Dobře se dívej

Dobře se dívej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280205/bmid_dobre-se-divej-2si-280205.jpg 4 390 124

Jefferson Winter série

Odpadlík z FBI a eso mezi světovými profilery Jefferson Winter je tentokrát postavený před nebývale složitý případ: nemá mrtvolu, nezná místo činu, přesto ví, že došlo k vraždě. To video s člověkem upáleným zaživa viděl nesčetněkrát. Čeká na další pachatelovy kroky, ale ty nepřicházejí. Winterovi však jeho excentrická intuice i zkušenost s životem pod jednou střechou se zabijákem napovídají, že má co dělat se sériovým vrahem. Současně ví, že odhalit ho znamená bolestně zasáhnout kořeny a tradice zdánlivě spořádaného maloměsta na americkém jihu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Watch me , 2014

Johny_H.
27.10.2021 4 z 5

Dobře se to čte o tom žádná. Postavy sympatické a zápletka pochopitelná. Nic méně ten konec je mírně překombinovaný a musel jsem listovat zpátky která postava je vlastně která. Za což ač nerad dám o jednu méně.

Katulinka69
20.09.2021 2 z 5

Tak po prvním dilu velké zklamání.
Jdu dát šanci dalšímu

Emberas
19.09.2021 3 z 5

Jefferson Winter tentokrát se svými "asistenty". Tato kniha se mi líbila ze všech tří zatím nejméně. Přitom úvod byl napsán poutavě a čtenáře vtáhl do děje. Mnohá odhalení při vyšetřování u všech Carolových knih jdou ale na vrub Winterových mimořádných schopností a zůstanou čtenářům bohužel utajená.

ThomasRuhe
05.09.2021 4 z 5

Celková úroveň příběhu byla potěšující. Ostrý začátek s brutální vraždou natočenou na video. Winterovo deduktivní pátrání, které rozhodně působí holmesovsky, způsobem jakým hledá pachatele. Ani k vyřešení případu nemám žádné závažné připomínky. Kniha mě bavila po celou dobu, a 80% si plně zaslouží.
Ještě perlička : sázka mezi Winterem a policistou Taylorem, že Winter uhodne Taylorovo křestní jméno.. asi v třetině knihy jsem zkusil svůj tip a ten byl nakonec správný.

BaPe895
03.08.2021 4 z 5

Knihy Jamese Carola mi přijdou hodně podobné tomu,co píše Chris Carter.Přesto nedosahují ani zdaleka takových hodnocení od čtenářů. Nepřišel jsem na to,proč to tak je. Dobře se dívej je hodně kvalitní thriller.

knihomolkajanca
24.04.2021 3 z 5

Z prvního dílu Polámaných panenek jsem byla opravdu nadšená. V Dobře se dívej se samozřejmě s mým oblíbencem Jeffersonem Winterem setkáváme znovu, tentokrát ale na jiném místě, u jiného případu a s jinými pomocníky. Co je na tomto případu speciálního je to, že k dispozici má Winter jen video, žádná mrtvola, žádné stopy, což mi přišlo jako docela zajímavý koncept.

Za pomocníka si Winter vybral vysokého hromotluka Taylora, se kterým to fungovalo a jejich špičkování mě bavilo. Dodávalo to knize šmrnc a trochu odlehčilo atmosféru. Ale zmizela nám tady linka oběti, která minulému dílu dodávala napětí a nutila mě zůstat u knihy, dokud se nedozvím, jak to všechno dopadne. Čtení tak pro mě bylo takové línější a chyběl mi ten pocit, že nechci knihu dát z ruky.

I ta gradace událostí byla pozvolnější, přestože oba díly mají něco málo přes 300 stran a bohužel musím říct, že jsem odhalila jeden ze zvratů, který dost zamíchal kartami. Autor tam nastrčil jednu takovou malinkatou indicii, a to mi stačilo. Myslím, že kdybych události neuhádla, asi by to byl trochu lepší zážitek, i tak jsem se ale těšila na velké rozuzlení, které už jsem tedy odhalit naštěstí nedokázala. Na konci tam autor popsal pořádné drama, takže alespoň tady to bylo dost napínavé.

Ještě bych ráda trochu rozebrala samotného Wintera. Je mi moc sympatické, že se ho autor nesnaží dělat dokonalého. Přestože jeho mysl, která je díky genům poděděných po psychopatickém otci, působí občas až nadpřirozeně, má své chyby. Někdy je zbrklý, často velmi drzý (ale to já ráda), v hlavě má spoustu pochybností o sobě samém a sem tam šlápne vedle. To ho z toho nadčlověka sráží zase mezi normální smrtelníky a mě baví sledovat jeho myšlenkové pochody.

Přestože tento díl byl celkově slabším odvarem toho prvního, třetí díl si přečtu, protože prostě Winter, co Vám budu povídat. Někdy nemusí být váš oblíbenec nabušenej drsnej fešák, ale stačí jen drzej floutek s bílými vlasy, kterému to pálí.

Hodnocení: 75%

Bee240
15.04.2021 3 z 5

Druhý díl ze série Jefferson Winter od Jamese Carola mám dočtený.
První díl Polámané panenky jsem četla v roce 2019 a pokud si dobře pamatuji kniha se mi líbila. Bylo to tedy dost psycho, ale kniha to byla dobrá. Tehdy jsem si říkala že mi to trochu připomíná Chrise Cartera a jeho Roberta Huntera...
Teď po nějaké době jsem si tedy přečetla druhý díl a můj názor na hlavního aktéra a celkově pohled na autora se změnil.
Nejdřív musím říct že se mi líbí to jak Winter vypadá a celkově působí na lidi....Bělovlasý, mladý bývalý agent FBI který boří jakákoliv pravidla nejen svým vzhledem ale i svým chováním. Jeho minulost je velmi zajímavá a bylo fajn se o ní dozvědět něco více a hlavně o jeho otci.
Tentokrát se přesune za dalším případem do malého městečka kde se sice udál zločin, ale nemá ani tělo ani místo činu...což mu trochu zhoršuje podmínky k práci.
ALE....trochu mi vadilo že je vykreslován už skoro jako nadčlověk - trochu mi tu chyběla mravenčí práce a pátrání mohlo být více propracované. To jak Winter ke všemu dojde jakoby kouzlem jen díky své geniální mysli mi trochu vadilo.
ALE....zase jak se dal dohromady s Taylorem a Hannah se mi líbilo a trochu to příběh vyvážilo. Jeho sázka ohledně Taylorova jména .... jak se pídil po tom jak se jmenuje křestním jménem a proč si říká jen příjmením (Taylor) se mi líbilo.
Samotný zločin/vražda která se udála je hrozná...být upálen za živa je opravdu krutá smrt. Při čtení vycházelo najevo že je vše více zamotané než se na první podhled mohlo zdát a podle mého viníků bylo daleko více než jen onen vrah.
Kniha je ale celkově slabší než předchozí díl, ale i tak stojí za přečtení.

NoraHudecová
09.02.2021 3 z 5

Všetko sa začne videom, kde zaživa upália miestneho právnika. Po skončení nahrávky sa na obrazovke zobrazí odpočítavanie. Znamená to, že, keď časomiera uplynie zomrie ďalší človek? Polícia si na pomoc privolá známeho profilera Jeffersona Wintera. Podarí sa mu vďaka jeho intuícií a neobvyklým postupom prípad vyriešiť?

Prvý diel série "Polámané panenky" som čítala pred štyrmi rokmi, spomínam si, že som bola nadšená. Neviem či je to tou dlhou pauzou alebo sa medzičasom stal zo mňa náročnejší čitateľ, "Dobrě se dívej" ma až tak nenadchlo. Naozaj dlho mi trvalo sa do knihy začítať. Povedal by som, že dej nabral spád približne od druhej polovice. Krátke kapitoly nedokázali vo mne vyvolať zvedavosť aj keď to pri väčšine kníh zaberá. Rovnako absencia napätia nepomohla celkovému dojmu.

Podľa recenzií je J.W. mnohým čitateľom nesympatický, mne sa naopak páčil a hlavne vďaka nemu som čítanie nevzdala. Autorovi sa podarilo dať dokopy nezvyčajnú trojicu "vyšetrovateľov", ktorá na mňa zafungovala. Okrem samotného prípadu sa dočítate aj o minulosti hlavných postáv a o ich vzájomných vzťahoch. Za super nápad považujem pátranie po krstnom mene kolegu, ktoré do príbehu vnieslo úsmevné situácie.

Zhrnula by som to tak, že neurazí ani nenadchne. Dobrá oddychovka, ale niečo tomu proste chýbalo. Na Jamesa Carola, ale nezanevriem a dám šancu aj poslednej knihe z tejto série.

ydnac
17.01.2021 5 z 5

Druhý díl je stejně skvělý jako první :-)
Děj je napínavý, líbí se mi jak jde Winter za svým, ale dokáže přiznat i jednoprocentní chybu :-)
Vraha jsem sice neodhalila, ale Taylorovo jméno okamžitě :-)
No co dodat...teším se na další díl :-) a doufám, že z této série nebude poslední.

Evkae36
17.01.2021 3 z 5

Námět dobrý, ale nějak nemůžu překonat ty Winterovy superschopnosti. Přijde mi, jak kdyby spisovatel neměl dost fantazie na to, aby příběh rozvedl a rozesel stopy, po kterých se normální vyšetřovatelé pouští. Možná se chtěl vydat jiným směrem než spousta tradičních krimi spisovatelů, ale myslím, že osvědčená klasika nic nezkazí.

simives
17.12.2020

Winter a jeho intuice...trochu mi v Carolových knihách, díky této schopnosti vyšetřujícího - nadčlověka, chybí rozkrývání stop a odhalování zločince ,,přízemnějšími " metodami. Jeho intuitivní kroky a směřování jsou chvílemi lehce pohádkové. Ale stejně jako pohádky se vlastně čtou dobře, což je vlastně ve výsledku dost podstatné.

iveta3689
06.12.2020 3 z 5

Hlavní postava je trochu moc superhrdina. Pro děj je to nepodstatné, spíš zbytečné. Také mě zarazilo pracovní chování hrdiny. Je sice povolán k případu, aby spolupracoval s místní policií, pracuje ale pololegálně. Utajuje informace, vloupává se do domu. Když se ale člověk oprostí od takových nelogičností, je kniha vcelku čtivá, rychle ubíhá.

Janík511
01.12.2020 5 z 5

Druhá kniha od autora, kterou jsem četla a opět musím hodnotit vysoko. Příběh je to čtivý, překvapivý. Do posledních stran jsem netušila, kdo vraždil a jeho motiv. Ovšem za vším hledej peníze, ani v tomto případě tomu nebylo jinak.

mystar
18.11.2020 4 z 5

Knizka se mi libila. Dobre se cetla a byla napinava. Pripojuji se ke komentarum, ze prvni dil byl o neco lepsi. Presto jsem si oblibila svehlaveho hlavniho hrdinu a uz se tesim na dalsi dil.

twiggynka
20.10.2020 4 z 5

Kniha mě bavila i když některé monology byly zbytečné. Dávám 4 hvězdy, ale každopádně nelituji, že mi celá série zabírá místo v knihovně.

Arlienen
14.10.2020 4 z 5

Kniha se mi četla o poznání lépe než první díl. Winter se postaral o oddechové čtení se směsí humoru a napětí. Měla jsem tip na pachatele a jen kousíček chyběl a měla bych pravdu.
Knize dávám ⭐⭐⭐⭐

Lukeronka
21.08.2020 5 z 5

Na to, že jsem sérii kupovala za pár kaček v levných knihách jsem byla naprosto překvapená tím, jak je výborná! Skvělý hlavní hrdina se zajímavou minulostí, kterou využívá pro řešení případů a zajímavé informace z oblasti psychiatrie. Za mě pecka za pár kaček, kterou mohu všem jen doporučit.

ninano
20.08.2020 4 z 5

Napínavé, čtivé, přesto tomu něco do pěti hvězdiček schází. Jefferson Winter je na mě trochu moc superman.

Mirin1349
12.08.2020 4 z 5

Profiler Winter mi přišel ještě o trochu větší všeználek než v Polámaných panenkách. Pořád si k němu úplně nemůžu najít cestu. To ale nic nemění na tom, že příběh byl geniální, napínavý a ohromně čtivý. Taylor byl oproti Winterovi neskutečný sympaťák, byla jsem ráda, když byl na scéně. Pro mě je kniha Dobře se dívej ještě lepší než Polámané panenky a už se těším na Oběť.

TerezaaBaarova
24.07.2020 5 z 5

I druhá kniha od autora, byla skvělá detektivka! Hlavní hrdina je inteligentní sympaťák.
Celkově povedené dílo, ve srovnání s první knihou, některých prvcích hodně podobné ale přitom úplně jiné! Sem tam vtipná, sem tam mrazivá.