Francouzská lekce

Francouzská lekce https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496311/bmid_francouzska-lekce-Tov-496311.jpg 4 421 116

Mladé architektce Josephine se ze dne na den obrátí život vzhůru nohama: místo očekávaného povýšení v práci dává výpověď a ve slabé chvilce kývne na nabídku, aby odjela na francouzskou Riviéru hlídat dítě ovdovělému miliardáři. Po impulzivním odjezdu se však dostaví pochybnosti. Jak se má starat o dítě, když s tím nemá žádné zkušenosti? A proč jí nikdo neřekl, že bude o holčičku pečovat na jachtě – vždyť lodě odjakživa nesnáší! A hlavně – co si má počít, když ji její šéf neskutečně přitahuje, ale podle smlouvy si s ním v žádném případě nesmí nic začít? Úspěšný podnikatel Xavier, který nade vše miluje svou desetiletou dcerku Dauphine, si očividně s novou chůvou také neví rady. Dlouho si myslel, že do svého zlomeného srdce už žádnou ženu nevpustí. Proč by měl riskovat, že se opět hořce zklame, i když po ní prahne spalující touhou? Nebude lepší poslat ji co nejdřív pryč? Vychází v překladu Veroniky Láskové.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Broken French , 2021

Ren95
23.07.2022 5 z 5

Nádherná letní kniha s klasickým happy endem! K vodě jak dělaná!

kristy.books
23.07.2022 5 z 5

Tento príbeh bol super. Haters-to-lovers, slown burn, veľké iskrenie od začiatku do konca... kombinácia presne pre mňa. Ešte k tomu sa príbeh z veľkej časti odohráva vo Francúzsku na jachte, takže sa príbeh výborne hodí na letné, dovolenkové obdobie.

Je to celkom bichla, má takmer 500 strán, no ja som ju zhtla za dva dni. Často som sa len prihlúplo usmievala, no v druhej polovici dostali celkom zabrať aj moje emócie.

Josie pracuje ako architektka, no keď namiesto nej povýšia synovca jej šéfa a ešte jej naznačia, že vo firme nemá šancu na kariérny rast, rozhodne sa dať výpoveď. V rovnakom čase potrebuje jej kamarátka nájsť opatrovateľku pre malú dcérku jedného bohatého vdovca, a tak Josie súhlasí, že jej pomôže. Podmienkou je, že si nemôže nič začať so svojím dočasným šéfom, čo nepovažuje za problém...až kým sa nezoznámi s Xavierom.

Josie sa mi veľmi páčila, nenechala si skákať po hlave, vedela sa za seba postaviť. Aj svojmu novému šéfovi hneď ukázala, že ju len tak ľahko nezastraší. Hoci nikdy au-pair nerobila, s Dauphine si hneď padli do oka. Dauphine bola zlatíčko, no momentálne prežívala ťažké obdobie, keďže nie až tak dávno prišla o mamu. Trápili ju nočné mory, nemala kamarátov, spolužiaci sa k nej nesprávali veľmi pekne... Vďaka nej bolo v príbehu veľa rozkošných i bolestivých momentov. Neraz mi kvôli nej pukalo srdce.

Xavier bola pomerne komplikovaná postava (čomu sa nemožno čudovať, keďže išlo o zlomeného vdovca). Ešte stále sa nevyrovnal so smrťou manželky, odmietal nové vzťahy, málokoho si pustil bližšie k telu. Na prvom mieste bola uňho dcéra. Josie ho od prvého momentu veľmi priťahovala, čo sa mu na jednej strane páčilo, pretože konečne niečo cítil, no zároveň ho to dosť štvalo, a tak okolo seba kopal. Niekedy bol fakt na zabitie, ale rozumela som jeho pocitom. Nielen, že bol naozaj pohľadný, no keď sa k tomu pridala ešte tá jeho francúzština...nedalo sa mu odolať.

Získali si ma aj vedľajšie postavy, napríklad kamarátky Josie, posádka jachty či Xavierova mama.

Romantická linka sa vyvíjala pomaly, hoci vzájomné iskrenie medzi Josie a Xavierom bola citeľné od začiatku. Ešte k tomu bol nad ich vzťahom tieň zakázanosti, čo mu ešte viac dodávalo na "príťažlivosti". Zároveň tu bolo mnoho problémov, ktoré si museli vyriešiť, aby mal ich vzťah šancu na prežitie.

keiko33
22.07.2022 5 z 5

Na začiatku knihy som si hovorila, prečo má ta kniha tak dobre hodnotenie, tie dialógy so spolubývajúcimi boli otras, taký nútený humor. Neviem,možno to bolo prekladom. Pôsobilo to ako by knihu písala česká autorka, také typické české výrazy. No ako náhle sa Josie stretla s Xavierom, akoby som čítala inú knihu. Proste paráda. Milujem more a pri tomto príbehu som sa v duchu preniesla na jachtu a cítila vôňu mora a horúce slnko. Mám rada knihy, ktoré vás nabádajú zažiť dobrodružstvo. Aj keď len prostredníctvom slov. Josie bola taká správna hrdinka, žiadna tichá myška. Nedala si skákať po hlave,ani sa dať urážať. No a Xavier bol stelesnením ideálu. Nielen vzhľadovo. Prežil si utrpenie v láske, ktoré nechce zažiť nikto. Pocit viny, že ste stratili blízku osobu a mohli ste tomu zabrániť je niečo strašné. Množstvo strán mi neprekážalo, dej pomaly plynul. Medzi Josie a Xavierom bola neskutočná chémia. Možno aj tým,že sa intímne zblížili až neskôr. Po celý čas medzi nimi lietali iskry. Koniec bol na mňa až príliš sladký, taký gýčovy. Aj napriek pár chybičkám som si knihu veľmi užila.

Ketfl
22.07.2022 5 z 5

Tak tohle byla velice čtivá letní romantická oddychovka. Moc mě to bavilo a četlo se to opravdu samo. Prvně jsem si říkala, co tam hodlá autorka s tímhle tématem na tolik stránek psát, ale vůbec to nebylo rozvláčněné a četlo se to jedna báseň. Francie, skvělé jídlo, památky, moře, plavba na jachtě - no jako až jsem pomalu záviděla, taky bych si chtěla užít takové léto. Xavier se sice někdy choval jako totální pták, ale sakra, taky bych mu všechno odpustila. Josie byla super hlavní hrdinka, líbilo se mi, jak se nebála říct, co si myslí a uměla si zachovat důstojnost. Opravdu moc fajn oddychovka, určitě si knihu někdy zase přečtu.

PS: Díky knize jsem se totálně zlepšila ve francouzštině. Nerozuměla jsem pomalu ani slovo (díky za google překladač), a dneska sice nic nevyslovím, ale spoustu toho díky knize umím napsat :-D Takže merci, autorko! Ten jazyk tomu dodal fakt šťávu :-)

Dellphi
21.07.2022 5 z 5

Páni, tak tohle byla opravdu krásná romantika. Čtení na léto jako dělané… Autorka navodila krásnou atmosféru Středozemního moře a jižní Francie a já dostala chuť cestovat, klidně i lodí, a to i přesto, že trpím mořskou nemocí. Prostě to bylo moc hezky napsané a já si do této chvíle představuju všechny možné odstíny moře a krásu historických budov. Navíc charakteristika postav byla skvělá ve všech směrech. Líbilo se mi, že Josephine nebyla žádná ztřeštěná holka, ale vyzrálá žena. Nic nehrála, snažila se být upřímná a její pochopení pro nešťastného Xaviera bylo obdivuhodné. A ta přitažlivost mezi Josephine a Xavierem byla neskutečně dobře napsaná. Kniha mě bavila od začátku a až do konce jsem každou další kapitolu přímo hltala. Perfektní, moc doporučuji všem nadšencům do romantického čtení a pevně doufám, že se dočteme i o Meredith a Thabitě…

musivila
21.07.2022 5 z 5

Kniha mě bavila, vyloženě se trefila do mé letní nálady a já si čtení užila. A přestože měla skoro 500 stran, vůbec jsem se nenudila. Autorky styl mi sedl.
Takže, máte-li chuť na příběh plný slunce, azurového moře, dobrého jídla, historických památek a samozřejmě lásky … je tato kniha ideální volba.

lena.o.knihach
21.07.2022 4 z 5

Architektka Josephine dala výpověď v práci a odlétá přes Atlantik hlídat dítě ovdovělému miliardáři. Po cestě se dozví, že bude muset strávit pár týdnů na jachtě (jenže lodě nesnáší) a že otec desetileté dcery, které bude dělat chůvu, vypadá až k vzteku dokonale.

Josie v malé Dauphine našla skvělou kamarádku a hlídat takové zlatíčko bych brala taky. Občas se v knize objevily kapitoly i z Xavierova pohledu a postupně jsem si ho oblíbila.
Byli mi sympatičtí i zaměstnanci na lodi. Dokonce bych si dokázala představit další příběh s Andreou, která na jachtě pracuje s Xavierovým osobním strážcem Evanem.

Francouzská lekce mě velmi příjemně překvapila. Četlo se to lehce, naučíte se pár francouzských slovíček a než jsem se nadála, necelých 500 stran bylo za mnou. Od příběhu jsem dostala přesně to, co jsem chtěla, i když jsem dopředu věděla, jaké drama se právě stane.

Autorka ke knize sestavila i playlist (odkaz najdete na jejích webovkách) a je skvělý!

Právě teď je nejlepší období číst knihu, kde se plavíte ve Středozemním moři a objevujete kouzla francouzské Riviéry!

hana1039
20.07.2022 5 z 5

Opravdu krásný příběh i když je jasné, jak takové příběhy končí, bylo to skvělé čtení... Letní romantika, moře, popisování památek, trhu, jídel, jako byste se ocitli přímo v dění... jen mi chyběl epilog, ty já miluji :-))

narisa
20.07.2022 5 z 5

No, byla to prostě paráda. Krásná letní romantika. Těšila mě francouzská slovíčka i popis krásného prostřední jižní Francie i Středozemního moře. A samozřejmě se mi líbil Xavier a jeho dcerka. A hlavní hrdinka Josephine byla také velice zajímavou postavou. Bylo super, když si nedávala pozor na pusu. Knihu rozhodně doporučuji, na léto je úplně ideální. A čte se velice rychle.

lusitta05
19.07.2022 5 z 5

Na to že to bolo dosť dlhé,tak paráda. Super romantika,hlavne skvelý preklad a celkovo štýl príbehu,presne také mám rada. Ako bonus sexi Xavier, nemám čo vytknúť.

Hatshepsut
16.07.2022 4 z 5

Příjemná romantická oddechovka na letní dovču! Sexy single táta, výlet na jachtě, moře a slunce? Určitě bonus! :-)

bookwormie25
15.07.2022 5 z 5

Pro mě naprosto ideální letní čtení na dovolenou. Luxusní jachta, slunečná riviéra a sexy Xavier. Vypadá to jako pořádná bichlička, ale nemohla jsem se od toho odtrhnout.

Elliee
14.07.2022

Příběh moc krásný a ráda si knihu přečtu znovu. Stojí to za to! :)

katika79
11.07.2022

Tak ja neviem, za mňa sa dej tiahne pomaly ..... zatiaľ som ju musela odložiť, možno ju niekedy dočítam.

LilluLong
11.07.2022 5 z 5

Prijemne čítanie, ziadne prehnane sladke dialógy, štýl i príbeh u mna zabodoval, za mna 5*

Ralemo
10.07.2022 5 z 5

Nádherný romantický příběh, který se z velké části odehrává na luxusní jachtě na pobřeží Francie. Děj se spoustou zápletek, dramat, bolesti z minulosti a neskutečné přitažlivosti mezi Josephine a Xaverem. Desetiletá Dauphine je zlatíčko, ihned si získá Josephine a její srdce. Určitě doporučuji přečíst, kniha má sice skoro 500 stran, ale přečteno na jeden nádech. Nešlo se odtrhnout. :)