Nejdřív Will a teď nejspíš i "Zachariáš"). Ti dva se přidali k Magnusovi a jeho práci mi zpříjemnit čtení. Pak tam bylo pár chvil, kdy rozum zůstával stát. Třeba Jaceův seznam věcí co si s sebou vzít do démoni dimenze. Jinak ale oceňuji autorčino proplétání příběhů, příští knihy by ale nemusela tak roztahovat jako nástroje smrti. Kdyby se mě někdo zeptal na děj téhle série nic moc bych asi neřekla.
Ale věřím, že hodně lidí tahle série uchvátila. Já to bohužel nejsem a radši zůstanu u pekelných strojů.

DenisaBook
17.08.2017 5 z 5

Každý z nás si vždycky ( aspoň někdy ) touží najít v knihách příběh, který by ho jak se říká posadil na... . Nestává se mi moc často, že najdu nějakou ságu knih, která se mi nechce opouštět, ale u této se to stalo. Vážně jsem si v knize našla nové přátelé, prožívala vše s nima a teď mě moc mrzí, že to je u konce. Všem náročným čtenářum: Ano, není to dokonale napsané, nějaké pasáže v knize ( ať už v kterémkoli díle) jsou nudné, nebo předvídatelné, ale podle mě to ke knihám patrí. Náše životy taky nejsou vždycky
napínavé jak kšandy a to dělá z tohoto příběhu aspoň něco uvěřitelného, co si člověk pustí do hlavy. Těžko se mi tento svět opouští, ale bylo to parádní dobrodružství, perfektní nápad a něco to ve mě nechalo. Svět Cass Clare je podle mě jeden z těch lepších a doporučuji přečít.

andreapistkova
06.07.2017 5 z 5

Velmi napínavý příběh, který mi doslova vyrazil dech. Tato poslední kniha byla doslova třešničkou celého příběhu. Konec byl velmi napínavý a dojemný a musím říct, že děj celé této série ve vás od samého začátku vzbudí silné emoce. Nebo aspoň ve mě určitě.

kacenka7206
16.06.2017 5 z 5

Kniha mi zlomila a zase zalepila srdce. Úžasné zakončení celé série.

Robin83
13.06.2017 5 z 5

Tohle bylo jedno z nejsmutnějších rozloučení v mém životě. Postavy naprosto miluju, nechápu, proč hodně lidí říká, že od třetího dílu jsou všechny ostatní díly nudnější a nudnější, já jsem všechny díly přečetl za 3 týdny a mám na to úplně jiný názor.
Knize nechybí napjetí, nervy. Vztek na arogantní postavy! Strach o to, že tentokrát by mohly vážně přijít o život. Strašně se mi líbily biblické prvky, které autorka zapojovala, celé to knize dodávalo váhu, spojovalo to náš realný svět s tím jejím fiktivním. Celou sérii hodnotím pěti hvězdičkami, kdybych mohl dát větší hodnocení tak bych ho dal. Ale co by ne? Verdikt zní takto 10/5 .

Adriana21
29.05.2017 5 z 5

Naprosto skvělá série. Jak já bych chtěla, aby to pokračovalo dále!!! Úžasný díl, napětí, akce, romantika, smutek, radost... Paráda. Cassandra Clare vytvořila skvělý příběh. Jsme zvědavá, na pokračování série Pekelné stroje. První díl jsem už četla, tak uvidíme, co bude dál a jestli mi to nějak osvětlí některé detaily z The Mortal Instruments :)

nikolm
18.05.2017 5 z 5

Vím že vše jednou skončí ale u této série mně to mrzí i když vím že další díly už by začínaly být nuda.
Hrozně špatně se mi loučí se všemi postavami ,a během čtení mi bylo každé postavami hrozně líto když umřeli i když se objevila jen na chvíli
celkově celá série za 5 hvězdiček

Dacky94
05.05.2017 5 z 5

Jediné co mi trošku vadilo bylo, že je konec moc předvídatelný.

KnihomolkD
30.04.2017 4 z 5

Celkově jak bych zhodnotila tuhle sérii?
Clary mi od prvního dílu nebyla vůbec sympatická,to stejné i Jace. Jedině Simon,Izzy a Magnus byly nejlepší.
Je to skvělý příběh,a hodnotím 4 hvězdy.

MíšaS.
26.04.2017 5 z 5

Ač už věkem nepatřím mezi cílené čtenáře, miluji tyto knihy, protože mají skvělý příběh. Líbí se mi, jak autorka vytvořila celý svět se všemi pravidly a povinnostmi, který je promyšlený do všech detailů a vy jen nestačíte koukat.

Arya26
14.04.2017 5 z 5

Na začátku druhé části série Mortal Instruments jsem si myslela, že budu velmi zklamaná. Od pátého dílu došlo k návratu na staré vyjeté koleje, a příběh mě neuvěřitelně bavil. Šestý díl se mi ze všech knížek od Cassandry Clare, které jsem zatím četla, líbil úplně nejvíc. Ke konci jsem se už jenom modlila, ať to nedopadne jak to vypadá, nakonec to skončilo úžasně :) ! Věc co se mi nelíbila - Maia sakra příjde o kluka, opláče ho a na konci knížky se už tahá s dalším. Maia mi nikdy k srdci nepřirostla, ale tohle mi tam absolutně nesedlo. Bylo to nádherné, jenom lituju, že jsem si dřív nepřečetla Pekelné stroje, na ty jsem teď hrozně natěšená.

LucyDvorska
14.04.2017 5 z 5

Proč to nemůže ještě pokračovat ... Ráda bych se dozvěděla, jak to dopadne s Izzy a Simonem, kdo by to taky nechtěl vědět, že ano. Nejvíce mne dojalo snad setkání Bratra Zachariáše nebo-li Jema a Tessy. Skvělá serii a mohu ji doporučit každému, kdo má rád vymyšlené světy spojené s tím naším.

Makaveli
11.04.2017 5 z 5

Skvělé zakončení série, akční, napínavý, pořád se něco děje. Akorát mě mrzí to se Simonem a Izzy...

ufounek173
16.03.2017 5 z 5

pomalu,ale jistě si je scháním do knihovny...škoda,že už netočili další filmy

elyonka9643
11.03.2017 5 z 5

Poslední a podle mě nejlepší díl. Sice jsou tam některé věci trochu předvídatelné, ale stejně mě to hrozně bavilo číst. Moc se mi líbil konec, který teda byl trošku ukecaný, ale zase mě to hodně navnadilo na sérii Pekelné stroje.

andělé démoni lovci stínů pro dospívající mládež (young adult)

Cassandra Clare (p)
americká, 1973
2013  85%Město z kostí
2015  91%Město nebeského ohně
2015  87%Mechanický anděl
2013  86%Město z popela
2014  85%Město padlých andělů

Kniha Město nebeského ohně je v

Přečtených2 642x