Vetřelec

Vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491453/bmid_vetrelec-63b458ca880c2.jpg 4 752 752

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát?... celý text

Katuska88
25.04.2023 5 z 5

Román je sám o sobě skvělý počin, zajímavý děj, postavy, co se chovají stejně jako naši nejbližší sousedé. Česká detektivka, která může směle konkurovat zahraničním.
Ale bohužel kvůli třetí třetině knihy již nyní nemám moc chuť číst první dva díly...
Aspoň ne v nejbližší době. Má chyba, že jsem nezačala Stvůrou.

stantere
25.04.2023

Dávám 3* No kniha moc nenadchla, takové hodně roztáhlé. Některé pasáže přeskočené, občas jsem nevěděla zda to je vyšetřování nebo vzpomínání vyšetřovatelky.

Terka18
22.04.2023 5 z 5

Vetřelec byl neuvěřitelný příběh od začátku po konec. Parádně napsaný, skvěle popsané kriminální situace. Příběh jsem si užívala, ale ten konec? To jako vážně, neříkám že musí všechno skončit happy endem, ale tohle bylo moc silné, že mi až slzy tekly a oči jsem měla vytřeštěné a říkala jsem si, že to tak dopadnout přece nemůže, že to určitě ještě bude nějak jinak... Neuvěřitelné a bravurně napsané.

edith79
21.04.2023 4 z 5

Závěrečný díl trilogie byl pro mě tak trochu autorčin krok zpátky. V detektivní práci bylo podle mého názoru dost pochybení. Nevyslechnutí svědci, neschopnost pořádně vyslechnout nejbližší osoby obětí a nechávat je tak nějak dozrát než se díky nim události zase posunou kupředu. Prohlédnout pouze dům oběti, ale už neřešit kancelář a počítač v práci. Nelogické mi také přišlo chování jisté osoby, která radši mlžila a chovala se arogantně než aby pomohla kriminalustům k dopadení vraha daleko dříve. Ale o čem by to potom bylo že? A o té největší chybě se ani zmiňovat nebudu, to se děje narozdíl od skutečnosti v každé druhé kriminálce. Tolik k tomuto. A teď chvála, protože ať je to jak chce, autorka píše poutavě, od knihy se nedalo odtrhnout a případ, motiv i rozuzlení, to všechno bylo skvěle vymyšleno. A závěr série je opravdu neotřelý. Rozhodně se těším co nám tato mladá, velmi nadějná autorka nabídne příště.

Dalgiona
20.04.2023 5 z 5

Velmi čtivé, děj s překvapivými zvraty a konec co se nečekal. To je kniha Vetřelec.

ArwenAragorn
17.04.2023 5 z 5

81%
Někdo tu seděl. Pozoroval tu rodinu zpovzdálí, nenápadně a v tichosti vyčkával, jako dravec lovící svou kořist. Dlouho, trpělivě. Číhal na vhodnou příležitost.
___________________________________________________________________________________________________________________
Tak tohle je zatím nejlepší autorčina detektivka. V honosném domě jsou nalezeny tři oběti, rodiče a dcera. Všechno nejdřív vypadá na to, že zabíjela matka a pak spáchala sebevraždu, ale později je zřejmé, že je tady ještě někdo čtvrtý. Laura se svým týmem se pouští do těžkého boje najít vraha.
Tento díl je i hodně smutný, nejen proto, že přišli na začátku o život tři lidé, ale nechci nic prozrazovat. Fakt je, že se mi v jedné chvíli chtělo brečet. Nikdo ovšem neví, co teď bude s Laurou.
Paráda, doporučuji! I obálka je dobrá.

cleopatra11
16.04.2023 4 z 5

Musím se přiznat, že prvotní nadšení ze Stvůry trochu vyprchalo. Nebylo to špatné, ale moc mě to nevtáhlo do děje. Některé pasáže jsem přeskočila, nechtělo se mi je číst.

Maraiser
16.04.2023 4 z 5

Dobrý, ale z celé trilogie mne tato kniha bavila nejméně. Tak nějak - prostě hlavně vymyslet nějakou super zápletku. Jako bych se dostal do jějakého klasického amerického filmu. Reálně 3 a půl

marekB78
14.04.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda!!! A ten konec jsem vůbec nečekal... Musím říct, že tato autorka je knížku od knížky lepší a čekám, co bude dál... Doufám, že i další série bude takto skvělá :)

sidonka
12.04.2023 5 z 5

Další úžasná kniha od autorky, doufám, že už má rozepsaný další případ s tak super vyšetřovacím týmem, jako byl v této sérii, opravdu parádní čtení

plamínek21
11.04.2023 5 z 5

Čím dál lepší je tato mladinká autorka, která mne baví víc a víc. V tomto románu komisařka Laura řeší násilnou smrt celé jedné rodiny, zároveň se Lauřin a Adamův příběh uzavírá. Vraždilo se pro peníze nebo z vášně ? Spisovatelka píše poutavě a vyzrále a četbu jsem si opravdu užila. Za mne jednoznačné doporučení.

iveta3689
11.04.2023 4 z 5

Parádně promyšlené, skvěle napsané. Napínavé do poslední chvíle.

Barbucha12
11.04.2023 5 z 5

Jedním slovem - PARÁDA.
Celá série mě strašně bavila a mrzí mě, že už nám Laura s Adamem nic nepředvedou. No tak ale v nejlepším se má přestat, nebudeme z toho dělat nekonečný seriál. Už se těším, čím nás mladá paní překvapí dál, protože její styl psaní mě baví a je lahodný mým očím.

janina66
09.04.2023 5 z 5

Vetřelec byl skvělá detektivka. Nej z celé série. A tomu odpovídá i ten velmi nečekaný a zvláštní konec.
Jsem moc zvědavá, s čím nás autorka překvapí s další knihou.

bedkniha
09.04.2023 5 z 5

Autorku mám v "Oblíbených" hned po první knize Stvůra. Kniha Vetřelec byla nejlepší, ale škoda, že asi už žádné pokračování nebude. Tak doufám, že spisovatelka zapracuje na nějaké další sérii.

alibaba72
07.04.2023 5 z 5

Vetřelec je pro mě super skvělá detektivka. Doufám, že se brzo dočkáme od autorky nové knihy :-)

Ivana11
06.04.2023 5 z 5

Moc pěkné, škoda, že to byl závěrečný díl detektivní série.

rodak
05.04.2023 5 z 5

Velmi překvapivé a velmi povedené ukončení této série. Jsem zvědav na další knihy od autorky.

LindaSimonoff
02.04.2023

(SPOILER) SPOILER:
Kniha byla velmi čtivá, ale opravdu musela autorka zakončit knihu a celkovou sérii takto? Velká škola, mohla se ubírat jiným směrem, jsem zvědavá s jakou sérií přijde teď a zda zase vše skončí takto stupidně...Lauře jsem fandila i Adamovi....fakt jsem zklamaná :(...

Lucek
02.04.2023 3 z 5

Fajn knížka, líbila se mi o něco víc než ta předchozí. Opět mě ale nebavila vztahová linka Laury a Adama, popisné a mírně patetické pasáže prostě nudily a padal řemen.
Lauřino srdce tentokrát vynechalo úder jen jedenkrát (super), zato má autorka nové oblíbené slovo: konsternovaně. Mírně úsměvně pak působí i některá další klišé např. "přítomnost zla".

detektivní a krimi romány česká literatura Holice

Kristýna Trpková
česká, 1996