Vetřelec

Vetřelec https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491453/bmid_vetrelec-63b458ca880c2.jpg 4 752 752

V domě na okraji Holic jsou nalezena tři těla: mladí manželé a jejich tříletá dcerka. Byť nejdřív vše nasvědčuje tomu, že chladnokrevnou vraždu má na svědomí jedna z obětí, brzy se ukazuje, že místo činu bylo pouze narafičené. A že rodinu, která jako by vypadla z reklamy na štěstí, někdo dlouhé týdny, možná i měsíce, sledoval. Komisařka Laura Linhartová postupně odhaluje, že tahle rodinná idylka byla pouze zdánlivá, a na povrch vyplouvají přísně střežená tajemství, o kterých se neměl nikdy nikdo dozvědět. Jak vysokou daň si vyžádají? A kolik nevinných životů budou nakonec stát?... celý text

katynka78
04.07.2023 4 z 5

Závěr této trilogie musím prohlásit za více než povedený. Autorka se každou knihou zlepšovala a všechny tři díly mě opravdu bavily.
Vždycky říkám, že je velice příjemné číst českou kriminálku či detektivku, protože se vše daleko lépe pamatuje, líp se rozeznají osoby, místa, je často poznat česká mentalita, která je mi tím pádem blízká a tak nějak víc rozumím i postavám. Laura s Adamem mi byli sympatičtí od prvního dílu a rozhodně jsem měla pro jejich styl života a jejich myšlenkové pochody a názory pochopení.
V tomto posledním díle se jejich cesty na chvíli rozdělili a více je v popředí Laura, která řeší vraždu mladé rodiny včetně tříleté holčičky. Ukazuje se plno variant, nějaké motivy, ale díky Lauře a Veronice, která je její novou parťačkou, se začínají ukazovat skutečnosti, které z počátku byly naprosto skryty.
Víc prozrazovat nechci, je tam dost nápadů, dost osob a možností, takže bych případné další čtenáře o toto ochudila. Zkrátka tento kriminální případ se mi líbil a i jeho postupné odkrývání.
Co se týče linie Laury a Adama, tak tady taky nebudu nic prozrazovat.
Jen chci říct, že paní autorka Trpková má ohledně některých názorů na kriminalitu, tresty, na odsouzené a na to, co čeká poškozené, stejné názory jako já a tím pádem jsem byla v závěru knihy velmi mile překvapena, protože to použila a já si říkala:" Jo, to je dokonalé, to je dobře, že je to někde napsané, že si to nemyslím sama. " Ale bohužel mě zároveň konec knihy moc a moc bolel, ale není to tím, že je to díl poslední. Kdo četl, moje hodnocení pochopí a ostatní ať si přečtou.
Doporučuju.

Terka1975
25.06.2023 5 z 5

Velmi kvalitně dokončená série. Vyšetřování vražd se rozjíždí ve velkém, že jsem měla v půlce pocit, že už byly probrány všechny možnosti a co se bude dít dál. Některá rodinná tajemstvi mají zůstat neobjevena Ale ani s Laurou a Adamem se život nemazlí. Konec série píše sám život. Moc se těším na další knihu této autorky.

Racík
25.06.2023 5 z 5

Skvěle napsaná česká detektivka. Nečekejte severskou brutalitu, ale čtivý příběh, plný napětí. Paralelně se rozvíjí příběh hlavních hrdinů z kriminálky. Konec je nečekaný a jsem zvědavá, jestli znamená i konec této výborně napsané série.

Johana
21.06.2023

Nesedl mi styl psaní paní Trpkové. Nedočteno. Za mne příliš mnoho přívlastků, ruší mne to a nemohu autorku omluvit, že by snad šlo o prvotinu. Nejde.

broskev28
21.06.2023 4 z 5

Třetí kniha K. Trpkové byla opět čtivá a zajímavá, ale mně nějak nesedla. Jednak popisem vyšetřování i vyšetřovatelů, viz třeba komentář raty - občasné nesrovnalosti, případně ignorování možností, které se vyšetřovatelům nabízejí.
Trochu jsem bojovala se stylem vyjadřování, třeba ve větě
"Zjištění, k němuž se v holčiččině pokoji forenzní tým dopracoval, bylo značně znepokojující; byť v případu představovalo zásadní zlom."
mi připadá použití středníku zcela nevhodné. Podobně šmitec na s.59; ještě že naši páťáci, kteří horko těžko bojují s vyjmenovanými slovy nejen po m, nečtou detektivky! Anebo že by autorka měla na mysli "vynikající a poctivou jihočeskou pomazánku" známou z pořadu Kluci v akci?
Ale to jsou jen drobnosti, takže našim čtenářům, kteří už netrpělivě čekají na "nějakou další Trpkovou", určitě doporučím.

chrudas
20.06.2023 4 z 5

Vetřelec není špatný, ale předchozí dva díly mi přišli napínavější a celkově lepší. Tady mi něco celou dobu chybělo a naopak poslední cca čtyři stránky mi přišli naprosto zbytečné. Ten konec byl celý takový zvláštní.....

Misabi
18.06.2023 5 z 5

Trochu pomalý rozjezd, moc povídání mimo linii příběhu, poté se to rozjelo a překvapující závěr. Nakonec super. Za mne nejlepší kniha série.

Vladi_S
17.06.2023 odpad!

Za me nudny pribeh, nudne zpracovani, nudne rozuzleni.

Jiparis
17.06.2023 5 z 5

Začátek trochu pomalý, místy trochu sentimentální výrazy, ale ve druhé polovině měl děj správný spád a překvapující, otevřený závěr.

GYROTOURBILLON
14.06.2023 5 z 5

Moje třetí setkání s KT a opět super. Každá kniha měla něco dosebe. Těším se na další knihu.

Pall11
14.06.2023 1 z 5

Za pribeh bych dal autorce jednicku. Jeho zpracovani uz je horsi. Obcas jsem se nudil a myslel si,ze ctu nejaky psychologicko zensky roman. Kniha ma lehce pres tri sta stran. Kdyby mela o sto min a primocarejsi dej bylo by to super.

denoush
12.06.2023 5 z 5

Až teď jsem si všiml, že se jedná o sérii knih, ale nijak mi to při čtení nevadilo, takže to je asi jen volné pokračování. Jinak tahle kniha byla skvělá. Líbilo se mi, že ne všechno šlo hladce a taky bylo fajn jak si hlavní postava neustále v hlavě rekapitulovala otázky, a tak se mi nestávalo, že by mi třeba nějaká informace po delší době vypadla. Jen mi to ke konci připomínalo asi tak každý druhý detektivní film.

Katania
10.06.2023 5 z 5

Začátek se trochu vlekl, ale od půlky už jsem knihu hltala. Celkem to celé bylo pro mě překvapením.

birgitte
08.06.2023 5 z 5

Skvělý román, musím souhlasit s dalšími komentáři, jednoznačně nejlepší část trilogie, jen tak dál paní Trpková, děkuji a těším se na další romány

KatyM.
07.06.2023 5 z 5

Další skvělá detektivka, perfektní zápletka. Kniha se četla jedním dechem, konec překvapil.

Pefka
05.06.2023 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl série. Napínavé, až děsivé, obzvláště, když jsem knihu četla ve chvíli, kdy jsem byla večer sama doma. Vraha nebylo možné odhalit nijak přehnaně brzy. A závěr? Za mě smutný, ale chválím autorku, že se k tomuto odhodlala.

Emma27
02.06.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila ,jen o trochu slabší než vesnice.Jak už to tak bývá do třetice.Ukončením života policisty se stala kniha se smutnym ale dobrým koncem.

kuruteku
01.06.2023

Poprvé jsem v poslední třetině zahlédl nejen dobrý styl, ale netypickou zápletku - děj uhne tam, kde to nikdo nečekal. a nakonec z toho zůstává divný pocit, že zlo je relativní a trestající může sám sebe potrestat. Na jednu stranu si autorka jednu cestu/linii zavřela, na druhou aspoň ani čtenář nemá mít nic za definitivní.

simaja
31.05.2023 5 z 5

Celá série se mi moc líbila, budu sledovat další autorčinu tvorbu :-)

Katulinka69
29.05.2023 2 z 5

Za mě tedy po předchozích dílech dost slabota. Žádná šťáva. Každopádně se těším na další knihu

detektivní a krimi romány česká literatura Holice

Kristýna Trpková
česká, 1996