Láska po španělsku

Láska po španělsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487931/bmid_laska-po-spanelsku-MqS-487931.jpg 4 663 165

Láska po španělsku série

Catalina Martínová zoufale potřebuje rande na svatbu své sestry. Zvlášť když se její malá lež o jejím americkém příteli vymkla kontrole. Nyní tam budou všichni, koho zná – včetně jejího bývalého a jeho snoubenky – a budou se s ním chtít setkat. Má jen čtyři týdny na to, aby našla někoho, kdo by byl ochotný přeletět Atlantik a pomoc jí v jejím podvodu. Z New Yorku do Španělska se neletí chvíli a její bouřlivou rodinu nebude snadné oklamat. Vstupuje Aaron Blackford – její vysoký, pohledný a blahosklonný kolega – který překvapivě nabídne, že zakročí. Raději by odmítla; nikdy nebylo trapnějšího, krev vroucího a nesnesitelnějšího muže. Ale Catalina je zoufalá, a jak se svatba blíží, Aaron vypadá jako její nejlepší volba. A začíná si uvědomovat, že ve skutečném světě nemusí být tak hrozný jako v kanceláři.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Spanish Love Deception , 2021

Angie.D
25.02.2023 2 z 5

No... takto dlho ako túto som dávno nejakú knihu nečítala. Nebola zlá. Samo o sebe je príbeh fajn, nájdete tam fake dating + hate-to-love (aj keď ten hate je tiež fake) + španielské výrazy, ktoré tomu dodávali správny šmrnc :)

Ale prvá tretina knihy bola vyslovene utrpenie, postavy sa správali divne, nedávali logiku, neverila som im ich dohodu a dej ma nebavil. Dialógy boli tiež zvláštne, akoby vytrhnuté z kontextu. Zlepšilo sa to, keď konečne začali predstierať a odišli do Španielska, to ma bavilo a bolo to miestami aj vtipné. Autorke sa tam konečne podarilo uveriteľne opísať iskrenie medzi postavami. Hot scény boli napísané fajn a neboli tam nasilu počas celej knihy, ale iba k záveru, čo hodnotím pozitívne.

Hlavná hrdinka je ale tak užvanená (a často zabrzdená), že som sem tam už len očkom preletela celé strany (nepreháňam!) jej vnútorného monológu, ktorý sa dokola opakoval. Naozaj opakoval, tými istými slovami. Knižka bola na jej škodu príliš dlhá. Oveľa lepšie by sa čítala, keby bola osekaná o nepodstatné a nudné detaily, čiže polovicu knihy :D

Zhrnutie - totally not worth the hype.
Asi som do toho išla po všetkých tých nadšených recenziách s príliš veľkými očakávaniami, ktoré sa žiaľ nenaplnili. Nerozumiem tomu hype-u okolo tejto knihy, existuje nekonečne veľa lepších romantických kníh.

nina3905
23.02.2023 5 z 5

Kniha bola perfektná! Nebudem tajiť, že som mala pred jej čítaním určité obavy, ale po jej prečítaní som zostala prekvapená. Štýl autorkinho písania mi sadol “priam galakticky”. Veľmi, ale že veľmi mi kniha pripomínala tvorbu mojej obľúbenej autorky, kráľovna pomalej romantiky, Mariany Zapaty. Knihu si musíte jednoznačne prečítať!

narisa
20.02.2023 5 z 5

Tato kniha pro mě byla velkým překvapením. Nic moc jsem od ní nečekala, ale opravdu mě nadchla. Na začátku příběh začíná skvělým špičkováním hlavních postav a pak se rozjede nádherná pomalá romantika. No to bylo úžasné čtení. Dost mi to připomínalo knihy od Zapaty.
Catalina byla skvělá, takové sluníčko, tedy pokud ji někdo hodně nenaštval, nebo nezklamal. Aaron se naopak na začátku tvářil jako nepříjemný a nepřístupný morous, ale uvnitř byl úplně úžasný. A to jak dlouho Catalinu miloval a jak se snažil - to mě jako čtenáře úžasně hřálo u srdce a strašně jsem jim fandila ať jim to vyjde. Člověk si tyto postavy vážně zamiluje. A ty vedlejší také stály za to.
Proto mě také moc potěšilo, že ještě letos má vyjít další kniha, která je věnovaná kamarádce Rosie a bratranci Cataliny Lucasovi.
Knihu vřele doporučuji.

Anna195
20.02.2023 5 z 5

Na vydanie knihy som sa veľmi tešila, keďže spôsobila ošiaľ najmä u zahraničných bookstagramerov. Ale toto si rozhodne musíte prečítať!!!

Na úvod len jedno, toto bola dokonalá slow-burn linka s prvkami hate-to-love, pri ktorej som sa ani raz nenudila, vlastne kniha by mohla mať aj ďalších 1000 strán a vôbec by mi to nevadilo. Hlavné postavy príbehu sú Aaron a Catalina, ktorí nemohli byť viac rozdielni, no zároveň sa skvelo dopĺňali, že som bola počas celého čítania z toho paf. Chémia medzi nimi úžasná, akože tí by aj stránky v knihe mohli zapáliť, pretože tá vášeň medzi nimi bola dokonalá. Samozrejme nechýba veľká dávka humoru. Takže je sa na čo tešiť, najmä na množstvo vtipných situácií, ktoré ma niekoľkokrát rozosmiali.

Aaron je jednoznačne jeden z mojich imaginárnych budúcich manželov a neváham sa o neho s vami podeliť. Ak máte radi starostlivých hrdinov, ktorí skutočné ja skrývajú kdesi hlboko v sebe, tak do tejto kategórie spadá priamo Aaron. Samozrejme aj skvelo vyzerá, o tom potom, ale hlavne je to muž činu. A jeho činy stoja za to. Lina je presne jedna z tých hrdniek, ktoré zbožňujem. Proste svojská žena, ktorá sa na nič nehrá a najviac ma bavil jej dar reči.

Celý ten autorkin nápad bol bláznivý a vtipný a všetko to dokopy skvelo fungovalo. Ich postupné zbližovanie či odkrývanie citov ma ohromne bavilo, najmä, keď som pochopila celú podstatu. Celý príbeh dopĺňa najlepšia kamoška Rosie či bláznivá španielska rodina hlavnej hrdinky, všetkých do jedného som si obľúbila.

Takže príbeh odporúčam. Neváhajte a hor sa do čítania. Dokonca som prehliadla slová ako mušlička či úd, ktoré sa tu zopárkrát spomínali, tak úžasný príbeh to bol. Pevne verím, že bude preložená aj ďalšia časť o Rosie.

valika0302
15.02.2023 5 z 5

Osobne ma kniha veľmi bavila, odporúčam. Aj keď niekedy sa mi nepáčilo ako hlavná hrdinka hneď hlavného hrdinu odpálkovala, pričom Aaron bol fakt super :)

láska partnerské vztahy

Elena Armas