Policie

Policie https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193103/bmid_harry-hole-policie-pLm-193103.jpg 5 3123 562

Harry Hole série

10. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Na místech, kde bylo v minulosti spácháno několik vražd, jež nebyly objasněny, jsou nalezeni mrtví policisté, kteří tyto zločiny tehdy vyšetřovali. Všichni byli rovněž zavražděni, a to nanejvýš brutálním způsobem. Policie postrádá jakoukoli stopu, a navíc se musí obejít bez svého nejlepšího vyšetřovatele. V nemocnici mezitím leží v kómatu těžce zraněný muž. Jeho pokoj střeží policisté a nikdo se nesmí dozvědět, jak se tajemný pacient jmenuje. Vydání 1.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Politi , 2013

VendulaB
12.06.2023 5 z 5

Další skvělý kus ze série s Harry Holem. Zajímavý a napínavý případ, celá řada zvratů, nečekávaná a šokující úmrtí i přežití, pokračování vývoje v Harryho osobním životě. Čtenářský zážitek.

pavčape
18.05.2023 5 z 5

Dlouho jsem se nemohla začíst, až přišel na scénu Harry, dostalo to spád. Takže opět dobrý Hole

Metuje
08.04.2023 4 z 5

(SPOILER) To, že v komatu leží Harry, jsme si mysleli vzhledem k dramatickému konci minulého dílu zřejmě mysleli všichni. Překvapilo mě, jak poutavá kniha je, i přes to, že si hlavní hrdina v klidu vyučuje na policejní akademii. Po delší odmlce jsme se zase aspoň na chvíli téměř kompletního týmu s lehkou obměnou členstva. Bohužel to moc dlouho nevydrželo (RIP Beáta), ale alespoň už je tam nahoře s Jackem. Její smrt byla asi jediná věc, která se mi na knize nelíbila, protože jí Nesbø tak trochu odbyl. Pamatuju si, jak jsem u 6. dílu řval, když umřel Halvorsen, tady to bylo jen takový šup šup, další kapitola, jedem. Zároveň je tu už tolik postav a narážek na minulé knihy, že si myslím, že znalost minimálně posledních 2 je klíčová. (viz Sigurd Altman, Mikaelova nová terasa, atd...) Konec, kdy je svatba nejdřív napsaná jako pohřeb je už Nesbøho klasika.

LubosHacala
06.04.2023 5 z 5

Dle mého skromného názoru je tenhle díl nejlepší z celé série!

janina66
17.03.2023 5 z 5

Tak tento díl byl super! Na začátku jsem si říkala, kdo je muž v kómatu? Dlouho žádné vysvětlení. A najednou tu byl, Harry v nejlepší formě. A skvělý konec.
Pozor Spoiler: U Beaty mi pár slz ukáplo. Velká škoda této postavy.

Timkim
13.02.2023 5 z 5

Panečku, to byla zase motanice. Ze začátku jsem si říkal "sakra, kde je Harry"? Chtěl jsem knihu odložit na neurčito, ale jakmile se objevil, už se nešlo odtrhnout. Ke konci to bylo děsně zamotané a překombinované ale čistý konec a to vysvětlení s happy endem stál za to.

karaliene
08.02.2023 4 z 5

Jako nečtenář autora jsem byla v množství postav a přesahů minulosti mírně ztracená, resp. orientace vyžadovala silnou koncentraci a občasné listování zpět, nicméně objektivně je kniha mezi psychothrillery jistojistě nadprůměr.

skuneku
01.02.2023

Zatím nejlepší kniha ze série Harry Hole. Četla jsem nějaké recenze ještě před začátkem čtení tohoto dílu a musím uznat že fakt skvělá kniha. Po dlouhé době kniha u které jsem i usnula, jak jsem četla přes noc. Už se těším na další díl.

Milosz
17.01.2023 4 z 5

(SPOILER) K Nesbovi jsem se vrátil po několikaleté pauze, a dám si asi zase pauzu. Tohle je sice jeden z těch lepších dílů, a má hodně vypečený začátek, kdy prvních 40% knihy je něco jako Hamlet bez Hamleta. Bohužel mne autor namíchl, že jedna z mála sympatických postav, Beate Lonnová, už v dalších dílech nebude, zatímco lidský odpad jako Berntsen, Bellman a podobní, zřejmě přežijí všechno a budeme je trpět dalších 10 dílů..

Briv
08.01.2023 5 z 5

Tentokrát se nechci raději vůbec moc rozepsat... Snad jen, že opravdu docela dlouhou dobu jsem při čtení knihy byla v šoku. Pak přišlo uvolnění, no a ten konec. Nemám moc co dodat. Luxusní je to!

lada3781
18.11.2022 5 z 5

Skvělá kniha a určité vyvrcholení celé série a hezky zakončené. Zde to mělo asi skončit, ale úspěch si žádá další příběhy o HH.. ;-)

stanislav0373
07.11.2022 5 z 5

Každý další díl série s HH je lepší než předchozí... Netuším, jak to dělá, ale je to neuvěřitelné. 5 hvězd mi přestalo stačit už dávno...

Velké množství tajemna, intrik, msty a opět vyšperkovaná zápletka. Co víc si přát?

janka2000
28.09.2022 4 z 5

Desátý díl krimi série o HH nás přivádí k vraždám policistů, kteří byli zavražděni na místech jiných vražd. Harry sice nepracuje u policie, ale k případu se připojí a kniha končí dořešená nedořešená. Tenhle díl se mě docela dotkl, protože zemřela má oblíbená postava, což mě docela rozhodilo, ale Nesbø se s tím nepáře. Celkově se mi díl líbil, přestože je to jeden z těch slabších.

lištička123
24.09.2022 5 z 5

Skvělý díl.

věrapodpěra
16.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Strhující, čtivý, napínavý. Ale také velmi dlouhý, místy zbytečně zmatený a zapeklitý díl s otevřeným koncem. Nevím, zda mě to štve, nebo zda je to naopak geniální…:D Hvězda dolů za otevřený konec a za zavražděnou oblíbenou postavu….

Knihomolka134
07.08.2022 3 z 5

Kniha u které jsem pochopila, že je nutné číst Nesbova HH chronologicky. Napínavé čtení, ale na můj vkus až příliš překombinované s mnoha postavami, které se náhle objevují a zase mizí (navíc bez zvláštních motivů). Od začátku jsem měla pocit, že se v knize budou řešit dva typy vražd a dva různí pachatelé, jejichž vraždy se neprolnou. Za otevřený konec a nevyřešený případ dávám hvězdičky dolů. Příliš patetický závěr neseděl ani k Nesbovi, ani k hlavní postavě Harryho Hola. Chápu, že autor zřejmě nevěděl, jak tuto nesmyslnou hru na lovce a myš už ukončit, ale takhle? Škoda, od Nesba bych čekala víc (zvlášť po tom, co jsem četla Sněhuláka, který byl naprosto famózní).

Hakate
06.08.2022 5 z 5

Opět napínavé od začátku až dokonce, opět geniálně zamotané. Opět skvělé.
Perfektní zápletka, děj i rozuzlení.
Tento díl je velmi strhující a je velmi těžké se od něj odtrhnout. Jen mě začínat mrzet, že už pomalu míříme do finále.

Kaka.cs
30.07.2022 5 z 5

Po delší době další přečtená kniha od Nesbøho. Příběhu opět nechybělo napětí, dokonalé detailní popsání všech situací a to, že na konci se ukáže, že pachatelem je někdo, koho byste ani v nejmenším netipovali.
Tenhle díl byl pro mě i dost emotivní. Jedna z vražd se mnou opravdu hodně zacloumala a trvalo mi dlouho, než jsem se vzpamatovala z toho, že Nesbø skutečně zabil asi moji nejoblíbenější postavu. No a musím přiznat, že mě poslední kapitola a ten (pravděpodobně jen chvilkový) happy end docela dojala.

Kavalos
21.07.2022 5 z 5

Takhle si představuju knihu, od které nemůžu odejít. Ani podesáté Nesbø samozřejmě nezklamal. Ale nejspíš jsem od toho rozuzlení čekala víc, zase takové wow jako třeba u Sněhuláka nebo Pentagramu mi to nepřišlo.

markinho962
09.07.2022 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů série, má to koule, zamotané, fajn rozuzlení, výborný

norská literatura severská krimi norské detektivky

Jo Nesbø
norská, 1960