Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1832 495

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Mája777
13.01.2024 5 z 5

Opět pěkné čtení. Tahle série nezklame.
(13. 1. 24 - 800 - 2)

lendinka.k
12.01.2024 5 z 5

Kniha ze série s detektivem Bergmanem mě prostě nemůže zklamat a nebylo tomu tak ani u tohoto dílu plného tajemství. A vůbec nevadilo, že mezi díly jsem měla dlouho pauzu. Při čtení jsem začínala mít pocit, že tu vesničku znám, i ty lidi tam, tak dokonale jsem se s nimi sžila, až mě mrzelo, že jeden z nich bude označen za pachatele. Toho jsem neuhádla a dokonce ho z nejmenovaných důvodů jako podezřelého vyloučila. Naopak jsem měla tip na jiného a myslela jsem i mnohem záludnějšího člověka a chvílemi mě z toho i mrazilo. Bála jsem se, co by mohlo být motivem a představovala si něco hodně temného. Nakonec jsem byla dost překvapená. Co mě ale moc potěšilo, bylo to, jak se vyřešily některé vztahy, zvláště ty mezi bratrem a sestrou. Přečteno jedním dechem.

Dimas
31.12.2023 5 z 5

Michaela Klevisová nikdy nezklame!

adela2316
29.12.2023 5 z 5

Další výborný díl, který jsem ale cetla příliš dlouho, takže jsem si ho úplně nevychutnala podle představ. Opět jako u dalších dílů se v knize vyskytuje takových možností a teorií, všechny reálné a všechny dávající smysl. To se mi líbí. Mám z toho pak tak zamotanou hlavu, že vůbec nevím, kdo by mohl být vrahem (neuhodla jsem).
Skvělý Bergman, skvělá Sylvie.
Těším se na další, myslím, že už mi chybí do série pouze Vrani oko.

MartaPear
28.12.2023 4 z 5

Pro mě dobrá psycho detektivka, asi proto že zeměpisné reálie znám velice dobře a přesně jsem "viděla" každou zmiňovanou ves, les, potok či rybník. Příběh má spád a překvapivě propojuje minulost hlavních postav se současností.

petula22
25.12.2023 5 z 5

Skvěle promyšlené postavy a dějová linka. Propracovaný příběh z malé vesničky v pohraničí. Další vydařené dílo od paní Klevisové.

Čmeláček
21.12.2023 5 z 5

Detektivky paní Klevisové jsou vždycky sázka na jistotu. Tady jsem se podíval do jižních Čech a musím říct, že setkání s Josefem Bergmanem jsem si zase užil :). Skvělé počteníčko a já jsem zase vrněl blahem :).
Jenom byla fakt škoda, že opravdovej drak nikde :))).

lidunka1
10.12.2023 5 z 5

Paní Klevisová prostě umí. Občas si jejími detektivkami proložím jinou četbu a je to dobré čtení.

4xbabča
06.12.2023 5 z 5

Opět výborný detektivní příběh, který se tentokrát odehrává na jihu Čech je plný tajemna z minulosti a napětí až do samého závěru knihy.

babystar
25.11.2023 4 z 5

Sedmý příběh detektivní série s Josefem Bergmanem o tom, že boží mlýny melou pomalu a tajemství je lepší nechat spát. V uzavřené komunitě v malé pohraniční vesničce má každý svá tajemství, která se začnou drát na povrch při vyšetřování vraždy mladé ženy. Ukazují se lidské charaktery a současné i dávné křivdy. Možných pachatelů je několik, ale já jsem toho pravého neuhodla. Poslouchala jsem jako vydařenou audioknihu.

Lindulinek
21.11.2023 5 z 5

Skvělá kniha plná tajemství. Autorka mě moc baví a těším se na další knihu.

Edona
18.11.2023 5 z 5

Již sedmé setkání s Josefem Bergmanem, tentokrát v malé jihočeské vesničce, kde samozřejmě dojde k vraždě. Autorka skvěle vykreslila místní obyvatele, samotnou historii vesnice i její okolí. Michaela Klevisová je sázka na jistotu, doporučuji a těším se na další díly!

Lucieenka
17.11.2023

Výborné čtení, a co miluji u paní Klevisové je popisování přírody, kdy po čtení jejich knížek, máte touhu uniknout do přírody a nasávat čerstvý vzduch a poslouchat zvuky lesa.

rafan65
09.11.2023 5 z 5

Další kniha této série je opět noblesní čtení. Autorka mě opět přesvědčila že je jedna z nejlepších českých spisovatelů daného žánru. Příběh nepostrádá napínavou zápletku, zároveň čtenáři předkládá několik lidských osudů které sahají desítky let zpět v čase. Opět jsem hodně spokojený a můžu knihu jenom doporučit.

mila2411
06.11.2023 5 z 5

Spolu s "Kroky vraha" za mě asi NEJ kniha ze série! Opět vesnické SUPER česká krimi, které není moc co vytknout!

Květ
01.11.2023 5 z 5

Klevisová se stala mojí oblíbenou spisovatelkou, její detektivky mě baví a jsou pro mě sázkou na jistotu :) Ani Drak spí nebyla výjimkou. Do malé české vesničky Hůrka přijíždí hledat odpovědi osmadvacetiletá Eliška. Něco se tu stalo před čtrnácti lety a poznamenalo to její život a vztah s matkou. V době jejího pátrání je zavražděna mladá žena a jiná zmizí, objevují se souvislosti s dávným případem a tak přijíždí detektiv Bergman s kolegyní Sylvií a vyšetřování začíná... Super čtení.

VladiKlaisner
22.10.2023 4 z 5

Po Sněžném měsíci zase více detektivka, přesto právě prostředí téměř vylidněného pohraničí je to co mě nejvíc uchvátilo. Finiš příběhu ale vyšel naprázdno, jak už tu někdo psal.

Zemlja
04.10.2023 3 z 5

Zase přitažlivý popis místa. Trochu jsem se ztrácela v obyvatelích vsi, kdo a kde s kým bydlí, v jakém jsou vztahu. Pátrání zdlouhavější. Ke konci už to mířilo k jedné osobě, no.

Borntobike
30.09.2023

Na tuto knihu jsem se tesila. A nezklamala mne.

Janag
24.09.2023 5 z 5

Detektivky nejsou úplně můj žánr, ale tato se mi velice líbila. Oproti nejrůznějším severským extrémně dramatickým počinům, které mě vůbec
nebavily, měla tato kniha pro mě všechno, co jsem potřebovala. Svižné tempo, příběh, sympatické postavy a jako bonus krásné popisy jihočeské přírody. Ráda si od autorky přečtu další knihu.