Vetřelec

Vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491453/bmid_vetrelec-63b458ca880c2.jpg 4 752 752

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát?... celý text

martineden
02.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Moc jsem se na knihu těšila, ale přiznám se, že tam mám menší výhrady pro udělení plného počtu. Lauře je přes 30 let, několikrát se mluví o jejích dlouhých letech zkušeností v roli vyšetřovatele. Nevím, ale dlouhá léta jsou podle mě třeba 20 let praxe a víc... A úplně mě vytáčí, když v kriminálkách jde někdo sám někam na vlastní pěst v noci, i přes indicie, jaký je pachatel profík. A trochu jsem se nudila u opakování toho, jaké kecky, rifle, účes, jídlo... patří k Adamovi. To bylo únavné. Přesto autorce moc fandím a těším se na další počin.

Cheynn
01.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Po předchozích dvou knihách přišlo menší zklamání, nejdřív jsem se do knihy nemohla pořádně začíst, a když už se příběh rozjel, šlo to až moc rychle ráz na ráz a nakonec šok. Dvojici Adam & Laura jsem fandila, škoda.

Anitram22
01.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Musím souhlasit s autory komentářů, že paní autorka s každou knihou zraje jako víno...tušila jsem, že kniha bude ze všech tří nejlepší a nemohla jsem se jí dočkat, ale předčila moje očekávání. Tak krásná čeština, spojení slov a popis míst, to je prostě nádhera a radost číst. Úplně vás to vtáhne, jakoby jste tam byli v tu danou chvíli také. Navíc popisy míst (aspoň ty z Hradce Králové a Pardubic) odpovídají skutečnosti, což velmi oceňuji, jelikož bydlím v HK. K zápletce knihy a osudu Laury a Adama, je vše krásně a bravůrně promyšleno do poslední tečky. Ikdyž smutné tečky...opravdu před paní autorkou smekám a tleskám...a zároveň se těším na další knihu. Je dobře, že máme takový "poklad" mezi českými autory detektivních knih.

Mona-Lisa
30.03.2023 4 z 5

Nejdřív plusy. Míň vsuvek z osobního života vyšetřovatelky. A když už nastaly, měly teda sakra důležitý důvod. Vyšetřování záhadného vyvraždění spokojené rodinky bylo poutavé, ale nijak mi nerozšťouralo temnou duši, jako téma zmizelých dětí v předchozí knize autorky Vesnici (psychopatická věta, vím). Nenechávalo mě to úplně chladnou, jenom mi tato knížka víc zaměstnávala šedé buňky mozkové při pátrání, ale k samotným obětem jsem nepřilnula.
Vyšetřování ubíhalo rychle, mám nesrovnalosti s některými postupy a směrovaním případu v průběhu, ale za lahůdkový konec odpouštím vše.
S vrahem nemám problém, nedošla jsem na něj během čtení. Některé věci, co se postupně nabízely, se mi potvrdily a vnímala jsem je jako poklepání na rameno od autorky.
Takže zase 4 hvězdičky jak u Vesnice, paráda.

books1
30.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Pane bože to byla jízda!!!! Tušila jsem, že kniha bude dobrá, ale tohle.Ten šílený konec, myslíte, že to dopadne v celku dobře a v minutě zásah do černého, nabere to šílený spád, roztočí se úplně opačným směrem a to za co se celou dobu modlíte, aby se nestalo, se do puntíku vyplníCo teď jako!? Proč?! Čtu hodně, cizí autory, mám rád silné příběhy, ale tahle kniha MAZEC, zasáhla cíl. Český autor, opravdu tleskají a smekám. Od Stvůry je každá autorčina kniha lepší a lepší už se těším na další.

Šárka5875
30.03.2023 5 z 5

Autorčin styl psaní mě oslovil už u Stvůry, klidně může popisovat jen dům, pokoje, mě to prostě baví. Vetřelec mě chytl hned od prvních stránek, až do téměř finále jsem byla rozhodnutá pro 5*. Ovšem posledních asi pět stran mi nesedlo, nemám ráda podobné konce, a začala jsem váhat. Jinak je kniha skvělá, čtivá, napínavá, netušila jsem, kdo by mohl být pachatelem a v jedné situaci jsem si i pobrečela. I když to není tedy na 100%, těch 5* nakonec dávám, protože kniha si to zaslouží a konec může ostatním naprosto sednout. To, že s ním mám problém já, je čistě subjektivní. Ale prostě tomu konci nevěřím.

Arsinoe_06
29.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Jako tvl!!! Popravde takhle uz me dlouho zadna knizka nedostala, teda hlavne ten zaver...jakoze co se tyka pribehu, tak taky fajn, na ceske pomery v tomto zanru urcite nadstandard, ale proste to zakonceni...myslim ze dobra kniha se pozna podle toho, ze ve vas zanecha dojem. A to se tady povedlo opravdu na 100%...ten zvrat byl za me dost necekany, clovek je tak nejak nastaveny na sice dramata, ale ve finale v podstate dobre konce, ale toto... a to fakt nejsem zadna citlivka, ale strasne me to rozhodilo a rezonuje to ve me doted, i tyden po docteni...no mazec, klobouk dolu ze se toho autorka nebala a mela na to koule to takhle "definitivne" zakoncit...

Martule44
27.03.2023 5 z 5

Autorka s každou knihou zraje jako víno... Završila jsem její svižně se odvíjející trilogii a byť to neskončilo dle mých představ, všechny detektivky jsem si užila. Parádní čtení!

c.svetlana
27.03.2023 5 z 5

Ježíš....jak nám to mohla autorka udělat...takovej konec nekonec...a ještě to fakt má být úplnej konec? Tak moc se mi to líbilo, že chci vědět víc...a hlavně jsem to teda takhle nechtěla ....no teď jsem to dočetla a jsem pořád rozrušená...PR0Č?:-))

zdehan
27.03.2023 5 z 5

Super česká detektivka stojí za přečteni.

monishek
27.03.2023 5 z 5

Tohle byl silný pribeh. Byla jsem trochu zklamana, ze anotace vyzradila, ze se nebude jednat o sebevrazdu. A nebylo to tedy překvapující, kdyz vyšetřování zacalo spekulovat o nekom dalším. Nicméně, cely pribeh byl ctivy a mel spad. Ale co ten Adam?! Na me dost emotivní scena, pak jsem si rikala, ze dobry a pak otocka o 180 stupňů. Celkove zaver, no, mazec. Urcite si to přečtěte.

sarka.t
26.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Knížka skvělá, ale bože, co ten konec. To bylo na mě silné kafe :((. Mám o čem pár dní přemýšlet.

petrarka72
24.03.2023 5 z 5

Antická tragédie převlečená za detektivku. Dokonce i fakt, že jde o trilogii, tomu odpovídá. A teď, paní Trpková, satyrskou komedii na uklidnění... :-) Dělám si legraci, protože jsem zasažena. Láska, zločin, pomsta, smrt. Emoce popsané tak, že se zadírají pod kůži i pod nehty. Díky.

Misi78
24.03.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Ani chvilku jsem se nenudila. Děj měl tempo a výborně se to četlo. Očekávejte několik dějových zvratů, ze kterých vám spadne brada.

maluck
22.03.2023 5 z 5

Závěrečné setkání s komisaři Laurou a Adamem. Na začátku příběhu dojde ke zločinu, následuje plynulý popis průběhu vyšetřování, falešných stop a domněnek o možném pachateli. A najednou, jako blesk z čistého nebe, se stane zvrat, který nikdo nečeká. Konec příběhu jsem dočetla s nevěřícným výrazem....Proč?!!

ninano
20.03.2023 4 z 5

Solidní tuzemská detektivka, ale k udělení plného počtu mi tam chybělo přímočařejší tempo. Tady bylo na můj vkus moc zdlouhavých popisů a myšlenkových pochodů. I tak ale hodnotím spíše kladně.

dasha0306
20.03.2023 5 z 5

Česká krimi a líbí se mi na úrovni severské krimi, ne-li více, právě proto, že to není takový krvák? O čem to je není třeba opakovat, ale ráda bych do popředí vytáhla chválu na popis emocí v nejedné kritické situaci a mě pak došlo, že jsem to prožívala uvnitř jako Laura Linhartová. Skvělá práce!

Evir
19.03.2023 5 z 5

Když se ke mně vloni dostala první kniha ze série, byla jsem skeptická vzhledem k věku autorky. De facto mě přesvědčilo primárně místo děje, které jako rodilý pardubák velmi dobře znám. Knihu jsem přečetla za pár dní s dojmem, že má autorka potenciál, budu jí dál sledovat a uvidíme, co se z toho vyvine.
V létě na dovolené jsem během 3 dní přečetla Vesnici a kniha ve mně ještě několik dní rezonovala - děj mě naprosto pohltil, autorka mi nedovolila knihu odložit a hltala jsem další a další kapitoly. Nedočkavě jsem vyhlížela i třetí díl, ikdyž trochu s obavami - Vesnice byla tak dobrá, že jsem se obávala, aby Vetřelec nebyl zklamáním.
Vetřelce jsem nakonec doslova zhltala za 6 hodin. Kniha má spád, děj vás naprosto vtáhne a nedovolí spát.

Čerstvě po dočtení mohu jen smeknout, zatleskat a říct jedno velké wooow! Autorce se tímto omlouvám za mou prvotní skepsi. Má neskutečný potenciál a doufám, že svůj talent bude i nadále překlápět v detektivní knihy. Za sebe mohu s čistým srdcem říct, že budu netrpělivě vyhlížet i další její knihy (a to se mi stalo zatím jen u hrstky autorů) :)

eva3992
19.03.2023 5 z 5

Autorka Kristýna Trpková uzavírá svou krimi sérii s vyšetřovatelkou Laurou Linhartovou. Po knihách Stvůra a Vesnice přichází Vetřelec, který je pro mě nejlepší. V knize najdeme skvělou práci kriminalistů, ale i lidské osudy, které Vás zasáhnou.

V Holicích jsou nalezena tři těla manželé a jejich dcerka. Vypadá to, že vraždu má na svědomí jeden z nich. Postupně však odkrýváme, že to všechno bylo jenom naaranžované, aby si to kriminalisté mysleli. Laura zjišťuje, že rodinu někdo sledoval, a navíc na povrch vyplouvají tajemství, která měla zůstat skryta.

Nádherná obálka a chytlavá anotace a když k tomu přidáme skvělé dva předchozí díly, je tu kniha, která Vás prostě nesmí minout. Laura Linhartová je výborná vyšetřovatelka, která to v osobním životě nemá jednoduché. Tentokrát opět dostane nelehký úkol a bude dělat vše pro to, aby odhalila vraha.

Práce kriminalistů je tu skvěle vylíčena. Je vidět, jakou práci si autorka musela dát, než zjistila veškeré informace, jak to u police chodí při vyšetřování vražd. Je tu promyšlený a propracovaný každý detail a já si při čtení připadala jako součást týmu.

Příběh má spád, vražda je tu hned na prvních stránkách a díky tomu Vás kniha vtáhne a nepustí. Po akčním začátku přichází trochu pomalejší, ale za to zajímavá část plná vyšetřování a ke konci je kniha tak napínavá, že jsem chvílemi ani nedýchala.

V příběhu nám autorka průběžně připomíná, co jsme se o Lauře dozvěděli v předchozích dílech, ale jen tak okrajově, poví nám to nejdůležitější a hlavní prostor tu má vyšetřování.

Nevěřila bych, že ve mně dokáže detektivní příběh vyvolat takové emoce, jako se to povedlo Vetřelci. Nejedna slzička ukápla a konec jsem si musela dávkovat, protože jsem se bála, co všechno se může stát.

Pokud jste ještě od autorky nic nečetli, rozhodně to napravte. Sérii s Laurou Linhartovou si dávkujte hezky postupně a sami uvidíte, jak skvělé detektivní příběhy může napsat mladá česká autorka. Doufám, že Kristýna Trpková bude v psaní pokračovat, protože je mi jasné, že si od ní přečtu všechno, co napíše.

akinomV
19.03.2023 5 z 5

Wow, musím se přidat k nadšeným ohlasům, protože tohle byla pecka!!! Kniha se četla sama, nemohla jsem se od ní pomalu odtrhnout. Těším se na další knihy autorky, protože psát rozhodně umí!

detektivní a krimi romány česká literatura Holice

Kristýna Trpková
česká, 1996