Francouzská lekce

Francouzská lekce https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496311/bmid_francouzska-lekce-Tov-496311.jpg 4 421 116

Mladé architektce Josephine se ze dne na den obrátí život vzhůru nohama: místo očekávaného povýšení v práci dává výpověď a ve slabé chvilce kývne na nabídku, aby odjela na francouzskou Riviéru hlídat dítě ovdovělému miliardáři. Po impulzivním odjezdu se však dostaví pochybnosti. Jak se má starat o dítě, když s tím nemá žádné zkušenosti? A proč jí nikdo neřekl, že bude o holčičku pečovat na jachtě – vždyť lodě odjakživa nesnáší! A hlavně – co si má počít, když ji její šéf neskutečně přitahuje, ale podle smlouvy si s ním v žádném případě nesmí nic začít? Úspěšný podnikatel Xavier, který nade vše miluje svou desetiletou dcerku Dauphine, si očividně s novou chůvou také neví rady. Dlouho si myslel, že do svého zlomeného srdce už žádnou ženu nevpustí. Proč by měl riskovat, že se opět hořce zklame, i když po ní prahne spalující touhou? Nebude lepší poslat ji co nejdřív pryč? Vychází v překladu Veroniky Láskové.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Broken French , 2021

Blanka29
14.08.2022 4 z 5

Pohadka o jednom milionari a jeho dcerce, kteri si prozili svoje a jejich americke chuve, ktera zas az tak chuva neni. Letni romance, ktera Vas zavede do slunne Francie :)

havrmoni
14.08.2022 3 z 5

Nebylo to špatné to ne, moc dlouhé nebo spíš zdlouhavé to ano. Ale jelikož jsem před tímto četla cca 3-4 knihy, které byly na 5* a více, tak tady i když to bylo fajn, tak nemůžu dát víc.

happy19
13.08.2022 5 z 5

Boží!!!
Jo tak tenhle skvost se mi trefil do notičky,-)))
Ihned se začtete a necháte se pohlit vůní Francie!
Ráda se k příběhu časem opět vrátím,mělo to kouzlo po všech směrech,-)

„Potěšení z lásky záleží v tom, že milujeme, a štěstí tkví ve vášni, kterou pociťujeme, nikoli v té, kterou vzbuzujeme.“

Domieeele
12.08.2022 4 z 5

Tak já teda dám 4 hvězdičky, ale myslím tím 3,5. Je to skvělé letní čtení. Ale zbytečně zdlouhavé a předvídatelné klišé - nádherná a nadaná žena a osamělý milionář. Popis desetileté dcerky taky úplně místy mimo. Každopádně nebudu lhát, dobře se to četlo, sexu bylo taky dost (v jedné chvíli až moc, až jsem si říkala zda si autorka něco nekompenzuje) a konec mě rozbrečel. :)
Knihu doporučuji si půjčit ale ne koupit. :)

zuzana2599
11.08.2022 5 z 5

Francouzská lekce je bezvadné letní čtení, které ani chvíli nenudí, je skvěle napsané, je zábavné, čtivé, sexy, romantické, jiskřivé a bouřlivé jako Středozemní moře a kouzelné a milé jako lehký mořský vánek. Bezvadná oddechovka pro chvíle pohody !
Knížku jsem četla na doporučení kamarádky a bavila mě ! Čtení to bylo osvěžující, pro mne trošku změna a to jsem přesně potřebovala. Prostě chvíli pobýt na jachtě u francouzského pobřeží ve společnosti krásného miliardáře Xaviera, jeho dcerky a hezké Josie, která má o holčičku pečovat. Ta romantická jízda rozbouřila i mé srdce ! 5*

alzbeta4340
10.08.2022 4 z 5

Jen trošku zdlouhavý romantický kýč. Mladá a šikovná žena, smutný a sexy milionář a jeho roztomilá dcerka tráví společně letní dny na jachtě... Na dovolené mi takové čtení přišlo docela vhod.

Elize
10.08.2022 4 z 5

Moc pěkné, oddechové čtivo, četla jsem na dovolené, takže naprostá spokojenost. Bylo to čtivé, mělo to náboj a jiskru. Hlavní hrdiny jsem si hned oblíbila a přestože nešlo o úplně banální téma, tak ho autorka pojala dobře. Jediné, co vždycky je těžce nedotažené je věk dítěte - resp. moc se mi líbilo, jaký vztah si vytvořili společně Dauphine a Josph vytvořily, ale bylo by to lepší, kdyby Dauphine byla tak o polovinu mladší a bylo jí tak 4 - 5 let, 10ti leté dítě je skoro puberťák a fakt neřeší plyšáky. Ale jinak moc pěkná knížka, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala, moc hezky vylíčené prostředí na moři, takže za mě spokojenost a doporučuji.

knihomolka78
09.08.2022 4 z 5

Předvídatelné, ale velmi čtivé, sympatické hlavní postavy. Jen mi vadilo, že Dauphine neodpovídala svému věku. Nevím, zda má autorka děti, ale desetileté dítě se chová jinak. Kdyby dítěti tak 3-4 roky ubrala, bylo by to uvěřitelnější. Také konec byl trochu uspěchaný, ale jinak to bylo příjemné letní čtení.

Wabinka
08.08.2022 4 z 5

Francie,moře, léto a samozřejmě láska... K tomu jako bonus i pěkná obálka. Takhle přesně vypadá naprosto ideální romantická letní četba.

Knižnítoulky
08.08.2022 5 z 5

Krásná, jemná, letní romantika, ideální četba v těchto dnech. Odpočinková, mazlivá a trošičku lechtivá. Jen slunce, moře, krása a relax se skrývá v této velmi příjemné oddechovce.

Kudík
06.08.2022 5 z 5

Zajímavá kniha, i když na to co se v knize dělo i nedělo byla překvapivě dlouhá a přesto čtivá, aneb jak se z architektky Josie stala chůva Dauphine, která byla přímo zlatíčko. Ono těch zajímavých a zábavných postav zde bylo vícero, např. celý personál na jachtě, kde asi nejvíce perlili Evan a Rod, dále kamarádka Meredith, a i maminky měly své světlé chvilky. Popisy krás míst více zastínily popisy jídel, ale to nijak nevadilo. Líbilo se mi používání francouzštiny, i když sama znám jen pár slovíček. No a u večeře a mušlí jsem se smála spolu s Josie a Xavierem, protože je to pravda. :) Ideální záležitost k vodě a za mě 4,5*.

knihomolkaJani
01.08.2022 5 z 5

Tuto letní romantiku jsem si zamilovala od prvních řádek. Sympatické jsou zde jak hlavní postavy, tak i většina vedlejších! Moc se mi líbilo, že autorka do knihy přidala i vážnější témata, jako je ztráta partnera a rodiče, celkové vyrovnávání se se situací, současně se strachem o dítě.
Najdete zde velmi pomalou romantiku, ale rozhodně se ani stranu nebudete nudit. Tato láska jen jednoduše potřebuje svůj čas.
Celou dobu vás bude doprovázet sluníčko a velmi příjemné prostředí.

Moc se těším na další díl, kde nás budou jako hlavní postavy, doprovázet ti, co zde figurují jako vedlejší.

KlosKa
31.07.2022 4 z 5

Kniha, kterou jsem původně neměla ani v hledáčku. Přiznávám a to si knihy celkem hlídám:) Moc příjemné překvapení a moc příjemné čtení. Na léto určitě, jelikož převážná část se odehrává na jachtě. Určitě doporučuji. Má to krásný děj, cítíte emoce a pocity ... Konec mohl být trošičku více rozvinutý. Bylo to takové honem honem, ale i tak. Doporučuji

MamaKnihomolka
28.07.2022 4 z 5

Letní romance s úžasnou obálkou, která vyloženě láká k otevření knihy a ponoření se do příběhu miliardáře Xaviera, zhrzené architektky Josie a létu na jachtě.
Pro mě neznámá autorka, ale musím říct, že si mě tímto příběhem docela získala a pokud budou vydány další její knihy, rozhodně se jim nebudu bránit.
•••
Příběh se z velké části odehrává na jachtě ve Středozemním moři. Takže opravdu můžu zaručit příjemné letní čtení s troškou lehtivých scén.
Velké plus jsou všechny sympatické postavy. Jak posádka na lodi nebo i samotní hlavní hrdinové. Jen si myslím, že Dauphine (dcera Xaviera) neodpovídala svému věku. Přišlo mi, že se autorka docela sekla co se týče chování desetilého dítěte.
•••
Text se čte moc dobře. Snadno se začtete a máte pocit, že jste tam s postavami nebo si alespoň živě představujete to úžasné moře, francouzské jídlo, loď, slunce a slaný vzduch.
Vždycky říkám, že je fajn vidět alespoň trošku do hlavy i té druhé postavě. A tady tomu nebylo jinak. Kapitoly z Xavierova pohledu člověka trošku uvedou do jeho světa a ukážou mu temnou stranu miliardáře. No, ne nadarmo se říká, že peníze nejsou všechno.
Co se týče konce tak byl samozřejmě romantický, ale podle mě to bylo vše až moc rychle.

Andrejka91
26.07.2022 4 z 5

Moc pěkná knížka na léto, tuto oblast mám docela projetou tak se mi vybavovalo prostředí a úplně jsem se tam viděla.
Na pět hvězd to u mě sice není, musela jsem jednu strhnout a to proto, že na to, že má kniha nějakých 460 stran, tam byl jen jeden velký zádrhel jinak se v knize nic moc nedělo a určitě by se to vlezlo i na méně stran.
Téma trošku ohrané, jediné co tam bylo nové, nebo méně časté, že se to odehrávalo na lodi.
Ale jinak se kniha hezky četla, je napsaná velmi čtivě, postavy sympatické, prostě oddechovka, u které nemusíte přemýšlet.

VasnivaCtenarka
26.07.2022 5 z 5

Tasha Boyd vystudovala psychologii, ale vedle toho všeho je populární autorka historických románů a moderních romancí. Francouzská lekce je však první kniha, která obohatila český knižní svět. A musím uznat, že touto knihou nasadila autorka laťku celkem vysoko.

Na to, že se jedná o romantiku, má tato kniha poměrně dost stran – 472. Ale nemusíte se obávat – děj není nijak natažený, hluchá místa kniha taky nemá.

Nevím, jestli za to může psychologické vzdělání autorky, ale vykreslení postav, jejich povah a jejich myšlenkových pochodů, bylo tak uvěřitelné, že si vás prostě získají. Všichni. Jak Josie, tak Xavier a jeho malá Dauphine. Sympatická je i celá posádka na jachtě.

Autorce to prostě píše skvěle, její umění popsat nejen charaktery, ale i prostředí, ve kterém se příběh odehrává, je opravdu úžasný. Jakmile se během prvních stránek do příběhu začtete, nebudete chtít knihu odložit. Nikdy! Já osobně jsem tuhle knihu měla přečtenou za dva dny. A jakmile na mne přítel promluvil, vraždila jsem ho svým pohledem za to troufalé vyrušení ze světa Josie a Xaviera!

Děj byl samozřejmě krapet předvídatelný, ale to vůbec ničemu nevadilo. A jak to mezi nimi krásně jiskřilo! Ach…..

Málokdy se mi stává, že je mi opravdu líto, že se příběh chýlí ke konci. Ale tohle mne opravdu mrzelo, že jsem si tohoto příběhu mohla užívat pouhé dva dny… dva celé krásné dny.

Kniha vás pobaví, zahřeje, některé možná i vzruší…ale myslím, že každá romantická duše si čtení tohoto knižního skvostu užije. Knihu mohu na tisíc procent doporučit.

Za mne musím napsat, že to byla zatím na nejkrásnější romantická knížka letošního léta!

Literarytwins
24.07.2022 5 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila na Facebooku a ihned mě upoutala obálka, šla jsem tedy pátrat, oč jde a narazila jsem na spoustu velmi kladných recenzí. Nechala jsem se tedy i já zlákat a do Francouzské lekce jsem se pustila. Byť pro mě Tasha Boyd byla zcela neznámou autorkou, získala si mě okamžitě! Knize jsem propadla již od začátku a kdybych neměla žádné povinnosti, troufám si říct, že bych ji slupla za jeden den nepřetržitého čtení. Naprosto skvělé letní čtení, které jistojistě poputuje i v papírové verzi do mé knihovny. Styl psaní autorky je podmanivý, poutavý a zábavný, takže se rozhodně nenudíte. Hlavní postavy byly skvěle napsané a perfektně k sobě pasovaly. Velmi jsem si oblíbila i malou hrdinku Dauphine, která sice byla líčena jako cca desetileté dítě, v příběhu mi však přišla mladší. Ničemu to ale nevadilo. Příběh byl ozvláštněn i velkým množstvím francouzských větiček, které se však téměř vždy daly z kontextu snadno pochopit, takže to knize neubralo, ba naopak ji to ozvláštnilo stejně tak jako krásné popisy francouzských míst, které hrdinové navštívili. Ano našla se tam klišé (ale ve které knize dnes nejsou) i slaďoučký konec, ale za mě měla kniha naprosto všechno co mít měla. Pobavila (pytel pin*ourů :D) a vyvolala i spoustu emocí, prostě letní pecka a klobouk dolů před Tashou Boyd. Nemůžu se už teď dočkat na příběh dvojice Andrea&Evan (doufám, že u nás také bude vydán!).

moma08
24.07.2022 4 z 5

Byl to romantický příběh, který se dobře četl.
Ze začátku byli části, u kterých jsem se zasmála a diky tomu jsem si myslela, že se v tomhle duchu ponese celý děj, ale nebylo to tak.

biki
24.07.2022 4 z 5

Opravdu příjemné počtení pro horké prázdninové dny. Pohádková romance se zajímavými a dobře prokreslenými postavami včetně vedlejších, která se odehrává v atraktivním prostředí středomořských letovisek. Několik zápletek, které sice nejsou úplně originální, ale stejně se moc dobře čtou. Takže spokojenost.

Siegrid
23.07.2022 5 z 5

Super, krásné čtení. Příjemný pocit ve mně zůstává a takové knihy mám ráda.