Láska po španělsku

Láska po španělsku https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487931/bmid_laska-po-spanelsku-MqS-487931.jpg 4 673 673

Láska po španělsku série

Catalina Martínová zoufale potřebuje rande na svatbu své sestry. Zvlášť když se její malá lež o jejím americkém příteli vymkla kontrole. Nyní tam budou všichni, koho zná – včetně jejího bývalého a jeho snoubenky – a budou se s ním chtít setkat. Má jen čtyři týdny na to, aby našla někoho, kdo by byl ochotný přeletět Atlantik a pomoc jí v jejím podvodu. Z New Yorku do Španělska se neletí chvíli a její bouřlivou rodinu nebude snadné oklamat. Vstupuje Aaron Blackford – její vysoký, pohledný a blahosklonný kolega – který překvapivě nabídne, že zakročí. Raději by odmítla; nikdy nebylo trapnějšího, krev vroucího a nesnesitelnějšího muže. Ale Catalina je zoufalá, a jak se svatba blíží, Aaron vypadá jako její nejlepší volba. A začíná si uvědomovat, že ve skutečném světě nemusí být tak hrozný jako v kanceláři.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Spanish Love Deception , 2021

Ellinek
17.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Jojojo, tohle je přesně to, co jsem v danou chvíli potřebovala. Postavy skvělé, chemie naprosto uvěřitelná, dokonce tak moc, že jsem se celou knihu nad těmi dvěma tlemila jako blázen a vážně až neuvěřitelně jsem jim to žrala! Jasně, je to klišé za klišé, ale pro mě je to přesně proto skvělá letní odpočinková četba. Je pravda, že je možná trochu moc natáhnutá, protože jsem kolem poloviny začala ztrácet dech, ale potom mě zase některé postavy nakoply a já to celé zhltla zatraceně rychle. Sice nejsem fanoušek finálových zvratů, které musí ještě dějem trochu zahýbat, ale...tady to autorce odpustím, no. Kdyby ale malilinko zrychlila začátek, trošku textu ubrala uprostřed, plynuleji přešla ze Španělska zase do New Yorku, kde by se mohla řešit finální zápletka, neměla bych co vytknout. V konečném součtu to ale není natolik velká překážka, abych tomu nějakou hvězdičku strhla. Jsem spokojená a pořád se culím jako měsíček na hnoji. Catalina byla nebývale dobrá hlavní hrdinka, vtipná a sympatická, což je u mě kumšt, já chci ženské postavy většinou zabít. Aaron je přesně můj typ, málomluvný, stoicky klidný, úsporná gesta, všechno má svůj účel, nic není navíc. To mám ráda. Je prezentován jako někdo, kdo má skoro dva metry, takže mi tam ten Cavill v tomhle moc neseděl. :D Ale co, každý ty postavy stejně vidíme jinak. :D A navíc ty postavy byly tak skvěle sarkastické!!!!

Suma sumárum, pokud chcete příjemné, odpočinkové čtení na léto, u kterého se pobavíte, poculíte a povzdycháte si nad tím, jak je to prostě fajn, Láska po španělsku je tou pravou volbou.

PS: Jo ale jestli něco dokáže zabít jinak skvělou knihu, tak to jsou erotické scény, protože...okej, dvoumetrový Aaron je sice alfa samec, ale ty kecy kolem toho.... :D

MichaelaJan
15.06.2023 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a to opakované posouvání data vydání mě neskutečně vytáčelo.
Ale musím říct, ze jsem si čtení této knihy moc užila, až mě mrzelo když jsem zjistila, že se blížím ke konci. Někde jsem tu četla, že to bylo zdlouhavé, no mě by nevadilo kdyby kniha byla delší. Třeba děj odehrávající se ve Španělsku , ten mohl mít rozhodně pár kapitol navíc.

Jednoduše bych knihu nazvala krásná slaďárna. Samozřejmě ze něco bylo až k neuvěření, ale proto my milovnice romantických knih tyhle knihy čteme no ne ? Je pravda, že jsem si asi dvakrát řekla, že Aaron na me působí trochu jako stalker, a že nechápu jak tak úžasného chlapa mohla mít Catalina tak dlouho za toho špatného a nenávidět ho, ale dala bych tomu jen nepatrné mínus.

Rozhodně mi čas u čtení utíkal až moc rychle a myslím, že se k ní ještě rozhodně jednou vrátím!

VeronikaZ
15.06.2023 4 z 5

Překvapují mě některé kritiky, jasně, je to těžko reálná romantika, neštěpí v ní atom ani nerozebírají Platónovu jeskyni, ale kvůli tomu tyhle knížky nečteme, že?
Čteme je kvůli tomu, že mužský hrdina vzhledu Henry Cavilla bude naprosto fantastický, bezmezně zamilovaný a dá hrdince celý svět. A Aaron přesně takový je a to mi stačí.

tyrkysoveknihy
14.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Z téhle knížky jsem já prostě nadšená. Nemám tomu prostě co vytknout. Se 456 stránkami je to docela macek, ale ani chvilku jsem se nenudila. Viděla jsem trochu stížností právě na tu délku a snad ukecanost Cataliny, ale (byť to bude znít trochu stereotypně) to k její horké španělské nátuře prostě sedí. No a jakmile si oblíbím postavy tak je mi jedno, že je ta romance dlooooouhá. Tady se to u mě prostě povedlo na plné čáře. Je to zábavné, je to sladké, je to sexy. O téhle knížce prostě mohu říct jen samá pozitiva. S chutí bych si to přečetla znovu.

Co potřebujete vědět o Lásce po Španělsku...

Aaron Blackford, vážení, Aaron Blackford ten chlap je naprosto boží! A autorka ho přímo v textu popisuje jako dvojníka Clarka Kenta a všichni víme, kdo ho hrál naposled, je urostlej, vysokej, tmavovlasej jooo, Henry Cavill . A já si teda většinou u čtení nepředstavuju herce, ale tady to jinak ani nešlo.

Do Španělska se dostaneme až zhruba v půlce knížky, což bylo trochu překvapující, ale vlastně mi to nijak nevadilo. Touha tam s hrdiny odjet mě velmi popoháněla ve čtení.

Je to rozhodně čtení na léto. A pokud se zrovna chystáte na dovolenou do Španělska, o to víc si to musíte sbalit s sebou.

Podle mě je to perfektní čtení pro fandy knih jako Hypotéza lásky, Má mě rád nemá mě rád (knihy i adaptace) a třeba i EX v éteru .

Na knížku volně navazuje pokračování s názvem ****The American Roommate Experiment. Ústřední dvojici tvoří kamarádka Cataliny a Catalinin bratranec. Více španělštiny, oujé! A mihnou se tam i Catalina s Aaronem. Měla by vyjít příští rok.

V červnu 2022 koupilo BCDF Pictures práva na filmovou adaptaci. Bude na tom makat Peter Hutchings, který dříve pracoval na hitu rom-com, The Hating Game (Má mě rád, nemá mě rád). Více se zatím neví.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji společnosti Euromedia a Knihkupectví Luxor

blackoutzuzi
10.06.2023 2 z 5

Já romanťárny vůbec nečtu (Colleen Hoover je jediná výjimka), ale hezu obálka a Španělsko v názvu mě v mém odhodlání vyhýbat se romanci v literatuře zlomilo :D
Nicmééně tady jsme se s autorkou vůbec nepotkaly.. že je to plné klišé, to čert vem, ale to bylo taaak zdlouhavé a tak málo uvěřitelné..A ten (nejen sexuální) vztah našich hrdinů? Ten jsem vůbec nepobrala.. Já na tyhle instantní romance fakt nejsem a romantiku nechám zase dlouho u ledu a radši si přečtu nějaký ten horůrek nebo odbornou literaturu :D
Kdyby to mělo třeba takových 200 stránek, mohla by to být mnohem lepší letní oddechovka, ale uff 450 stránek? Fakt nechápu proč..

Lucie.285
04.06.2023 5 z 5

Knihu jsem si moc užila. Příjemná oddechová romantika. Upřímně mi překvapily některé negativní recenze, protože příběh byl perfektní. Hate to love a domluvené vztahy prostě miluju, scéna s dražbou neměla chybu a poté samotný pobyt ve Španělsku se četl naprosto sám. Děj je vyprávěn z pohledu hlavní hrdinky. Autorka píše čtivě a na to, že se jedná o její prvotinu, tak klobouk dolů. Těším se na druhý díl, který by dle hodnocení měl být ještě o něco lepší a bude o kamarádce Rosie, ale objeví se nám tam i Catalina a Aaron. Kniha je jako dělaná ke čtení na dovolené na lehátku nebo na zahradě u bazénu. Je mi jasné, že ne všem se líbí všechno, každý má svůj vkus, ale mně se kniha upřímně líbila a to už těch knih s podobnou tématikou mám pár načteno.

Luccinda
04.06.2023 3 z 5

Na tuhle romantickou komedii jsem se neskutečně těšila. Španělsko, předstíraný vztah, romantika od nenávisti k lásce - tohle měl být zaručený úspěch. A taky by byl, kdyby knížka nebyla tak strašně dlouhá. 450 stran je na takový román zkrátka příliš a už od prvních kapitol jsem cítila, že autorka příběh zbytečně natahuje. Vadily mi sáhodlouhé vnitřní monology hlavní hrdinky, která byla schopná na čtyřech stranách popsat jen to, co měla zrovna k obědu. U takové knihy bych očekávala, že mi stránky budou mizet pod rukama, a to se tady bohužel nestalo.

Mrzí mě to o to víc, že po příběhové stránce nemám knížce co vytknout. Bavil mě pomalu rozvíjející se vztah Liny a Aarona, chemie mezi nimi byla vykreslená perfektně, a prostředí Španělska tomu dodalo to správné kouzlo. Jen kdyby to bylo o 100, nebo i 200 stránek kratší, tak bych si to čtení užila mnohem více.

Lexie321
27.05.2023 3 z 5

Kniha bola dobrá, ale popravde trvalo mi asi 260 strán kým som sa dostala k tomu aby som vôbec chcela čítať. Dovtedy som sa musela dosť nútiť.

The American Roomate Experiment bol 1000x lepší. Enemies to Lovers mám rada (ak j urobený správne) ale tu to bolo zase iba, že hlavná hrdinka nemala hlavného hrdinu rada lebo mal rad keď ľudia dobre robia svoju prácu a neflakaju sa.

Asi po 180-200 sa to zlepšilo, ale na mňa už bolo neskoro aby som sa do knihy zamilovala. Pre niekoho iného to bude dobrá romantická kniha, mňa ale trocha sklamala.

inom
11.05.2023 2 z 5

Příběh se mi líbil moc. Já mám ráda tyto scénáře,, pojďme předstírat, že jsme pár,,. Což se mi ale nelíbilo bylo to provedení. Vůbec mi nesedl styl autorčina psaní. Jak bylo řečeno již v předchozích komentářích, bylo tam hodně, ale že opravdu hodně vnitřního monologu. Stále si hlavní hrdinka prohrávala jednu a tutéž větu jen řečenu na 100 způsobů jinak. Tímto se stal pro mě příběh nekonečný až částmi nudný a zabilo to celé kouzlo ve střetu hlavních postav.

Ewe291
27.04.2023 5 z 5

Dám ti celý svet, vydýchol do mojich úst. Znesiem ti modré z neba. Vynesiem ťa ku hviezdam. Všetko, o čo požiadaš, je tvoje. Ja som tvoj.

Uprimne knihy som sa bala, nebolo to tym, ze ma vela stran ale aj preto, ze som o nu "zakopavala" skoro vsade a uz sa mi parkrat stalo, ze kniha bola ospevovana a mna vobec nebavila. Ale tu som bola naozaj milo prekvapena. Obaja hrdinovia si ma ziskali. A Aaron sa radi k mojim "kniznim manzelom" Ja osobne som velmi spokojna a urcite sa ku knihe budem vracat

Ivka14
21.04.2023 3 z 5

Tohle byla taková fajn romantická komedie, ale rozhodně kniha nemusela být tak dlouhá. Nic by se nestalo, kdyby kniha měla o 100 stran míň. Hodně děje se ztratilo v nekonečném vnitřním monologu a scénách, které se táhly na 50 stran. Pokud by byly některé věci jednoduše vystřiženy, bylo by to čtení za pět hvězdiček.

Věci se opravdu rozjely, když konečně odjeli na svatbu do Španělska, ale to nebylo až do asi 200 stránek. Milovala jsem postavu Aarona a to, jak se choval, když s Linou falešně chodili.

adelka_books
05.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Ak sa nám v živote stane niečo zlé a zanechá to v našom vnútri hlboké rany, túžime sa s tým vyrovnať po svojom. Preto niekedy robíme radikálne riešenia, ktoré sa nám v tom momente zdajú najlepšie. Hoci častokrát, iba utekáme sami pred sebou a bolesťou. Snažíme sa to ignorovať, ako keby sme verili, že keď všetko necháme za sebou, tak začíname novú etapu života. Vytýčime si nové ciele sny a túžby. Istý čas máme pocit, že to funguje a darí sa nám. Presviedčame sami seba, že sme šťastný a spokojný so svojím životom. Stačí však jeden telefonát, či správa z domova a vaše vnútro ožije spomienkami, akoby sa prebudilo z dlhého zimného spánku. Najradšej by ste sa pred tým všetkým ukryli, no viete, že by to bolo nesprávne a tak sa rozhodnete presvedčiť svoju najbližšiu rodinu o tom, že vaše jazvy z minulosti sú už zahojané a vy im dokážete čeliť zoči voči.
Hovorí sa, že niekedy nevidíme to, čo máme pred sebou. Ono je to asi pravda, pretože my ženy túžime po dokonalom mužovi. Máme presne vysnívané, ako by mal vyzerať, akú by mal mať prácu a pod., alebo nás prosto priťahujú také tie typy, čo majú niečo za ušami. Jednoducho túžime po dobrodružstve. A pritom to dobrodružstvo môžeme zažiť s mužom, ktorý je pre nás neviditeľný a iritujú nás na ňom jeho vlastnosti. Stačí však, aby sme s ním strávili nejaký čas a pochopíme, že sa v ňom skrýva oveľa viac a niekedy aj naša spriaznená duša. Toto si odnášam z príbehu Španielsky ľúbostný podvod.
Catelina bola veľmi temperamentná Španielka, ktorá má za sebou ťažkú minulosť, pre ktorú sa rozhodne odisť z domova a začne pracovať v New Yorku. Postupne sa vypracuje na vedúcu divízie. Je priateľská a ukecaná, no vie sa aj poriadne rozohniť hlavne, keď sa na scéne objaví kolega Aaron, ktorého má na čiernej listine. Je pozvaná na svadbu svojej sestry, na tom by však nebolo nič zlé. Catalina sa, ale dozvedela, že sa na svadbe objaví aj jej bývalý priateľ s tým, že je zasnúbený, a tak si vymyslela lož, že aj ona niekoho má. Nechcela pred rodinou vyzerať osamelá, aby ju ľutovali. Na jednej strane som ju chápala, no s napätím som očakávala ako z toho vykľučkuje... Musí si nájsť falošného priateľa. Pomocnú ruku jej podá niekto koho kategoricky odmieta. Bola riadne tvrdohlavá, až som mala chuť vojsť do deja a poriadne ňou zatriasť nech sa spamätá. V niektorých momentoch som ju zas mala chuť objať, hlavne vtedy, keď odkrývala svoju ťažkú minulosť. Mala skvelú kamarátku Rosie, ktorá k nej bola vždy úprimná, aj keď sa to Cataline nie vždy páčilo. Milovala sladké ako ja. Proste dokonalá knižná postava.
Aaron bol zo začiatku chladný perfekcionista, ktorý dokázal udržať všetky emócie pod maskou. Všade chodil načas a vyžadoval to aj od svojich kolegov. Bol to vysoký muž s dobrou postavou, ktorú skrýval za jednoduché košele a saká. Najprv som si k nemu nevedela nájsť cestu, no niečo mi našepkávalo, aby som to s ním nevzdávala. A som rada, že to niečo som poslúchla. Postupne ako som Aarona spoznávala podmaňoval si moje srdce. Pod svojou chladnou maskou skrýval ťažký život, o ktorom nerád rozprával. Bol veľmi citlivý, vnímavý, pozorný a vytrvalý. V jeho oceánových očiach by som sa najradšej stratila. Nedalo sa ho nemilovať.
Catalinu a Aarona bolo zaujímavé sledovať ako sa navzájom doťahovali a neznášali. Cítila som z nich napätie, ktoré som dúfala, že sa postupne premení aj v niečo viac. Gradovalo to a z nenávisti sa to pomaly premieňalo v niečo krajšie, hlbšie a intímnejšie. Ich spoločné chvíle som si užívala. Nechýbajú tu ani humorné momenty počas, ktorých som sa smiala na celý dom.
Catalinina rodina bola úžasná. Ich súdržnosť a láska k sebe navzájom, by im mohlo závidieť veľa rodín. Za to jej bývalý mi liezol pekne na nervy.
Zápletka a koniec bol pre mňa veľmi emotívny, no krásny.
Kniha je riadny tučko a ja sama som mala pred ňou rešpekt, ale nenechajte sa tým odradiť. Samotný príbeh vás do seba vtiahne tak, že po jeho dočítaní vám bláznivá španielská rodina a Catalina s Aaronom budú chýbať. Španielsky ľúbostný podvod je oddychová romantika, ktorú chcete čítať.
Ďakujem veľmi pekne vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu.

Stanislava27
04.04.2023 2 z 5

Toto bol asi najnudnejší romantický príbeh, ktorý som čítala. Súhlasím ze kniha by mala mať 200 strán, zbytočne roztahana, tiež som ju chcela pár krát odložít,silou vôle som ju dočítala

Anniee
31.03.2023 5 z 5

Nebudu lhát. Jednoznačně zatím nejlepší kniha letošního roku. Strašně jsem ji potřebovala dočíst a zároveň ji pořád odkládala, protože jsem Aarona a Catalinu ještě nechtěla opustit. Brečím a nejradši bych si ji šla přečíst znova.
Hodně jsem viděla srovnání s The Hating Game. No, za mě toto lepší. Lepší chemie (kdo by nemiloval Aarona paneboze?!), líp propracované charaktery, víc heartbreaking scény.
Asi by se téhle krásce dalo něco vytknout - možná přílišná délka. Ale já to dělat nehodlám. Důležitý je říct, že to asi nesedne každému, ale mně, jako beznadějnýmu romantikovi, kterej miluje slowburn hate-to-love, to sedlo strašně moc. Strašně jsem si zamilovala Aarona i Catalinu (hlavně oba dohromady), mám ráda tyhle kombinace silný samostatný ženy a chlapa, kterej ji chce chránit a zároveň ji podporuje v tom, jaká je a co dělá.
Takže doporůčo a doma už na mě čeká i The American Roommate Experiment, na kterej se chystám příští měsíc.

You feel complete in my arms. You feel like my home.

Matri
26.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Táto kniha mala mať max 200 strán a bolo by to asi dobré. Prvých 100 strán som mala asi 4 krízy, že to odložím. Mám rada doťahovanie a príbehy hate to love, ale v tomto prípade bolo to doťahovanie zbytočné, absolútne zdĺhavé a totálne ma to rozčuľovalo a zároveň nudilo. Hlavne Lina by si zaslúžila jednu kamarátsku na zobudenie! Aaron bol jednoznačne sympatickejšia časť dvojice, hoci sa mal vzchopiť oveľa skôr, a na rovinu po zoznámení sa s Linou, sa s ňou hneď úprimne porozprávať, a nečakať takmer 2 roky na absurdnú príležitosť (nasilu sa jej vnútim ako doprovod na svadbu a tam si ju získam)l!?!?!
Akože po hroznom úvode som to zvládna dočítať a len vďaka pobytu v Španielsku a galavečierku ma odo mňa 3/5.

bosorka382
25.03.2023 2 z 5

Toto bol jednym slovom chaos!!! a ja som strašne rada že som si ju nakoniec nekúpila,lebo by som bola max naštvaná. Taky potenciál a tak to pokaziť na 500!!!! stranách.

alzbeta2843
23.03.2023 5 z 5

Krásna rom-com kniha :) Je teda dosť dlhá, ale ako sa začítate do nej tak ani neviete ako už ste v polovici knihy. Ak máte tento žáner radi, tak nebudete ľutovať. Pri tejto knihe sa totiž budete smiať i dojímať a hlavne sa usmievať po celý čas. Aaron bol hneď odzačiatku sympaták (mňa si získal už len tým skutkom pre psíkov) a Lina bola trochu trhlá a trochu šialená a dosť tvrdohlavá, takže ona nezaostávala v mojich sympatiach. Najlepšia bola však jej zvedavá rodina :D

fa.sci.ko
18.03.2023 1 z 5

(SPOILER) Tahle kniha byla kdysi trendem Tiktoku. Spousta holek se nad ní rozplývala, jak jsem to nejlepší kniha jejich života. A já se ptám:
- Četly ty holky někdy v životě i nějakou jinou knihu?!
Odpovím si rovnou sama:
- Očividně ne.

Knížka o tom, jak týpek ala Joe Goldberg z YOU (Jo, je divný vědět o jiným člověku tolik věcí a maličkostí, pokud s ním pět let nerandíte!) miluje jednu absolutně nesympatickou do sebe zahleděnou nanynku, jejíž myšlenkovými pochody vás autorka zásobí takovým způsobem, že píchnout si nůžky do očí nezní jako špatnej nápad. Aaron hned od začátku dává jasně najevo, že Catalinu chce (otázkou zůstává PROČ?!), ale bojí se jí to říct napřímo, zatímco ona si v hlavě vytváří fejkový scénáře a chodí asi tak 99 % knihy s černýma brýlema a bílou holí, protože tohohle by si nevšimnul jenom totálně slepej člověk. Knížka by šla docela lehce zkrouhnout:
Aaron se jednoho dne zastavil u stolu své kolegyně Cataliny a s lehkou nervozitou v hlase se jí zeptal: -Ahoj, nechtěla bys někdy někam zajít?- Catalina se na něj dlouze zadívala a cítila, jak jí štěstím poskočilo srdce. -Ano-, odpověděla. END OF STORY

Tahle nudná a absolutně neromantická wannabe verze Má mě rád, nemá mě rád mi ubrala TŘI TÝDNY života, protože měla z nějakýho neznámýho důvodu 2453 stran, což je přesně o 2403 víc, než bylo potřeba.

Vážně jsem chtěla být fanda téhle knížky. Ale do háje. Místo toho jsem vážně velkej hater týhle slátaniny.

VŘELE NEDOPORUČUJU

Ralemo
07.03.2023 5 z 5

Velice povedená kniha, která vás zaujme od první stránky. Klasické téma od nenávisti postupně až k lásce, každopádně povedený příběh o Catalině a božském Aaronovi. Vtipné slovní přestřelky mezi hlavními hrdiny, postupně se dostávají k neskutečné přitažlivosti, která nelze mezi hlavními hrdiny popřít. Bavila mě španělština, dávala příběhu ten pravý šmrnc. Moc hezky napsáno a ráda se ke knize někdy vrátím. :)

lusitta05
05.03.2023 4 z 5

No tak toto bola fakt dosť pomalá romantika. Keby bola trošku kratšia, neuškodilo by to. Ale koniec dobrý, všetko dobré.

láska partnerské vztahy

Elena Armas