Oběť

Oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334222/bmid_obet-BMV-334222.jpg 4 312 96

Jefferson Winter série

Poté co policejní profiler Jefferson Winter spolu se seržantkou Mendozovou v New Yorku odhalil a dopadl sadistického vraha mladých homosexuálů, odpočívá a připravuje se na další zakázku v Paříži. Trápí ho nespavost, a tak si několik nocí po sobě chodí posedět nad kávou do zapadlého bufetu. Když jej tam osloví mladá blondýna, překvapí ho, že zná nejen jeho jméno, ale ví toho o něm nečekaně mnoho. A pak žena před jeho očima nožem zabije náhodně vybranou oběť. Než se šokovaný Winter stačí vzpamatovat, vražedkyně uteče a zanechá po sobě na stole jen výtisk šest let starých novin. Winter zavolá na linku 911, počká na příjezd policie a předpokládá, že podá svědectví a bude moci odletět. Jenže policisté ho zadrží jako podezřelého, a jak se zdá, ani Mendozová není příliš ochotná uvěřit, že Jefferson vraždu nespáchal – vždyť jeho otec byl sériový vrah a násilné sklony se mohou dědit. Když se prokáže, že si Winter neznámou ženu nevymyslel, vše nekončí, ale naopak začíná. V oněch šest let starých novinách je totiž zpráva o vraždě mladých manželů – a právě na ni chtěla vražedkyně Wintera upozornit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Prey , 2015

Katulinka69
22.09.2021 3 z 5

Tak oproti minulému dílu jsem tento přímo zhltla

Emberas
19.09.2021 4 z 5

Jefferson Winter se svými nadpřirozenými schopnostmi v akci. Úvod hodně zajímavý a téměř neskutečný, takže vás to nutí číst dál a dozvědět se, v čem je zakopaný pes. Poté, co psa vykopete, následuje ovšem mírné rozčarování. Ale četlo se to dobře a autor psát umí.

ThomasRuhe
09.08.2021 4 z 5

Hned začátek je chytlavý nesmyslnou vraždou, které je Winter přímým svědkem. Následné zkoumání šest let starého případu vražd a hledání souvislostí se záhadnou vražedkyní je dobře propracované. Duševní souboj Wintera a Amelie je hlavním tahounem zápletky. Ani závěr nic nepokazil, takže celá kniha mě bavila a Oběť hodnotím 4/5.

Arlienen
31.03.2021 5 z 5

Kniha je podle některých uživatelů nejslabší z celé série o Winterovi, ale mě se kupodivu líbila nejvíce.
Děj mě od první stránky až po tu poslední bavil a knihu jsem nechtěla odložit, dokud se nedozvím o hlavní padoušce víc.

Pavlína2019
19.03.2021 4 z 5

Kniha je napínavá, svižně napsaná. Líbila se mi! Winter je sympaťák, ke konci mi šel pachatel pořádně na nervy! Doporučuji!

ydnac
06.03.2021 3 z 5

Třetí díl série je podle mě tím nejslabším, přesto že se dobře čte postrádala jsem více napětí, akce a trochu nějakého toho humoru jako třeba v předešlém díle, kde se Winter snažil hádat jméno kolegy :-)
Začátek mě hodně navnadil, ale v průběhu jsem už nedokázala tolik udržet pozornost.
Tak tentokrát jen za tři hvězdy, ale další díly (pokud budou) určitě přečtu :-)

NoraHudecová
01.03.2021 3 z 5

Neznáma žena si v bufete prisadne k Winterovi. Povie mu veci, ktoré ho zaskočia potom vstane, zabije nevinného človeka a následne bez slova odchádza. V tej chvíli J.W. volá na linku 911 a ani na sekundu ho nenapadne, ako to celé vyzerá a , že sa sám stane podozrivým číslo jedna. Dôkazom o prítomnosti inej osoby na mieste činu môže byť len výstrižok zo šesť rokov starých novín o vražde mladej dvojice.
James Carol čitateľovi aj do tretice ponúkol zaujímavý a pomerne originálny prípad. Jefferson Winter opäť predvedie svoju schopnosť dedukcie a brilantný mozog, vďaka ktorému sa vie dostať do hlavy nielen sériovým vrahom. Jeho vlastní démoni ho neustále prenasledujú a pochyby o sebe samom sa objavujú v jeho mysli čoraz častejšie. Pri vyšetrovaní si Winter neodpustí svoj špecifický zmysel pre humor a aktuálna "parťáčka" seržantka Mendozová za ním v tomto smere rozhodne nezaostáva. Autor zostal verný krátkym kapitolám, ale bohužiaľ aj zdĺhavým nudným pasážam. Oproti predchádzajúcim dielom napätie ešte viac kleslo, avšak príbeh zachraňuje psychicky narušená  "záporáčka" s komplikovanou minulosťou. Práve psychologický súboj a rozhovory medzi ňou a J.W.  dodávajú knihe chýbajúcu atmosféru.
Ďalší diel zo série vyšiel v roku 2017, ale zatiaľ nebol preložený a asi po ňom nebudem nejako špeciálne pátrať, možno si ku mne niekedy cestu nájde.

Evkae36
16.01.2021 4 z 5

Pvní kniha od tohoto spisovatele, která se mi dostala do ruky.
Musím říct, že mě zaujala, ale v druhé polovině knihy už mi začalo vadit, jak Winter vlastně všechno vydedukuje, z maličkostí prostě poskládá, jak se to celé odehrálo. Tak proč se vlastně honí za nějakými důkazy? To musí být nuda i pro něj, když vlastně všechno ví, a je to trochu i nuda pro čtenáře.
Co mě potěšilo, že i když je to třetí kniha ze série, autor neomílá dokola Winterovu minulost, zmiňuje ji víceméně jen okrajově, nebo když je to nutné.
Ze začátku mi to připomnělo Chrise Cartera, ten má taky hodně chytrého vyšetřovatele ve svých sériích, ale Carter je výrazně lepší.

Django
13.01.2021 3 z 5

Moje první kniha ze série i od autora celkově. Abych byl upřímný, byl jsem zklamaný. Winter je od začátku prezentován jako geniální vyšetřovatel a přitom celý děj knihy jen vidíme, jak se i s Mendozovou (která mi přišla, že je dosazena jen do počtu a víceméně garantuje Winterovi policejní pravomoci, které on nemá a dělá jakýsi hloupý protipól, aby Winter mohl nahlas říct svou tezi) dozvídají jen to, co naše pachatelka chce, aby věděli a žádnou vlastní iniciativu extra nevyvíjí. Loutka by byl příhodnější název. Tempo i děj je dobré, nicméně bez nějakých výrazných momentů, u kterých bych si byl jistý, že při zmínce této knihy si na ně vzpomenu. Za mě tedy průměr, který neurazil, ale ani nenadchnul a bohužel nemotivoval pouštět se do další knihy ze série.

mystar
21.11.2020 4 z 5

Povedena honba za vysinutym psychopatem. Ctive, desive s podivnym koncem. Lepsi nez "Dobre se divej", ale stale o neco horsi nez "Polamane panenky". Winter je uzasny.

Mirin1349
18.11.2020 4 z 5

Když už mi Winter přestal vadit svým všeználkovským přístupem a celkově nebyl tak nesympatický, tak mi při čtení zase nesedělo to šroubované napasování motivů vražedkyně. Ano, bylo to překvapivé, i když jsem mohla z náznaků vydedukovat, kam se bude příběh ubírat. Pak si ale zase vzpomenu, že jsem možná už trochu zhýčkaná. Kdybych tento příběh o Jeffersonovi četla jako první bez znalosti předchozích dílů, určitě bych byla nadšená a nehledala za každou cenu chyby. Za přečtení určitě stojí.

KočkomilkaJana
03.11.2020 2 z 5

Je to příjemná oddechovka na jeden, maximálně dva večery. Postavy sice nejsou nic extra, ale působí příjemně. Místy nuceně, ale příjemně. Winter je samozřejmě oproti ostatním postavám vypracován kvalitně. Jeho minulost se krásně protíná s přítomností, pokud je na to zavedena řeč, autor si s ní umí poradit a nenuceně ji zapojuje do vyšetřování. Dokonce není až tak rušivá. Na to, jak často se k ní autor obrací. Rovněž psychologické profilování knihu i příběh prolíná a čtenáře osvěžuje jako čerstvý vzdoušek. Opět - nic extra originálního, ale hezky zpracovaného. Znovu a znovu se v knize potvrzuje, že autor má hlavního hrdinu dobře napsaného, promyšleného a je vám sympatický.

jitkapeldova
27.10.2020 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha :)
Oblíbila jsem si hlavního hrdinu hned po pár stránkách.. zajímavý člověk se zajímavou minulostí..
První knizka z této série, co jsem četla, ale určitě si teď přečtu i předchozí dvě :)
Knihu určitě doporučuji ;)

hana4834
06.09.2020 5 z 5

Už jsem jednu knihu od autora četla a tahle je lepší

Lukeronka
21.08.2020 5 z 5

Na to, že jsem sérii kupovala za pár kaček v levných knihách jsem byla naprosto překvapená tím, jak je výborná! Skvělý hlavní hrdina se zajímavou minulostí, kterou využívá pro řešení případů a zajímavé informace z oblasti psychiatrie. Za mě pecka za pár kaček, kterou mohu všem jen doporučit.

MichalHoráček
21.08.2020 4 z 5

Za mne bohužel nejslabší díl série, ale i tak se kniha četla dobře. Jakmile bude další díl, tak nebudu váhat a rád si ho přečtu, třeba se zas "rozjede"

Simix.š
18.08.2020 5 z 5

Objevila jsem ji náhodou ve výprodeji, tak jsem ji vzala aniž bych věděla, že je to už 3. díl.
Četla jsem jako první knihu, byla super a pokud je první z nich ještě lepší, tak už se nemůžu dočkat, až si ho přečtu.
Winter je fakt týpek, líbí se mi a Anabel je fakt šílená, ale svým způsobem se jí po tom všem asi nedivím, že jí hráblo a bylo mi jí trošku líto, když ji tam "mučil" zhasnutím lampy.
Byla to po dlouhé době trošku jiná detektivka, než ty severské thrillery a moc mě bavila.

TerezaaBaarova
30.07.2020 4 z 5

Třetí díl mě nezklamal. Až mi je skoro líto, že další díl není a tím přicházím o Wintera, je to borec, líbí se mi ty jeho nadhled a inteligence.
Tenhle díl, byl zase jiný a opět super svižně ubíhal.

Malý spoiler
Mám ráda, když se psychopat pověsí na klaďase a hraje si s ním.

Janík511
15.07.2020 5 z 5

Velmi čtivá kniha bez zbytečné omáčky kolem s přiměřeným počtem stran. Za mě ano, takhle to má být.

Rimmsi
23.06.2020 5 z 5

Opět Winter a opět dobré čtení. Popravdě, kdo by nechtěl býti alespoň na den Winterem? Tak jen vzhůru do čtení třetího dílu.