Magie pro každého

Magie pro každého https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137156/bmid_magie-pro-kazdeho-leV-137156.jpg 4 341 75

Kladivo na čaroděje série

První svazek zcela nového seriálu ve stylu Marka Stonea či Agenta JFK, tentokrát však v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Druhý svazek s názvem Město mrtvých vyjde koncem října. Praha, rok 2012. Konec světa nemohl začít na příhodnějším místě. A přitom to vypadá tak obyčejně: někdo zabíjí vědce zabývající se magií, vztahy mezi inkvizicí a mágy jsou více než napjaté, démoni se snaží ovládnout zločinecké podsvětí, do starodávné hry vstupují noví a velmi nebezpeční hráči, chodbami pod Olšanským hřbitovem procházejí mrtví a z blázince je unesen tajemný pacient. Prostě normální den... jenže se to všechno pořádně zhorší. Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší…... celý text

Lenka.Vílka
24.10.2017 5 z 5

Jsem ráda, že jsem knihu zkusila, protože tohle se mi moc libilo. Urban fantasy to se mnou nemá snadný, protože většinou jsou hlavní hrdinky nadržený baby nebo rádoby detektivky, co přes tu nadrženost nebo jiný holčičí problémy nemají čas na ono vyšetřování, takže mojí láskou stále zůstává John Taylor. A taky mě čeští autoři většinou neberou. Tohle zvládlo oba faktory na jedničku. Takže? Vtipné, osvěžující, pro mě nové. Co hláška, to perlička. A že tohle byl náhrdelník delší ten Marge Simpson!

Dogwood
06.10.2017 5 z 5

Hodně dobrá knížka určitě si koupím pokračování :) osvěžující čtení...

Terva
04.09.2017 5 z 5

Praha je magické město
a ta magie vás může zabít.
V tom lepším případě.

Čekal jsem s touto sérií na poslední knihu. Nemám moc rád, když se do něčeho pustím, dočtu několik knih a pak musím neustále čekat na další příběh. Věděl jsem, že knih v této řadě bude dvanáct a tak jsem počkal, až je budu mít v knihovně všechny. A je to tady. Teď si to můžu vychutnat bez přestávek.

Hlavní hrdina Felix Jonáš je celkem borec, jeho tým je snad ten nejnepravděpodobnější guláš osobností, kdy má každá postava své jedinečné schopnosti. Jiří Pavlovský v příběhu používá humor, ironii, nezachází do nudných pasáží, příběh stále postupuje a každá postava má skoro stejný čas na svůj příběh. Vzniká tak škála dobrodružných situací, hororových lekaček, vtipných scének a povedených hlášek.

CITÁT - Špenát je čert!

V příběhu nesmí chybět pivo, tramvaje a hlavně celá Praha se svou magičností. Známé i méně známe ulice a uličky, duchové, upíři, démoni, psychopati, nekrofilové a to mluvím jen o těch hodných. Ti pak bojují proti ještě mnohem horším.

Malá ochutnávka:
Připoutaného Felixe udeřila střecha vozu do hlavy a vůz zaplavily stovky jiskřiček. Rozdrcený vůz klouzal po vozovce směrem ke kolejím.
Tramvaj číslo 22 jela právě včas......

Při nedávném přečtení série JFK, až do zatím poslední knihy, jsem si zvykl na krátkou stopu cca 200 stran. A protože to vím, beru si s sebou ven rovnou dvě knihy. Tuto jsem přečetl asi za jeden a půl dne. Naštěstí jsem si prosíravě vzal druhý díl a hned se do něj pustil.

Kdo má rád sérii Johna Francise Kováře, ten si určitě oblíbí i Kladivo na čaroděje. Je to trochu z jiného soudku, magie je tu převažující a zatím není příběh vtlačován do jiných dimenzí a časových os. Doufám, že to tak zůstane.

CITÁT - Problém s magií je, že magie není zcela logická.

Vybral jsem opět několik citátů a začaroval jsem je panu Pavlovskému do profilu.

Pokračování příště...........

Česy
28.08.2017 5 z 5

Čtivé, vtipné, nepředvídatelné detektivní fantasy. Žádné ohrané klišé.

JosefW
25.08.2017 4 z 5

To mě takhle před nedávnem napadlo, zda-li není k sehnání "slavná" středověká kniha Kladivo na čarodějnice. Vyhledávání mě však odkázalo na nějakou sérii podobného názvu. Hmm, zajímavé. Docela dobré hodnocení, žánr mě blízký a ještě navíc původem z Čech? Dvojnásob zajímavé. No, zkusím to. A jak to dopadlo?
No, dopadlo to nad očekávání. První kniha, z nově objevené série, se četla skutečně velmi dobře. Na popsání některých...no, možná celé knihy se asi nejvíce hodí slůvko "crazy". Rozhodně nemohu říci, že jsem se nebavil. Některé hlášky byly skutečně výborné (Po schodoch, po schodoch; obchodní centrum šestka,...) a nejednou jsem se smíchy neudržel. Kniha má spád a postavy jsem si celkem rychle oblíbil (v rámci možností, Felix a jeho cool tým jsou prostě unikáti), nicméně, na plný počet to u mne není. Snad se paní Blažková nebude zlobit.

NemmamSlov
29.07.2017 4 z 5

Druha ceska seria co som zacal citat. Keby som to mal porovnat s JFK, tak ma JFK prvou knizkou skor zaujal ako Kladivo na carodejnice, ale urcite tomu nedavam zbohom a dalai diel skusim tak tiez precitat. Co sa tyka jednotky, trosku dlho sa to rozbiehalo, ale humor a akcia tomu nechyba.

terezie6086
31.05.2017 5 z 5

Přiznám se, české autory nemusím, ale po přečtení prvního dílu jsem pookřála. Naprosto skvělý děj, Felix a jeho parťáci úžasní - takové ty záchvaty smíchu v tramvaji :-)
Jestli si chcete zažít něco sci-fi či fantasy s pořádnou dávkou humoru, vřele doporučuji díly Kladivo na čaroděje :-)

hellena1523
04.02.2017 4 z 5

Ta česká fantastika jde většinou tak nějak mimo mně...zkrátka v ní nemám důvěru, ale řekla jsem si, že zase jednou po dlouhé době to zkusím a hle - nebyla jsem zklamaná! Dokonce musím říct, že jsem i dost bavila! Rozhodně mi to přišlo lepší, než celý Kotleta, z kterého se teď všichni můžou učurat...Dokonce se mi to líbilo natolik, že se pustím do dalších, což se mi zas tak často nestává. Čtivé, vtipné, svižné. Bezva oddechovka, s kterou jsem byla spokojená.

Holister
23.01.2017 4 z 5

Bomba. Zábavný tým - to můžu. Vždycky lepší, než jeden hrdina.

renefer
30.12.2016 4 z 5

Hezké fantazy, které mě královský pobavilo. Konečně jsem pochopila, proč číst české spisovatele a ne často zpackané překlady.

dpxcz
04.12.2016 4 z 5

Fajn rozjezd série, u kterého jsem se bavil. Kniha obsahuje cynický, ironický humor, drsné krvavé výjevy a šílené postavy - úchyl/nekrofil a hromada mrtvol. V sérii určitě budu pokračovat.

nycol
02.12.2016 4 z 5

Blížím se ke konci prvního dílu a jsem nadšená. Urban fantazy? Horor? Nevím, ale líbí se mi to, doufám, že ostatních deset dílů bude na stejné, nebo lepší úrovni. Dala bych 4,5 hvězdičky, což nejde, tak zůstanu u 4.

Mufko
19.07.2016 2 z 5

Čítalo sa to veľmi dobre, bolo to vtipné - no nič viac to neponúka. Ako oddychovka do vlaku ok.

pejty
28.06.2016 3 z 5

Ze začátku jsem měl trochu problém se do této knihy začíst. Byla taková nemastná, neslaná, prostě nijaká. Navíc hlavní lákadlo knihy (teda aspoň pro mě) démoni, přízraky a jiné magické bytosti, by se tu stěží našli a já jako milovník fantasy jsem byl z toho trochu zklamaný, ale asi tak od poloviny knihy se to začalo lepšit, konečně se tu začali objevovat magické bytosti a příběh začal nabírat aspoň trochu na obrátkách. Ke konci už jsem hltal stránky a těšil se jak to dopadne. Nakonec musím přiznat, že se mi kniha líbila a že se těším na další díl.

ruzer
14.04.2016 2 z 5

Táto kniha bola pre mňa šlapnutie dosť vedľa. Tešil som sa na Pavlovského humor ako som bol zvyknutý z recenzii a článkov, ten tam síce bol ale dejovo ma kniha vôbec nebavila. Keby sa aspoň polovici postáv nezačínalo meno na J.

iampatrik
18.02.2016 4 z 5

Pokud čtenář přistoupí na nepříliš komplikovaný příběh a nepříliš složité postavy, může si užít zábavnou urban fantasy. Magie pro každého není knihou pro každého. Objevuje se zde humor, který neosloví každého, stejně tak jako občasná hororovost či morbidita. Přestože je kniha zejména seznámením se s postavami a zasazením do určitého světa/příběhu, je zápletka knihy ukončena a zároveň v druhém díle navazuje hned zápletkou novou, která se váže na hlavní dějovou linii. Kniha ve výsledku neurazí a díky své délce ji máte sfouknutou během chvilky.

Hadati
09.02.2016 4 z 5

Felix Jonáš byl specialistou na magii. Přesněji, specializoval se na likvidaci problémů souvisejících s uživateli magie, tedy většinou uživatele magie samotné. Když se pak po letech vrátí do středu dění, zjistí, že někdo zabíjí teoretiky magie i jeho známé a proto se rozhodne vytvořit vyšetřovací tým, který mu má pomoci zjistit, kdo za těmito vraždami stojí. Protože však po dlouholeté absenci neví, komu může věřit, rozhodne se svůj tým sestavit z magicky znalých osob, se kterými by nikdo dobrovolně nespolupracoval, takže je malé riziko, že by pracovali pro protivníka.

Příběh se odvíjí v Praze roku 2012, kdy veškeré reálie jsou shodné s naším skutečným světem, až na jednu odlišnou věc - v tomto světě existuje magie, o které však ví jen několik málo zasvěcených, a tajné společnosti, které se magií zabývají a využívají ji ke svým tajemným účelům. Jedná se o odpočinkovou četbu, kdy není nutné nad příběhem nijak zvlášť přemýšlet. Příběh odsýpá a je plný černého humoru ve stylu Jiřího Kulhánka. Na rozdíl od Kulhánkových knih má však příběh hlavu i patu a nedělá vám tak velké potíže si představit, že by se něco takového mohlo stát, pokud by v našem světě magie skutečně existovala.

Přestože je hlavní příběh ukončen, je zde několik příběhových linií, u kterých lze očekávat, že se o nich více dozvíte až v dalších pokračováních. A ano, některé z nich vás nalákají natolik, abyste měli chuť okamžitě sáhnout po dalším díle Kladiva na čaroděje.

jirincz
25.09.2015 1 z 5

Tak tohle je úplně mimo mě. Nudné, trapné, nevtipné a úchylné. Opravdu někdo může fandit hlavnímu týmu, když je mezi nimi nekrofil?? Přijde mi někdy, že se autor snaží podobat stylem Kulhánkovi, ale u něj to aspoň někdy funguje ačlověk se pousměje... Chtěl jsem dát úplný odpad, protože jsem byl znechucen, ale ke konci to bylo trochu lepší, když byla akce a i to trochu nalákalo na další díl, ale spíše se budu k němu hodně přemlouvat a pochybuji, že se k němu dostanu... Pokud vezmu druhou sérii, co v ČR vychází a to Agenta JFK, tak ač mě Agent taky nijak extra neoslovil tak je aspoň lepší a ne tak nechutný...

ElisR1
15.06.2015 5 z 5

Skvělá kniha, rozhodně se u ní nebudete nudit.

Asora
26.05.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem, Takhle moc jsem se u knížky nezasmála vážně dlouho. Svým způsobem je to neskutečná blbost, ale kouzelná a skvěle napsaná.