Láska po španělsku

Láska po španělsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487931/bmid_laska-po-spanelsku-MqS-487931.jpg 4 663 165

Láska po španělsku série

Catalina Martínová zoufale potřebuje rande na svatbu své sestry. Zvlášť když se její malá lež o jejím americkém příteli vymkla kontrole. Nyní tam budou všichni, koho zná – včetně jejího bývalého a jeho snoubenky – a budou se s ním chtít setkat. Má jen čtyři týdny na to, aby našla někoho, kdo by byl ochotný přeletět Atlantik a pomoc jí v jejím podvodu. Z New Yorku do Španělska se neletí chvíli a její bouřlivou rodinu nebude snadné oklamat. Vstupuje Aaron Blackford – její vysoký, pohledný a blahosklonný kolega – který překvapivě nabídne, že zakročí. Raději by odmítla; nikdy nebylo trapnějšího, krev vroucího a nesnesitelnějšího muže. Ale Catalina je zoufalá, a jak se svatba blíží, Aaron vypadá jako její nejlepší volba. A začíná si uvědomovat, že ve skutečném světě nemusí být tak hrozný jako v kanceláři.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Spanish Love Deception , 2021

Knihomolka97
28.08.2023 5 z 5

Láska po španělsku - hit Tiktoku.
Nedivím se! JE TO BOŽÍ, SKVĚLÝ, ÚŽASNÝ. AACH!
No dobře a teď se pokusím psat vážněji, i když to je těžké, protože mám pocit, že můj mozek je úplně rozteklej. Kniha mě chytla od první strany a nešlo se odtrhnout. I když nemá úplně málo stránek a je docela velká, přečetla jsem ji za dva dny.

Hate-love, kolegové v práci, kancelářské prostředí, fake dating, slow-burn linka. To je paradní kombinace a tady je zpracovaná skvěle. I když je to celé vážně klišé jako hrom, já to naprosto žeru a nestydím se za to.
Mezi Linou a Aaronem to perfektně jiskřilo, což dokazovalo hejno motýlů v mém břiše.
Ta romantická linka.. já nemám slov. Jsem nadšená, vím, že si někdy knihu přečtu znovu..a znovu. Nechybí i pár žhavých scén, které jsou fakt hot.
Aaron..ach Aaron se mi dostal sakra pod kůži, překvapil v mnoha ohledech.
Lina byla také úžasná, paličatá, živelná. I když si prožila svoje, nepřestala makat a nenechala se zlomit.

Lásku po španělsku opravdu moc doporučuji!

cestina_s_linus
24.08.2023 3 z 5

Kniha má docela pomalý rozjezd a dokud jsme se nedostali do Španělska, tak jsem se do čtení musela nutit. Ve Španělku se to zlomí a člověk si začne užívat tu "typickou" klišé romanťárnu... a to nemluvím o těch Fifty shades of Grey vibes... Musím uznat, že postava Aarona je zajímavá a slečny jeho kvality ocení. Postava Cataliny je totálně na proplesknutí a člověk s ní nedokáže soucítit... Scény 18+ nejsou špatné :D ... ale ten konec? Více to "uspěchat" a "nedodělat" nešlo? Musím uznat, že jsem letos nečetla "lepší" romanťárnu, ale i tak nemohu knize dát 5/5...

vekkr
23.08.2023 3 z 5

Dle anotace spolu letí na svatbu,ale až za polovinou,do té doby nic.550 stran a nic nového.Průměr

Marekh
23.08.2023 5 z 5

Jedná se o autorčinu prvotinu. Je to romantická komedie.

Hlavní postavou je mladá žena CATALINA MARTÍNOVÁ (28 let), která se přestěhovala ze Španělska do New Yorku. Je menší postavy, má dlouhé vlasy a hnědé oči. Pracuje jako inženýrka v jedné konzultační firmě. V této firmě pracuje také její kolega AARON BLACKFORD, kterého nemá v oblibě, protože se k ní chová povýšeně. Aaron je vysoký, má černé vlasy a modré oči. Je pracovitý, dochvilný, o svém soukromí nemluví.

Catalina má přijet na svatbu své sestry do Španělska, ale bohužel nemá žádného partnera, i když rodině tvrdí, že má přítele a že přiletí s ním. Aaron se nabídne, že Catalině pomůže a bude se vydávat za jejího přítele. Před její rodinou budou hrát komedii. Catalina s jeho nabídkou souhlasí, i když není jeho nápadem dvakrát nadšená, ale bohužel nemá jinou možnost, protože čas do svatby její sestry se krátí a za krátkou dobu není schopná si najít nové přítele. Navíc na svatbě její sestry bude také její bývalý přítel, se kterým se rozešla a který půjde za svědka sestřina manžela.

Trochu jsem cítil s Catalinou, která se propůjčila k této lži, protože pokud by přijela sama bez přítele, rodina a její přátelé by ji litovali, vyptávali by se, proč je sama a Catalina by se cítila špatně, připadala by si jako kůl v plotě. Z tohoto důvodu se rozhodla tak, jak se rozhodla, i když někteří čtenáři její rozhodnutí neschvalují a raději by se rozhodli jít s pravdou ven.

Podaří se Catalině utajit, že má přítele jen na oko? Proč se Aaron rozhodl Catalině pomoci a co bude za to chtít? Jak se bude vyvíjet vztah Cataliny a Aarona? Bude jejich vztah lepší mimo pracoviště? Podaří se prolomit ledy mezi Catalinou a Aaronem?

Rodina od Cataliny žije na severu Španělska, kde se během jednoho měsíce střídají 4 roční období. V knize se dočteme také o zvycích, které se konají na svatbě v její rodině.

V knize se vyskytují také španělské výrazy, které lze z kontextu pochopit nebo které jsou vysvětleny. V knize se nachází rovněž erotické scény, ale je jich minimum, což je určitě dobře.

Kniha je docela dlouhá, ale celkově se četla dobře. Kniha má pěknou obálku.

barakara
22.08.2023 3 z 5

Na knížku jsem se těšila, protože má tak dobré hodnocení, ale zklamalo mě, že od strany 2 jsem věděla, jak to skončí a dalších 449 jsem jen čekala na to, jak se k tomu konci hlavní postavy příběhu dostanou. A také mě dost vytáčela hlavní hrdinka. Celkově mi přišel začátek knihy dost ustřižený, byť byl pak dovysvětlený, nesedlo mi to a zbytek knížky se to se mnou vezlo.
Když pominu výše uvedené, což nemusí vadit každému, příběh je to pěkný, ideální čtení na letní dny.

pafca4
21.08.2023

První půlka knihy byla.. no prostě hrozná. Hrdinka se chovala naprosto nemožně, jako třináctiletá puberťačka, nikoliv skoro třicetiletá vzdělaná žena. Několikastránkové nudné bezduché dialogy mě nutily knihu odložit. Přesto jsem vytrvala, několik stran popravdě přeskákala pouze očima. Od poloviny knihy, kdy nás děj zavede do Španělska, jsem se začala vcelku bavit, pořád se sice jednalo o béčkové scény, ale četlo se to vcelku samo. Knihu bych si znovu nekoupila a ani nečetla. Romantické knihy mám ráda, ale očekávám od nich trochu víc.

ŽanetH.
20.08.2023 4 z 5

4,3*/5*

S tímhle asi půjdu trochu proti proudu, co vím většina dává nadšených a zářících pět z pěti. Asi chápu proč, ale já jsem z toho zas tolik unesená nebyla .

,,Nedalo se spoléhat na to, že někdy... skutečně dospěju."

I když to nemá (zas tolik) vliv na hodnocení knihy, jako prvni zmíním to co mě opravdu štvalo (pak už) skoro celou knihu. Překlad jeho očí jako "modré tůně" . V originále je to psané jako ocean-blue eyes. Ale v knize je to TAK ČASTO a nikdy to není ničím nahrazené, že mě to vážně vytáčelo. Kdybych nebyla líná, jdu hledat a počítat kolikrát se to tam objeví. Tak pokud teprve začínáte číst nebo až budete, spočítejte to za mě prosím! Ze zvědavosti.
Za mě i mínus v dlouhých kapitolách..
Další co mi vadilo tak oslovení "kotě" a i když to jistě bylo všechno mega žhavé, tak postelové scény jsem nějak zvlášť neprožívala.

,,Bylo lepší, když si mě nenáviděla, než abys ke mně necítila vůbec nic."

A i když to hvězdičkové hodnocení vlastně není vůbec špatné asi bych měla zmínit i to dobré na knize. Rozhodně mě bavil děj (i když spíše až od polovině knihy). Vtipu tam bylo dost a narážek a rodinných trablů taky . Opravdu skvělé čtení na letní dny a nemusíte být ani na dovolené u moře . A zvrat na konci tomu taky dodal šťávu .
Obálka se mi také moc líbí..ale vazba knihy je opravdový oříšek. Těžko se otvírá a ještě hůře drží. Ale příběh je to opravdu na zpříjemnění nálady . (Když se prokoušete tím začátkem ).

denisa8946
16.08.2023 5 z 5

Četla jsem mraky pochvalných recenzí a s radostí se k nim přidávám!
Tato knížka je přesně to, co očekáváte od pohodového letního čtení. Hate to love romantická linka, Španělsko, sympatické postavy, kancelářské prostředí... to vše a ještě víc nabízí Láska po španělsku.
Lina byla báječná hlavní hrdinka, bavilo mě číst její myšlenkové pochody... ta ženská byla živel. A Aaron? Ooo můj Bože, miluju ho! Fešák, o tom žádná, tvrdá maska pro okolí a uvnitř citlivý a vášnivý muž... no neber ho! Ta chemie mezi nimi mě opravdu bavila a nejednou jsem se zasmála nad jejich vzájemným špičkováním.
Nebudu lhát, podobnou love story jsem chtěla vždy zažít. :D
Knihu vřele doporučuji! Čtení na léto, které pohladí na duši.

Áňa 998
13.08.2023 5 z 5

Hypotéza lásky se stala obrovským hitem, a já po jejím dočtení už netrpělivě vyhlížela Lásku po španělsku, která slibuje hate/love zápletku, prosluněné Španělsko... Což zní jako ideální čtení na léto!
Při prvním průzkumu mě překvapila tloušťka knihy a začínala jsem se trochu bát, že příběh bude rozvleklý, nudný. Že to zkrátka autorka přehnala a já se nezačtu.
Ale! Začetla! A to dokonce dřív, než jsem čekala. Protože už od začátku jste svědky slovních přestřelek mezi Linou a Aaronem, který je popisován jako dvoumetrový obr a modrýma očima, tmavými vlasy a svaly. Takže jako Henry Cavill, abychom si rozuměli! A na něj já moc dobře slyším.
Hlavní zápletka spočívá v tom, že Lina potřebuje doprovod na svatbu, kde se objeví i její bývalý přítel Daniel, který ji dost ublížil. Ukázat se na svatbě sama tak nepřichází v úvahu. Trn z paty ji paradoxně vytrhne Aaron, kolega, kterého tak nenávidí. Jiskří to mezi nimi a chemie je neskutečná.
Kniha je napsaná neskutečně čtivě, je plná vtipu, a Španělska! Nad jeho návštěvou jsem nikdy nepřemýšlela, ale po přečtení této knihy jsem si o něm zapřemýšlela.
Na léto ideální čtení, pro mě snad ještě o kousek lepší než Hypotéza lásky! A taky jsem zahlédla že se jedná o první díl, o to víc se těším na další!

TessV
10.08.2023 4 z 5

Kniha se mi víceméně líbila, ale slibovala jsem si od ní něco víc. Některé pasáže mi připadaly zbytečně moc rozebírané a zdlouhavé. Myslím si, že u této knihy platí, že méně je někdy více. Nápad na příběh skvělý, ale provedení ...

Lutzinka
07.08.2023 2 z 5

Nechápu popularitu téhle knihy.
Podle mě naprosto průměrné, zbytečně natáhnuté a nezajímavé.
Pokud rádi čtete 500 stran o ničem, tak tohle je přesně ono.
Asi mi neseděl styl psaní, ale prostě za mě to byla hrozná nuda.

Pefka
06.08.2023 3 z 5

Uf, tak tuhle knížku bych seškrtala tak o polovinu.

P-puma-
05.08.2023 2 z 5

Jako vážně? Prosím Vás, kdybych chtěla tolik nesmyslných myšlenek zůstanu ve svojí hlavě na to nemusím číst knížku! Autorka dokázala popsat dvě stránky o Lininych pocitech v několika vteřinách před polibkem co je moc je prostě občas moc. Kniha je neúnosně pomalá, neúnosně dlouhá a z toho děsnýho paperbacku budu mít zánět šlach.......

AlexandraBane
03.08.2023 5 z 5

Naprosto úžasná a oddechová kniha. Linu a Aarona jsem si okamžitě zamilovala. Enemies to lovers a fake dating naprosto miluju

dooky
03.08.2023 4 z 5

Čekala jsem, že mě po recenzích odfoukne bublina nadšení někam daleko, ale nestalo se. Bohužel. Tím nechci knížku nějak příliš kritizovat, ale byla místa a chování hlavních hrdinů, která mi úplně nesedla. Catalina byla někdy až příliš urputná, občas se chovala až moc dětinsky tam, kde zas až takový problém nebyl. Stejně tak jako s celou zápletkou s Danielem. To bylo také zbytečně nafouknuté. Jinak ale pěkné letní slow burn, a to já můžu.

Gabiika9
02.08.2023 5 z 5

Krásná kniha, příběh, postavy. Prostě to bylo skvělý. Ale říkám si, že takové knihy s krásnou roztomilou obálkou mi měli mít na sobě nálepku 15+. :D Jelikož by si mohl někdo myslet, že je to krásná romaťárna, což je, ale je to taky trochu spicy.

alexvera
02.08.2023 2 z 5

Obrovská senzace jak u nás, tak v zahraničí a já jsem hodně zklamaná. Knížka je zbytečně přechválená..
Ano, ememies to lovers z kancelářského prostředí je fajn, ale Catalina se celou dobu chová jako kdyby jí bylo 15let. Vážně musela lhát o tom že má přítele? To je v této době jako nutnost? A Aaron, arogantní zmeteček který tajně vzdychá nad Catalinou ale nikdy jí nic neřekl? Vážně na to, aby se dali dohromady potřebovali výlet za oceán a vše prvně předstírat?
Jediné plus bylo to, že Aaron byl vykreslen coby dvojník Henryho Cavilla, díky tomu se kniha dala přečíst až do konce.. Myšlenkové pochody Liny raději nebudu komentovat.

KodalSa
31.07.2023 5 z 5

Přesně tenhle fake dating typ příběhu mě vždycky nesmírně bavil a baví pořád. Skvělá romantická kniha, u které se odreagujete a bude vám pak vlastně líto, že je konec.

Sančez
31.07.2023 4 z 5

Začátek byl zbytečně moc zdlouhavý, ale pak se to rozjelo a super letní počteníčko. Dobře jsem se u toho nasmála a odreagovala i slzička ukápla. Na léto vřele doporučuji.

Knihyvsudekolem
30.07.2023 3 z 5

Pošilháváte po knize, protože byste rádi zrelaxovali u nenáročné romanťárny? Hledáte páreček který se nemůže vystát, jste příznivci falešného randění a neohrnete nos nad možností výletu do Španělska úplně zadara?
Nechci nikoho připravit o "překvápka" proto jen velmi rychle představím hlavní hrdiny. Dáma má přednost, takže Catalina...
Dost o ní vypovídá její španělský temperament - má svou hlavu a nenechá se do ničeho nutit. Je přátelská, v těžké chvilce neváhá nabídnout objetí a nikdy nepohrdne dobrým jídlem (no, až na ojedinělé výjimky ).
Aaron je ve vyjadřování svých citů "maličko" zdrženlivější a nelze se proto divit, že je pro Linu těžké si jeho chování správně vyložit.
Teď už do odpočinkového elixíru zbývá přidat jen trocha toho předsvatebního veselí, jedna vlezlá sestřenice, pár scén a voilá. Máme na světě pohodovou prázdninovou slaďárnu.

láska partnerské vztahy

Elena Armas