Oběť

Oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334222/bmid_obet-BMV-334222.jpg 4 312 96

Jefferson Winter série

Poté co policejní profiler Jefferson Winter spolu se seržantkou Mendozovou v New Yorku odhalil a dopadl sadistického vraha mladých homosexuálů, odpočívá a připravuje se na další zakázku v Paříži. Trápí ho nespavost, a tak si několik nocí po sobě chodí posedět nad kávou do zapadlého bufetu. Když jej tam osloví mladá blondýna, překvapí ho, že zná nejen jeho jméno, ale ví toho o něm nečekaně mnoho. A pak žena před jeho očima nožem zabije náhodně vybranou oběť. Než se šokovaný Winter stačí vzpamatovat, vražedkyně uteče a zanechá po sobě na stole jen výtisk šest let starých novin. Winter zavolá na linku 911, počká na příjezd policie a předpokládá, že podá svědectví a bude moci odletět. Jenže policisté ho zadrží jako podezřelého, a jak se zdá, ani Mendozová není příliš ochotná uvěřit, že Jefferson vraždu nespáchal – vždyť jeho otec byl sériový vrah a násilné sklony se mohou dědit. Když se prokáže, že si Winter neznámou ženu nevymyslel, vše nekončí, ale naopak začíná. V oněch šest let starých novinách je totiž zpráva o vraždě mladých manželů – a právě na ni chtěla vražedkyně Wintera upozornit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Prey , 2015

Janniska
08.05.2020 5 z 5

“Kdybych nebyl Holmesem,chtěl bych býti Winterem”
NickCarteeovka po třetí.Mě to bavilo.

šipek
28.04.2020 4 z 5

Oběť je pro mě určitě nejslabší detektivka této série. Za mě je to tak n a 3,5*. Je fakt, že kniha se čte velice dobře, ale něco stále chybí. Asi jsem přemlsaný úžasnými detektivkami , které jsem poslední dobou četl.

LuluBird179
13.04.2020 4 z 5

Skvělá kniha, Winter mě hodně baví!

Crimidetectiv
11.03.2020 5 z 5

Tak, toto je další veliký úspěch, který mě bavil od začátku do konce. Winter opravdu nezklamal. Jako vždy. Ten mě nikdy nezklamal. Mendozovou jsem si oblíbila už na začátku. Takový typ žen se mi prostě líbí. Amelie mě na začátku překvapila, pak mi ji bylo i líto, ale jak jsem se blížila na konec knihy, byla mi nesympatická čím dál tím víc. Na jednu stranu vím, že to, co z ní bylo mohlo její smutné a tragické dětství, ale přesto na konci jsem ji chtěla sama chytit a dostat tam, kam patří. Spíš bych ji viděla ve vězení, ale lidé s psychickými poruchami za to mohou i nemohou. Takže je to takové rozpolcené. Ale příběh se líbil, nezklamal a mohu tajně doufat, že budou další knihy s Winterem.

fifinka247
07.03.2020 5 z 5

Za mě velmi dobré. Podle mě se autor zlepšuje s každou knihou. Velká výhoda této série je, že se nemusí číst popořadě.

Frenkis
04.03.2020 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla a děj hezky plynule na sebe navazoval a odkrýval pozadí staré vraždy.

Bulldog
17.01.2020 4 z 5

A zase Winter.... Chytráček..všude byl a od všeho má klíče... Čte se to dobře o tom žádná, ale už podruhé mi vadí hlavní představitel a já vám ani nevím proč....ale určitě dobrá krimi a znám horší.....

vera4669
17.01.2020 4 z 5

Co říct, Winter mě prostě baví, doufám, že autor napíše další ..je to taková oddechová detektivka, ale má spád, čte se sama

Dopi70
20.12.2019 4 z 5

Je fajn, že knihy Jamese Carola je možné číst v libovolném pořadí, protože na sebe nenavazují a ani hlavní hrdina, který je ve všech knihách stejný se nijak nevyvíjí. To je ale zároveň i nevýhoda, protože může začít nudit. Možná jsem udělal chybu, že jsem všechny tři knihy (Polámané panenky, Dobře se dívej, Oběť), četl hned po sobě. S odstupem času by tato detektivka možná byla lepší než jak na mě působí když je čtená hned po předchozích dvou.

jihej
15.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem téměř naráz. Sice občas Winter reaguje zvláštně a jinak, než by se očekávalo, ale to nic nemění na faktu, že se kniha čte skvěle a rozhodně milovníky tohoto žánru nezklame.

Ava365
09.12.2019 4 z 5

Originální úvod, čte se hezky, ale jen stěží uvěřitelný hlavní hrdina, syn sériového vraha, který ví rovnou všechno. Trochu mix agenta Pendergasta a Hercula Poirota.

Lotka
18.11.2019 4 z 5

Jamesi Carole, pište dál, protože Winter je úžasný. Skvělá série.

pastelka53
07.11.2019 3 z 5

Neurazí, ale ani moc nenadchne. Průměrná detektivka, která se skvěle čte, ale ze stránek na vás nevyskočí nic z čeho by vám spadla brada.

Winter tentokrát nebyl tak vychytralý, že by to bylo tím vyrovnaným soupeřem?!? Vražedkyně, která po letech neví co nebo kdo doopravdy je, ztrácí se ve svých převlecích a ráda tahá za nitky.

Předchozí knihy o Winterovi byly nadprůměrné o této se říci nedá.

Peetullka
19.09.2019 3 z 5

Předchozí díly a vůbec Polámáné panenky byly super. Tento díl mě zklamal.

Kortez
10.09.2019 4 z 5

Pohodová průměrná detektivka pro čtenáře co si potřebuje oddechnout od práce v klidu domova.
Nečetl jsem předchozí díly, no pokud se mi dostanou do ruky, rád si přečtu celou sérií od začátku a taky přeji autorovi ať ještě nějaké díly o sériových vrazích vytvoří.

Edlik
31.08.2019 3 z 5

Zatím poslední díl série. První díl nastavil laťku docela vysoko. Druhy a ani třetí díl na něj nemá. Ale čtou se všechny hezky. Jen druhým dvěma rychle dojde dech.

Anahk1
27.08.2019 4 z 5

Za mě všechny tři díly super.. čtivé, napínavé..

LP113
15.07.2019 5 z 5

Po prvním malém šoku, trochu nuda, ale pak se to rozplétalo čím dál tím víc a ve finále se mi to teda hodně libilo. To psycho je fakt neuvěřitelné. Rozhodně doporučuji, podle mě dobré jako Polámané panenky a rozhodně mnohem lepší než Dobře se dívej. Určitě doporučuji.

petrpospa
16.06.2019 3 z 5

Vraždy, kýble krve, psychopati, policie, FBI, New York... Nečekal jsem příběh na motivy skutečných událostí a dobře jsem udělal. Tady jsem už od začátku věděl, že přemýšlení a šťourání si můžu odpustit, prostě jen číst. A to šlo překvapivě dobře, rychlá víkendová záležitost. Místy už hooodně psychologie a otravnýho cobykdyby... Dočetl jsem až do konce, ale žádné wau se nekonalo..

KKK
04.06.2019