Francouzská lekce

Francouzská lekce https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496311/bmid_francouzska-lekce-Tov-496311.jpg 4 421 116

Mladé architektce Josephine se ze dne na den obrátí život vzhůru nohama: místo očekávaného povýšení v práci dává výpověď a ve slabé chvilce kývne na nabídku, aby odjela na francouzskou Riviéru hlídat dítě ovdovělému miliardáři. Po impulzivním odjezdu se však dostaví pochybnosti. Jak se má starat o dítě, když s tím nemá žádné zkušenosti? A proč jí nikdo neřekl, že bude o holčičku pečovat na jachtě – vždyť lodě odjakživa nesnáší! A hlavně – co si má počít, když ji její šéf neskutečně přitahuje, ale podle smlouvy si s ním v žádném případě nesmí nic začít? Úspěšný podnikatel Xavier, který nade vše miluje svou desetiletou dcerku Dauphine, si očividně s novou chůvou také neví rady. Dlouho si myslel, že do svého zlomeného srdce už žádnou ženu nevpustí. Proč by měl riskovat, že se opět hořce zklame, i když po ní prahne spalující touhou? Nebude lepší poslat ji co nejdřív pryč? Vychází v překladu Veroniky Láskové.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Broken French , 2021

Fidibus
09.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Docela dost jsem se na knihu těšila. Nebylo to špatné, ale občas mi to přišlo dost zdlouhavé a zadumané, i únos dcery mi přišel vlastně nepodstatný, jen měl zkomplikovat děj.
Josie je zneuznaná architektka, která kvůli kamarádce kývne na brigádu - bude atraktivnímu milionáři, který přišel před lety o ženu, ve Francii hlídat jeho dceru. Navíc na jachtě, kdy lodě nemusí... Od začátku spolu mají zvláštní vztah, on se jí vlastně bojí, protože ho zajímá. Jí se on také líbí, ale drží se a věnuje se Dauphine. Oblíbí si ji i ostatní členové posádky. Když Josie zjistí, že Xavier hledá novou chůvu, chce odejít, ale nakonec se konečně užijí, jen na 2 dny a navíc Xavier neví, co chce. Do toho si po únosu dcery oba dělají výčitky a Josie odjede. Naštěstí mu dojde, co by mohl ztratit, a spolu s Dauphine ji vyhledají a... happy end.
Je od počátku jasné, jak to skončí. Občas zajímavé myšlenky, pár vtipných scén (hlavně s Evanem - loď nesmí nikdo opustit...), hezké prostředí, ale do toho topu tomu fous chybí.

Lofda
08.09.2022 5 z 5

Příjemné překvapení - podle anotace jsem čekala vlastně jasný příběh "podle šablony", ale zpracování bylo víc než povedené. Děj se vyvíjí, není nouze ani o nějaký ten zvrat a ke všemu malá Dauphine. Ty dětské postavy umí čtení tak hezky oživit a zároveň čtenáře pobavit. Moc hezký příběh, byť závěr byl už zbytečně natažený, ale přimhouřím oko. Jak ráda bych teď vyrazila někam do Francie, nejlépe na jachtu ;-).. aach..

TheMelorry
05.09.2022 4 z 5

Prvním překvapením byla tloušťka knihy. Druhým to, jak skvělý příběh obsahuje.
Na první pohled jde o trochu klišé téma, ale zpracování, originální prostředí, vše prostupující francouzská atmosféra a zajímavě zpracované postavy, to vynahrazují. Velkým plusem je také to, že se vztah mezi hlavními postavami skutečně pomalu vyvíjí a nejde jen o milostné scény... i když ty tam později také jsou.
(4,5)

Mistylady
04.09.2022 5 z 5

Když spojíte krásného, bohatého milionáře se zlomeným srdcem s bývalou architektkou, která po sexuálním obtěžování v práci dala výpověď a stává se novou chůvou jeho malé dcerky, dostanete skvělý romantický příběh.

Jenže to by se práce chůvy nesměla odehrávat na jachtě na moři a Josie by nesměla mít panicky strach z uzavřeného prostoru a lodí.

Josie si plánuje skvělou budoucnost v architektonické firmě, už se vidí na postu budoucí spolumajitelky firmy, když do jejich plánů zasáhne slizký šéf, který v Josie vidí jen ozdobu firmy, ženu bez mozku, ale s krásným pozadím. V záchvatu vzteku dá Josie výpověď, což hraje do noty její kamarádce, která má agenturu, zajišťující práci chůvám. A protože se jí nedaří sehnat chůvu pro jistého milionáře a Josie je zrovna bez práce a potřebuje změnu prostředí, slovo dá slovo a Josie odlétá do Francie. Jakmile na letišti pozná Xaviéra, pochopí, že bude mít co dělat, aby odolala přitažlivosti, co k němu cítí. A i Xavier není vůči nové chůvě imunní.

Pro mě skvělá kniha, jedna z těch lepších tohoto roku. Sice trochu klišé chůva a milionář, ale bylo to tak skvěle napsané, že se to četlo samo. Celý kniha je v lehkém tónu, sálá z ní pohoda, dovolená, léto, jídlo, památky, až máte chuť zajít na letiště a koupit si letenku směr Středozemní moře.

bookcase
03.09.2022 4 z 5

Moc hezká pohádka se sympatickou hlavní hrdinkou, to jsem teď nějak potřebovala číst. Jen bych poslední třetinu asi o půlku zkrátila, protože Xavier se někdy choval jako idiot, fakt že jo.

Gabriela456
02.09.2022 5 z 5

Přečteno během dvou letních večerů. Nádherný děj, prostředí i postavy. Knížka na léto jak dělaná.

Evaho73
02.09.2022 3 z 5

S mojou letnou dovolenkou aj tohtoročnou letnou sezónou som sa rozlúčila touto nenáročnou romancou.
Hodnotím ju tak na 50%, lebo prostredie francúzskej riviéry bolo síce atraktívne, ale nejak som postrádala chémiu medzi hlavnými postavami. Ich vývoj vzťahu bol nemastný-neslaný a dosť zdĺhavý. Možno keby mala kniha menej strán, bol by príbeh dynamickejší a pre mňa osobne aj atraktívnejší.

Luciska13
02.09.2022 4 z 5

Příjemná letní oddechovka, u které je vám už od začátku jasné, jak dopadne, což ale vlastně vůbec nevadí, protože to prostě k tomuto typu knížek patří. První polovina se mi opravdu moc líbila, ale se začátkem druhé poloviny mi začala nerozhodnost a náladovost hlavních hrdinů pomalu, ale jistě lézt na nervy. Konec byl ale opět hezký a co opravdu musím pochválit, je popis krajiny, přírody a jídel. Člověk jakoby se francouzskou riviérou plavil s nimi.

petusska01
01.09.2022 4 z 5

Nebola to topka ale ani zlé. Čo sa mi páčilo bolo určite akoby dvojjazyčnosť a plavenie sa po mori aj poukazovanie na históriu a pamiatky. Taktiež som si obľúbila Josie a malú dcérku, mali veľmi milé scénky spolu. Josie ako postava bola tiež sympatická, až teda na niektoré jej myšlienkové pochody a záchvaty ľútosti. Bola milá vtipná samostatná, čož u žien vždy oceňujem. Xavier zo začiatku bol fajn, ku koncu už robil také somariny, správal sa sebecky veľmi. Čo sa mi nepáčilo - ozaj to bolo zdĺhavé, raz jeden raz druhý tam vymýšľali a potom zrazu z čista jasna všetko išlo a koniec ako z rozprávky. Aj napriek tomu to bolo však príjemné čítanie, pomaly sa tam odkrývali tajomstvá a postavy sa spoznávali aj vyvíjali. A trochou prižmúreného oka môže ísť o kvalitné čítanie.

Jenny46
30.08.2022 4 z 5

Na konci léta jsem si chtěla přečíst ještě romantiku, ale pro mě moc zdlouhavé od půlky jsem se nutila dočíst...
Předvídatelná oddechová letní romantika spíš průměr 3,5*

tittanie
29.08.2022

Na knihu jsem narazila na databázi a chtěla jsem si přečíst nějakou lehkou romantiku. Musím říct, že prvních asi 240 stran bylo fakt super, kniha měla spád a krásně se četla, ale potom se nějak děj zasekl a všechno přešlapovalo na místě. Dost nuda a docela jsem se nutila číst, ale zajímal mě konec, který byl víceméně jasný.
Kdyby autorka knihu zkrátila tak o sto, možná sto padesát stran, tak by to bylo o hodně lepší. Ještě musím dodat, že za sebe nechápu, tak vysoké hodnocení.

NikolaSkop
28.08.2022 4 z 5

Za me tato kniha nebyla na plny pocet. Obcas jsem se dost nudila a davala si pauzy. Pribeh neni vubec spatny ale takovych je v teto kategorii opravdu plno. Za me nic prevratneho. Proste oddechovka.

Andulííína
27.08.2022 4 z 5

Velice milé a pozitivní letní čtení. Kniha se mi četla sama a opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout. Kniha vás zavede do slunné Francie, což považuji za velké plus. Myslím, že se k ní někdy v budoucnu ještě vrátím.

Vaiolet
25.08.2022 5 z 5

Tohle bylo tak milé a příjemné čtení. Přesně taková ta kniha, kterou si zabalíte na dovolenou a vychutnáte si jí od začátku do konce. Hlavní hrdina sympaťák zrazený láskou a vlastně i životem potká mladou a chytrou slečnu měnící svůj život v podstatě od základu. A jako bonus je tu krásné prostředí Francie.
Myslím že Francouzská lekce bude v mé knihovně jednou z těch knih, ke které se jednou vrátím a s chutí si ji přečtu znovu :)

evonra
24.08.2022 5 z 5

Pěkné letní dovolenkové čtení pro ženy :).
Já jsem spokojená.

Ešína
23.08.2022 5 z 5

Tak tohle... Bylo něco pro mě. Strašně se mi kniha líbila. Od začátku až do konce. Skvěle se čte a díky tomu je tloušťka tak akorát. Ani dlouhé ani krátké. Všechny postavy knihy byly úžasný. Xavier a jeho dcera byli rozkošní a Josie měla srdce na pravém místě. Prostředí Francie tomu dodává neodolatelný šmrnc. Určitě si ji ještě někdy přečtu.
PS: Mám chuť se naučit francouzky.

nada3314
22.08.2022 5 z 5

Tohle bylo boží… Přesně takhle nějak si představuji letní romantické čtení. Podle obálky jsem měla strach, jestli té erotiky tam nebude moc a né, bylo ji tam tak akorát a opravdu velmi vkusně s jemností podaná. Tahle bichlička by mohla odradit čtenářky, má necelých 500 stran, ale opak je pravdou příběh se čte skvěle a nechtělo se mi knihu odkládat a nakonec se mi zdálo, že těch stran bylo stejně málo :-)

Moc jsem si Josie a Xaviera oblíbila, jiskří to mezi nima od první scény, kdy se potkají. Vše krásně doplňuje zlatíčko Dauphine - desetiletá dcerka, která příběhu dodává ještě větší jiskru. Není to žádná rozmazlená bohatá holčička, a proto jsem si ji tak zamilovala, a kdybych mohla, klidně bych ji dělala maminu :-)

Musím ještě vyzdvihnout i vedlejší postavy jak zaměstnanci Xaviera a jeho matka, tak kamarádi a maminka Josie, byli úžasní, všechny jsem si nakonec oblíbila, a kdyby se autorka rozhodla napsat knihu o některém z nich moc ráda, bych si ji přečetla. Její styl oddechového čtení mi naprosto vyhovuje a jsem moooc nadšená.

Moc jsem si čtení užívala a propršený víkend jsem strávila ve skvělé společnosti. Na okamžik jsem se krásně přenesla na moře, kde jsem plula na jachtě a do mé oblíbené Francie, kde se snad taky jednou podívám. Doporučuji opravdu opravdu hodně :-)

Danago
21.08.2022 5 z 5

Knížka jako stvořená na letní dovolenou . I když, ji budete trávit jen u zahradního bazénu, přenese vás na milionářskou jachtu s pohledem na azurové moře. Nádherný romantický příběh, sice se všema klišé, která k tomu patří, ale zpracování je přesně mně na míru. Atmosférou mi kniha připomínala film Pretty woman, a já ten film prostě miluju.
Hlavní hrdinka není žádná bezduchá kráska , ale žena která má srdce na pravém místě a nejen hrdost k tomu, ale také ví , co od života chce, je vzdělaná a do situace chůvy se dostává jen shodou okolností.
A dokonce i na této knize je vidět, že osud je prostě osud a dovede vás tam, kde máte být.

Z obálky by se dalo čekat mnohem více erotických scén, toho jsem se dost obávala , jsou tady to ano, ale velmi citlivě vložené, takže i po této stránce pro mě perfektní .

Samozřejmě malá Dauphine celé knize přidává na dojemnosti, které žádná matka neodolá.
Opravdu úžasná knížka, které se povedlo mě odvést od mých vlastních problémů.

sebemi
19.08.2022 4 z 5

Letní oddechová romantika, na dovolenou jako stvořená. Francie, moře, jachta, sexy chlap...

nina3905
16.08.2022 5 z 5

Parádna romantiku kniha! Autorka sa predstavila ako odborníčka na pomalú romantiku z francúzskeho prostredia. Sympatickí boli aj hlavní hrdinovia. Za mňa veľká spokojnosť.