Dobře se dívej

Dobře se dívej https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280205/bmid_dobre-se-divej-2si-280205.jpg 4 390 124

Jefferson Winter série

Odpadlík z FBI a eso mezi světovými profilery Jefferson Winter je tentokrát postavený před nebývale složitý případ: nemá mrtvolu, nezná místo činu, přesto ví, že došlo k vraždě. To video s člověkem upáleným zaživa viděl nesčetněkrát. Čeká na další pachatelovy kroky, ale ty nepřicházejí. Winterovi však jeho excentrická intuice i zkušenost s životem pod jednou střechou se zabijákem napovídají, že má co dělat se sériovým vrahem. Současně ví, že odhalit ho znamená bolestně zasáhnout kořeny a tradice zdánlivě spořádaného maloměsta na americkém jihu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Watch me , 2014

tulip131
19.06.2018 4 z 5

Dobrá zápletka, napsáno živě a svižně, hlavní vyšetřovatel projevil cit a zájem o své "pomocníky". Závěrečné vyvrcholení i s dramatem. Určitě si přečtu i další knihu autora.

Lu_Si
17.06.2018 1 z 5

Čtu to už přes 3 měsíce, a to knihu obvykle mám hotovou do týdne (leden -únor jsem zdolala 10 kousků) ... ale teď mám zásek ... vyšetřovatelé nemastní neslaní, půlka děje za mnou a nic se nestalo. Za mě nejnudnější detektivka, co jsem kdy měla v ruce....neumím odkládat nedočtené knihy, takže to nějak přelouskám, ale vidím to ještě na dlouho :(

Erlif
22.05.2018 4 z 5

Kniha byla stejně obstojná jako první díl... Neřekla bych, že mě kniha uchvátila, ale dala mi, co jsem očekávala. Kdo čeká mraky mrtvol, bude zklamaný, ale i přesto to knize neubralo na napětí a čtivosti. O hvězdu méně dávám jen proto, že bych brala více mrtvol a možná trošku detailnější propracování :-)

Danago
23.04.2018 3 z 5

Detektivka začíná videem s člověkem upáleným zaživa . Konzultant a profiler Jefferson Winter nemá mrtvolu, nezná místo činu. Winterovi intuice napovídá, že má co dělat se sériovým vrahem. Stejně jako v předchozí knížce Winter vytváří své svoje hypotézy z ničeho, všechno jen odhaduje . A jako zázrakem vše vyřeší bez nějakých důkazů , vše se opírá o jeho domněnky. Většina knížky není ani tak vyšetřování jako neustálé vysvětlování teorií. No jsou i lepší detektivky.

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Takže další výborná kniha od Jamese Carola .Opět parádní příběh s Jeffersonem Winterem . Kniha se četla jak se říká úplně sama a konec no tak to by mě teda nenapadlo. Takže moc doporučuji =)

Annkag
12.03.2018 5 z 5

Další detektívny skvost od tohto autora.Jeho polámané panenky ma nadchly a tak som siahla i po tomto titule.
Tento svojrázny detektív ma baví.Má zvláštny smysel pre humor a dedukčné schopnosti....dostane sa mu pod ruku prípad ktorý vrta v hlave nejedného policajta a on sa ho ujme so šarmom sebe vlastným.

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

Peetullka
29.01.2018 3 z 5

Vrah mě sice překvapil, ale prostě detektiv který všechno vyřeší pouze svým uvažováním mi asi nějak vadí.. Každopádně Polámáné panenky jsou 100% lepší.

S.partan
02.01.2018 2 z 5

Myslím si, že autor mohl zkrátit příběh o 280 stran a nechat jich krásných 20. Protože vymyslel hrdinu, který dokáže vyřešit případ z neznatelných stažení svalů, nenápadných mrknutí a nevyřčených náznaků. Nebo tak nějak. Neustálé vyšetřovatelovo ujišťování a vysvětlování toho, že ví, jak se druhý cítí, co si kdo přesně myslí a co udělá v následujích minutách, mě strašně iritovalo. Carol stvořil hrdinu inteligentnějšího než Sherlock Holmes, s tím rozdílem, že tenhle profiler tlačí svoje hypotézy z ničeho, postrádá záchytné body, všechno jen odhaduje a podpírá svoje teze větami typu "Musíte mi prostě věřit". Nevěřil jsem, bohužel. Dvě hvězdy dávám za styl, knížka se opravdu dobře čte. Jen to chce zkrátka upřít talent trochu jiným směrem...

josska
25.12.2017 4 z 5

Druhá knížka od autora,Polámané panenky byly asi víc napínavý,ale tady tahle taky dobrý,dobře se četla,vrah mě překvapil těším se na třetí mám ji nachystanou

Reat
24.11.2017 3 z 5

Typický příklad knihy, která se naprosto luxusně čte, aby jste nakonec po přečtění zjistili, o jakou se jedná blbost. Neplivu tím na autora...ono to není žádná sranda napsat logickou a zároveň napínavou detektivku či chcete-li thriller. Tady chvílemi nevíte, jestli se smát nebo brečet...nad tím, že Winter je ztělesněním wikipedie a google v jednom, nad zvraty, které postrádají jakoukoli logiku nebo smysl a takhle bych mohl pokračovat dále. Ale zase je na druhou stranu fakt, že to odsýpá parádně, baví Vás prostředí, bufet u Apolla a taky máte kupř. chuť na burger nebo si pustit Mozartův koncert pro klarinet, protože Carol píše dobře a sugestivně, takže představivost nechybí. Polámané panenky a Oběť mám přečtené a od mého kamaráda Romana Lipčíka, který mi knihu půjčil, neboť je jejich překladatelem vím, že se zřejmě jedná o mé rozloučení s Jeffersonem Winterem, protože nakladatelství dalšího Carola (alespoň zatím) vydat již nehodlá. Tak tedy...snad někdy nashledanou.

ŠtěpikB
27.10.2017 5 z 5

Náhodou, mmě se detektivka líbila! Sice jsem začala od 2. dílu a jako další kniha od autora bude právě 1. díl, ale to nevadí. Dobře se dívej mě dobře naladila. Detektivka je svižná, pomalu odkrývá nepředvídatelný konec, postava detektiva mě bavila!

TracyB
29.08.2017 2 z 5

Ten stejný průměr, ten stejný příšerný detektiv, jako u Polámaných panenek. Za mě prostě ne, příští knihu si ráda odpustím.

ArwenAragorn
01.06.2017 3 z 5

Já se asi budu odlišovat v hodnocení- nebyla jsem knihou nijak zvlášť nadšená. Profiler Winter mně byl nesympatický, působil na mě příliš namistrovaně a neomylně.

Aurorita
01.06.2017 3 z 5

Rozhodně se tato kniha ani zdaleka nevyrovnala prvnímu dílu, což je dost velká škoda, jelikož první díl byl pecka. Tento mi přišel místy zbytečně zdlouhavý, Winter byl až moc přechytralý, ale stejně jsem potřebovala zjistit, jak to celé skončí.

anko57
21.04.2017 3 z 5

Moc jsem se na tuto kn ihu těšila, ale byla jsem zklamaná. Někdy se děj táhl, chyběl spád. Ke konci přibylo napětí, díky kterému získala kniha trochu lepší hodnocení.

BBaarča
17.04.2017 3 z 5

Po Polámaných panenkách, spíše zklamání. Příběh se nevěřitelně táhl, pořád se odbočovalo někam jinam. Winter, který si mě v první knize ihned získal, mi byl tentokrát kolikrát protivný a i závěr byl sice napínavý, ale překombinovaný. A když tak koukám na hodnocení Oběti, tak nevím, jestli se do ní pouštět... a přitom Polámané panenky postavil tak vysoko. No, uvidíme... rozhodně nezavrhuji, číst se to dalo a četla jsem i horší.

Melaanie
23.03.2017 4 z 5

Příběh se mi líbil, bylo to napsané dobře, mělo spád a pořád mě to nutilo ke čtení, protože jsem potřebovala vědět, kdo tam vraždil. Kniha určitě stojí za přečtení.

Peace
16.02.2017 3 z 5

"Každý lže. Politici, duchovní, všichni. Od prvních pronesených slov až po poslední proneseme miliony lží. A nejvíc lžeme sami sobě."

Za mě bohužel zklamání. Z předchozího dílu jsem byla nadšená, z tohoto jsem spíše na rozpacích. U některých pasáží jsem se vyloženě nudila, závěr mi přišel překombinovaný - až telenovelovský.
Snad příště v lepší formě, Wintere! ;o)

Pavluskap
09.02.2017 5 z 5

Knihu jsem zhltla jako Polámané panenky a nemohla jsem se dočkat až zjistím, jak to celé je, bylo mi sympatické, že děj je oproti první knize trochu jiný a tím pádem mě to neustále udržovalo napnutou, jak to dopadne. Je to opravdu poutavě napsané a byla jsem nešťastná, když jsem musela knihu odkládat kvůli jiným povinnostem :) Jediné malé minus vidím v tom, že někdy pro mě není jednoduché sledovat myšlenky Wintera a říkám si, jak na to vlastně přišel...přesto dávám 5 hvězdiček.