Kroky vraha

Kroky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339072/mid_kroky-vraha-a38-339072.jpeg 4 2148 565

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

slunicko1958
08.11.2023 2 z 5

Nebavilo mě to, byla to nuda.
V polovině knihy jsem si uvědomila, že jsem zaregistrovala pouze tři zmínky o Josefu Bergmanovi, který měl být podle mého názoru ústřední postavou. Tedy pokud jsem četla detektivku.
Po druhé vraždě se toto dílo detektivce začalo podobat, ale jednání často nadbytečných postav bylo tak podivné a nepřirozené, že jsem se těšila, až to trápení skončí.
Z knihovny mám vypůjčenou ještě jednu "Klevisovou", nevím, jestli budu mít sílu ji otevřít... Zřejmě jsem příliš náročná a o detektivkách mám jiné představy.

mila2411
06.11.2023 5 z 5

Parádní CZ krimi!!! Poprvé MK, poprvé inspektor Bergman. Je to trošku jiné, neotřelé, originální! Moc se mi to líbilo!!!

Jutyska
31.10.2023 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a četla se mi velmi dobře. Bavilo mě propojení detektivní zápletky s velmi dobře vykreslenými postavami, i když některé byly "na pěst". Zkusím další knihu, tentokrát Dům na samotě.

arthera
29.10.2023 4 z 5

Super česká detektivka, kde si každý najde to své. V mém případě se jedná o vnitřní monology postav, které jsou svým způsobem často hlubší než by člověk čekal.
Děj je hezky zamotaný, s prvky románu, hodně čtivé a atmosférické.

Jediné výtky mám vůči nepřesnostem, protože mám paměť na “blbosti. V jedné chvíli Julie spěchala, protože měla hodinu času do aukce, přičemž ještě stihla zajít ke kuchaři, promluvit s ním, a pak vystoupit o zastávku dříve, protože měla do aukce ještě hodinu a půl času :-). Asi cestování časem
Podobně s kuchařemna jedné stránce zavalitý a o desítky stran štíhlý. Asi dobrá dieta

Ctv
18.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Příjemná česká detektivka. Na první pohled mě sice odrazoval přebal - kdybych nešla po autorce, tak na základě přebalu bych si knihu určitě nevybrala.
To, co někteří v komentářích vidí jako negativum - tedy několik linek, které vás od začátku matou, hledáte v nich příčiny a motivy vraždy, ale které nakonec vyjdou téměř naprázdno - to já vidím jako velké plus. Právě takováto zamotanost, díky které si od začátku myslíte, že tušíte, abyste pak na konci zjistili, že jste byli úplně mimo, je to, co dává detektivce šmrnc. Nevím proč bych měla s napětím číst příběh u kterého od začátku tuším, jak dopadne. V tomto případě nám ta francouzská linka vysvětlovala některé postoje a chování jedné z hrdinek. Tohle je tedy podle mého super.
Také se mi líbila promotanost osudů a příběhů jednotlivých sousedů a dalších postav.
Nevyhovovalo mi vykreslení některých postav, přišly mi nereálné. Režisér jako prototyp seladona, sousedka alkoholička jako prototyp zpovykané paničky žijící ve zlaté kleci ... nikdo myslím není v reálném životě tak jednoznačný. V podstatě byl každý v knize tak trochu a svým způsobem magor. Chyběl mi tam někdo normální :-). I když .... to byl vlastně Josef Bergman, že?
Takže nic :-), kritika se nekoná ... prostě super detektivka. No tedy možná, možná by hrdinky mohly méně trhat rameny :-). U takových popisů gest si vždy představuji jak to asi vypadá a trhání ramenem mi moc nešlo. A že hrdinky se něco natrhaly.

PetraBery
15.10.2023 4 z 5

Příjemná pozvolně plynoucí detektivka z českého prostředí. Čtivá, dobře ubíhající a já se těším na další případ inspektora Bergmana.

verculka
11.10.2023 4 z 5

Příjemná a čtivá oddechovka. Motiv docela uvěřitelný, jen my ženy jsme tam byly vykreslené trošku nehezky ;)

ještěrka38
09.10.2023 2 z 5

Za mě hrozně slabé. Vůbec mě kniha nebavila, nebylo tam žádné napětí a odhalení vraha bylo tak nějak neuvěřitelné.. Za mě zklamání a další knihy asi už číst nechci...

Zemlja
06.10.2023 4 z 5

Patří k těm pro mě napínavějším, zajímavějším díky vztahům mezi postavami. Bavila mě.

nicole1990
01.10.2023 5 z 5

Dobre se knížka četla

Chajda69
29.09.2023 2 z 5

Poměrně bizarní sbírka nenormálních postav s tak divnými motivacemi, že mi zůstával rozum stát. Jasně, detektivka musí mít určitý počet nikoli běžných figur, ale jejich koncentrace byla v tomto příběhu tak velká, že mi to čtení dost podstatně rušilo. Příběh samotný nebyl špatný, postup vyšetřování logický a vše se obešlo bez deus ex machiny, což cením. Nelámu hůl, zkusím ještě jeden díl.

martini.ce
23.09.2023 5 z 5

Detektivky Michaely Klevisové mě baví. A Josef Bergman taky.

Karoley
21.09.2023 5 z 5

Temné tajemství z minulosti.
Nefunkční rodinné vztahy.
Všudypřítomné kočky.

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda, nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zastírající minulost.

Moje druhá kniha od Michaely Klevisové (Prokletý kraj, Kroky vraha), první s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem. A bylo to prima čtení!
Docela mě ale překvapilo, jak málo prostoru bylo věnováno samotnému Bergmanovi, vše se točilo kolem Julie a jejích životních trampot. Vraha jsem neuhodla, tento motiv mě vůbec nenapadl. V dohledné době si ráda přečtu další díly ze série!

Knihomura
18.09.2023 3 z 5

Bylo to zdlouhavé...

Rainbowdreamer
06.09.2023 4 z 5

Moje první seznámení s detektivkami M. Klevisové. Pěkný příběh napsaný bohatým a kultivovaným jazykem, autorka umí fakt nádherně popisovat prostředí, atmosféru. Děj se místy trochu vlekl. Uvítal bych asi více prostoru pro inspektora Bergmanna, autorka věnuje hodně prostoru i ostatním postavám a na ně vázaným příběhům. Zaujalo mě, že v knize není žádná vyloženě sympatická postava, se kterou bych se snadno se ztotožnil a bezvýhradně mu fandil. Možná se jí stane J. Bergmann, ale na to mu v této knize nebyl věnován dost velký prostor, abych ho dobře poznal. Ale četlo se to dobře, půjdu na další knihy autorky.

Eva193
04.09.2023 3 z 5

Kniha je pěkně napsaná, ale popravdě se mi to vleklo. Je to jinak psaná detektivka, než jsem zvyklá. Obvykle je to příběh detektiva, tady se odvíjí příběhy lidí, v kterých se v nějakém momentě stane zločin. Takže mi to trochu přijde jako sledování nekonečného seriálu. Není to úplně můj šálek čaje, ale dokážu si představit, že to nadchne i mnoho čtenářek, které detektivky normálně nečtou.

Aleh
03.09.2023 4 z 5

Další kniha od Michaely Klevisové. Detektivka se zajímavým námětem a k tomu sympatický vyšetřovatel Josef Bergman. Autorka píše poutavě, dokáže vtáhnout své čtenáře do děje a stále je udržuje v napětí, co bude dál. Zajímavé a napínavé. Líbilo se mi to stejně jako třeba její Dům na samotě nebo Vraní oko. Těším se na další detektivky.

Rosana
30.08.2023 5 z 5

Moc pěkná knížka, skvělá detektivka, velice čtivá, měla spád a nedovolovala knihu odložit. Jsem ráda, že jsem objevila tuto autorku. A po přečtení této knihy říkám: kam se hrabe Alena Mornštajnová.

Radka1911
30.08.2023 5 z 5

Výborná detektivka, napínavé od začátku do konce.

sezonni.ctenar
24.08.2023 2 z 5

Četlo se to velmi dobře, ale konec mě zklamal, přišlo mi to trochu přitažené za vlasy.