Francouzská lekce

Francouzská lekce https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496311/bmid_francouzska-lekce-Tov-496311.jpg 4 421 116

Mladé architektce Josephine se ze dne na den obrátí život vzhůru nohama: místo očekávaného povýšení v práci dává výpověď a ve slabé chvilce kývne na nabídku, aby odjela na francouzskou Riviéru hlídat dítě ovdovělému miliardáři. Po impulzivním odjezdu se však dostaví pochybnosti. Jak se má starat o dítě, když s tím nemá žádné zkušenosti? A proč jí nikdo neřekl, že bude o holčičku pečovat na jachtě – vždyť lodě odjakživa nesnáší! A hlavně – co si má počít, když ji její šéf neskutečně přitahuje, ale podle smlouvy si s ním v žádném případě nesmí nic začít? Úspěšný podnikatel Xavier, který nade vše miluje svou desetiletou dcerku Dauphine, si očividně s novou chůvou také neví rady. Dlouho si myslel, že do svého zlomeného srdce už žádnou ženu nevpustí. Proč by měl riskovat, že se opět hořce zklame, i když po ní prahne spalující touhou? Nebude lepší poslat ji co nejdřív pryč? Vychází v překladu Veroniky Láskové.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Broken French , 2021

Leído
05.02.2023 5 z 5

Za mě knížka neměla hluchá místa, nikde bych nezpomalila ani nezrychlila. Všechno se odehrálo ve správném tempu, ve správný čas, aby to dávalo smysl. Knížka je velmi dobře napsaná, autorka si pohrávala s popisem každé situace tak, aby ji čtenář cítil na vlastní kůži. Když byli na lodi, okamžitě mi to přihrálo vlastní vzpomínky. Když byli v moři, skoro jsem tu slanou vodu cítila taky. V restauraci se mi sbíhaly sliny. Stejně tak dokázala autorka přenést na čtenáře i emoce a to vůbec není v knize samozřejmost. I když námět byl relativně klišoidní, zpracování bylo na jedničku a každou z těch stránek jsem si užila. Jsem ráda za francouzštinu, která také přispěla k celkovému dojmu. Přiznám se, že Francie mi nijak blízká není. Asi za to může přistěhovalecká politika, pocit, že Francouzi pomalu zaprodávají svoji historii a kulturu. Ale po přečtení této knihy mám chuť tam vyrazit, odprostit se od předsudků a užít si romantiku, kopce i moře a skvělou kuchyni.

Annyshga
21.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Moře, lákavé pokrmy, historické budovy Francie a pomale rodící se láska dvou lidí... To vše v sobě skrývá příběh Xaviera a Josephine.

Kniha je psaná pomalejším tempem, proto taky trvá, než se k něčemu vůbec dopracujeme. V tomto případě mi to ale nevadilo. Užívala jsem si krásy Francie a svůdného Xaviera . Kniha je plná úžasných lidí, které si hned zamilujete. Díky tomu si vás příběh získá téměř okamžitě.

Přesto, že je hlavní hrdinka mladičká nečekejte žádné trapné chování nebo myšlení. Ba naopak se mi moc líbilo, že znala svoji cenu a po celý příběh si zachovala hrdost i když to občas chtělo pořádný kus odvahy. Zato Xavierovo jednání mi občas přišlo až moc vyhrocené. Ještě že měl úžasnou dceru, která je dva držela pohromadě.

Jediné, co mě na knize zklamalo byl uspěchaný konec. Celou knihu si autorka s příběhem hraje a najednou šup šup? Škoda . Navíc byl pro mě i trochu až moc preslazený. Dauphiino gesto bylo samo o sobě úžasné a nebylo už potřeba k tomu nic dodávat.

Jeanine8
10.12.2022 3 z 5

Tady úplný souhlas s anna7852.

anna7852
09.12.2022 3 z 5

Víc jak polovina knihy byla skvělá,pak už mě to začalo celkem nudit a nějak se nemůžu dokopat abych dočetla la :( možná že méně stránek by tady neskodilo

terryaknihy
05.12.2022 4 z 5

Tahle obří bichlička v sobě skrývá celkem fajnový příběh, který je neskutečně čtivý. Díky své čtivosti vám stránky utíkají jedna báseň a vy se přenášíte do teplých krajů :). Josephine na popud svých kamarádek vyráží jako aupair do Francie, kde se chystá starat o desetiletou dceru Dauphine milionáře Xaviera. Bylo celkem příjemnou změnou, že Dauphine není rozmazlená holčička, ale úžasná malá slečna. Po delší době jsem při čtení měla radost, že se mohu vcítit do postav a skrze stránky lítaly jiskry. Jako příjemnou třešničku na dortu bych ještě vyzdvihla celkem povedené vedlejší postavy, které příběh hezky doplňovaly. Za mě se rozhodně jedná o příjemné knižní doporučení do letních dnů!

Jita160
04.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Z tohoto romantického příběhu vám bude příjemné teploučko v této předvánoční době. Odehrává se na Francouzské riviéře na miliardářově jachtě.
Xavier úspěšný byznysmen a vdovec ,který shání chůvu pro svou dcerku. Je velmi uzavřený a už vůbec nevěří ženám... má zlomené srdce a i to patří pouze jeho dceři.
Josie je úžasná architektka, která dá výpověď z práce kvůli sexuálnímu harašení svého šéfa a odmítnutí povýšení, které si zasloužila. Vezme na poslední chvíli nabídku aniž by věděla že tato pracovní příležitost jí převrátí život naruby. Nejenže si velmi oblíbí Xavierovu dceru, ale naprosto podlehne jemu samotnému.
Krásný a velmi vtipný milostný příběh kde vám nebude nic chybět.
Snad jen lehátko zabořené v písku na které bych se mohla položit a při zvuku moře se začíst....

gossipavlina
27.11.2022 4 z 5

Pokud nemáte rádi romantiku, předvídatelný děj a sex v knihách, pak se téhle knize vyhněte. Já jsem si ji vybrala právě kvůli tomu všemu. V aktuálním rozpoložení jsem potřebovala něco odpočinkového.
Francouzská lekce mě mile překvapila, byť je to romantiky román, tak mě pobavil, a to vtipnými a jiskřivými dialogy mezi Josie a Xavierem, zároveň napětím a přitažlivosti mezi nimi. K libivosti knihy přispělo i prostředí jižní Francie, kam je děj převážně zasazen. Nadto popisy samotného Xaviera, woaw, taky bych se asi neudržela. :)
Zkrátka, já jsem si čtení užila, vlastně mi bylo i líto, že už jsem ji dočetla. Tenhle výběr se mi skutečně povedl A to především proto, že Natasha Boyd umí dobře psát. Bez ohledu na to, jaký žánr si vybrala.

zuzikis
14.11.2022 2 z 5

Taková nenáročná letní jednohubka :-) jednou potěší, podruhé vás unudí :D asi jsem se stala už velmi náročnou čtenářkou, potřebuji k ději i něco jiného než romantiku. Romantiku jako takovou nezavrhuji, ale chci aby mi kniha něco dala, něco na co musíte myslet i po dočtení knihy :-) pro mě průměr..

Magdyla.8
02.11.2022 3 z 5

První polovina knihy byla skvěle čtivá, děj byl velmi zajímavý a plynul pomalu, seznamovali jsme se s postavami. Bohužel druhá půlka knihy se pro mě vlekla, nemohla jsem přijít na chuť vyprávění u Xaviera, přeslazený happyend to jen dorazil. Hodnocení tak 50/50*.

Toledo
31.10.2022 5 z 5

Tak tento román určitě stojí za 5* ! Hltala jsem příběh od začátku až dokonce, zamilovala si prostředí, do kterého je zasazen a postavy byly jedním slovem parádní.
Kniha měla vše, co si může člověk od dobrého románu přát - SUPER !

Holubicka1
25.10.2022 5 z 5

" Hory jsou tu od toho,aby přes ně člověk našel cestu,a ne,aby se otočil zpátky."

Moje romantická dušička pjeje ódy a skáče metr vysoko. Tohle je totiž dokonalý milostný příběh, kterému nic nechybí. Zasmějete se ,budete smutní a naštvání ale hlavní hrdiny si zamilujete a budete jim fandit. A popis Francie je jedním slovem dokonalý. Autorka mě svým uměním přenesla do krásných míst a já jsem se plavila na jachtě a poznávala krásy jižní Francie a Středomoří společně s Josie, Xavierem, Dauphine a skvělou posádkou.

Josie se soustředí na svou kariéru architekty a je velmi ambiciózní, jenže ne vše ji vychází podle plánu a proto se dostane do Francie jako chůva k desetileté Dauphine, která je dcerou Xaviera. Josie je dobrosrdečná, loajální a je s ní sranda a snaží se stát za svým.
Za to Xavier je zlomený a díky tomu je extrémně ostražitý a potlačuje všechny emoce, kromě lásky ke své dceři Dauphine. Když vás,ale k sobě pustí,tak vás miluje vším co má.
Pak tu máme dceru Dauphine tu malou musíte milovat. Je milá, chytrá a pohodová i přes tragédii, která její rodinu postihla.
Mezi Xavierem a Josie to jiskří od prvního střetnutí. Úplně cítíte a vnímáte jejich přitažlivost. Jenže život není jednoduchý a Josie bude muset mít s Xavierem trpělivost,aby překonal svůj strach a zboural své zdi.

Konec byl sladký a jako z pohádky,ale vem to čert. Ani tak to příběhu neubralo na dokonalosti a já doufám že se dočkáme ještě dalších knížek od autorky.

knihomolkaL
24.10.2022 4 z 5

Bylo to pěkné, romantické i erotické, ale - zatraceně - tak šíleně dlouhé! Více bych si to užila, kdyby těch stránek byla tak polovina, tohle už mi přijde fakt moc.
A trochu mi vadily ty nepřeložené francouzské věty, mohli dát na konec knihy slovníček s překladem.

astra3
19.10.2022 5 z 5

Pěkná, místy i vtipná romantika.

Micandy
12.10.2022 5 z 5

Je to teda bichle, ALE moc dobře se to četlo. Autorka Vás přenese na francouzské pobřeží, kde vás čeká ráj i když Xavier někdy dělal peklíčko. Josii si oblíbíte i partu na jachtě. Mě příběh pohltil, zapomněla jsem na starosti a užívala si každou stránku, když tady máme ten deštivý podzim. Zkrátka, hezká romanťárna, které vás zahřeje.

maafa
10.10.2022 5 z 5

Mám ráda tento typ příběhů, kdy se chlap chová k ženě prostě jako kretén, a vy víte, že to má nějaký důvod, a že se to snad zlomí. A takový je tento letní příběh, který se ale moc dobře čte v jakékoliv roční době:). A navíc v nevšedním prostředí. A i když jde o typickou romanťárnu, není to vůbec hloupé a povrchní. Doufám, že se od této autorky dočkáme i dalších knih tady u nás.

book_loverka_
01.10.2022 5 z 5

Tuhle knížku si troufnu označit za největší překvapení roku. Tak strašně moc se mi líbila a vůbec jsem to nečekala. Obálka mě spíše odrazovala (není to úplně můj styl), ale kladné recenze ostatních mě naopak na knihu nalákaly. Trošku jsem se bála té tloušťky, že mě to nebude bavit a budu se třeba nudit, jenže to jsem byla na omylu. Já nechtěla, aby to skončilo a rozplývala jsem se nad každičkou stránkou. Nejen že je to nádherný romantický příběh, k tomu se odehrává na jachtě objiždějící pobřeží Francie. Atmosféra vás přenese k moři a dýchne na vás léto. Já ji četla po cestě do Chorvatska a byla to dobrá volba. Ještě ideálnější by bylo číst ji na pláži, takže třeba někdy příště, protože Francouzskou lekci jsem rozhodně nečetla naposled.
Jednou z hlavních postav je navíc malá holčička, která příběh hezky oživila a všichni s ní měli krásný vztah. Je těžké vyjádřit, jak moc mi tohle sedlo. Líbilo se mi to stejně, jako letošní Zapata, což znamená, že pětihvězdičková škála zdaleka nestačí. Doporučuju to všem romantickým duším, nenechte se prosím zmást tou obálkou a do knížky se pusťte, rozhodně to stojí za to!

janina66
30.09.2022 4 z 5

Když jsem viděla tu bichli při půjčení v knihovně, tak jsem se trochu lekla. Ale kniha byla velmi čtivá a rychle jsem ji zhltla. Líbila se mi, i když Xavier byl zpočátku na ránu. Ke konci velká romanťárna. Taková odpočinková kniha.

LilianaFalcon
25.09.2022 5 z 5

Místy zdlouhavé, ale jinak se mi to strašně moc líbilo :-)

Leonita
20.09.2022 5 z 5

Moc hezký příběh, ze kterého na člověka dýchne moře, slunce, teplo, romantika, i sex. Má to vše, co u takových knížek hledám a do šedých studených dnů je to skvělý prostředek k útěku z reality.

kanitsuj
15.09.2022 5 z 5

Ke knížce jsem přistupovala trochu s rozporuplnými pocity, ale nakonec mne velmi mile překvapila! Pohádka pro dospělé měla totiž tu správnou atmosféru dovolené u moře. Ocenila jsem také vzrušující momenty plné vášně a sexu. V tomto případě ovšem nešlo o nic laciného a prvoplánového, autorka si dala vskutku záležet. Napětím jsem místy zapomínala dýchat:-)