Vetřelec

Vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491453/bmid_vetrelec-63b458ca880c2.jpg 4 741 211

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát?... celý text

malen
16.03.2023 2 z 5

Já se na tu knížku tak těšila, ale jsem strašně zklamaná. Pominu příběh, nechci nic prozrazovat. Ale ten styl psaní ! Zatímco předchozí dvě knihy jsem hltala, do téhle jsem se musela nutit, chvílemi jsem se přistihla, že čtu, aniž bych vnímala. Samé popisy buď děje, nebo myšlenkových pochodů. Dokonce jsem napočítala 12 stránek bez přímé řeči, tak jsem se nudila. Mně to tedy nesedlo, ale ostatním přeji, že se líbilo.

happystar
15.03.2023 5 z 5

Naprosto další skvělá kniha této autorky! Wau. Perfektní příběh. Jen ta druhá dějová linka, dala bych jí s jiným koncem, to bolelo hodně.

Radulinka1
14.03.2023 5 z 5

Tuto sérii jsem si moc oblíbila ... jsem z Pardubic a v Holících jsem chodila na gympl ... ale hlavně proto, že se jedná o velmi napínavé čtivé knižky a originální téma. A ten konec ..wow ... překvapení :(
S napětím budu očekávat další knížku

Andrea7272
13.03.2023 5 z 5

No tedy, to tedy bylo něco. Pecka , tento díl mě tedy dostal !!!! Bulet u kriminálky se mi dlouho nestalo !!!
No , uvidíme, že by ???
DOPORUČUJI !!!!

Babouš
11.03.2023 5 z 5

Tak tohle jsem nečekal! Vynikající. Za mě nejlepší kniha Kristýny Trpkové.

WaN635
10.03.2023 5 z 5

Komentář píšu ihned po dočtení knihy, neboť se mnou kniha neskutečně zamávala.
Od začátku mě příběh neskutečně pohltil, případ byl svým postupným odkrýváním opravdu děsivý. Musím na rovinu říct, že i přesto, že příběhy Vesnice i Stvůra byly výborné, tak tento díl naprosto předčil mé očekávání.
Předchozím dílům bylo čtenáři často vyčítáno, že se příběhy hodně zaobírají osobním životem Laury a Adama, ale upřímně právě oni byli pro mě tím hlavním tahákem knih.
A ne jinak to bylo i v tomto příběhu, kdy v pozadí případu vyvraždění rodiny, docházelo k postupnému obrušování hran mezi hlavními protagonisty.
Poslední třetina knihy mnou otřásla, konec knihy, dá se říct, jsem četla se slzami v očích.
Autorce děkuji za to, jak se se sérií vypořádala a ukončila ji, i přesto, že jsem opravdu smutná, jak to vlastně dopadlo.

lalela
09.03.2023 5 z 5

Opět skvělá detektivka, která mě doslova dostala. Nejen pro to, že miluju detektivky, a tato je sakra povedená, ale i pro to, jak úžasný cit pro rozvinutí příběhu autorka má. A ta dějová zápletka... Moc se mi líbí, že je v knížce vše do posledního detailu vysvětleno, pistole pro praváky i leváky, průběh pitvy, celá rekonstrukce případu. Smekám před tak mladou autorkou a před tak úžasnou knížkou. Mimochodem, knížka od knížky je lepší a lepší.

Jenny46
07.03.2023 5 z 5

Opravdu tleskám!!!
Mám radost, že i třetí díl je napínavý, čtivý nedá se odložit do poslední stránky.

Nic není tak, jak vypadá... konec mě překvapil, vřele doporučuji

LeNÍk32
05.03.2023 5 z 5

Třetí kniha v pořadí a úplně super. nejde se odrhnout. Až do konce jsem netušila,kdo, co, proč?
Perfektně napsané těším se na další knihy

Aligator805
05.03.2023 5 z 5

Třetí kniha s komisařkou Linhartovou a opět to nemělo chybu. Kniha se četla jedním dechem a nešla odložit. A konec byl opravdu velmi nečekaný. Kristýna Trpková dokazuje že i u nás máme velmi kvalitní autory detektivek.

MartinKučera
03.03.2023 5 z 5

Stvůra, Vesnice a právě dočtený Vetřelec. Mám rád obě předcházející knihy, ale Vetřelec mě od prvních stran vtáhnul svojí dynamikou děje, napětím, překvapivým rozuzlením a po dlouhé době jsem dal knihu jedním dechem. Styl spisovatelčina psaní je přirozeně uvolněný, přesto dokáže čtenáře doslova "zavrtat" do děje a užít si příběh naplno. Další z jejich knih, která je srovnatelná s kvalitními zahraničními autory žánru. Těším se na její další počiny.

detektivní a krimi romány česká literatura Holice

Kristýna Trpková
česká, 1996