Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1831 495

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

olca1983
20.09.2023 5 z 5

Ráda bych doplnila ke svému předchozímu hodnocení, že jsem knihu doporučila i mojí mamině (75) - s tím, že nevadí, že je ze série, a že by se jí mohla líbit. A musím říct, že dlouho žádná kniha maminu takhle nepohltila! Na zahradu bez ní ani nevyšla a chvílemi i zapomínala na telefon, na kterém je "tak trochu závislá". :-) Jsem ráda, že i přes to, že jsem k prvním knihám paní Klevisové byla docela kritická, tak že jsem se prokousala až k tomuto sedmému dílu...který prošel na výbornou i u nejpřísnějšího kritika v podobě mojí maminky. :-)

ka.dudk
14.09.2023 5 z 5

Moje první knížka od autorky. Líbila se mi a určitě sáhnu i po nějaké další z jejích příběhů.

Janina82
11.09.2023 4 z 5

Pohodové letní čtení. Neurazí žádného milovníka, milovnici klasické české detektivky. Četla jsem jako oddechovku po nervy drásající knize

harena
09.09.2023 5 z 5

Výborná čtivá a napínavá detektivka. U knih paní Klevisové člověk nesáhne vedle. A opět jako bonus jsou tu sugestivní popisy chaloupek, lesa a přírody.
"Jakoby se jí zbystřily smysly, vnímala vůni mlhy zvedající se z luk, vzdálené zvířecí skřeky z lesa, všímala si pootevřených oken, stínů za závěsy, šepotu nesoucího se zpoza živého plotu. Cítila se ve střehu a našponovaná jako šelma s pachem kořisti v nozdrách, svaly jí hrály touhou skočit. Ten člověk je někde tady, kousek od ní, nejspíš celých těch čtrnáct let."

Emberas
27.08.2023 3 z 5

Pořád jsem čekal, co se z toho vyklube za překvapení, a ono nakonec nic. Pěkně navozená tajemná atmosféra nakonec vyšla vniveč.

Iva0406
06.08.2023 4 z 5

Opět skvělá kniha od Michaely Klevisové. Není to jen detektivka, ale i zajímavé životní osudy hrdinů knihy.

kkouzlo
02.08.2023 4 z 5

Léto s Bergrmanem :)
léto skončilo, poslední díl dočtený, Vraním okem jsem začínala. Příběh pěkný, poutaný, první část knihy vždycky spolehlivě vtáhne do děje. Rozuzlení jako vždy, pro mě nečekané.

simona8022
31.07.2023 5 z 5

Tak ta se povedla! Nanešla jsem žádné mezery v příběhu, zhltla jsem ji jedním dechem. Na styl autorky jsem si už zvykla, s žádnou z postav se nesmím moc sžívat, protože nikdy nevím, na koho přijde řada.

helenkan
30.07.2023 4 z 5

Pěkná detektivka. Líbilo se mi to.

Nifredil
30.07.2023 4 z 5

Je to čtivé, je to milé, má to fajn atmosféru. A přijde mi, že je paní spisovatelka lepší a lepší. Už mi to nepřišlo tak hodně jako psaní pro ženy, ale spíš jako opravdová detektivka. Užila jsem si to a nakonec to byla fajn detektivka, což bych při četbě prvních děl Klevisové nečekala. Jinak jsou to spíš 3,5 hvězdy, na pět to úplně není, se čtyřmi váhám.

Linkapes
28.07.2023 5 z 5

Skvělý příběh. Miluji autorčino navozování atmosféry v první části. Za mě asi nejlepší ze série.

Vatter83
24.07.2023 5 z 5

Velmi čtivá a dobře napsaná česká detektivka. Autorka se odprostila od zbytečné přemíry postav. I z těch málo je těžké rozluštit, kdo je vrah. Podezřelý je každý a nikdo. Po dlouhé době opravdu dobrý příběh.

Fazolecek
24.07.2023 5 z 5

Vraha jsem tipovala někoho jiného, autorka překvapila =) Příjemná detektivka, co víc dodat

Francisella
10.07.2023 5 z 5

Za mě jedna z těch lepších detektivek od autorky. Až do konce si člověk nebyl jistý, kdo je vrah. Skvěle napsané!

Radka1911
03.07.2023 4 z 5

Další pěkná česká napínavá detektivka, stejně jako všechny knihy ze série.

olca1983
28.06.2023 5 z 5

Knihy ze série s vyšetřovatelem Bergmannem čtu postupně a buď si zvykám na autorčin styl anebo mají stále lepší a lepší kvalitu. Stejně jako předchozí hodnotím i tento sedmý díl plným počtem hvězdiček.
Kniha byla přehledná, vystupovalo v ní jen pár postav, přesto si se mnou autorka mistrně prohrávala a já z vražd(y) podezírala postupně skoro všechny.
V závěru vše do sebe krásně zacvaklo.

katka134
16.06.2023 4 z 5

Jako vždy byl vrah a jeho motiv utajený do samého konce. Hororový úsek v lese mě bavil. Spisovatelka pěkně vykreslila prostředí děje.

Evina74
14.06.2023 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha - pěkně namluvená Kristýnou Kociánovou. Zajímavý děj i rozuzlení.

Booksaddict
12.06.2023 2 z 5

Ano, taky jsem přečetla ze série o JB více dílů, a vždycky vlastně hodnotím podobně. Autorka rozhodně umí psát. Ale otázkou je, jestli umí psát detektivky. Mě by daleko víc bavilo, kdyby to byl román, s (ne)obyčejnými osudy. Tu detektivní severskou příchuť tyhle knížky prostě nemají. Motiv vraha jak z blbého krimiseriálu, mnoho linek, které nebyly nijak dokončeny. Škoda.

sweeney
10.06.2023 5 z 5

Stejně jako předchozí díly, i tento případ detektiva Bergmana se mi velmi líbil. Možná, že i nejvíce :) Po velkém množství zahraničních krimi příběhů, které se na mě sypou z polic knihovny, se velmi ráda začtu do knížky z prostředí českých luhů a hájů :) Jako vždy napínavé čtení s překvapivým koncem, za mě není co vytknout :)