Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239445/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-XG8-239445.jpg 5 12168 593

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

vranystepan
17.01.2011 5 z 5

Šestý díl není první dílem a v mnoha případech se pokračování (a nejen knih) nepodaří právě jako první díl nějaké série. Ovšem 6. díl Harryho Pottera je důkazem rčení, že vyjímka potvrzuje pravidlo. Má to spád, děj funguje a štos nepřečtených stránek mizí v prstech neuvěřitelně rychle. Možná i rychleji, než by si člověk přál. Vzhledem k stavu současného fantasy je Harry Potter a Princ dvojí krve jasný nadprůměr.

Senza Jenka
30.11.-0001 5 z 5

Pohádkový svět nám trochu potemněl. Přestože mi příběh přijde trochu nevyvážený, shltla jsem no na na pár nadechnutí.

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Nikdy nezapomenu na těch několik podzimních večerů, které jsem strávil v posteli s touto knihou, na kterou mi svítila má lampička a kdy za oknem řádilo pravé podzimní počasí. Ani na mě nezapůsobila tolik ta kniha, jako prostě pohoda a ta atmosféra podzimních večerů trávených s knihou.

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Tak teď už to přestává být pohádka, vraždí se a hrůza a teror připomíná líčení II. světové, jen v kouzelnickém světě, ale pořád je tu místo pro vtip a šaškárny i zajímavé flashbacky.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Temné, temné, temné. Velký posun oproti předchozím dílům co se týče poselství příběhu i obyčejné lidské naděje. Pro mě od počátku silná postava Severuse Snapa se v tomto díle ukáže v tom špatném světle, ale má to něco do sebe. Život není jednoduchý a jsem ráda, že si to autorka uvědomuje a že vkládá do svého příběhu nejen stoprocentně pozitivní emoce. Pro dospívající mládež velké plus!!

taulik
30.11.-0001 5 z 5

řekla bych, že je to nejlepší díl ze série Harryho Pottera, hodně mě baví putování Brumbála a Harryho díky vzpomínkám a ostatně vše co se dozvídáme okolo Lorda Voldemorta, to je pro mě hodně zajímavá postava, jako všechny mě jistě zasáhne smrt a zrada, což je zajímavý obrat, který ale většina čtenářů tak nějak v průměhu dílů tuší, že se pohybuje na druhé straně řeky, čili tento díl patří mezi ty nejlepší a nejspíš je ten nejlepší

motycek
30.11.-0001 5 z 5

jeden z best dílů pottera,klidný, jen trochu škoda toho maximálního nebezpečí a vlastně to nebylo o ničem (o co tam běží ale výplň fantastiská a o to mi jde.).Ta smrt mě tak vzala,že když jsem to čet naposled (všechno mam 10x přečtený) tak jsem málem tu poslední kapitolu nebyl schopnej přečíst. Sice nic nového (další kouzelnický překvapení jako nemocnice,ministerstvo apod. ale good)
Tahle kniha má dost zvláštní atmosféru a moc mi nesedí, ale občas si říkám jestli to není zelenou barvou knihy. Jaksi mě nevtáhla jako díly jiné ale styl Rowling je na vrcholu, i po desátém přečtení jsem našel něco, co mě ještě utvrtilo v přesvědččení že spisovatelka ty díly snad píše pozpátku. Křiklan se zmínil o svém oblíbenci z mudlovské rodiny, Dirku Cresswellovi. V sedmičce Cresswella udá Runcorn za předložení falešného rodokmenu. Jak si takovouhle nevinnou poznámku může Rowling zapamatovat a dokonale ji tam zalepit je k neuvěření a při tom jí psaní jednoho dílu netrvá tři roky

ještěrka
30.11.-0001 5 z 5

Souhlasím s tím, že tento díl je asi nejlepší ze všech. ... smrt mě taky zasáhla,ještě že jsem si tu knížku přečetla, protože zfilmovaná smrt se mnou nic neudělala.

lenikaspi
30.11.-0001 5 z 5

Šestka je podle mě ze všech dílů Harryho Pottera úplně nejlepší.. trojka Harry, Ron a Hermiona už nejsou děti, ale zároveň ještě taky nejsou dospělí.. v sedmém díle je víc akce, ale tenhle je prostě poslední klidnější :) Mám ho ráda.

Ethaniel
30.11.-0001 5 z 5

Tak toto je naprosto úžasná knížka, moje nejoblíbenější z celé ságy. Kdyby sedmička byla z 50% tak dobrá, jako tato, bylo by to úžasné. Tento díl mám prostě hrozně ráda a je napsán nejlépe a nejpromyšleněji. Tu smrt jsem obrečela asi dva týdny. :)
Ale myslím, že bude těžké udělat z Voldemortových vzpomínek film.

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Neuvěřitelné... Při porovnání s prvním dílem je tohle něco úplně jiného. J. K. Rowlingová ví naprosto přesně jak psát aby strhla čtenáře a v tto knize to dokonale dokazuje. Také neuvěřitelným způsobem propojuje všechny díly a vrhá na ně zcela jiný pohled, skoro jsem měl po dočtení chuť přečíst celou ságu od začátku. Začal jsem obdivovat ty, jež jsem dříve nenáviděl a naopak. Mistrovské dílo, z něhož už bohužel kouká i velká komerce a příprava půdy pro film. Doufám že ten bude stejně dobrý a kvituji rozdělení na dva díly, objem knihy by se do jednoho filmu zkrátka nemohl vejít. Ještě jednou za tuto knihu děkuji.

Sarah
30.11.-0001

Velice pěkná knížka, už se těším až vyjde film!

cielle
30.11.-0001 5 z 5

Ze všech Pottrovek se mi tato asi líbila úplně nejvíc.