Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3123 562

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

Vlaďkaa4
29.06.2022 5 z 5

Souhlasím, tak jsem se párkrát chytla. Minimálně na začátku a na konci. Spousta domněnek byla špatně. Výborně.

Sharru-ken
27.06.2022 4 z 5

Nejšťastnější postavou série zůstává Harry, jehož přežívání vlastní smrti se v posledních dílech dost nakupilo. K tomu se celkem snadno vyhýbá spravedlnosti a snad i alkoholu? Každopádně je to pořád dost drsné. Rukopis autora je znát, ale všichni mu to samozřejmě žereme i s navijákem. Tentokrát ale zapomněl nějak uzavřít jednu dějovou linku. Navzdory všemu je to pořád starý dobrý Hole, kterého budu číst, dokud budou vycházet knihy.
Jedno doporučení na závěr: Čtěte knížky chronologicky. Asi bych se ztrácel, kdybych to tak nedělal.

Haloon
11.06.2022 5 z 5

Jak jsem se zas jednou nechal autorem pěkně vodit za nos. Ha! Kdyby jen jednou. Propracované detaily, odvádění pozornosti čtenáře a přitom hladká plynulost děje. Je to jako tangram, který autor složil na výbornou. Moc povedený díl.

Pítrs85
04.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Čtyři hvězdy v hodnocení, ale tentokrát už opravdu s odřenýma ušima a to tak, že fest. Jo Nesbø podesáté, takže těžko čekat, že by začal psát úplně jiným stylem, ale Policie mi už přišla překombinovaná (dvakrát se vám zdá, že je Harry mrtvej (protože Nesbø chce, aby se vám to zdálo) a dvakrát je to samozřejmě jinak, žel už vám to pak začne být skoro i jedno a naopak si říkáte, jestli bude mít ten Jo koule na to, svoji, dnes už legendární, postavu odstřelit), navíc dějová linie Harry-Rachel-Oleg je... no dementní by byl silnej výraz, ale nemá k tomu daleko, Rachel a Oleg jsou neskuteční upíři, Harry by ani nepotřeboval všechny ty sériové vrahy a maniaky, aby měl krutej život :-) Ale abych jen nekritizoval (protože i Policie prostě je kvalitní drsná krimi), plusem je určitě fakt, že to Nesbø tentokrát vzal tak trochu za jinej konec a Harry je tentokrát asi nejšťastnější a v nejlepší náladě, co příběhy s ním čtu. A kdo by to tomu chlapovi nepřál, že :-) To, že přijde k dalším jizvám na svým už jak pole zbrázděným obličeji, je věc druhá :-) No a můj oblíbenec Beavis očividně prozřel a došel katarze. Happy-end... teda jak pro koho, těším se na další díl v járu 2017.

evask
07.04.2022 4 z 5

Bylo to dobrý, ale já jsem nepozorná a navíc neznám předchozí díly, tak pro mě docela zamotaný. Dost postav. Pravděpodobně je potřeba znát předchozí díl(y).

Michal_SK
22.03.2022 5 z 5

chuťovka aj pre tých, ktorý zámerne nevyhľadávajú detektívky (môj prípad). Jedna z tých najlepších od Jo Nesba čo som čítal.

kob
22.02.2022 5 z 5

Pěkně si autor čtenáře na konci povodil, předpokládám, že se tím dost bavil :) Drsné a napínavé čtení.

tereza3951
20.02.2022 5 z 5

Moje první kniha, kterou jsem kdy doslovně odhodila! Tak moc mě ta jedna konkrétní vražda dostala. Dlouho jsem pak seděla a přála si, aby tohle Jo nenapsal... Byla jsem nevím, jestli víc nas..ná nebo šokovaná, ale fakt mě to zasáhlo. Nakonec v tom HH přece nenechám samotného... nedalo mi to. Chtěla jsem aby HH toho parchanta našel!
Dočetla jsem to.
Za sebe, ještě jsem nikdy k imaginárnímu sériovému vrahovi necítila tolik nenávisti. I když autor to uměl popsat, že ten motiv vrah jakž takž měl.
U mě nejemotivnější a nejděsivější kniha ze série HH.

Dalibor1980
11.02.2022 4 z 5

Kniha plná napätia, krivých obvinení a nikam nevedúcich stop, spracované do nádherného severského kriminálneho balíku. Sú ale aj lepšie prípady s Harry Hole.

Alixe
14.01.2022 3 z 5

Dle mého názoru má Nesbo i lepší příběhy v této sérii Harry Holea...

Karoley
28.12.2021 5 z 5

(SPOILER) HH 10 - Policie - Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali.
Opět krásně zamotaný příběh, tajemné náznaky, falešné stopy, napětí, mrazení v zádech, šok. Samotný závěr je nezapomenutelný!
Ještě o trochu víc bych si Policii užila, kdybych ji četla hned po vydání (čtenáře víc zasáhne Harryho "smrt", když na pultech neleží další díly s jeho případy). A pak je tu ta moje pitomost s přeskakováním - začala jsem číst Policii nepolíbená Přízrakem, a tudíž mi některé spojitosti unikaly. Ale i tak neskutečný čtenářský zážitek!

čuřil
30.11.2021 4 z 5

Jsem spokojen. Kniha se zase povedla. Mělo to opět vše, co detektivky s HH mají mít. A taky mají. Napětí, falešné stopy, brutální vraždy, zápletky... Ale, ten závěr jsem už jakoby četl. A jako by to vše dopadlo až moc hapy, pohodově. Takže ta 1 zvjozdočka je dole. Snad ten další díl už bude top.

Kubajzz
30.11.2021 4 z 5

Krev, brutalita, sériový vrah a Harry Hole, který vše bravurně vyřeší :-) Prostě Nesbo nemá chybu :-)

JiMi017
06.11.2021 5 z 5

Tak moje druhá kniha od Jo Nesbo po Července, opět skvělý příběh, nyní vyšetřování z prostředí policie. Zajimavé zápletky a propojenost osob, vyšetřovaných případů a jednotlivých osob. Vnímám, že je dobré znát i předchozí případy, aby vše do sebe pěkně zapadlo a plně čtenář všemu porozuměl. Doporučuji všem k přečtení, skvělé čtení.

OldřichHanton
28.10.2021 4 z 5

Policie je desátý díl možná nejslavnější detektivní série současnosti. Když ji porovnám s předchozími díly, zařadil bych ji určitě k nadprůměru. Příběh, u Nesba poměrně neobvykle, hodně navazuje na předchozí díl, má spád a zajímavou zápletku. Vrah, který začne vraždit ty, kteří by měli vrahy chytat, bude vždycky atraktivní. Na úplné pochopení všech vedlejších zápletek a postav bych ale určitě doporučoval přečíst si nejdříve předcházející díl, nebo dva. S tím ovšem souvisí i jistá překombinovanost. Vraha jsem neodhalil ani náhodou a chvílemi jsem se i trošku ztrácel. U takto jubilejního dílu jsem trochu očekával velké finále a uzavření většiny dějových linek, ale nestalo se. V úplném závěru je dokonce, u Nesba opět ne úplně typický, klasický cliffhanger.
Policie je určitě velmi dobrá detektivka, ale Já začínám být Nesbem a Harry Holem trošku přesycený. Než se vrhnu na zbývající díly série, dám šanci pár jiným autorům.

TaNya_
13.10.2021

Už jsem se lekla, že se Nesbo rozhodne věnovat něčemu jinému, ale díkybohu neprávem. Desátý Harry Hole má všechno co má mít. Tím myslím naprosto zamotaný příběh a qantum úžasně zajímavých postav.

Makoves
17.08.2021 5 z 5

Dobře jsem udělal,že jsem dal na doporučení. Nesbo píše skutečně skvěle. Má smysl pro dramatičnost, překvapení a občas se čtenář i zachveje.

be_pa
13.07.2021 5 z 5

Napínavé, na mne trochu moc drastické krve, ale výborně se četlo a moc se mi kniha líbila. Jen jsem udělala chybu, že knihy beru napřeskáčku. Už se mi nebude chtít číst předchozí díl, když jsem tady postřehla pár hintů.

capricorn__
08.07.2021 3 z 5

Z "Policie" asi nejsem tak odvařený, jako ostatní. Nevím, jestli to je tím, že jsem celou (prozatimní) sérii s Harrym sfoukl za asi půlrok, takže mě docela omrzel, ale já se už od čtení "Sněhuláka" začal trochu nudit. A to především proto, že jsem si zvykl na styl psaní autora a byl jsem schopen odhadnout, jakým způsobem manipuluje s čtenáři a snaží se jim zamotat hlavu. Proto jsem už byl schopen odhadnout, kdo tak-nějak-vrah-bude a kdo tak-nějak-vrah-nebude. A to mě dost odradilo, protože jsem ztratil ten moment překvapení, který je pro detektivky esenciální. Z toho důvodu mám tolik rád prvních pět dílů, kdy jsem ještě autora neprokoukl, a hodně mě i zaujal "Spasitel" a "Přízrak" kvůli tomu, že jsou díla psána jiným stylem. "Policie" je jistě kvalitní dílo - věřím, že kdybych nečetl díly popořadě, bavilo by mě tolik, jako ostatní, ale mě zkrátka už přišlo, že Nesbo začal vařit z vody a plácat zápletky pátou přes devátou.

kofola33
05.07.2021 5 z 5

Tak to byla zase jizda! Napeti by se dalo krajet, zvraty, nespravne stopy...Sice prvni tretina bez Harryho nebyla to prave orechove, pozdejsi rozjezd to dohnal, musela jsem si povzpominat na predchozi dej, aby to davalo smysl, ale velice jsem si pochutnala, stalo to za to. A to, co se stalo na konci, byla tresnicka na dortu.

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960