Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239445/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-XG8-239445.jpg 5 12201 596

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Zuzvil
26.06.2012 5 z 5

Šestý díl už je hodně strašidelný a je to až takový "horůrek" chvilkama. Opravdu tady temnota silně převažuje a dokonce dojde ke smrti jedné z hlavních postav. Každopádně čtivost je pořád skvělá a vyvážená. Jsme před bránou finále celé série, takže je potřeba vše více rozklíčovat, takže tomto díle se vracíme hodně do minulosti (která vysvětluje přítomnost) a do vzpomínek různých postav - vše do sebe začíná zapadat...

Willie
20.04.2012 5 z 5

I když jde o předposlední díl, jde poznat, že se schyluje ke konci. Víte už téměř vše o minulosti kouzelnického světa, Voldemortově dětství, i věštbě, kvůli které se tohle všechno děje!! Objeví se i viteály a může začít skutečný boj proti zlu, který je tak složitý a napínavý, že zkrátka musí zasahovat do dvou dílů. Šestý a sedmý díl je nejvíce propojený a ten, kdo tento vynechá, nikdy tak neocení rozuzlení, které čeká nakonci. :) Je až neuvěřitelné, jak skvěle je tato knížka napsaná, jak napínavý příběh vytváří pouhá slova. JKR vytvořila svět, kam utíkají děti i dospělý, bez kterého by fantasy nikdy nebylo takové, jaké je :)

Eilem
19.04.2012 5 z 5

Pri šiestom diely príbehom o Harrym Potterovi už sú hrdinovia príbehov už dospelejši, dosplelejši sme boli aj my čitatelia a tak sa k nám odekvátne správa aj príbeh. Temnota, napätie všetko pôsobí tak ako treba. Dozvedáme sa veľa nových vecí a zomre nám veľmi dôležitý hrdina, ktorý nám v ďalšej knihe bude chýbať. 95 %

sarekaslukova
08.04.2012 5 z 5

Knižka měla ze začátku strašně dlouhý začátek což mě moc nebavilo. Ale když už se Harry dostal zpátky do Bradavic opět mě to začalo bavit. Protože jsem viděla první film, který mě moc nezaujal věděla jsem co ke konci příjde, ale i přes to jsem měla dohnáno k slzám.

Džizetka
18.03.2012 3 z 5

Harry Potter mě moc neuchvátil,ale když se člověk začte,je náramně překvapen.Dobrá kniha,film mě trochu zklamal.Člověku se nejasné body vyjasňují a začíná jej to bavit : ) rozhodně stojí za přečtení,ještě než je podíváte na film

Calwen306
14.03.2012 5 z 5

Dokonalá séria príbehov. Dospievala som spolu s Harrym Potterom a ostatnými postavami. Je veľmi zložité vybrať najlepšiu časť, všetky diely totižto tvoria jeden nádherný celok. Všetky príbehy su skvelé, jednotlivé diely som prečítala niekoľko krát a som si istá že sa knim ešte s radosťou vrátim :)

Aneeta
12.03.2012

Nejlepší díl z celé série společně s posledním dílem. Napínavý a tajemství se pomalu odkrývají....

reykjavik
05.03.2012 5 z 5

Napínavý, předposlední díl série.
Tajemství ohledně Voldemorta se začínají pomalu odkrývat.
Podle mě jeden z nejlepších dílů.

DarkFireflies
25.02.2012 5 z 5

Je až neuvěřitelné, jak do sebe tato kniha dokáže člověka vtáhnout. Někteří mí známí tento díl považují za pouhou spojnicí mezi patým a sedmým dílem, který je svým způsobem zbytečný, ale já si myslím pravý opak. Nacházelo se v ní další množství čekaných i nečekaných zvratů. ;)

Layss
21.02.2012 4 z 5

V této knize mám své oblíbené a neoblíbené stránky :D Opravdu se to v některých okamžicích docela táhne, jiné pasáže to ale naprosto vynahradí.

Snow
20.02.2012 4 z 5

Prve jsem knihu četl jako neoficiální překlad na jednom blogu. Bylo to super co den čekat na nové přeložené stránky a pak je číst v tramvaji cestou do školy! O proti filmu je kniha dobrá, i když místama nudná

pufina
06.02.2012 5 z 5

Z celé ságy můj nejnejnejoblíbenější díl! Princ dvojí krve, ah.. milovaný díl.. Harry má soukromé hodiny u Brumbála, opravdu velké a nečekané překvapení byly viteály, to mohla vymyslet skutečně jen Rowlingová, fantastické! Každou stránku jsem hltala a moc jsem doufala v to, aby ta knížky nikdy neskončila.. A na závěr můžu říct jen jedno: Snape, Snape, Seeeverus Snape!

zipporah
29.12.2011 4 z 5

Keby spojila 5 a 6 diel, bola by to Rowling´s style... takto nie.... fiasko, ale subjektívne ma to vôbec netrápi, kiež by bolo potterky na svete viaaaaaac.

dangerita
28.12.2011 5 z 5

Znovu parádní. Člověk s dalším dílem doufá, že laťka bude posunuta zase o kousek výš a tady se to povedlo. Autorka neváhá sáhnout k pořádným zvratům.

JaneTrestry
31.08.2011 5 z 5

další úžasná knížka a další úžasná část HP. Další část, kde jsem prolila slzy. Snapea jsem neměla ráda a po tom, co udělal, jsem ho přímo nenáviděla, ale po přeštění 7. jsem ho zase měla ráda (je to tím, že jsem ho pochopila)

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Tenhle díl už začíná mít pořádný grády... Snape je jednoznačně nejlepší postava z celýho HP..=) A ten konec - brečim, brečim, brečim... Chvilku jsem měla sto chutí tu knihu hodit do kouta a na další se už ani nepodívat, když to skončilo, tak jak to skončilo. Ale naštěstí jsem nic takového neudělala...=)

p.anomisss
14.08.2011 5 z 5

Do této knížky jsem se tak zažrala, že série Harryho Pottera se stala mou nejoblíbenější :)

Tytyna
09.06.2011 5 z 5

Nádhera, škoda že bude konec:-(

sBety
09.04.2011 4 z 5

Posun ve vztahu k Ginny jsem uvítala. A samozřejmě flashbacky jsou základním kamenem této knihy.

Bellatrix a mladý Tom Raddle jsou přímo ďábelští!

Swatulkaa
26.03.2011 5 z 5

Drsný děj-vše se už vyhrocuje a směřuje ke konci. Pěkně se to četlo jedním dechem.