Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1831 495

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

March
05.06.2023 4 z 5

Žánr detektivní povídky se u mě nezměnil,
tento díl bych tam také zařadila. Skvěle vykreslené prostředí, detektovniho vyšetřování moc nebylo, ale to u povídek bývá:-). Četla jsem knihu poměrně dlouho, ne, že bych se nemohla začíst, ale nebyl čas. A pokaždé, když jsem se ke knize vracela, jsem si pamatovala, co jsem již přečetla, muselo mě to tedy zaujmout. Jindy se musím vrátit nekolik stránek zpátky, aby si osvěžila paměť. Asi bych si znovu knihu nemusela přečíst, ale detektivní dvojice mě bavila a možná je to ta kniha co neurazí/nenadchne.

Tereza0107
04.05.2023 4 z 5

Další fajn detektivka s detektivem Bergmanem. Poslechnuto jako audiokniha a nemám co vytknout. Jako snad pokaždé bych vypíchla barvitý popis prostředí malé vesničky, kde se případ odehrával a s tím spojená i zajímavá historie pohraniční oblasti.
Vraha jsem opět neodhalila téměř až do konce. Autorce se ho vždy povede hezky skrýt v tom obrovském spletenci mezilidských vztahů, ve kterém se občas ztratím i já.

JaniStr
03.05.2023 5 z 5

Moc hezká, čtivá detektivka.

mystery103
28.04.2023 3 z 5

Autorce musím přiznat smysl pro popis prostředí. Ten je opravdu dobrý. Jen mi nějak nesedí k detektivce. Do čtení jsem se celkem nutila, nic moc se tam nedělo. Napětí kniha postrádala, rozuzlení se odehrálo dost rychle. Zkrátka mě to nebavilo.

icezero
24.04.2023 4 z 5

Autorčin styl psaní mě aktuálně dost baví... Asi moje pátá nebo šestá část serie s detektivem
Bergmanem. Prozatím nejlepší dil, příběh příjemně ubíhá a dost uvěřitelně vykresluje život na zapadlé vesnici, kde si všichni vidí prakticky do talíře, nic se tu zrovna moc neutají a každý o ostatních ví prakticky všechno. Některé tajemství je ale možná lepší nevytahovat

Aleh
15.04.2023 4 z 5

Zapadlá jihočeská vesnička opravdu na mě působila , že je to místo kde lišky dávají dobrou noc. A přece z něj autorka vytěžila maximum možného. Eliška se zde objevila po 14 letech, aby přišla na kloub tomu, co se zde kdysi odehrálo a co bylo až dosud opředeno rouškou tajemství. Napínavá detektivka- Nevěděla jsem, co mám od autorky čekat. Bylo to moje první setkání s její tvorbou. Uznávám, že mě od četby odrazoval název knihy, ale určitě si přečtu od Michaely Klevisové i jiné knihy. Tak do toho. Co se tu vlastně odehrálo?

Niccy78
05.04.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

Lenndy
05.04.2023 4 z 5

Několikátá kniha od této autorky.Napínavé čtení,musím říct,že do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah.Bavilo mě to.

LenDa70
01.04.2023 5 z 5

Skvělé, napínavé čtení. Michaela Klevisová mě zkrátka baví a nezklame.

Moudd
01.04.2023 5 z 5

Klevisová píše tak úžasně výstižně, že její knihy přímo prožívám, přesně si vše dovedu představit.

martisek21
29.03.2023 5 z 5

Jsem nadšená, knížku se mi vůbec nedařilo odkládat, jak mě příběh pohltil, určitě doporučuju všem milovníkům detektivek.

Jane2016
28.03.2023 5 z 5

Od autorky Michaely Klevisové jsem již v minulosti četla knihu Prokletý kraj. Z knihy jsem tehdy byla nadšená, protože autorka měla svůj specifický styl psaní, který mi sedl jako ulitý.

Ale ke knize. Z celého příběhu jsem unešená a jak jsem psala výše, autorka má neskutečný dar vyprávění. Ale takového, které se zdá zpočátku nenápadné, ale později Vás pohltí. Zapadlé jihočeské městečko na mě hned v prvních kapitolách dýchlo svou atmosférou a já jsem pochopila, že knihu budu mít dočtenou opravdu velmi rychle. V knize se prolíná historie městečka, mezilidské vztahy, vražda a starý nevyřešený případ. A my jako čtenáři se společně s vyšetřujícími dozvídáme celou pravdu.

Když jsem se pomalu blížila ke konci, ani jsem nechtěla, aby příběh skončil. Jsem opravdu velmi ráda, že autorka napsala knih více, protože se do nich v blízké době pustím. Za mě čtenářský zážitek a nemůžu se dočkat další knihy!

slaska77
18.02.2023 5 z 5

Malá osada, 5 domů, 3 kamarádky z dětství a poblíž vybydlená sudetská vesnice, to je mix, který Michaela vložila do stránek knihy a který rozhodně nenudil. Líbí se mi, že detektivka v jejím podání je vždy něco víc, tady třeba sonda do letitého přátelství Sandy a Natálie. Sympatické Sylvií tentokrát venuji citací ze str. 182: "Sylvie obvykle dělala všechno pro to, aby nikdy nezůstávala moc dlouho sama se svými myšlenkami."

Floriška7
17.02.2023 3 z 5

1. knížka od autorky, která mně byla doporučena. Za mě bohužel trošku zklamání. Ani detektivka, ani román, v postavách jsem se občas ztrácela.

zouharov
04.02.2023 5 z 5

Skvělá detektivka, která ukazuje osudy lidí v pohraniční vísce. Každá stránka napínavá, nemohla jsem se odtrhnout, vše může souviset se vším. Do poslední chvíle je těžké odhalit vraha.

Michaela91
02.02.2023 4 z 5

Skvělá, má oblíbená česká autorka. Její detektivky jsou psané velmi čtivě. Jsem zatím moc spokojená. Snad to tak i vydrží.

Formicka93
30.01.2023 5 z 5

Prostředí malé vesničky, kde si všichni vidí do talíře, ale přesto má každý své tajemství. Opět velká spokojenost.

veriszv
27.01.2023 5 z 5

No nevím jak vy, ale já už mám před sebou jen Dům na samotě a vůbec se mi to nelíbí, protože mi dochází čtivo!
Navíc mi přijde, že autorka je s každým dalším dílem lepší, takže Drak spí je za mě asi nejlepším kouskem série!

Databáze.knih
17.01.2023 5 z 5

Dospělá Eliška se vrací po 14ti letech do zapadlé jihočeské vesničky, kam jezdívala na chatu s maminkou na prázdniny. Ela se léčí s bipolární afektivní poruchou, její drak. V době posledních prázdnin jí bylo 14 let a máma? byly dvě, ta předtím a ta potom. Chce navodit vzpomínky u bývalých kamarádek a ostatních obyvatel, řeší zda ona je tím, co utrápilo její maminku; netuší že tu nemoc zdědila po matce; spustí však něco, co odkrývá mnohá tajemství, co vede k další vraždě...

twigxi
01.01.2023 5 z 5