Magie pro každého

Magie pro každého https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137156/bmid_magie-pro-kazdeho-leV-137156.jpg 4 341 75

Kladivo na čaroděje série

První svazek zcela nového seriálu ve stylu Marka Stonea či Agenta JFK, tentokrát však v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Druhý svazek s názvem Město mrtvých vyjde koncem října. Praha, rok 2012. Konec světa nemohl začít na příhodnějším místě. A přitom to vypadá tak obyčejně: někdo zabíjí vědce zabývající se magií, vztahy mezi inkvizicí a mágy jsou více než napjaté, démoni se snaží ovládnout zločinecké podsvětí, do starodávné hry vstupují noví a velmi nebezpeční hráči, chodbami pod Olšanským hřbitovem procházejí mrtví a z blázince je unesen tajemný pacient. Prostě normální den... jenže se to všechno pořádně zhorší. Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší…... celý text

Sayoko
20.05.2015 5 z 5

Úžasná kniha, která se čte úplně sama! Mám tuto tématiku ráda. Postavy jsou... Tak nějak nevím, prostě mi to vzalo dech.

barker3040
14.02.2015 5 z 5

Velmi mile mě to překvapilo. Určitě si přečtu další díl a uvidím, jestli nedojde dech hláškujícím hrdinům.

tenax
20.12.2014 4 z 5

Typický úvodní díl série, který představuje hrdiny a jejich schopnosti, prostředí a svět magie. Nepatřím ke skalním fanouškům tohoto žánru, ale tahle knížka mě pobavila a těším se na pokračování. Skvělé hlášky, napínavý a svižný děj, poněkud bizarní hrdinové, co víc si přát od tohoto typu literatury…

maillen
15.11.2014 5 z 5

Tak tomuhle říkám správný rozjezd velmi zajímavé série.Felix Jonáš je přímo ukázkový anti-hrdina, jakého bystě ale vůbec nečakali. Nevím jak vy, ale já se u tohoto dílka královsky bavil :-)

orson
15.09.2014 3 z 5

Nezaujalo, zapadlo, po týdnu si těžko vybavuji o čem to bylo. Už je prostě takových knih moc. Postavy docela zajímavé (hlavně ta hlavní, trochu podlá :)) ale další díly asi oželím...

kočičí anus
20.05.2014 3 z 5

Ach jo. Kolikrát už to tady bylo? Mocní a bohatí (Sedmička), záhadný zabijácký zmrd, banda nesourodých hrdinů. Nic nového pod sluncem. Psáno je to možná hezky, sice pár vtipů vyšumí do prázdna, ale pár se jich trefí do černého. Hlavní postava nezajímavá, vedlejší postavy ploché. Akce odbytá, atmosféra skoro žádná - ale to je u urban fantasy docela normální.

Do MHD ideální, na větvi z toho nejsem, ale neodradilo mě to od dalších dílů. Třeba se to ještě rozjede.

marlowe
01.04.2014 4 z 5

Knížka se mi do ruky dostala čirou náhodou – přiznávám totiž bez mučení, že z vlastní vůle bych po NĚČEM TAKOVÉM sám nikdy nesáhl! Ale to jsou holt ty předsudky!
Příběh si netroufám hodnotit, je to jedním slovem ujetina (zvláště celý ten nadupaný závěr), ale ujetina KRÁSNĚ, ZÁBAVNĚ A S NADHLEDEM NAPSANÁ!
A co je nejdůležitější: Autor si na nic nehraje! Sedí spokojeně u stolu s vyloženýma kartama a nechává to jenom na vás: Máte-li zájem, berte, nemáte-li, čtěte si po večerech VELKOU (pseudo)literaturu à la „Pravda o případu Harryho Queberta“!
Z textu doslova čiší čirá radost z vyprávění (autor se musel při psaní neskutečně bavit) a o tom, že se jedná o skutečnou stylistickou lahůdku, vás přesvědčuje každá stránka a každý odstavec:
„Dávám dohromady tým.“
„Budou tam nějaký lidi, který nesnáším?“
„Který lidi nesnášíš?“
„Všechny.“
„V tom případě jo.“
……
Od člověka, který sedí na záchodový míse s flaškou v ruce, bere člověk kritiku docela těžce.
……
Felix Jonáš si prohlížel byt. Kdyby byl tenhle byt člověk, tak stojí na židli a strká hlavu do smyčky. Co se sakra s Klaudií stalo? Podíval se do příborníku. Láhve s vínem. Podíval se pod dřez. Prázdné láhve od vína. Podíval se do knihovny. Samá romantika. Skličující.
……
Felix přešel k příborníku, na kterém tiše žloutnul lak, otevřel ho a vytáhl láhev. Byla poloprázdná.
„To mám... pro návštěvy,“ řekla Klaudie.
„To je fajn. Já jsem návštěva,“ řekl Felix Jonáš a pořádně se napil.
……
V té chvíli si Felix všiml, že se svalovec vrátil z obhlídky koupelny. Všiml si toho díky tomu, že se mu jeho pěst zabořila do žaludku.
……
Hlídač přemýšlel, jak se mohlo něčemu takovému narodit něco takovéhleho.
……
„Co tu vůbec chtějí? Můžou dovnitř? Nemají povolení? Můžou vejít bez povolení? To přece nemůžou! Nemůžou vejít bez povolení! Musejí mít –“
Branka vrzla a policisté vstoupili dovnitř.
……
„Hele,“ řeklo dítě. „Možná vypadám, jako že je mi šest let, ale není. Je mi už hodně přes šest.“
……

Takže abych to shrnul: Nehorázná ptákovina, ale skvostně napsaná!!! To teda smekám! Takhle si umět hrát s jazykem, to se v dnešní době hned tak nevidí…!

Dandulka
01.03.2014 5 z 5

Tak a jsem na začátku! Po přečtení několika dílů, jsem se dostala na začátek celé série. Tady to vše začíná, tady dává Felix dohromady svůj tým. Fajn počteníčko na večer.

Budulman
12.12.2013 5 z 5

Po dlouhé době jsem se zase jednou pořádně u čtení chechtal a některé pasáže četl nekolikrát, abych si ověřil, že je tam napsáno opravdu to, co tam je napsáno.
Za mě naprosto skvělý začátek moc slibné serie :o)

...
Začal rvát papírové ručníky z kovového dávkovače a utěsňovat odtok umyvadla. Pak do něj pustil vodu a zkontroloval ji prstem.
"Nesmí být moc horká," řekl Monice.
"To by pak kouzlo nefungovalo?"
"Ne. To bych si opařil ruce."
...
:-D

witko
24.08.2013 4 z 5

Svižné, akční, výborné hlášky a ještě lepší postavy. Co víc si přát?

Hudis
15.06.2013 3 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Čtivá, vtipná, nápaditá... ale přece jenom je to jen necelých 200 stránek a autor se nepouštěl do něčeho velkého ( pokud počítám pouze tuto knihu:) Pět hvězdiček jako ostatní nedám, To si zaslouží pouze knihy jako Kantos Hyperion, některé Kingovky atd. Dávám 3,5 hvězd.

OldaB
27.05.2013 5 z 5

Nápady, to je to, co posunuje tuto knihu na vrchol. Humor, (ne)typické slovní obraty Pavlovského, tah na branku. Bravo!

veru36
10.04.2013 5 z 5

Wow, tak tohle bylo moc fajn - chvilkami jsem se smála nahlas, knížku jsem přečetla na "posezení". Nečekala jsem, že se budu takhle bavit...

Stinger78
28.03.2013 5 z 5

Když jsem se dozvěděl, že je v plánu nová série, tak jsem zbystřil, ale zároveň si říkal, bacha na to... První díl mě ale velice příjemně překvapil. Ano, díky tomu, že bylo potřeba uvést do děje postavy, tak tempo nebylo zrovna strhující, ale zároveň kniha vůbec nenudila. Šílené postavy, černý humor, to knize nechybí a o to víc baví. Skvělý start.

N10Tikky
24.10.2012 5 z 5

Příjemné překvapení. Vtipné, svěží, akční jízda, vyšlo elektronicky... Co si přát víc? No přece aby už vyšel další díl! :D