Láska po španělsku

Láska po španělsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487931/bmid_laska-po-spanelsku-MqS-487931.jpg 4 672 672

Láska po španělsku série

Catalina Martínová zoufale potřebuje rande na svatbu své sestry. Zvlášť když se její malá lež o jejím americkém příteli vymkla kontrole. Nyní tam budou všichni, koho zná – včetně jejího bývalého a jeho snoubenky – a budou se s ním chtít setkat. Má jen čtyři týdny na to, aby našla někoho, kdo by byl ochotný přeletět Atlantik a pomoc jí v jejím podvodu. Z New Yorku do Španělska se neletí chvíli a její bouřlivou rodinu nebude snadné oklamat. Vstupuje Aaron Blackford – její vysoký, pohledný a blahosklonný kolega – který překvapivě nabídne, že zakročí. Raději by odmítla; nikdy nebylo trapnějšího, krev vroucího a nesnesitelnějšího muže. Ale Catalina je zoufalá, a jak se svatba blíží, Aaron vypadá jako její nejlepší volba. A začíná si uvědomovat, že ve skutečném světě nemusí být tak hrozný jako v kanceláři.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Spanish Love Deception , 2021

Knihyvsudekolem
30.07.2023 3 z 5

Pošilháváte po knize, protože byste rádi zrelaxovali u nenáročné romanťárny? Hledáte páreček který se nemůže vystát, jste příznivci falešného randění a neohrnete nos nad možností výletu do Španělska úplně zadara?
Nechci nikoho připravit o "překvápka" proto jen velmi rychle představím hlavní hrdiny. Dáma má přednost, takže Catalina...
Dost o ní vypovídá její španělský temperament - má svou hlavu a nenechá se do ničeho nutit. Je přátelská, v těžké chvilce neváhá nabídnout objetí a nikdy nepohrdne dobrým jídlem (no, až na ojedinělé výjimky ).
Aaron je ve vyjadřování svých citů "maličko" zdrženlivější a nelze se proto divit, že je pro Linu těžké si jeho chování správně vyložit.
Teď už do odpočinkového elixíru zbývá přidat jen trocha toho předsvatebního veselí, jedna vlezlá sestřenice, pár scén a voilá. Máme na světě pohodovou prázdninovou slaďárnu.

adela.hol
28.07.2023 5 z 5

Viděli jste Dokonalou partii s Debrou Messing a Dermotem Mulroneym? Zápletka je v podstatě stejná, ovšem rozdíl mezi touto knihou a filmem (na který je v knize i přímo narážka) je ten, že ačkoliv film je dobrý, kniha je vynikající.

Catalina "Lina" Martínová již několik let žije v New Yorku. Ze svého rodného Španělska v podstatě utekla po rozchodu s bývalým přítelem Danielem a po všech útrapách, které jí jejich vztah přinesl.
Příběh začíná ve chvíli, kdy je pozvaná na svatbu své sestry. Je to sice radostná událost, jenže ženichův bratr a svědek v jednom je právě Daniel, navíc zasnoubený. Lina tedy prohlásí, že si na svatbu přiveze svého amerického přítele. Ovšem má to háček. Žádný neexistuje. Přece tam ale jako zoufalka nepřijede sama.
Na scéně se objevuje Aaron Blackford. Její otravný kolega, se kterým se nesnáší od chvíle, co se poznali. Jenže je to právě on, kdo jí nabídne, že s ní na svatbu pojede. Lina to okamžitě odmítne, ale postupně dochází k tomu, že na hledání vhodnějšího adepta nemá tolik času a že možná Aaron není nakonec tak špatný, jak si o něm myslí.

Tady bylo vše, co má správná romantika mít. Culíte se a užíváte si každou scénu. Několikrát jsem četla srovnání s Hypotézou lásky a musím souhlasit. Pokud se Vám líbila ta, nesáhnete vedle ani tady.

Lina byla zase taková ta trubka, která hodně dlouho neviděla, že je do ní Aaron už dávno zamilovaný, a tak byla poměrně rozhozená z toho, jak mu předstírání lásky k ní před její rodinou, nečinilo problémy. Vzniklo tak spoustu vtipných situací, ať už problém s malými tričky nebo následné hraní kopané s lidským závažím navíc. Nebo stačilo, aby se objevila sestřenka Charo a o humor bylo postaráno.
Rodina Liny si Aarona zamilovala prakticky okamžitě. V podstatě stačilo, že promluvil španělsky a ženské pokolení rodu Martínových šlo do kolen. Bez ohledu na věk.

A že nakonec podlehla i Lina není žádný spoiler. U těchto příběhů stejně víte konec od začátku. A je vám to jedno, protože to i tak chcete číst. Chcete se rozplývat nad Aaronem, nad každým gestem, které udělá, nad každým slovem, které řekne.

MarKy95
27.07.2023 5 z 5

Nádherná knížka.

anetka.repova
27.07.2023 5 z 5

Ještě před tím, než kniha měla vyjít, jsem váhala, zda si ji přečíst, protože byla přirovnávána k Hypotéze lásky, která mě moc nenadchla.
Dostala jsem na ni od kamarádky veliké doporučení, a tak jsem se na knihu začala moc těšit, ( kamarádka mě dobře zná a ví, co se mi líbí) a to dokazovalo to, že jsem odložila rozečtenou knihu Drahý Arone (ne, že by byla kniha špatná) a jakmile vyšla Láska po španělsku, tak jsem se pustila do čtení.

Příběh vypráví Catalina, která je původem ze Španělska. Po rozchodu s přítelem, se odstěhoval do New Yorku, kde si slibně rozjede kariéru.

Když dostane od sestry pozvání na svatbu, okamžitě začne panikařit. Nemůže přece přijet na svatbu bez přítele. A tak ji napadne si sehnat doprovod a předstírat tak vztah.
A kdo by mohl být její údajný přítele na oko? No přece její kolega Aron Blackford, kterého nesnáší a nemůže vystát.

Dokážou přesvědčit Lininu rodinu, že jsou zamilovaný pár? A jak zvládne Lina stát, jako svedkyně po boku svého bývalého přítele, který ji nemilosrdně odkopl?

Boží, boží, boží.
To napětí mezi hlavními hrdiny by se dalo krájet. Linu i Arona si musíte zamilovat. Aron je ideální muž, kterého chce každá žena. Je milý, pozorný, ochranitelský, vtipný, milující, laskavý,...
Bylo to čtivé, vtipné, milé, úžasné.

Věřte, že Lásku po španělsku chcete číst.

johi_murasova
26.07.2023 4 z 5

Tak tohle bylo úžasné! Svatba ve španělsku, fake dating a hate to love, naprosto dokonalá kombinace. Jedná se o velice čtivý a odpočinkový romcom hodící se na léto.
Hlavní postavy - Lina a Aron - byly neskutečně sympatické, a už od začátku jsem jim fandila, i když asi všem bylo jasné, že spolu opravdu skončí.
Na mě tam byly poměrně dlouhé kapitoly a myslím si, že to mohlo být tak o 100 stran kratší ale ve finále se mi to opravdu líbilo a to dokonce víc, než Hypotéza lásky. Těším se na další knihu autorky.

knihomolka_eli
26.07.2023 5 z 5

Ak hľadáte ideálnu knihu na letnú dovču, v ktorej sa skrýva veeeľa romantiky a sviežeho humoru, tak táto je rozhodne tá pravá.

Hlavní hrdinovia príbehu sú Catalina a Aaron.
Catalina nutne potrebuje partnera na svadbu svojej sestry v Španielsku. Medzi pozvanými je aj jej bývalý partner Daniel so svojou priateľkou. Catalina nechce byť terčom ľútostivých pohľadov a poznámok príbuzných, preto si vymyslí historku o svojom americkom priateľovi. Všetci sa tešia, že im ho na svadbe predstaví. Má teda 4 týždne nato, aby nejakého zohnala.
Aaron, jej sexi kolega, sa chce podujať na túto úlohu. Akurát, že spolu vôbec dobre nevychádzajú a v podstate ho Catalina fakt nemusí. Z tohto dôvodu vytrvalo odmieta jeho pomoc. No čo ak je Aaron jej jediná možnosť?

Príbeh sa spočiatku odohráva v New Yorku, neskôr v Španielsku. Mňa osobne bavila tá španielska časť kúsok viac. Linina rodina bola tak isto akčná, bláznivá a výrečná ako Lina sama (proste nefalšovaný španielsky temperament, ktorý sa mi veľmi páči). Pred Aaronom stojí náročná úloha a to naozaj presvedčivo zahrať pred všetkými Lininými príbuznými, že s Linou tvoria zaľúbený pár.

Čo sa týka finálnej zápletky, bola iná než som pri tomto type knihy čakala. Myslela som, že sa bude točiť skôr okolo odhalenia Lininej a Aaronovej ,,malej" lži, no nebolo to úplne tak (a aj slzička bola).

Táto kniha určite stojí za prečítanie. Rozsahovo má síce viac strán, no je plná humoru, vtipných hlášok a situácii a jej čítanie netrvá vôbec dlho.

Teším sa na ďalšie knihy od autorky a dúfam v ich preklad do slovenčiny :).

barcasknihou
25.07.2023 5 z 5

Tohle si musíte přečíst! Enemies to lovers, fake dating a svatba ve Španělsku. Ideální kniha na léto, plná romantiky, humoru a nádherných momentů. Totálně nejvíc boží čtení, které vás pohladí po duši. Dostala jsem od toho přesně to, co jsem očekávala.

Oba hlavní hrdinové jsou mega sympatičtí. Aaron je nejvíc sexy (totální Henry Cavill) a Lina je skvěle prdlá, zábavná hrdinka s velice zajímavými myšlenkami, u kterých jsem se mohla potrhat smíchy. Hlavně při scéně s rozbitou postelí.
Je to sice plné klišé, které známe z jiných knih nebo filmů, ale i tak je to tak moc dobré! Nejdříve jsem se bála té tloušťky, přišlo mi to na romantickou knihu trochu moc dlouhé, v průběhu čtení ale zjistíte, že tam není ani jedna část, která by vás nebavila. Furt se tam něco děje.

Vtipných hlášek a situací je tam hodně, až jsem se smála nahlas. První polovina mě bavila asi o trochu víc, to se děj odehrával v New Yorku. Kde se Lina s Aaronem pořád pošťuchovali a Lina se psychicky připravovala na svatbu své sestry. A taky na to, že s ní pojede i Aaron (kolega z práce) jakožto její falešný přítel, kterého nemá moc v lásce.

To co se odehrává ve Španělsku je jedna velká jízda. Linina rodina je hodně upovídaná a vlastně ještě víc trhlá něž ona sama. Setkáváme se i s Danielem, což je Linin ex, se kterým měla dost špatnou zkušenost. Jo a je to blb. To je asi jasný všem.

spoiler!!!
(U sexuálních scén, jsem měla teda problém. Stalo se mi to už u Hypotézy lásky. Prostě nazývat dámský pohlavní orgán k*ndička, číča, nebo nějak jinak je pro mě hrozně nechutný. Taky to jak Aaron oslovoval Linu kotě, kotě! Ne ne, nic pro mě.)

Líbilo se mi to asi i o dost víc než Hypotéza lásky. Moc se těším na další knihy od autorky. Hlavně na The American roommate experiment, kde je hlavní hrdinkou příběhu Rosie, Linina nejlepší kámoška. Doufám, že u nás vyjde.

Moc doporučuji všemi deseti !

Lelaqu
24.07.2023 5 z 5

Na Lásku po Španělsku jsem se dlouho chystala, ale musím přiznat že jsem neměla velké očekávání. A to nejen proto, že na knihu jsou rozporuplné názory, ale taky protože přeci jen u těchto knih víte jak skončí a kniha může být jedno velké klišé. Začátek mi přišel lehce zdlouhavý, ale po 100 stranách se to rozběhlo a kniha mě úplně vtáhla. Já jsem hodně náročná, co se romantických knih týče, ale tahle kniha mě uspokojila na 100%. Hlavní hrdinka byla nohama na zemi a počítala celou dobu s tím, že jenom hrají vztah. Do Aarona jsem se zamilovala a patří na seznam mých oblíbených knižních milenců. Jejich vztah byl opravdový, uvěřitelný a skoro žádné klišé. I když je to trochu slow-burn romance, nevadilo mi to a ráda jsem se pročítala kapitolou po kapitole. Jediné co bych vytkla je ošklivá nálepka, co nejde sloupnout "Senzace tiktoku". Což může pro některé evokovat knihu typu Young adult a cílit na mladší věkovou skupinu. Tahle kniha opravdu není YA a není vhodná pro mladší čtenáře.
V budoucnu se možná vrhnu i na hypotézu lásky, která je k téhle knize přirovnána, ale musím říct že mě nezaujala tolik jako láska po Španělsku.
Jednoduše doporučuji, je to ideální čtení na dovču! Jen asi mít menší očekávání a nechat se knihou překvapit.

LaBobule
23.07.2023 3 z 5

Na knihu jsem se velice tesila. Nemela jsem velika ocekavani. Bohuzel wau z knihy se nedostavilo. Je to prijemne cteni na leto. Kniha je misty az moc zdlouhava a poslednich 50 stran uz bylo narocne docist. Jakoby se hlavni hrdinka opakovala a porad stourala ve svem nitru. Takze kdyby kniha byla krapek kratsi a pribeh skoncil drive, bylo by to super

LenkaVrbatova
23.07.2023 4 z 5

Láska po španělsku patří k těm knihám, ve kterých už od začátku víte, jak to dopadne. Přesto to čtete, relaxujete, fandíte oběma protagonistům. Milá letní četba, ve svém žánru prima čtení. Doporučuji.

Sarah11
20.07.2023 4 z 5

Bylo to zábavné, milé, vtipné, ale druhá Hypotéza lásky, ke které je kniha často přirovnávána, to prostě není. A taky to mohlo být minimálně o sto stran kratší a na příběh by to nemělo vůbec vliv. Autorka hodně sází na dialogy, ale někdy mi přišlo, že jsou to samé slovní přestřelky a stále stejné myšlenkové pochody hlavní hrdinky a děj stojí na místě.
Celou knihou se prolíná téma přístupu k ženám na pracovišti, ale i když většinou jen tak klouže po povrchu, je dobře, že nevyšumí do ztracena a dojde i k nějakému řešení.
Hlavní hrdinové mi sedli a překvapivě mě tentokrát ani tolik neobtěžoval ten sexuální výbuch v závěru knihy, i když jsem měla pocit, že z Aarona se najednou stal úplně jiný člověk.
Myslím, že tady zkrátka musíte přistoupit na to, že je to romantická komedie a nebrat to tak úplně vážně.

kuky921
18.07.2023 4 z 5

Klasická letní červená knihovna, pěkně se čte :-)

DreamerX9
17.07.2023 3 z 5

Na tuhle knížku mám trochu smíšený názor
Romantická není můj oblíbený žánr ale tahle kniha mile překvapila. Libila se mi Lina taková větrná holka co dřív jedná než myslí zároveň je praštěná tvrdohlavá a člověk se s ní nenudí. Pan A byl taková tichá voda břehy mele ale bavili mě jeho hlášky i jednání.
Co za mě bylo na knize ale mínus jsou ty 3 části. Nejdříve sranda a kousavá romantika pak táhlý děj a poté erotická lacinůstka která jakoby postavám změnila charakter a helemese pan A už tak nevinný není. A pak předvídatelný konec.
Za me průměr ale za to jsem se u knihy mnohokrát pobavila a to je plus.

Zomy
17.07.2023 5 z 5

Byla jsem zvědavá, jestli se přidám ke zklamaným, původně natěšeným, čtenářkám, kterých je tu docela dost, nebo to pro mě bude další oddechovka, k níž se budu s chutí vracet.
No a já zklamaná rozhodně nejsem. Láska po španělsku je příběh, který už jsem vlastně četla stokrát, a pokud ho zase někdo dobře napíše, sáhnu po něm znovu.

A tohle je přesně ten případ - od zášti k lásce, předstíraný vztah, kancelářská romance, odtažitý a zároveň oddaný hrdina,... všechno to tu je. Ale je to napsané vtipně, mile, s chemií mezi postavami. Mně to nepřišlo zdlouhavé, je to zkrátka klasická slowburn romantika a takhle to má vypadat. (Jen ty jeho modré tůně už mi pak lezly krkem.)
Takže pro milovníky letních úsměvných romantických komedií můžu doporučit.

mmmisulka.r
16.07.2023 3 z 5

No, jak jen to shrnout....
Začátek byl plný myšlenkových pochodu, až příliš plný. Na můj vkus se to dost vleklo. Ale přikládám to španělskému temperamentu? Kdo ví.
Zhruba za půlkou už mě to začalo bavit a pomalu jsem dostávala to, co jsem očekávala.
Ke konci už to byla slaďárna jako hrom a ta tam byla ostychavost a naskrobenost. Vybuchla tam sexuální atomovka! Překvapivě dost fungující, až jsem se občas musela ošít. :-D.
Hlavní hrdinka mě občas dost vytacela a místy jsem ji jen tak tak trpěla. Za to Aaron...,no, kéž by někde takový existoval. Ten se mi v příběhu líbil od začátku až do konce.
Hodnotím jako průměrnou romantiku, která by snesla mnohem méně stran.

blanka5960
16.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Láska po španělsku je boží čtení, jasně už od začátku všichni víme kam to směřuje, ale proto to také čteme, že jo :-)
Takže pokud máte rádi letní romance, a nevadí vám trocha toho klišé, nebo máte rádi příběhy od nenávisti k lásce, tak tohle je přesně co potřebujete a chcete číst.
Catalina a Aaron, jsou kolegové v práci a samozřejmě se nemají rádi. Ona je upovídaná, kamarádská, je jí všude plno. On naopak je nažehlený kravaťák, pan dokonalý, věčně zamračený. A říkáte si jak se ti dva spolu dají dohromady ? Tak to je jednoduché. Catalina díky své lži potřebuje partnera na svatbu své sestry. Čas se krátí, termín svatby se blíží a Catalina zjišťuje, že sehnat někoho narychlo není tak jednoduché, jak se původně zdálo.
Aaron se nabídne, že bude její partner na svatbu. Proč se nabídl, když se nesnáší, to už si budete muset přečíst sami.
Ale slibuji, že se budete bavit, smát, otáčet jednu stránku za druhou.
A možná, že i nějaká ta slza ukápne.
Láska po španělsku je skvělé prázdninové letní čtení, které doporučuji všem romantickým duším.

Ps: pssst.... kdybyste někde potkali Aarona, dejte vědět

Mišutamyš
16.07.2023 4 z 5

Prvních asi 50 stran jsem se nemohla začíst a i jsem si říkala, že s touhle knížkou jsem sáhla vedle. Příběh začíná úplně nemožně, hloupější repliky jsem v žádné knížce snad nenašla.
Po zdolání uhozeného úvodu se ale vyklubal příběh, který byl úplně báječný. Jiskření mezi Aaronem a Catalinou div že nezapálilo stránky a chemie mezi nimi byla velmi přesvědčivě vykreslená. Autorka v příběhu nikam nespěchala a je to dobře. Najde se pár pikantnějších scén, ale žádné prvoplánové porno, spíš totální romantika.

Jeanine8
15.07.2023 3 z 5

První polovina knihy klasická "slow burn", což mám ráda......Ale ke konci to už bralo velký spád bez jakéhokoliv vysvětlení, jako kdyby to autorka v tom španělském vedru najednou potřebovala rychle dokončit a jít k vodě.....

petusska01
12.07.2023 5 z 5

Toto bolo veľmi dobré musím povedať. Catalina aj Aaron boli svojskí, vtipní, zaujímaví, veľké osobnosti, Aaron mužný a rozhodný, ona taká rozkošná zadubená trapka ;) ako myslím to v dobrom :) bola to romantická sranda, veľmi príjemná, dostatočne dlhá aby naplnila a zodpovedala moje otázky o začiatkoch a koncoch, samozrejme nechýbala rodina a kamoši ktorí tú atmošku perfektne rozvinuli! Veľmi podarené ozaj. Aby to nešlo len po povrchu, "zápletka" riešila aj minulosť, nejaké tie traumy, dôveru, a aj priority. Môže byť!! Naozaj na letné čítanie ako stvorené!!

lena.o.knihach
10.07.2023 5 z 5

Tohle byla neskutečná jízda od začátku až do konce. I když má kniha 456 stran a na romantickou komedii se to může zdát hodně, věřte mi, ani zdaleka to není dost.

Šíleně rychle to uteklo, je mi až líto, že jsem s Aaronem Blackfordem nestrávila víc hodin, protože (panebože!) s ním chcete strávit tolik času, kolik jen můžete.

Nebyl mi sympatický ale jen Aaron, oblíbila jsem si i hlavní hrdinku Catalinu a její nejlepší kamarádku Rosie (její kniha u nás vyjde příští rok).
Mezi hlavní dvojicí to neskutečně jiskřilo a já si užívala každou jejich potyčku. Vývoj vztahu neměl absolutně žádnou chybu. Zkrátka jsem žrala úplně každé slovo a s klidem můžu říct, že Láska po španělsku je to nejlepší, co si můžete přes prázdniny přečíst, sbalit do kufru na dovolenou nebo doporučit všem romantickým duším.

láska partnerské vztahy

Elena Armas