Vetřelec

Vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491453/bmid_vetrelec-63b458ca880c2.jpg 4 752 752

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát?... celý text

ctenarkaEva
27.05.2023 4 z 5

Chvílemi trochu zdlouhavější, chvílemi napínavé. Kniha se četla dobře, jen konec se mi nelíbil, nezdál se mi úplně pravděpodobný. I když, všechno je možné...

Christie2020
23.05.2023 3 z 5

Námět jistě dobrý. Jen jsem opět čekala víc. I když na české poměry asi dobrá detektivka.
* dolů za klišé-nemám ráda detektivky s takovým rozuzlením
* nahoru, že se konec obešel bez přestřelky a krve při dopadení vraha

P3_tis
23.05.2023 5 z 5

Jak zde již zaznělo - začátek je mírně zdlouhavý, ale poté má kniha spád.
U druhé půlky knihy jsem skoro nedýchala a jenom jsem si říkala, že to nám autorka nemůže udělat nepředvídatelný závěr trilogie!

Kaja1
20.05.2023 4 z 5

Tak to mi paní spisovatelka neměla dělat. Ze začátku jasný případ se vyvine v něco, co jsem opravdu nečekala. Kdo z nás ví, co ukrývá za zdmi souseda a mnohdy idylickými manželstvími. Zkrátka není všechno zlato, co se třpytí. A znovu se mi potvrdilo, že penize ještě nikomu štěstí nepřinesly.

denib
19.05.2023 3 z 5

Jsem ráda, že série tímto skončila. Zní to možná hanlivě, ale nemyslím to tak. Jen těch osobních peripetií bylo hlavně v předchozí knize už moc a jejich rozvíjení by na mě působilo spíš směšně než vážně. Takže se mi líbí, jak to autorka v této knize uchopila, i když to není veselé čtení. Jinak ke knize samotné - v první půlce jsem měla nepříjemný pocit, že se tam v podstatě nic moc neděje a trochu se nudila. V druhé půlce to už mělo spád. Takže i když to není nic extra, přečetla jsem to ráda.

Lu27
16.05.2023 3 z 5

Za mě tedy bohužel zklamání. Hrozně jsem se těšila a nakonec mi to přišlo jako přehnaně dlouhý začátek a pak všechno rychle dohnat v závěru. Ty dvě ústřední události mi připadaly trochu jako klišé. Mnohem víc mě bavil třeba Rozsudek smrti.

LenkaMacak
14.05.2023 5 z 5

Skvělý závěr série, velmi čtivý, napínavý, ale zároveň mi trošku zlomil srdce.. úplný závěr naprosto chápu, nikdo neví, jak by v takové situaci zareagoval. 5/5*

marketa1860
10.05.2023 3 z 5

Čtivá, napínavá, v mnoha věcech uvěřitelná. Závěr trilogie jak má být. Na mě tam bylo trochu moc osobních trablů a pocitů hlavní postavy, ale na konci knihy bylo jasné, proč. Autorka píše čím dál lépe.

Toledo
08.05.2023 5 z 5

Páni, tak ten konec mě úplně rozsekal
Nějak ani nevím co napsat, abych nespoilerovala, protože to si proste musíte přečíst a prožít sami. Geniální trilogie, která má úplně všechno.
Škoda, ze to byl poslední díl, každopádně pani autorku mam v hledáčku a těším se na další její díla.

terkezka
07.05.2023 5 z 5

Kniha mě moc bavila, napínavá, nečekaný konec.

Téra
06.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Ukončení série se mi líbilo. Zase uvěřitelné a dobře vystavěné, jen mi je oproti jiným detektivkám líto, že tu není moc šance od začátku zkoušet odhadovat vraha. Ten konec někomu může připadat přehnaný, na druhou stranu pokud se vcítíme do hlavní hrdinky, tak je pochopitelný.

Danago
06.05.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Hodně dramatické a zapeklité vyšetřování i odhalení.
Autorka rozhodně umí psát tak, že se mi místy zastavilo srdce.
Konec je šokující a naprosto nečekaný.
Škoda, že tímto dílem tato série končí. Což mě moc mrzí.
Doufám, že se autorka vrhne na nějaké další knihy, její styl je skvělý.

Boboking
05.05.2023 4 z 5

Trpková opět nezklamala. Ale přiznám, že ty "emoční výlevy" Laury už byly trochu přehnané... Krimi příběh sám o sobě bavil a táhl stále ku předu. Měl hlavu a patu, a to bylo hlavní. A pochopil jsem, proč tím trilogie končí. Ten závěr jako z "mafiánské Sicílie" byl možná mimo realitu české doliny. Ale i tak doporučuji :-)

raty
03.05.2023 4 z 5

Velmi kladně hodnotím zápletku, zajímavé a čtivé zpracování i originální závěr. Něco mi při čtení ale přeci jen vadilo. Přemýšlela jsem co přesně a asi bych to nazvala jistou nevyrovnaností. Pro příklad: hlavní hrdinka je i při svém mládí nazývána zkušenou vyšetřovatelkou, která hledí na svou mladou kolegyni jako na pedagogický úspěch (po půlroční spolupráci), aby vzápětí udělala začátečnickou chybu.

Knihu přesto můžu doporučit, ostatně jako i celou sérii.
Další knihy autorky si nenechám ujít.

Nymfadora.T.
01.05.2023 4 z 5

Moc se mi líbila celá série. Nemohu říct, který díl byl nejlepší, každý měl něco do sebe. Škoda, že je konec, ale třeba se dočkáme jiné série :-) Opravdu moc povedené.

RyxiraAmyGinger
01.05.2023 4 z 5

(SPOILER) SPOILER Četla jsem předchozí dvě knížky od autorky, takže už celkem znám její styl psaní a způsob, jakým nahazuje udičky a jak staví zápletku. Některá odhalení v závěru proto pro mě nebyla tak překvapivá. Taky se mi úplně nelíbilo, jak to skončilo s Laurou a Adamem, bylo to na mě "trochu moc". Celkově hodnotím Vetřelce jako nejslabší díl z celé série (nejlepší byla asi Vesnice), byť ho pořád řadím výš než jiné detektivky. Asi je dobře, že se Trpková rozhodla sérii ukončit, byť to udělala hodně razantním způsobem (možná, aby sama odolala pokušení?). Oceňuji, že toho je schopná, mnoho jiných to neumí. (Proč proboha vyšel nový Harry Hoole, co se ještě může stát?!)

alnahu
29.04.2023 3 z 5

Pustila jsem se do další české detektivky od této mladé autorky ,četla se dobře ,ale je trošku taková rozvláčnější a konec málo uvěřitelný - předešlí díl Vesnice-se mi líbila a četla lépe.

terinkha
28.04.2023 5 z 5

18/2023
Tak už vím, která detektivka mi rozhodně přišla lepší než Klevisová. Oba dva předchozí díly od Trpkové. Třetí díl jsem dočetla teď čerstvě, fungl nové vydání na mě čekalo v knihovně a wow. Rozhodně nejlepší díl ze série, byl skvěle napínavý a fakt mě to moc bavilo.
Myslím si, že ačkoliv ukončení série s Laurou nebylo úplně typické, tak nějak pomyslně mi to celé uzavřelo, takže já jsem spokojená.
A když už jsme u české autorky, tak Klára Aycox a její Pech taky pecka, pro všechny ze severních Čech skoro povinná literatura (vzpomněla jsem si právě kvůli nestandartnímu konci :-) ).
Bavila mě série moc! Takže děkuji a zase někdy :-) 90 %

Kája95
28.04.2023 3 z 5

Zdlouhavé a strašně natahované, chvílemi mi připadlo, že autorka se snaží do odstavce nacpat navíc ještě aspoň jednu větu nebo dvě nebo tři. Spousta vycpávek a vaty a příběh vázne. Konec byl málo uvěřitelný

Tereziee
26.04.2023 5 z 5

Jestli má nějaká série vzestupnou tendenci tak je to tato. Případ byl drsný, mrazivý a napínavý. Bavilo mě to do poslední stránky a musím říct, že jsem během čtení neudržela slzy. Autorka mě emočně naprosto rozsekala. Smekám!

detektivní a krimi romány česká literatura Holice

Kristýna Trpková
česká, 1996