Vetřelec

Vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491453/bmid_vetrelec-63b458ca880c2.jpg 4 752 752

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát?... celý text

zelda7
05.08.2023 5 z 5

Poslední díl s vyšetřovateli Laurou a Adamem, kriminální případ opět na jedničku, ale srdcovka pro mne asi zůstane Vesnice, kde byla asi lépe budována atmosféra případu a co si budeme, mne prostě zajímal i soukromý příběh Adama a Laury, proto mi nevadilo, že mu byl ve Vesnici věnován velký díl knihy, ovšem zde ve Vetřelci? Asi nemusím zdůrazňovat, jak v šoku jsem byla. Trochu i ukápla slza, nemění to nic ale na tom, že kniha byla opravdu prvotřídní. Moc se mi líbí podrobné popisy, kdy si dokážu přesně vykreslit jak vypadá místo, kde se děj odehrává. Ten konec byl ale prostě docela šok. Jsem zvědavá na další díla od Kristýny Trpkové.

Gilnien
04.08.2023 4 z 5

Začátek mě celkem nudil a říkala jsem si, kde je ten elán a napětí z Vesnice. Pak někdy kolem strany 200 to začalo a nemohla jsem přestat číst. Konec jsem dočetla na jeden zátah, prostě jsem potřebovala znát, jak to dopadne. Epilog a poslední jemu předcházející věta trochu kazí celkový dojem z příběhu, jako wtf? Trochu je mi líto, že příběh Laury a Adama končí, mohl to být dlouhý řetěz kriminálních příběhů, ale třeba přijde Trpková ještě s něčím lepším.

brabofka
30.07.2023 5 z 5

Přesně jak píší komentáře níže. Nečekala a ani asi nechtěla takový konec. Nicméně obdiv k autorce, že měla koule" to zavřít takto. Konec nedává naději na pokračování a pokud ano, což v dnešní době není nic nenormálního, pak to bude jen umělé a autorka tím u mě hodně spadne. Klobou dolů. Série vyřešena, série ukončena. Děkuji. A teď pojďme začít jinde, jinak a znovu. Ale už ne s LL a AB.

Markéta.
29.07.2023 3 z 5

Za mě velké zklamání po předchozí Vesnici. Tempo ani zápletka ve mně nevyvolávali žádné pocity, zbytečně roztahané věty. Konec byl za mě poměrně bez zvratu.

lea735
28.07.2023 5 z 5

První detektivka u které jsem plakala. Laury mi bylo hodně líto. Ta bezmoc, ty pocity že je vše ztraceno, perfektně vykresleno. Zatím nejlepší česká detektivka , podařilo se Vám paní Trpková (slečno,)trumfnout i paní Klevisovou. Píšu tenhle komentář asi půl hodiny po dočtení knihy, a je mi stále smutno za Adama , za Lauru i za malou Theodoru.Uf....to zase bude večer.
Díky moc za skvělé čtení .

Mája777
28.07.2023 5 z 5

Tak paní Kristýno, ten konec byl mazec. Ach jo. Tak to bylo pěkně rozehrané. Ale co, četlo se to velmi dobře, námět je zajímavý. Vrah mi stále unikal, odhalila jsem ho ve stejné chvíli jako Laura. Tady to asi ani jinak nešlo. A určitě mě zajímá, co bylo dál
(28. 7. 23 - 18 089 - 50)

Dáma s hrnstjm
24.07.2023 3 z 5

Z celé trilogie se mi detektivní zápletka posledního dílu líbila nejvíc. Zároveň mě tam nejvíc štvala vztahová linka Adama a Laury. Jako by to ani nebyli dva dospělí lidé... Bylo tam toho na mě moc, samé nevyřčené hluboké pocity, kradmé pohledy v autě... Ale líbilo se mi rozuzlení obou příběhů, zločinného i vztahového, které se v knize proplétají. Kniha je napsaná celkem pěknou češtinou.

Iki1
24.07.2023 4 z 5

Čtení této knihy jsem si užil. Jednoduchá dějová linka, jasný a srozumitelný jazyk, vztahová linka dvou hlavních protagonistů z předchozích dílů. Ta mi v této knize příliš nesedla, myslím, že tu už bylo přespříliš šťourání se v pocitech, ale nešť. Děj byl postupně šponován, konec překvapivý. Celkově tedy kniha patří k těm lepším až výborným českým detektivkám.

knihomolkaMist
23.07.2023 5 z 5

Dostal mě ten konec? Naprosto! Čtení jsem si opět užívala a neskutečně se těšila na další díly. Ale ten konec?! Prvotní vztek vystřídal smutek a nakonec i úleva. Přecejen se říká, že se má v nejlepším přestat :) Autorka se díky této sérii zařadila mezi mé oblíbené a těším se na její další knížky :)

hlenicka
23.07.2023 5 z 5

Kristýna Trpková je taková česká Gibney, hrozně dobře se čte,neopakují se slova,dokáže výborně vykreslit postavu,vzhled,napětí,místo... Jediné,co jsem nemusela číst,byly různé odstavce,nebo i stránky,kde byly popsané pocity hrdinů. To mně k ději nic neříkalo,proto jsem to vynechávala a díky tomu jsem mela behem 4 hodin přečtenou.

Sančez
20.07.2023 2 z 5

Tak já půjdu proti proudu. Víc než detektivka mi to přišlo jako psychologický román. Některé pasáže jsem přeskakovala.

rimanka
18.07.2023 4 z 5

Místy mi nesedla určitá slovní spojení,ale to přisuzuji nízkému věku autorky. Kdybych na databázi neviděla tak vysoké hodnocení,po knize bych díky názvu a obálce nesáhla. Ale byla to jízda. Napínavé od začátku do konce. Těším se na další...

Kanimůra2
18.07.2023 5 z 5

Vyrostla nám nová Paní spisovatelka. Přečteno jedním dechem, ale ten závěr mě dost naštval. Přála bych si to jinak...Taková sympatická dvojice. Škoda. Nedá se nic dělat. Těším se na další řadu. Tak šup šup do práce :)

wendulka321
16.07.2023 5 z 5

Skvělá česká detektivka, no nebudu lhát ten konec mě dostal....

Riccia
15.07.2023 5 z 5

Udělala jsem tu chybu, že jsem si tuhle knihu střihla po Lesu v domě. Po tamtom zoufalství tahle detektivka, jejíž čtvrtá pětina byla pro mě slzavým údolím. Takže žádná oddychovka. Jinak ale z mého pohledu skvělé, promyšlené a napínavé čtení. Jen kromě té "komplikace se Škodovkou", o které se zmiňoval/-a v předchozím komentáři hanzmb, mi nejde na rozum ještě jedna věc. Jak taková bravurní kriminalistka s tak excelentní intuicí může vyrazit na akci naprosto nevybavená a při takovém vývoji situace, jaký nastal, se chovat tak nedovtipně až laicky. Co se dá dělat. Nic. ještě štěstí, že si Laura vychovala zdatnou nástupkyni :-)

hanzmb
13.07.2023 5 z 5

Rozporuplný pocit po dočtení. Kniha je vynikající, opravdový vrchol trilogie. O to je větší naštvání z toho, že už se dalšího dílu nedočkáme. Tohle autorka opravdu zabouchla bez možnosti pozdější resuscitace. Obdivuji autorčin vývoj. V prvních dílech to ještě někdy trochu klouzalo do YA, ale vzhledem k jejímu věku to je pochopitelné. To co předvedla v tomto je ale neskutečná bomba. Počínaje fantasticky nakombinovanou zápletkou až po tvrdý závěr, jak ze špičkového noir krimi. Snad ji péče o rodinu nezabrání brzy přijít s novou krimi sérií.
Musím se jen trochu zastat Škodovky. Policie určitě spolupracuje se smluvní opravnou. Ta má náhradní díl do 24 hod. Pardubice nejspíš 2. den ráno. Výměna kterékoliv části elektriky max 4 hod. Druhý den odpoledne musela mít auto zpět :-).

Květ
10.07.2023 4 z 5

Moje první setkání s Trpkovou a zároveň závěrčný díl trilogie. Nevadilo, že jsem nečetla předchozí dvě knihy, neměla jsem pocit, že mi něco důležitého uniklo. Detektivka odsýpala, některé věty se často opakují, ale celkový dojem byl dobrý. Děj uvěřitelný, ač nechybělo typické nepochopitelné jednání "zkušených" vyšetřovatelů.... kdy si říkáte, proboha, proč to dělá, proč tam jde sama... ale na druhou stranu to knize přidává napětí. Bavilo mě to a časem si snad přečtu i další knihy od autorky.

marketa7
08.07.2023 4 z 5

Mé první setkání s autorkou. A není nač si ztěžovat - detektivka z českého prostředí s napínavým závěrem, nečekané rozuzlení, přečteno za den.

vlci
08.07.2023 5 z 5

I za mne jednoznačně nejlepší díl trilogie.
Autorka skutečně zraje jako víno..a už se těším na další její knihy.

Toňula
06.07.2023 5 z 5

Velmi zdařilý závěr trilogie. I když se zpočátku děj rozjížděl pomaleji, to, co následovalo, bylo napínavé a čtivé vyprávění plné napětí až do překvapivého konce..Zápletka sice nebyla moc originální, ale zpracování a zasazení do českého prostředí udělalo z knihy velmi dobrý kousek detektivního žánru.

detektivní a krimi romány česká literatura Holice

Kristýna Trpková
česká, 1996