Strážkyně majáku

Strážkyně majáku https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42243/mid_strazkyne-majaku-65d891e62e659.jpg 4 130 39

Kiss River série

Hrdinkou romantického psychologického románu je mladá lékařka, která prožívá manželskou i profesionální krizi. Příběh lásky dvou mužů k jedné ženě.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , X-Egem

Keeper of the Light , 1992

veronika9761
13.01.2024 2 z 5

Nechapu to. Pred casem jsem autorku objevila a na jeden zatah precetla snad 5 jejich knih a nemohla se odtrhnout. . Byla jsem nadsena, kdyz jsem v knihovne objevila Strážkyni majaku. Ale pribeh mi vubec nesedl, hlavni hrdinove hrozni do jednoho. Jediny, na koho jsem zvedava, je Lacey. Vubec nerozumim tomu, ze z minulych knih autorky jsem byla odvarena, a tahle je tak na 2*.

Jana-Marie
09.01.2024 4 z 5

Super kniha - četla se skvěle, zajímavý příběh; těším se na další díly!

aralka
07.09.2023 3 z 5

Tak tohle byl omyl, ještě teď mám ulepený prsty, jak z toho "kapal cukr"... tato kniha je více než 30 let stará a je to na ní hodně znát, časem se zřejmě paní Chamberlainová vypsala a našla v trošku serioznějším typu literatury, i když všechny její knihy jsou trochu romantické ... tato poputuje do knihobudky!

Pavlaj
18.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Romantická oddychová četba pro ženy, která je zajímavá prostředím starého majáku. Čte se příjemně, na deštivý víkend ideální, za pár měsíců nebudu vědět, o čem to celé bylo.
SPOILER: Asi mi utkví postava ženy, která v důsledku syndromu zanedbávaného dítěte není schopna funkčních vztahů a snaží se stále jen dávat bez toho, aby uměla i přijímat.

Zlatinka.Emilly
30.05.2021 5 z 5

Opět pěkná kniha od Diane Chamberlainové. Jen mě docela rozčilovalo to, jak každý pokládal Annii O´Neillovou za světici a připomínky toho, že kdo ji jednou poznal, už na ni nemohl zapomenout. Světice, která žila volný život .. jehož pozdější odhalení změní životy mnoha lidí okolo. Určitě tato kniha, jako i její další díy stojí za přečtení a především k zamyšlení.

jeny-v
04.02.2021 4 z 5

Tentokrát jsem sáhla do "historie". Knihu jsem kdysi četla a moc se mi líbila, takže jen osvěžení paměti. Olivie Simonová pracuje jako doktorka na úrazové ambulanci v Outer Banks. Sem se právě přestěhovala s Paulem Macellim, se kterým žije devět let ve spokojeném manželství. Jednoho dne se musí do vteřiny rozhodnout o pomoci Annii O´Neillové, která byla přivezena s průstřelem hrudníku. Na její verdikt čekají manžel Alec, který je veterinář a jejich děti Lacey a Clay. Annie byla velmi oblíbená a milovaná nejen mezi místními obyvateli a tak jsou všichni otřeseni z útoku na všemi zbožňovanou ženu. Ovšem nic není tak růžové, jak se zdá a své o tom ví strážkyně majáku v Kiss River Mary Poorová. Odhalení pravdy změní hodně lidem jejich myšlení a budoucí životy.....

bezzink
07.01.2021 4 z 5

Moc pekne cteni. Pravda, preklad mohl byt krapet lepsi, ale neda se nic delat. Jsem moc rada, ze jsem celou trilogii sehnala a tesim se na dalsi dily. 5 hvezd dat nemuzu, je videt, ze Diane se za tech bezmala 30 let vypsala a jeji soucasna dila jsou nekde jinde.

regulax
29.11.2020 5 z 5

Čtivý, poutavý příběh. Místy překombinované a favorité se mi v průběhu čtení měnili, tak jak se postavy vyvíjely.

Kerberos
19.10.2020 4 z 5

Paul a Olivia,Alec a Anni,dva manželské páry jejichž osudy jsou propleteny.Mají svá tajemství,která jim můžou zničit život.Co to všechno přinese?Určitě si přečtu i další díl.

attila1
03.07.2020 5 z 5

Krásný román. Poslouchala jsem jako audio a doporučuji.

xena2711
05.01.2020 5 z 5

Krásný příběh plný zápletek. Moc hezky se čte. Doporučuji přečíst celou sérii.

Janča1532
22.10.2019 5 z 5

Právě sem dočetla,moc pěkná,četla sem s jedním dechem.

zdehan
03.01.2019 5 z 5

Moc pěkná kniha tak jak to umí napsat paní spisovatelka její knihy jsou všechny pěkné dobře se čtou.

broskev28
16.08.2018 4 z 5

V dubnu jsem si slíbila, že se ke knihám D.CH. určitě ještě vrátím; je srpen a mně se podařilo dočíst, resp. potkat se s druhou knihu této autorky. Abych byla správně pochopena: nemám na mysli, že by kniha byla tak hrozná, ba právě naopak!
Velice zajímavý román, ve kterém vystupují vlastně čtyři hlavní postavy, jejichž vztahy jsou velmi propletené. Svatá Annie - ta tíha, kterou nesla! Zvěrolékař Alec - tak chápavý, tak milující. Novinář Paul - nešťastný romantik, slaboch? A konečně Liv a její dlouho ukrývané tajemství. Jejich životní peripetie mě neskutečně zajímaly a obdivuju autorčino spisovatelské mistrovství, s nímž nás provede příběhem plným zvratů a změn.
Kniha vyšla poprvé před více než 40 lety, ale nebýt omezených technických vymožeností (volání pouze na pevnou linku, žádný internet), mohla by být žhavou novinkou tohoto léta. Čtivá a zajímavá, takže velmi doporučuju!

Květi62
05.04.2018 5 z 5

oblíbená autorka, dobře napsaná kniha, pokračuji v dalším díle trilogie. Doporučuji

85098211
18.02.2018 4 z 5

Hodně dobrá kniha, ale asi jsem neměla jako první číst autorčinu knihu Krutá volba, která je podle mého názoru dokonalá. I zde se však jedná o zajímavý a napínavý příběh, který čtenáře nenechá vydechnout. A i když mi něco málo v této knize tak úplně nesedlo, určitě se trilogii chystám dočíst do konce ;-).

janadibelkova
27.11.2017 3 z 5

Moje oblíbená autorka sice nikdy nezklame, ale u tohohle příběhu jsem měla pocit jakéhosi překombinování...knihu přečtete jedním dechem, to je pravda, ale občas budete přemýšlet, na čí straně vlastně jste, budete litovat hlavních postav a nakonec si říkáte, že jste rádi, že o Vašich tajemstvích nikdo neví :-) pokud to byl záměr autorky, pak bych měla dát to nejvyšší hodnocení, nedám ho jen proto, že vím, že umí napsat mnohem lepší knihu.
Co mě ale rušilo, byly chyby v překladu, je velká škoda, že si vydavatelé nedávají větší pozor, protože pokud jste uprostřed zápletky a ruší vás chyby v textu, je to strašně nepříjemné.

laura
03.08.2017 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla už třikrát a určitě to nebylo naposledy. Nádherný příběh plný zvratů, kde nic není takové, jak to na první pohled vypadá.

Plavkyně
23.07.2017 5 z 5

Čekala jsem typickou červenou knihovnu a byla mile překvapena. Velmi dobře propracovaná psychologie postav.

Danago
16.04.2017 4 z 5

Velmi čtivý romám pro ženy. Kmížka je pěkná a hned se vrhnu na další díl.