Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4330 878

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

leninam
08.11.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Naprosto dokonalý, krásný a napínavý příběh, který předčil všechna moje očekávání.

alnahu
08.11.2016 3 z 5

Příběh mladé lovkyně Feyre a zvířete ,fantasy pohádka, se mi příliš nelíbila. Kniha je pro mladší čtenáře.

alzbeta4340
07.11.2016 5 z 5

Prostě skvělé. Těžko napsat něco jiného než ostatní komentáře. Výborná fantasy pohádka pro všechny věkové skupiny, určitě to není jen dívčí románek.
Líbilo se mi, jak se děj rozvíjel. Ze začátku mi připadal až poeticky pohádkový a nakonec to bylo docela napínavé. Samozřejmě, že okřídlený a temný je nejzajímavější - taková návnada pro nás čtenářky, abychom se těšily na další díl.
Doporučuji všem.

Samira
04.11.2016 5 z 5

Absolutní nádhera, ze které se vůbec nedovedu a nechci vzpamatovat. Až tak nečekané to nebylo, přece jen autorku obdivuji, ale po téhle knize ji miluji...
Klasický motiv příběhu Krásky a zvířete je zde obohacen o mnoho dalších vrstev a skýtá nečekané hloubky a překvapení.
Celkově se nejedná o čtení pro křehké čtenáře, ale těm co milují propracované fantasy světy, kvalitní barevné postavy vyvedené spíše v temných barvách, bitvy za svobodu, lásku a důstojnost, přeji krásné bezesné noci při jejím čtení, protože vám zaručuji, že ji prostě nedáte z ruky, nejde to.
Postavy vás opravdu uchvátí a kromě hrdinky, která je mimochodem dokonalá, mi nedá spát jeden okřídlený a temný...
Jedinou vadou na kráse, tak zůstává, že do druhého dílu je hodně daleko a do těch dalších ještě dál.
DOPORUČUJI!

Recenze v záložkách!

MishRarach
04.11.2016 4 z 5

Čtení knihy jsem si opravdu užila a skoro jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Četlo se to skoro samo. A dokonce jsem ocenila i jistou nepředvídatelnost. Nestává se moc často, že by mě nějaký příběh dokázal něčím překvapit. Tady jsem ale pár takových věcí našla a jsem za to ráda. A to ani nemluvím o Feyre, jejíž vývoj jako postavy mě zaujal a to hlavně v závěru knihy. Takže o to víc se v tuto chvíli těším na pokračování.

andrea4315
03.11.2016 5 z 5

Známá četla v angličtině a říkala, že jednička je děsná, ale dvojka přímo úžasná. Vzhledem k tomu, že mně se jednička líbila, se dvojky nemůžu dočkat. Možná právě kvůli varování, že to není dobré, jsem s každou řádkou byla více a více příjemně překvapována novým úžasným světem, který autorka stvořila.

venacava
03.11.2016 4 z 5

Ach, musím se přiznat, že láska k Tamlinovi se mi zdála taková jednoduchá...byla samozřejmostí a proto se nemůžu dočkat na další díl a ty týdny, které Feyre musí strávit Rhysandem (teď musím čekat na vyřešení záhady, kterou v ní na konci knihy viděl!). Hm, Rhysand :)

Aaliyan
01.11.2016 3 z 5

No, musí se nechat, že autorka celkem umí psát, ze začátku mě kniha hodně bavila. Ale po nějaké době, cca 100 stranách se mi stalo to, co i v sérii Skleněný trůn ... začala jsem se nudit. Děj byl prostě strašně vleklý, nudný, zbytečně natahovaný a musela jsem přemlouvat, abych se někam posunula ... občas mě z nudy něco vytrhlo, ale ... hvězdy za nápad, za styl psaní i za příběh, ale vleklost u mě hodně zkazila celkový dojem

Štěpava
28.10.2016

NO Já se asi scvoknu než víde druhý díl atrašně mně zaujala první kniha a na tu druhou se nemůžu dočkat :)

sarahmoon
28.10.2016 5 z 5

Co mi to děláš Sarah? ... Jak mám vydržet do příštího roku než vyjde další díl :o( ....
Kniha mě naprosto pohltila, začala jsem ji číst s obavami (kvůli jedné recenzi) a o to víc mě dostala ... četla jsem ... hltala jsem stany .... a nadšením jsem nemohla dýchat ♥
Miluji příběh krásky a zvířete a v podání Sarah J. Mass - v jejím dokonalém světě a s těmi jejími "vílami" ho naprosto zbožňuji.
Touto knihou jsem si potvrdila, že mi nemůže uniknout žádná kniha z její tvorby :o)

Bet
26.10.2016 5 z 5

Jak jsem psala v předchozích komentářích, styl jakým autorka píše jsem si zamilovala. Proto jsem také neodolala a koupila jsem si Dvůr trnů a růží. Opět jsem knihu zhltla jedním dechem.
Škoda je jen, že musíme čekat do příštího roku na další díl.

MorbidCuriosity
23.10.2016 5 z 5

Velmi pekny a ctivy pribeh od uzasne spisovatelky. Moc se mi libi, ze je pribeh uplne o necem jinem, nez Skleneny trun, protoze co si bude nalhavat, spousta autoru kopiruje svoje napady, jen jim da jina jmena. Cetlo se to temer samo a moc se mi libilo, ze to od zacatku rozhodne nebyl klasicky Kraska a zvire motiv, ze se tam laska nerodila z absolutni nenavisti, coz je jinak pomerne prototypicke schema. Uz se tesim na dalsi dil, jen me desi, ze ma vyjit az v kvetnu. Proc nam to delaji? :( :D

MagdalenaHalow
20.10.2016 4 z 5

Je to skvělá knížka. Vážně! Ale... něco mi prostě brání dát jí pět hvězdiček. Čte se to v podstatě samo, o akci tedy vážně nouze není, ale asi mi vadila určitá... nevyhnutelnost. Feyre prostě musí stoprocentně milovat Tamila, jinak by to nešlo. Ale co když se její city z nějakého důvodu změní? Pak všechno co provedla bude najednou úplně zbytečné. Asi si prostě jen schovávám naději pro Rhysanda, protože to je úplný antihrdina bez nejmenší chybičky. Nejsem si úplně jistá, jestli si budu chtít kupovat další díl i s ohledem na moji peněženku, když je zatím naplánováno 6 dílů, ale jestli ano, pak budu doufat v ještě větší prostor pro Amaranthinu běhnu, stejně tak jako pro Luciena. Když to tak vezmu, tak by se Feyre bez těch dvou nikdy nedostala tam, kde je.

BlogKnihotání
20.10.2016 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila, musím říct, že mě Maasová opět nezklamala. Pokud máte rádi fantasy a Sarah J. Maas, tak byste si knihu neměli nechat ujít.

Anna.Mal
20.10.2016 5 z 5

Bože! Potřebuji druhý díl!

Tahle knížka mě chytla od samého začátku ( to se mi dlouho nestalo)..do hlavní hrdinky jsem se opravdu rychle vžila, tudíž jsem veskery dej prožívala na plno
.snad se dočkáme i filmu:)

HDosoudilová
20.10.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha od začátku do konce. Velmi čtivá a od příběhu se nedá odejít. Celou dobu jsem měla pocit jako bych byla s hlavní hrdinkou a to už se mi dlouho nestalo. Už se moc těším na druhý díl. Nikdy jsem knihy tohoto žánru nečetla ale v poslední době se mi začly dost líbit.

zuzana4291
17.10.2016 5 z 5

Kniha je neuvěřitelná, velmi čtivá, vtáhne čtenáře od prvních stránek a drží ho v napětí až do konce. Inspirace knihy příběhem Kráska a zvíře je velmi zajímavá a autorka i velmi dobře vystihla podstatu příběhu. Moc se těším na další díl:-)

Věrka256
14.10.2016 5 z 5

Jsem nadšená! Jako první jsem přečetla skleněný trůn (všechny tři zatím) a potom jsem se dozvěděla, že Sarah má ještě jednu sérii. Nemohla jsem to přestat číst a i když jsem se snažila, aby mi vydržela aspoň měsíc, ale do dvou týdnu jsem ji přečetla. Opravdu jsem se nedokázala odtrhnout! Doporučuji! Už se těším na druhý díl.

kocourjulie
11.10.2016 5 z 5

Krásný příběh, čte se jedním dechem, moc se těším na pokračování.

R.E.M.
06.10.2016 3 z 5

Fantastický příběh, jednoduše napsaný, inspirovaný pohádkou Panna a Netvor (Zvíře), zabalený do moderního hávu, vložený do bezútěšného světa lidí a světa fantazie, víl a příšer, nad kterým visí hrozba "nákazy". Čtivě napsaný. Líbila se mi postava Feyre - pragmatické, houževnaté, drsnými podmínkami zocelené, tvrdé, i nedůvěřivě opatrné dívky, která v sobě současně nese soucit, věrnost...
Tamlin mě těsně před a po prozrazení pravdy zklamal. Naopak zajímavě nejednoznačná byla postava Rhysanda.

SPOILER
V závěru se to, na můj vkus, hemžilo krutostí na úkor zápletky a rafinovanosti, a ani úkoly nebyly úplně podle mého gusta. I když ten poslední úkol provokoval k zamyšlení, přijetí/ odmítnutí úkolu. - konec spoileru!

Pokud máte chuť na novodobý pohádkový příběh, proč ne?!