Oběť

Oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334222/bmid_obet-BMV-334222.jpg 4 312 96

Jefferson Winter série

Poté co policejní profiler Jefferson Winter spolu se seržantkou Mendozovou v New Yorku odhalil a dopadl sadistického vraha mladých homosexuálů, odpočívá a připravuje se na další zakázku v Paříži. Trápí ho nespavost, a tak si několik nocí po sobě chodí posedět nad kávou do zapadlého bufetu. Když jej tam osloví mladá blondýna, překvapí ho, že zná nejen jeho jméno, ale ví toho o něm nečekaně mnoho. A pak žena před jeho očima nožem zabije náhodně vybranou oběť. Než se šokovaný Winter stačí vzpamatovat, vražedkyně uteče a zanechá po sobě na stole jen výtisk šest let starých novin. Winter zavolá na linku 911, počká na příjezd policie a předpokládá, že podá svědectví a bude moci odletět. Jenže policisté ho zadrží jako podezřelého, a jak se zdá, ani Mendozová není příliš ochotná uvěřit, že Jefferson vraždu nespáchal – vždyť jeho otec byl sériový vrah a násilné sklony se mohou dědit. Když se prokáže, že si Winter neznámou ženu nevymyslel, vše nekončí, ale naopak začíná. V oněch šest let starých novinách je totiž zpráva o vraždě mladých manželů – a právě na ni chtěla vražedkyně Wintera upozornit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Prey , 2015

Zlatinka.Emilly
25.04.2019 2 z 5

Zvláštní příběh ... kdybych tuto knihu od Carola četla jako první, určitě bych si jeho Polámané panenky nepřečetla (tato kniha měla alespoň rozumový děj). Nechápala jsem: mladý muž, vycvičený pro službu pro FBI a nedokáže se postavit mladé ženě? Zalekl se jejích výhružek (?) a tak ji nechal odejít, ač se před ním dopustila trestného činu! Potom sebou nechá manipulovat a smlouvá nesmyslné schůzky. A opět mu žena proklouzne, aniž by ji dokázal zastavit. Byla jsem zklamaná.

Jitule17
12.04.2019 3 z 5

Třetí díl dočtený, ale musím říct, že mě bavil ze všech nejmíň...
Nemohla jsem se začíst a děj mne moc nebavil, napínavé to nebylo, konec takový nepřekvapivý.. no dočetla jsem jen proto, že nerada nechávám nedočtenou knížku.

pismenkovyJoe
09.03.2019 3 z 5

Na této knize se mi pár věcí líbilo, ale jinak je to docela průměrná detektivka. Nevím co o této knize víc napsat, asi jen, že klidně sáhněte po něčem jiném a moc vlastně nepřijdete.

zdendula31
21.02.2019 5 z 5

Parádní děj,přečetla jsem za den...jestlipak bude pokračování?

KnihomolkaMari
06.01.2019 4 z 5

James Carol nám zde opět nastínil skvělý a promyšlený případ. Detektiv Jefferson Winter mne opět nezklamal a s jeho dobrým, specifickým smyslem pro humor a chytrou hlavou případ bravurně vyřešil. Některé pasáže mi sice přišli zdlouhavé, ovšem v knize se udržovalo lehké napětí, takže jsem ji vcelku svižně přečetla. Tento díl nebyl jeden z nejlepších ze série, ale i tak byl velmi dobrý. Doufám, že vydají i další díl The Quiet Man v českém překladu.

Twinny
05.01.2019 4 z 5

Hra na kočku a myš. Miluju, když se na vyšetřovatele pověsí psychopat a pronásleduje ho.
Z Winetra občas vážně nemůžu a musím se smát.

HanWali
31.12.2018 2 z 5

mnohem slabší než Panenky, docela chaos, mos se mi nelíbila

SimonaP
18.12.2018 3 z 5

Tak kniha se přečíst dala, ale vlastně se tam celou dobu nic nedělo, žádné napětí, zvraty, nic. Někteří čtenáři přirovnávají spisovatele ke Carterovi. Tak to podle mě ani omylem.

Mirrites
25.11.2018 5 z 5

Kniha se dobře četla, zaujala. Zvědavost mě donutila jen tak nepřestat číst...

Pavel83
21.11.2018 5 z 5

Detektivka která má spád i napětí, dobře se četla. Doporučuji! Těším se na další díly tohoto autora...

Dumicek
19.11.2018 3 z 5

Obět byla nejslabší kniha, ale i tak musím říct, že se četla celkem dobře..je fakt, že tak za polovinou knihy už můj zájem opadal, ale i tak jsem knihu dočetla. Nebyla špatná, ale něco mi v ní přeci jen chybělo..určitě si ale ráda přečtu další knihy autora pokud nějaké vyjdou :)

Eva514
14.11.2018

No kdyby byla kniha o polovinu kratší asi by se vůbec nic nestalo, některé pasáže tam ani nemusely být.
Četla se dobře,ale předchozí díly mnohem lepší

sataras
10.11.2018 3 z 5

Nečetlo se to špatně, ale podle mne je zde snaha autora být tak originální, až to občas neladí..

Irena77
21.10.2018 5 z 5

Za mě... Super

ArwenAragorn
23.07.2018 3 z 5

Průměrná detektivka, která neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Občas jsem stránky i přeskakovala. No a od závěru jsem čekala daleko víc.

tulip131
02.07.2018 4 z 5

Příjemné čtení, kniha nezklamala a změna v postavení - seržantka Mendozova, která nemá Wintera ráda, není nadšená, že s ním musí pracovat a nezobe mu z ruky.

Erlif
22.05.2018 5 z 5

Knihu mám stále rozečtenou, ale jak už tu někdo psal souboj dvou psychopatických mozků knihu neuvěřitelně oživil a jsem zvědavá, jak příběh dopadne. Jediné, co mi u autora vadí, že se opírá v knize o předchozí případy, v předchozích dvou dílech mi to nevadilo, bylo to jen okrajové... ale tady spolupracuje s policistkou z předchozího případu, bohužel žádný předchozí případ nebyl knižně vydán, chvilku to pak na mě působilo zmateně... a lekla jsem se, že mi nějaká kniha utekla :-)

soukroma
19.05.2018 2 z 5

Zase se sešlo těch psychopatů na jednom plácku až moc - a nejhorší je samozřejmě vyšetřovatel. Matně jsem si vzpomínala, odkud jeho rodinná traumata pocházejí, ale ono to bylo stejně vše důkladně zopakováno zde, nicméně jeho zcela ledový přístup k násilí, podpořený jeho chutí k jídlu na každém místě zločinu a smrti, je vážně nechutný. S tímto autorem již vážně končím.

Artep25
27.04.2018 2 z 5

Popravdě za mně Polámané panenky fajn čtení , Dobře se dívej -ještě to jde .Ale Oběť ,tak ta mně nebavila .Na můj vkus příliš překombinované .

čef
18.03.2018 4 z 5

Souboj dvou psychopatických mozků je vcelku zajímavé a trochu morbidní osvěžení v žánru krimithrillerů. Dvojice detektivů není také příliš schematická a spolu s nezvyklým příběhem to vše dává tu správnou směs i pro zmlsané čtenáře tohoto žánru pokud jen malinko sleví z přehnaných očekávání literárního zážitku.