Láska po španělsku

Láska po španělsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487931/bmid_laska-po-spanelsku-MqS-487931.jpg 4 672 672

Láska po španělsku série

Catalina Martínová zoufale potřebuje rande na svatbu své sestry. Zvlášť když se její malá lež o jejím americkém příteli vymkla kontrole. Nyní tam budou všichni, koho zná – včetně jejího bývalého a jeho snoubenky – a budou se s ním chtít setkat. Má jen čtyři týdny na to, aby našla někoho, kdo by byl ochotný přeletět Atlantik a pomoc jí v jejím podvodu. Z New Yorku do Španělska se neletí chvíli a její bouřlivou rodinu nebude snadné oklamat. Vstupuje Aaron Blackford – její vysoký, pohledný a blahosklonný kolega – který překvapivě nabídne, že zakročí. Raději by odmítla; nikdy nebylo trapnějšího, krev vroucího a nesnesitelnějšího muže. Ale Catalina je zoufalá, a jak se svatba blíží, Aaron vypadá jako její nejlepší volba. A začíná si uvědomovat, že ve skutečném světě nemusí být tak hrozný jako v kanceláři.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Spanish Love Deception , 2021

Mentolka78
10.07.2023 4 z 5

Kniha pěkná, ale za mě zbytečně dlouhá a překlad místy pořád slovně dokola, což to trošku kazilo dojem z knihy. Na druhou stranu čtivá, vtipná a romantiky nejvíc v závěru. Na pohodové letní čtení doporučuji.

Literarytwins
09.07.2023 4 z 5

Dnes tu pro vás v těchto horkých letních dnech mám recenzi na jednu z nejvíc hypovaných knih cz bookstagramu tohoto léta a senzaci TikToku od Eleny Armas. Slyšela jsem na tento příběh odevšad jen samou chválu a dost jsem se na knihu těšila. Bohužel jsem od ní měla asi na tomto základě až moc vysoká očekávání.

Ne rozhodně to nebyla špatná kniha, ale já jsem opravdu čekala tak nějak asi trochu víc. Měla jsem první třetinu knihy celkem problém se začíst, protože mi přišlo, že se tam kromě myšlenkových pochodů Cataliny snad nic neděje. Samotná hlavní hrdinka mi přišla neuvěřitelně trhlá (což místy bylo vtipné, přiznávám) a asi to dost patřilo k jejímu původu, přece jen Španělé jsou považování společně s Italy za dost temperamentní národ. Nicméně na to, jak byla vzdělaná a chytrá, tak byla také bohužel neskutečně v některých věcech zabedněná a místy mi to už dost vadilo.

Aaron byl na druhou stranu absolutní zlatíčko a hned bych si dala říct, jeho nešlo totiž nemilovat! V momentě, kdy se děj začal odehrávat v samotném Španělsku, už mě to díky bohu chytlo víc. Tohle je ale první kniha, u které si troufám říct, že by mě asi mnohem víc bavila, kdyby byla zfilmovaná. Taková vtipná večerní letní komedie s dobrým potenciálem. I když v tomto případě to nemělo moc daleko spíš k telenovelce.

Autorce však dám určitě ještě šanci a do dalších knih půjdu rozhodně s větší nadsázkou.

Akléda_
09.07.2023 5 z 5

Když jsem viděla to vysoké hodnocení tady, tak jsem se trochu zlekla. Čtenáři této knihy jí buď vychvalují do nebes, nebo říkají, že by šla zkrátit na polovinu. Vzhledem k tomu, že mně už i Hypotéza lásky, další typický příklad romcom knih, přišla dlouhá, jsem si byla skoro jistá, že se budu řadit k té druhé skupině. A nevím co se stalo, ale PANEBOŽE tohle bylo TAK skvělý! Já fakt nevím, jak je možné, že mě 456 stran hate to love romantiky s fake dating linkou mohlo bavit, ale fakt bavilo! Autorka prostě zvládla udělat nějakým zázrakem to, že všechno co chcete a potřebujete k tomu abyste si tohle čtení užili, tady prostě funguje. Vtip, romantika, šílená španělská rodina, prostředí Španělska, všechno je to boží. Mě tady dokonce bavila i ta hate část, což se většinou fakt neděje. Bylo to prostě boží, miluju Aarona, užívala jsem si každou stránku a od autorky nutně potřebuju víc. Pokud hledáte knížku na léto, nebo i jakékoli jiné roční období samozřejmě, po tomhle sáhněte. Nebudete litovat.

Tanya007
08.07.2023 4 z 5

Příběh byl pěkný, ale já prostě nedávám slow romance... za mě by se kniha mohla klidně zkrátit...

DK197
07.07.2023 5 z 5

KNIHA: Romantika plná jiskření, která si dlouho poradí bez sexu. Ve španělsko-americkém prostředí se odehrává milý příběh, ve kterém se pořád něco děje a ani jednu kapitolu se nenudíte. Knížka je rozhodně ideální k vodě a na takovéto letní naladění.

happy19
07.07.2023 5 z 5

I já jsem podlehla,jak jinak,-)
Čtivo mé krevní skupiny!
Vtipné,sladké,horké...užila jsem si to:-)
Ke knize se ráda vrátím,ideálně někde na dovče:-*

,,Co k Tobě patří,neztratíš.
Co k Tobě nepatří,neudržíš."

Ka.Kubi
06.07.2023 2 z 5

Tahle kniha mi vůbec nesedla... hlavní hrdinka mi přišla mimo realitu a její neustále myšlenkové pochody jsem vážně nechápala ani jsem knihu nedočetla

Ketfl
04.07.2023 5 z 5

Kancelářská a hate to love romance. Prostředí New Yorku a Španělska... Já se zamilovala! Tato kniha má totiž všechno, co si představuji u pěkné romantické knihy.

Ano, námět a zápletka není ničím originální, přesto vše vyváží naprosto úžasný styl autorčina psaní a dokonale vykreslené charaktery postav, které si zamilujete. Aaron je přesně ten typ hlavního hrdiny, kterého já žeru. Fakt! Další chlap, kterého vítám ve své sbírce knižních mužských miláčků. Catalina je úžasná, soběstačná a paličatá jako mezek. Její smysl pro humor mě několikrát neskutečně rozesmál. Spolu s Aaronem tvořili úžasnou dvojici a ta jejich chemie? Úžasné! Jen jsem si někdy říkala, že nechápu, jak může být Lina tak slepá! Autorka umí skvěle popsat různé situace, pocity a emoce, takže jsem se do příběhu vžila, jako bych byla sama jeho součástí.

Knihu jsem si užila od první do poslední stránky. Jedná se o skvělou oddechovou romantickou knihu. Pokud tedy sháníte nějakou četbu třeba teď na letní dovolenou, tato kniha by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti.

Karlík27
04.07.2023 5 z 5

Super knižka přečtená za den. Fajn někam na dovolenou za mě rozhodně 5*

Dellphi
02.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Ááááách, to bylo tak pěkné. Romantická kniha se zajímavou (i když ne moc originální) zápletkou, napsaná tak čtivě, že jsem přímo hltala každou další stránku. Lina s Aeronem byli skvělí sami o sobě, ale jako pár byli prostě dokonalí. Aaron je zkrátka sen každé ženy, z každé jeho věty šlo cítit, že má Linu rád, že ji chce chránit a ta jeho trpělivost byla prostě k nezaplacení. Autorka umí vykreslit nejen samotnou situaci, ale také dokáže vysvětlit i myšlenkové pochody hlavní hrdinky, hlavně co se týče mobbingu atd. Ale nebudu víc prozrazovat. Knižku si pořiďte, určitě nebudete litovat!

alexsmangabook
30.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Z Instagramu: Tato knížka měla podobný hype jako Hypotéza lásky. Hodně lidí tyto dvě knihy i srovnává,což chápu, jelikož obě knihy se točí kolem předstíraného vztahu,kolem pracovního prostředí a romance.
V první řadě musím říct, že pokud se vám líbila Hypotéza, pořiďte si i tento kousek.

Příběh se nám odehrává místy i v pracovním prostředí, hrozně jsem tady ocenila scény - jak muži "respektují" ženy při vykonávání svého zaměstnání.

Knížka obsahuje i chatové konverzace, které ve většině případech probíhají mezi naší hlavní hrdinkou a její kamarádkou. Miluju jejich vztah a jejich potrhlé konverzace !

Autorka píše úplně dokonale! Čtenář se prakticky nemůže odtrhnout a hlavně... Ty emoce,které cítíte z každé věty. (Například scéna,kdy se do naší hlavní postavy obuje její spolupracovník a ona zůstane úplně mimo.)
Dále autorka umí psát charaktery postav, protože každá reakce je adekvátní,každá reakce, i když je "špatná" ,je lidská (např. Odsouzení člověka, i když je to naprosto bez důvodu..).
Miluju to,jak postavy uměly komunikovat mezi sebou.

Hodně velkým překvapením pro mě bylo to,jak autorka dokázala překvapit! V romantických knihám se mi to často nestává, jednoduše by si člověk řekl - Jedou na dovču no a tam se dají dohromady. Jenže tam se stane ještě tolik věcí,které nemáte šanci odhadnout.

Co se týká postav... Musím říct,že humor hlavní hrdinky a ty její řeči miluju Její paličatost byla tedy někdy na hranici,ale dalo se to přežít. A náš mužský hlavní hrdina? Mám pro něj slabost, takže bohužel nic špatného u mě o něm nenajdete :)

Mini minus - Vážně nepotřebuju na každé stránce číst o modrých tůních a svalnatých pažích,aleeee tak Aaron.

Každopádně knihu doporučuju moc! Ideální letní čtení a slibuji,že se nebudete nudit.

BrokenDreamer
29.06.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem už asi před rokem četla v originále a řekla jsem si, že se podívám na českou verzi. Nerada bych shazovala překladatelku, to vůbec ne. Odvedla dobrou práci. Jen spousta výrazů v češtině zní jako klišé. Knihu jsem si jinak samozřejmě moc užila, přestřelky mezi postavami mne bavily a dostalo se nám i hea.

Wajny
27.06.2023 4 z 5

(SPOILER) Láska po Španělsku zazářila na Instagramu a TikToku, takže ani já jsem neodolala. Očekávala jsem pohodovou romantiku od nenávisti k lásce, s předstíraným randěním a rozdílnými charaktery hlavních postav - bručoun/sluníčko. To všechno jsem dostala, ale stále mám pocit, že tam chybělo něco víc, něco co by knihu trochu odlišilo. Při čtení jsem měla dojem, že čtu takovou směsici knih Hypotéza lásky, Má mě rád, nemá mě ráda a další slowburn příběhy. A nesmím ani zapomenout na podobnost s filmem Dokonalá partie, kterou i samotná autorka v knize zmiňuje (a já film velmi doporučuji!). Rozhodně neříkám, že je Láska po Španělsku špatná, ale čekala jsem od ní víc.

Překvapilo mě, že do Španělska se dostaneme až v polovině knihy. Původně jsem si myslela, že se téměř celý příběh bude odehrávat právě tam. Nakonec mi to ale vůbec nevadilo a právě ty kapitoly, které se odehrávají v USA, mě bavily víc. Ve Španělsku vše začalo pomalu sklouzávat do přílišného klišé a "sladkosti".

Líbí se mi, že se kniha není pouhá romantika, ale řeší se zde i další témata, jako je sexismus na pracovišti, křivdy z minulosti, velký věkový rozdíl, šikanu a ztrátu rodičů.

Romantická linka a chemie mezi postavami mě bavila. Užívala jsem si jejich pošťuchování. Více mě bavila první polovina knihy, protože pak to na mě bylo až příliš sladké a trochu nereálné. Erotické scény mi přišly zvláštní, naštěstí jich bylo málo. Sice se do příběhu hodily, ale hrozně mi vadila role alfa samce Aarona, která mi k němu vůbec neseděla.

Catalina se mi okamžitě zalíbila. Její temperament a vtipná povaha přidávaly knize na vtipnosti. Byla hodně ukecaná a já jsem se v ni trochu viděla.

Aaron je rezervovaný, neprojevuje své emoce příliš intenzivně, je zdrženlivý, ale každé své jednání promýšlí. Postupně se nám odhaluje a nastane u něj velká změna. Ten obrat byl až moc velký a ponechal si ze svého předchozího chování opravdu velmi málo.

Pokud hledáte příjemné odpočinkové čtení na léto, které vás pobaví a přinutí vás zasnít se, pak je Láska po Španělku skvělou volbou. A já už netrpělivě vyhlížím druhý díl o Rosie.

kalinkacz
25.06.2023 4 z 5

Láska po španělsku (The Spanish Love Deception) je hned po Hypotéze lásky asi nejpopulárnější romantickou komedií (vyhrála i Goodreads Choice Awards v roce 2021 za nej romantiku).
V dobré romantické komedii musí fungovat chemie mezi postavami, nesmí v ní chybět hodně vtipných momentů a samozřejmě nechcete přestat číst, i když u těchto příběhů vždycky víte, jak skončí.
V případě Lásky po španělsku to všechno platilo, ale má jediná výtka, díky které mám raději Hypotézu lásky, je délka knihy - kdyby měla místo 500 stran 350, bylo by to prostě lepší.
Ale jinak super oddechovka a už se těším na další autorčinu knihu (ta v češtině vyjde na jaře 2024).

Jaklová.katka
25.06.2023 5 z 5

Skvělé čtení. Škoda že tam nebylo víc Španělska.
Aaron se mi moc líbil, takový rytíř co Linu sleduje a chrání.
Mnohem lepší než Hypotéza lasky.
Těším se na další díl

Kacjas
24.06.2023 2 z 5

(SPOILER) Bohužel... nepatřím mezi fanoušky této knihy a upřímně nerozumím hypu kolem ní a vysokému hodnocení. Jasně, je to oddechovka, letní čtení, romantická komedie, proto jsem taky nečekala nic převratného, taky jsem ale nepočítala s tím, že dostanu tohle.
Kniha má 450 stran, z nichž by se dobrá polovina dala vyškrtat. Celá první polovina je zbytečně natahovaná a spousta textu, někdy i celé kapitoly, působí pouze jako výplň. Díky tomu je kniha velmi zdlouhavá a do oddechového čtení má daleko. Mnoho pasáží působí repetitivně. Hlavní hrdinka neustále omílá ty stejné věci, znovu a znovu vysvětluje již vysvětlené a často jsem měla pocit, že autorka používala funkci ctrl+C ctrl+V, protože se ani nepokoušela hledat nové fráze a výrazy a prostě jen zopakovala to, co napsala už pár stran zpátky. Moc tomu nepomáhá ani český překlad, některé použité obraty snad v češtině ani neexistují :).

Kniha slibuje oblíbené motivy romantických komedií hate to love vztah, partner naoko, sdílený pokoj a postel atp. S hate to love motivem jsem měla největší problém, v knize jsem ho totiž nenašla. Žádná nenávist na začátku se nekonala. I tomu nejzabedněnějšímu čtenáři musí být jasné, že Aaron po Lině od začátku pálí, ta zase od začátku knihy neustále poukazuje na to, jak je atraktivní a jak v ní jeho sebemenší dotyk vyvolává mravenčení na zvláštních místech. Promarněný potenciál...

Teď k hlavním hrdinům. Nejprve Lina. Není jí ani 30, má za sebou vysokou školu, výbornou pozici v práci, dle všeho je prudce inteligentní a schopná komunikace s lidmi, je empatická, umí v lidech číst, ale nic z toho se nepromítá do interakce s Aaronem. Kvůli jednomu nedorozumění si vsugerovala, že ji tento muž nemůže vystát, a i když je do očí bijící, že to tak není, ona to nevidí. Proč z ní autorka v tomto směru udělala otravnou naivní idiotku mi nejde do hlavy. Její ignorace všech vysílaných signálu se vystupňuje za polovinou knihy, kdy se mimochodem tito dva nepřátelé teprve a konečně dostávají do Španělska.

Aaron. Autorka ho vykreslila jako dvojníka Henryho Cavilla, za což má u mě malé bezvýznamné plus. Tato postava mi většinu knihy byla docela sympatická. Aaron byl tajemný, rezervovaný, věcný, vždy na blízku a ochoten pomoci, ale nekonfliktní. Ke konci knihy se z něho najednou stal naprosto jiný člověk alfa samec, který v každé větě nezapomene použít nějaký ten vulgarismus, Linu výhradně oslovuje kotě (v originále baby) a při sexu mluví jako herec z německého pornofilmu. Jeho sympatie k Lině jsou patrné od začátku knihy, autorka se tady ale nechala trošku unést. Aaron ví o Lině spoustu osobních věcí, pouze na základě toho, že ji pozoruje a poslouchá její soukromé rozhovory v práci (nikdy se spolu důvěrněji nebavili, což je jedna z věcí, kterou autorka opakovaně připomíná) alergie na kočky, oblíbené jídlo, barva, podnik atp. V práci ji vlastně pronásleduje, objevuje se na místech, kde by neměl být, jen aby jí potkal a byl jí na blízku. Začal chodit do jejího oblíbeného podniku, protože se o něm zmínila, zná její stravovací návyky, no a pak jí nabídne, že jí bude dělat ve Španělsku před její rodinou partnera na oko. V reálném světě by ho nejspíš považovala za stalkera a vyřizovala si zákaz přiblížení.

Vtipné je také to, že vztah dvou hlavních hrdinů ani nijak negraduje. Nejdřív se, jakože, nemají rádi, pak dlouho nic a najednou je, z ničeho nic, pohlcuje spalující vášeň. Jo a mimochodem to takhle měl ten zamlklý a zdrženlivý Aaron celou dobu v plánu samozřejmě. Lina mu po dvou týdnech vyznává nehynoucí lásku. Milostné pasáže jsou kapitolou samy o sobě, vypůjčím si anglické slovíčko cringe. První sex mají mimochodem s pravděpodobně prošlým kondomem, který s sebou chlapec vozí, kdyby náhodou :D.

Tolikrát jsem při čtení knihy ještě oči v sloup neprotáčela. Dvě hvězdy za pár pasáží, u kterých jsem se docela dobře bavila a za španělskou rodinku, ta se dle mého názoru povedla, jo a za toho Henryho :).

0197
23.06.2023 5 z 5

Ke knize jsem přistupovala kvůli zahraničnímu hypu opatrně. Ale jsem mile překvapená.

Lina svůj španělský původ nezapřela. Usměvavá, tvrdohlavá, laskavá a trochu temperamentní. Nedivila jsem se, že si tu lež vymyslela. Nenávist vůči Aaronovi mi v jednu dobu přišla až moc. Musím ji ale nechat, že neuděl nic, aby se v jejích očích ukázal v lepším světle, po tom co předvedl při nástupu.

Škoda že chyběly kapitoly z pohledu Aarona. Ten chlap si mě získal. Jak se na svatbě snažil. Jak ji bránil před bývalým. Čekal na příležitost, aby zabojoval a že měl trpělivost. Jen si říkám, proč s tím nezačal dělat něco dříve? Na začátku mi přišel lehce nezajímavý, ale od příletu na svatbu se rozjel. Ty věty co pronášel. Pane jo :-).

Váhám s hodnocením. V první polovině se toho moc nedělo, ale i tak to bylo čtivé a drželo si to mou pozornost. Druhá polovina měla pořádný grády. Tak že nakonec to vidím na 4,5 *.

Velmi se mi líbilo, jak autorka popsala jejich první intimní sblížení. Nepřeložené španělské věty byl dobrý krok a epilog mě potěšil. Na rozdíl od termínu vydání další knihy :-(. Slovenský dřívější překlad to naštěstí jistí.

Arianne
20.06.2023 5 z 5

Krásné... Humor, láska prýští z každé stránky. Od počátku jsou nám jasné Aaronovi pohnutky, ale autorce se povedlo krásně popsat vyvíjející se vztah, takže se ani chvíli nenudíme a s každým otočením stránky si říkáme: "Tak už?"

Ešína
19.06.2023 4 z 5

Zprvu jsem si říkala, že je kniha zbytečně moc dlouhá, chvilku mi trvalo, než jsem se pořádně začetla. Ale v druhé polovině mě to začalo skutečně bavit. Ke konci to bylo tak...hezké. Aaron byl okouzlující a s Linou k sobě pasovali. Pokud bude někdy volné pokračování, určitě si ho přečtu.

Kudík
18.06.2023 4 z 5

Tohle byl ukázkový příklad slow burn a hate to love. Proto mě nepřekvapil ani počet stránek, ani rozvláčnost děje. Toho temperamentu u Cataliny mohlo být klidně více, protože Aaron to z počátku hodně umírňoval, ale co nezvládala ona, dohnala její rodina. :)
Osobně mě nejvíc pobavila aukce, kavárna a kopaná, a to vše završil nepřekvapující epilog. Přes rozličná klišé zde byla dobře vykreslená postava Geralda, u kterého mi správně vařila krev. Určitě ráda sáhnu po dílu s Rosie a Linou odrazovaným bratránkem.

láska partnerské vztahy

Elena Armas