Kroky vraha

Kroky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339072/mid_kroky-vraha-a38-339072.jpeg 4 2148 565

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

Arlienen
01.06.2023 4 z 5

Musím se přiznat, že kniha Kroky vraha je mou první detektivkou z pera českého autora. Paní Kleviská umí uvěřitelně napsat charaktery a čtenář v nich snadno pozná někoho ze svého okolí, či osobu blízkou.
Kniha je čtivá a postupně se zvyšuje dávka napětí. Co v knize rozhodně nenajdete - potoky krve, brutální způsoby zabití a další nechutnosti, na které jsem normálně z detektivek a kriminálek zvyklá. Řeší se rodinné a sousedské vztahy.

marwinmh
26.05.2023 5 z 5

Příběh, který mě opět nezklamal, sympatický vyšetřovatel, svižné tempo posunu děje kupředu a uvěřitelné rozuzlení. Knihy této autorky mám ráda.

Mišák240
19.05.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, tak trochu detektivka, tak trochu rozmotávání rodinných a přátelských pout. Ráda si přečtu od autorky další knihu.

onyx84
30.04.2023 4 z 5

Opravdu zajímavě napsaná detektivka...možná zbytečně moc omáčky okolo a plno postav taky být nemuselo,ale celkově jako příběh to funguje...jdu zkusit další...

ivousekk
28.04.2023 3 z 5

Za mne to rozhodně není typická detektivka. Spíš rodinné drama s detektivní zápletkou, kde vražda a její vyšetřování nebylo na prvním místě - rozhodně ne ta první. Především šlo o vztahy a že byly pěkně propletené. A těch postav. Těch bylo fakt víc než dost. A některé byly vyloženě křoví, obešla bych se bez nich a té vaty okolo. A že by mne vyšetřovatel Bergman uchvátil? Vůbec. Navíc to, jak přišel na vraha, to bylo jak velká náhoda a ne výsledek důkladného vyšetřování.
Poslouchala jsem jako audioknihu.

terinkha
25.04.2023 3 z 5

17/2023
Rozhodně jsem už četla lepší detektivky. Jestli zrovna český, to si nejsem úplně jistá, ale zahraniční určitě.
Bavilo mě víc dějových linek, ale ve výsledku už to bylo trochu překombinovaný proto, že možností, kdo je vrah, bylo až příliš mnoho (a nakonec ech?).
Z Bergmana jsem byla trochu rozpačitá, hrozně zvláštní přemýšlení, nějak se mi to k osobnosti policisty nehodilo.
Klasicky (kdo už nějakou moji recenzi četl) mě upoutalo, kolik rozbitých a psychicky labilních lidí tam zase bylo. Možná mám jen kvalitní sociální bublinu, ale tolik magorů snad ve skupině 20 lidí být nemůže ne?!
Lepší průměr, hodně teď přemýšlím, jestli mám v sérii pokračovat...

PájaHája
20.04.2023 4 z 5

Druhá kniha od této autorky. Moc se mi líbí styl psaní. Mám ráda české prostředí.

AltaMari
17.04.2023 3 z 5

Autorka tu těch postav a možných zápletek ale nastřílela...až moc, škoda. Charaktery se mi zdály ne úplně promyšlené, se vším byly rychle hotové. Přespříliš emocí. Dávám 3 a půl * za čtivost a napětí, ale na další knížky autorky se nechystám.

Nifredil
15.04.2023 3 z 5

Lepší, než první díl. Má to napětí a zajímalo mě, jak to dopadne a co dalšího se odhalí. Čtení co nenadchne a neurazí.

JezinkaJ
12.04.2023 4 z 5

Pro mě nová série neznámé autorky - mně neznámé.
Oceňuji české prostředí, i charaktery postav. Josef Bergman bude zajímavá figura a proto budu číst dál.
Děj se hodně zajímavě rozvíjel, knížka se dobře četla, konečné rozuzlení se mi zdálo slabé. Takové až nevěrohodné. Nadšení se nekonalo, ale spokojenost do té míry, že beru do ruky další díl - ano.
Čtyři hvězdičky jsou za čtivost, rozpracované vedlejší linky, výše zmíněné české reálie a za kočky. :)

Bustedka
10.04.2023 5 z 5

Docela mě zaujalo, jak je tu hned několikrát napsáno "na prvotinu dobré". Nevím jak vy, ale já už mockrát narazila na autory, kdy právě ta první kniha, na které často autoři pracovali déle, byla ta nejlepší ze série. Ale to jen tak na okraj.

Mám moc ráda detektivky, kde je rozehráno hned několik příběhů, potenciálních motivů, postav a postupně se všechno splétá a zase rozplétá. To Klevisová evidentně umí. Po těch všech severských detektivkách mě hodně potěšilo i to české prostředí, české reálie. Postavy jsou fantasticky vykreslené. Jasně jsem si je dokázala představit a paradoxně mi mnohdy připomínali i někoho známého.

Moc dobré, moc doporučuji.

Jaklová.katka
07.04.2023 4 z 5

Zajímavá kniha a velmi dobře napsáno.
Příběh hezký ubýhal a závěr velmi překvapivý.

iška
06.04.2023 4 z 5

Na prvotinu velmi zdařilé. Není divu, že od prvního vydání v roce 2007, vyšel titul již po šesté a stále je žádán. Další příběhy jsem zatím nečetla, ale vím, že v knihovně (alespoň v té u nás) jsou knihy autorky téměř stále v rezervacích. Nebyla to sice úplně klasická detektivka, ale přečetla jsem s chutí.

rilajaan
02.04.2023 4 z 5

Chvílemi jsem přemýšlela, zda je to detektivka nebo psychologické drama s detektivní zápletkou. Každopádně mě tato kniha zaujala. Měla více vrstev a myslím, že každá stála za zamyšlení.

Pentlička
01.04.2023 3 z 5

Na prvotinu to nebylo špatné. Jen jsem nechápala, proč je to detektivka, protože detektiv se tam objevoval vcelku málo, stejně jako vyšetřování. Líbilo se mi, jak autorka vykreslila psychologii postav, jejich myšlení, chování, charakter. Zajímavě bylo i popsáno, jak jsou křehké sousedské vztahy a jak lidská hloupost dovede člověka snadno do obrovských problémů. Celkově mi to přípomínalo spíš telenovelu než detektivku. Ale věřím, že další díly budou lepší. Autorka je mi sympatická a líbily se mi od ní jiné knihy.

desert.fox
31.03.2023 4 z 5

První přečtená knížka od této autorky. Měla zajímavou atmosféru a cosi ve mně zanechala, tak jsem postupně čtu i ty další, jak vycházejí. Oproti nim je knížka trošku slabší, ale je to prvotina, tak nevadí. Příběh má atmosféru a pěkně vykreslené postavy.

Francisella
27.03.2023 5 z 5

Skvěle popsané postavy, dobrý poutavý příběh. Není to úplně klasická detektivka a o to se mi to víc líbí.

March
27.03.2023 4 z 5

Žánr knihy bych opravila na detektivní povídku, do krimi to mělo daleko, ale...mě se ta detektivní povídka líbila. Moje prvotina od autorky, vyprávění bylo skvělé, skvěle vykreslila i postavy, zápletka... asi trochu přetažená, ale no a co:-) Jedna ulice a takových zamotanců. Ale co je hlavní, přečetla jsem jedním dechem...tak to zas taková nuda, jako někteří psali, dle mého nebyla:-)

renefer
06.03.2023 4 z 5

Pohodová, příjemná detektivka z českého prostředí. Sice mě trochu mrzí ta druhá vražda, protože mi ta osoba byla sympatická a slibovala další zajímavé situace. Takhle ji autorka odpálila hned v prvním díle.

ninano
05.03.2023 3 z 5

Nemůžu si pomoct, na detektivku je to příliš rozvláčné a rovněž vyšetřování je takové nijaké a dost postrádající logiku. Nevím, jestli může tento druh literatury zaujmout i mužskou část čtenářů, ale připadá mi to spíš vyloženě určené ženám.