Francouzská lekce

Francouzská lekce https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496311/bmid_francouzska-lekce-Tov-496311.jpg 4 421 116

Mladé architektce Josephine se ze dne na den obrátí život vzhůru nohama: místo očekávaného povýšení v práci dává výpověď a ve slabé chvilce kývne na nabídku, aby odjela na francouzskou Riviéru hlídat dítě ovdovělému miliardáři. Po impulzivním odjezdu se však dostaví pochybnosti. Jak se má starat o dítě, když s tím nemá žádné zkušenosti? A proč jí nikdo neřekl, že bude o holčičku pečovat na jachtě – vždyť lodě odjakživa nesnáší! A hlavně – co si má počít, když ji její šéf neskutečně přitahuje, ale podle smlouvy si s ním v žádném případě nesmí nic začít? Úspěšný podnikatel Xavier, který nade vše miluje svou desetiletou dcerku Dauphine, si očividně s novou chůvou také neví rady. Dlouho si myslel, že do svého zlomeného srdce už žádnou ženu nevpustí. Proč by měl riskovat, že se opět hořce zklame, i když po ní prahne spalující touhou? Nebude lepší poslat ji co nejdřív pryč? Vychází v překladu Veroniky Láskové.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Broken French , 2021

Petra38
15.08.2023 4 z 5

Krasny příběh o postupným budováním vztahu a vzdorovani přitažlivosti. Tady jsem jim to tak moc přála jako bych tam byla. Příběh byl čtivý, žádný hluchý místa a čtení jsem si vážně užila. Stojí za ReReading

Lucie.285
14.08.2023 5 z 5

Romantika jak se patří. Kniha je psána z obou pohledů, ale převažuje ten z Josie strany. Vzhledem k tomu, že jsem se před pár dny vrátila z jižní Francie a skoro všechny místa, které autorka popisuje, navštívila, musím říct, že všechno je perfektně popsáno dle skutečnosti a opět jsem se cítila jako na dovolené. Neuvěřitelně čtivé, musela jsem číst až do rána. I přesto, že člověk tuší, jak vše skončí, nejde přestat číst. Josie je architektka, která dala v práci výpověď a pomůže kamarádce a přijme na léto práci jako chůva pro ovdovělého milionáře. Xavier po smrti manželky zůstal s dcerou sám a před láskou se úplně uzavřel. Je zde mnoho sympatických vedlejších postav. Opravdu krásný romantický příběh a i přesto, že má skoro 500 stran, chtěla jsem číst pořád dál, bylo to tak příjemné čtení, že bych klidně dalších 100 přidala. Hlavní trop: single dad, chůva. Koukala jsem, že už je i druhý díl o Evanovi a Andree, tak snad nám ho nakladatelství brzy přeloží.

MAU256
03.08.2023 4 z 5

Krásná romantická pohádka. Xavier - miliardář, který se po smrti své manželky stará o svojí dcerku. Své srdce uzamkl a lásce už nevěří. Jenže potřebuje na poslední chvíli pro svoji dcerku chůvu, a tak se do jejich životů dostává Joséphine. Ta ve své práci architekty dává výpověď a pomůže své kamarádce - stane se na pár týdnů chůvou desetileté dívence. Ač se oba snaží sebevíc, srdíčku se poručit nedá. A jak to všechno dopadne? Kdo má zájem o romantickou pohádku, můžu jen doporučit.

Martina1725
26.07.2023 4 z 5

Hezky se to četlo, příběh je zasazený do krásného prostředí, ale někdy na můj vkus autorka příliš rozpytvává emoce a konec mi přišel nekonečný.

Petucelli
24.07.2023 5 z 5

Letní dokonalá romantika. Chtěla bych pokračování

JanickaP
14.07.2023 5 z 5

Krasna, cele to bylo krasne a nemam lepsi slovo k popisu. Klidne bych si dala pokracovani pribehu Xa a Josie, treba se dockame :).

Iwíček
06.07.2023 5 z 5

Romance s prvky erotiky, to je román Francouzská lekce od autorky Natashy Boyd. Ač se moc do čtení erotické literatury nepouštím, v rámci kalendářní výzvy jsem učinila výjimku a musím říci, že toho nelituji. Příběh je čtivý, jiskřivý a místy napínavý. Poslední ingrdienci bych u takovéto četby nečekala. Knihu mohu vřele doporučit všem fanouškům autorčiny tvorby, ale i čtenářům erotické a romantické literatury.

petulkapeta
25.06.2023 5 z 5

,,Jste pro něj jako... lék. I pro Dauphine. Jedině opravdová láska od správného člověka to dokáže."

Zlomené,roztříštěné srdce,zbylo z něj něco? Dokáže ho zacelit? Tohle byla teda romantika a příběh plny emocí. Dauphine tu jsem si též zamilovala hned na začátku i otce,co měl hroší kůži. Záviděla jsem ji ty nádherná místa, ktera navštívila jo Francie...

Šánka
18.05.2023 5 z 5

Do této knihy a prostředí, ve kterém se děj odehrává, atmosféry a samozřejmě i hrdinů, se nejde nezamilovat. Krásná, pohodová romanťárna, kterou jsem po předchozí knize tak moc potřebovala.
Téměř 500 stran se plavíte na luxusní jachtě po Středozemním moři, užíváte si to jiskřivé napětí mezi Josie a Xavierem, vtipné dialogy, sluníčko, máte chuť na všechny ty lákavé dobrůtky, chtělo by se vám také navštívit historická místa. A i když víte, jak vše (asi) dopadne, tak je to prostě báječné čtení.
Tak potom neříkejte, že by se vám taková plavba nelíbila :-), mně tedy ano...

TaňulKA1997
17.05.2023 4 z 5

Hodně šˇtavnatý.furt tam jjí nebo dohadujou. za mě moc stran,něco sem přeskočila.proč u nás neberou chůvy na jachty ?

EvikU.
06.05.2023 4 z 5

Knihu jsem měla v hledáčku od loňského roku, kdy vyšla a viděla jsem na ní kladné recenze. Kdo by neměl rád romantickou knihu, která má mimo romantiku i hlubší příběh. Malou Dauphine si nejde nezamilovat. Bezprostřední lásku, kterou si s hlavní hrdinkou Josephine projevují chytne za srdce každou maminku. Xavier je extrémně protivný, ale tak sexy. :)

Romantická pozvolná linka se mi líbila. Bylo vidět, že si oba rozumem zdůvodňují, proč by nebylo dobré, aby spolu něco měli, přestože se moc přitahují. Chemie u nich pracuje na plné obrátky.

Celý příběh se mi opravdu zamlouval. Líbily se mi francouzská slova při milování. Myslím, že by mně také vzrušovala, přestože neznám francouzský jazyk. Francouzština zní sexy.

Líbilo se mi moc  prostředí jachty a okolí, výhledy do okolí Francie. Ostatní postavy v knize byli také sympatické, ať už pracovníci na lodi u Xaviera, či kamarádky a maminka Josephine.

Konec knihy už nešel odložit. Bylo v něm vše, drama, strach, napětí, bolest, láska,....hezká kniha.

Ewe291
28.04.2023 4 z 5

Kniha bola pekna ale mne tam chybal epilog. Sice som ju raz zacala citat ale zaciatok ma moc neohuril tak som prestala. Po case som sa k nej vratila a mozem povedat ze nelutujem. Je to taka "rozpravka" pre dospelych

pip11
08.04.2023 5 z 5

Krásný letní příběh z jižní Francie, který je veselý i dojemný. Skvělé vyprávění autorky, která živě ztvárnila detaily prostředí i děje. Příjemné prázdninové čtení, a konečně také kniha, která má více stran. Ráda si přečtu i další díl, až vyjde.

bezzink
30.03.2023 5 z 5

Melo to vsechno, co od tohoto zanru ocekavam. Melo to pribeh, jiskru, vtip, emoce a dokonce i hloubku. Samozrejme i typicke klise, ale bez toho se v romantarne vetsinou neobejdeme. Ja mam i rada, kdyz ten chlap je zezacatku chladny, kdyz se deje zene urcita krivda - v tomto smeru doporucuju Polibek andela. Konec sladky, ale to si Josie zaslouzila, tak jakypak copak! :))
Vyzdvihnout musim super ctivost a uzasny preklad. Ta cestina byla proste dokonala. Sexu tam mnoho nebylo, ale zato byl popsan fakt vasnive, takze za me spokojenost.

Zomy
08.03.2023 5 z 5

No, bomba pohádka.
Je tu všechno - miliardář/krasavec, chytrá ženská, francouzská Riviéra, milí lidé okolo, velká romantika i trochu toho napětí.
Autorka teda lehce nezvládla vykreslit desetiletou holku - ale přijde mi úsměvné, že zrovna tohle mě praštilo do očí. Vůbec nic z toho není reálné, ale nic jiného mi nevadilo :-)

jeny-v
07.03.2023 5 z 5

Nádherná romantika s plným pytlem humorných dialogů (na adresu toho, kdo tě naštval, pošli pytel pinďourů). Pohádkový román protažený úžasným blankytným prostředím francouzského pobřeží, milými lidmi a sympatickými aktéry v podobě Američanky Josie a Francouze Xaviera. Ač příběh obehraný, přesto kreativně a láskyplně napsaný. Kdo by si nepřál mít za kamarádky Tabithu a Meredith, nebo se nechtěl plavit s kapitánem Pacem, stevardkou Andreou, Rodem, Evanem, Pascalem a milou Dauphine?
Merde, nepromarnila jsem bez vás žádnou volnou chviličku!

zdehan
23.02.2023 5 z 5

Taková pěkná romantická kniha.

Kuci12
12.02.2023 4 z 5

"Pro takovou lásku klidně projdeš i ohněm. Třeba i tisíckrát umřeš nebo utrpíš ztrátu, jen abys ji mohla poznat. Je ohromná a děsivá, ale stojí za to." Pohádka o francouzském princi a americké popelce. Občas je to krapet teatrální, ale oba hlavní hrdinové jsou reální, jak jen můžou se svým postavením být. Slunné azurové pobřeží, mořské plody a modrá ve všech svých odstínech.....co více si přát, když za okny venku je šedivý a bezbarvý únor.

Mandlevest
07.02.2023 5 z 5

Kdybych předtím netrávila čtecí chvíle s Keplerovými a Pavoukem, asi bych po této romantice s velkým R nesáhla. Kdo mě sleduje, ví, že tento žánr skoro vůbec nečtu a když už, tak se mi líbí máloco. Ale tahle knížka byla super. Sic plná klišé, s hrdiny, kteří jsou krásní, bohatí a úspěšní a už po prvních stranách víte, jakého se dočkáte konce. Ale Natasha Boyd mě dokázala absolutně vtáhnout do děje, klišé mi nevadilo, bichle mi nevadila a já obracela stránku za stránkou :-). Ať budete číst tento prázdninový příběh, plný sympatických hlavních i vedlejších hrdinů, cestování po francouzském pobřeží a plný vůní kulinářských specialit a prázdninové atmosféry kdykoliv a kdekoliv, bude se Vám líbit. O prázdninách Vám umocní letní, přímořskou atmosféru a v únoru Vás navnadí k těšení se na nadcházející dovolenou, třeba zrovna ve Francii . V rámci žánru příjemné čtení, které absolutně splnilo mé představy. A hodnotím maximem, skvěle jsem si u knihy odpočinula.

Mercy555
05.02.2023 5 z 5

Bože můj, přesně takovou romantiku jsem tenhle víkend potřebovala. Knížka byla skvělá, nemohla jsem se odtrhnout. Vím, že je to klasický scénář, ale přesně proto jsem se do ní vrhla...ponořit se do pohádky, protože i velké holky potřebují pohádky Určitě se k autorce vrátím.