Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4330 878

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

Jakahol
05.10.2016 5 z 5

První část byla skvělá. Ta druhá mi úplně vyrazila dech! Sarah má prostě talent. Postavy zase naprosto úžasné, příběh se rozjel tak, že jsem knihu nosila všude s sebou než jsem ji dočetla. Nemohla jsem na knihu přestat myslet. Námět a zápletka výborně provedené. Některé části jsem četla s otevřenou pusou. Navíc už na první stránce mě znovu okouzlil autorčin styl psaní, který jsem si naprosto zamilovala. Tohle si prostě musíte přečíst!

SPOILER!: Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že odpověď na hádanku jsem věděla hned jak jsem si ji přečetla, takže mě trošku rozčilovalo když na to nemohla přijít, ale chápu, že to bylo pro dobro příběhu :D

anonym02
04.10.2016 5 z 5

BOŽÍ!!!!BOŽÍ!!!! BOŽÍ!!! ;-D
Sice tam bylo pár nesmyslných částí(Můj názor ), ale nápad, příběh, vyprávění..... bylo prostě úžasné!
Takže jedním slovem BOŽÍ!!!!

IvankaM
02.10.2016 5 z 5

Nemám co vytknout. To prostě nejde.

Turiel11
02.10.2016 5 z 5

Když jsem tuto knihu dočetla, zůstala jsem natolik uvězněná v příběhu, že mi nezbylo nic jiného než knihu vzít a přečíst celou znovu. :-D Vychutnala jsem si každou stránku a těším se na další díly.

Sabča92
29.09.2016 4 z 5

Na knihu jsem se velice těšila. Námět zněl naprosto skvěle. Po prvních stranách jsem se začala sžívat s dějem. Začátek byl pomalý ale ten závěr byl naprosto skvělý, takže rozhodně nevzdávejte při čtení prvních řádků! Pravda, kdyby kniha měla o pár stran mín, byla by možná lepší. Moc se těším na další díl.

jani-cka1
29.09.2016 5 z 5

Mohu jen doporučit, nebyla chvíle, kdy bych se u knihy nudila.

orangerose
27.09.2016 5 z 5

dokonalá knížka, plná akce,lásky, co dodat ,dokonalost sama :)

P.S. : určitě sáhnu po 2 díle- Dvůr mlhy a hněvu- až vyjde :D

Markéta2000
27.09.2016 5 z 5

Další pecka od skvělé spisovatelky!!! :)

Eevina
26.09.2016 5 z 5

Jedním slovem nádhera! Nejsem žádný velký fanoušek fantasy žánru, ale tohle mě dostalo. Knížka mě zlákala obrovským počtem kladných recenzí a hlavně tím, že je to přepis pohádky Krásky a zvíře a byla jsem jednoduše zvědavá. Rozjezd mi sice přišel trochu pomalejší, ale vzhledem k tomu, že se jedná o celou sérii, je jasné, že si autorka ponechala prostor na popis situace a jednotlivých postav. Už teď se nemůžu dočkat pokračování. Jdu si čekání zkrátit přečtením série Skleněný trůn.

LilianaFalcon
26.09.2016 4 z 5

Rozhodně zajímavé. Řekla bych, že je to pro širší okruh čtenářek než Skleněný trůn, alespoň co se věku týče ;-)
Trochu mě sice zklamal až moc okatý vývoj, ale snad to následující díl zachrání. Asi by mě trochu zklamalo, kdyby to byl jen další trojúhelník bez nápaditější zápletky.

adelaska
25.09.2016 5 z 5

Pro mě pecka. Je to jedno klišé za druhým, ale já jsem jí to prostě žrala.
Feyre jako hrdinka zatím nic moc, ale jsme teprve u prvního dílu, a jak známe Sarah, tak ta má knihy díl od dílu lepší a lepší. I když si člověk myslí, že už to ani jinak nejde ;-) Takže rozepisovat se zde o postavách zatím moc nechci, počkám si, až je poznám dál a jak autorka rozvine jejich charakter. Ale jednu přece jen zmíním, a to Rhysanda. Je to naprosto úžasný parchant!!!

Percabethka
22.09.2016 4 z 5

Úžasná knížka, ale musím strhnout jednu hvězdičku za 'úchylné' části, které mě neskutečně štvaly... Doufám, že další díly vyjdou už brzy :D

Kelen30
20.09.2016 4 z 5

Tahle knížka je nádherná,prostě něco pro mě. Ten nápad s dvory a vílami je skvělý,ale děj , co všechno spisovatelka dokázala vymyslet a udělat,tolik zvratů a akce a napínavosti v jedné knize,to je fantastické! Neříkám, že mě v některých momentech Feyre neštvala a to mě někdy štvala opravdu hodně,ale jindy jsem s ní naprosto souhlasila a k ostatním postavám nemám co vytknout. Mám radost i ze představy,že mně čeká dalších pět dílů téhle série. Tak a teď už mi nezbývá nic než trpělivě čekat na druhý díl.

Lory
20.09.2016 5 z 5

Sarah J. Maas patří v současnosti mezi mé nejoblíbenější autory fantasy literatury, a tak jsem celkem pochopitelně byla na tuto knihu neskutečně natěšená. Zpočátku jsem k ní sice byla lehce skeptická, ale postupně jsem jejímu kouzlu (celkem snadno) propadla i já.
Můj celý názor si můžete přečíst zde: http://tichyodpor.blogspot.cz/2016/09/dvur-trnu-ruzi-zivot-za-zivot.html :)

Lokina
19.09.2016 5 z 5

Čtivé, podmanivé, okouzlující. Ano tahle kniha se mě dostala pod kůži..Jak je vidět autorka má velice v oblibě víly a já jí to rozhodně za zlé nemám :-) Teda ten konec...to jsem nečekala :-D Vedle Tamlina a Feyre, které jsem si od začátku oblíbila (a kdo taky ne), mě imponovaly dvě postavy a to Lucien a Rhysand, tedy hlavně on. Lucien byl od začátku takovou vtipnou složkou toho trojúhelníku a Rhysand..bože, jak ho autorka popsala..vzhled, jeho povaha..no prostě tohohle zakeřného pohledného zmetka, si nejde prostě neoblíbit :-D No nic teď jenom čekat a vdáli vyhlížet druhý díl :-)

markulka
17.09.2016 5 z 5

Jedním slovem bomba! Trochu jsem se bála, že to bude taková ta typická kráska a zvíře, kterou známe už milionkrát zfilmovanou... Rozhodně není. Feyre jako hlavní hrdinka nezklamala. V žádném případě vám nedrásala nervy svou horkokrevností či naivitou. Tamlin, Lucien, Alis - ti všichni byli úžasní, ale nejvíce se mi dostal pod kůži Rhysand! :D Rozuzlení s názvem "nákaza" mě dostalo a během Feyřina posledního úkolu jsem zadržovala dech a třeštila oči tak, že se divím, že zůstaly na svých místech. xD Takové má na vás kniha účinky... Strašně mě štve, že na další díl budu muset čekat tak dlouho. -_- Už nevím, jak víc bych knihu mohla vychválit. :D Prostě tohle byla jedna z best knížek co jsem kdy četla a na 100% ji všem doporučuji! :-)

Pedruska01
16.09.2016 5 z 5

Po přečtění několika málo komentářů si tu připadám pomalu jako mimoň, když řeknu, že tahle kniha byla moje prvotina od této autorky, která má již za sebou zřejmě hodně úspěšnou sérii. Samozřejmě nemůžu a ani nechci srovnávat hlavní hrdinkou s hrdinkou ve Skleněném trůnu, ale oproti Feyre nemám křivého slova. Mě ta holka přišla naprosto ok. Možná tam byla jistá kapka naivity a hlouposti, ale nebylo to nijak výrazné ani do očí bijící. Byla přeci jen obyčejnou negramotnou lidskou holkou, takže z ní autorka nemohla udělat nějakýho supermana skříženýho se vševědem.
Každopádně, kniha mě vcucla do děje hned od začátku, trošku jsem se obávala toho paperbacku, ale příběh to vyžehlil. :D Samotný motiv pohádky Krásky a Zvířete mám hrozně ráda, už od malička. Viděla jsem několik filmových pohádek a filmů jako takových a vítám i jiná ztvárnění, proto mi to padlo do oka.
Ohledně postav, o Tamlinovi jsem "dlouho" nevěděla co si myslet, ale pak jsem mu přišla na kloub. Lucien, tak ten byl jasnej od začátku - kdo by si ho neoblíbil? :) A pak mě zaujala další mužská postava, a to Rhysand. Záporák, ale úchvatnej - to je něco pro mě, měla jsem ho prostě ráda. :D Upřímně jsem zvědavá, co se z něho ještě vyloupne v dalším pokračování - mimo jiné asi vykvetu za tu dobu!!! Utvořila jsem si jistou představu, ohledně Rhyse, která by se mi pozdávala, ale nebudu na to vsázet, protože autorka svou tvorbou, rozhodnutím a taháním za nitky svých postav dokáže tak zamávat a hrozně překvapit, že by si člověk moc představovat neměl. Opravdu mě dokázala šokovat svou rázností a chladnokrevností.
Samotný příběh mě mile překvapil, napnul jak kšandy, pohltil a nakonec mě vyflusl v poněkud nepojmenovatelném stavu. Bylo tam tajemno, nadpřirozeno, ale všeho s mírou, vše i "logicky" poskládané, což je pro mě správná volba. Nebyl tam nikdo vyloženě klaďák, každý měl svůj podíl viny.
Hrozně se těším na pokračování - to každopádně! - a taky jsem velmi zvědavá na tu její prvotinu v rámci Skleněného trůnu. Možná si jí i stihnu přečíst dřív než samotné pokračování Dvoru. -_- Samozřejmě neváhám doporučit! :)

ChSleepwalker
15.09.2016 4 z 5

Přestože Feyre nebyla zrovna hlavní hrdinka mých představ, už na prvních stránkách mě příběh pohltil. Oproti Trůnu ze skla mi však ACOTAR přijde jako malý krok zpátky, Feyre se s Celaenou nedá absolutně srovnávat. Lidskost a hloupost Feyre jen podtrhuje to, že se pohybuje mezi dokonalými vílami. Obecně mi postavy nepřirostly k srdci tolik jako v ToG. Konec jsem čekala a celou dobu jsem si tajně přála, aby se mu autorka vyhnula. Kdyby Dvůr trnů a růží zůstal jako samostatná kniha, bylo by to nádherné. Trilogii bych také ještě pochopila, ale šest dílů si absolutně nedokážu představit. Nicméně ujít si je nenechám.

Suzuki
14.09.2016 4 z 5

Je skoda ze trvalo takovou dobu nez se zacalo neco dit, ale jinak je to krasny pribeh. Uz aby byl druhy dil..

BookEater
14.09.2016 5 z 5

Největší chybou bylo, číst tuto knihu až po trilogii o Cealene... Plynule jsem navázala a chvíli mi trvalo, než jsem se přeladila a hlavně naladila na změnu. Příběh začínal dost strnule, později bylo znát, že se autorka zabrala do událostí a ty plynuly mnohem lépe než kostrbatý začátek. Škoda, chtělo to možná větší zásah a škrtání, pohádkový příběh a jeho zajímavý "konec" mě bavil a těším se na pokračování.