Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4308 875

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

AnykaLovesBooks
16.08.2016 5 z 5

Sarah J. Maas nezklamala. Knížka se mi velice líbila, možná i více než Skleněný trůn. Děsím se toho, že by se v dalších dílech mohl stát Rhysand součástí milostného trojúhelníku. To ovšem nic nemění na tom, že na Dvůr mlhy a hněvu se velice těším :)

1259
15.08.2016 5 z 5

Úžasná, dokonalá, famózní..prostě nemám slov pro tuto úžasnou knihu od úžasný spisovatelky. Nemohu se dočkat na druhý díl.

miguelka13
14.08.2016 5 z 5

Krásná kniha plná napětí a romantického příběhu. Jsem ráda, že spisovatelka ukončila knihu a zároveň se těším na to o čem bude další díl.

Shira27
14.08.2016 4 z 5

Děj se hodně táhl oproti jakémukoli dílu Skleněného trůnu, ale jako pohádka pro dospělé (díky erotickým a krvelačným scénám) to bylo příjemné a chvílemi napínavé počtení.
Konec bylo klišé, ale i tak se mi líbil a nemohu si stěžovat. Opravdu jsem zvědavá jak bude příběh pokračovat dalších 7 dílů :O

SPOILER!
Ač Rhysand patřil (nebo patří?) mezi záporné postavy, mně nějakým způsobem přirostl k srdci. Mezi ním a Feyre to trochu jiskřilo, nedivila bych se, jestli autorka v následujícím díle vymyslela milostný trojúhelník... :D

Nathanielka
13.08.2016 5 z 5

Je to jedna z nejskvělejších prvních knížek v serii co jsem v poslední době četla. Má to skvělé postavy, přiběh a napětím se to jen hemží! :)

skipiii
13.08.2016 5 z 5

Ač tohle není žánr, který bych přímo vyhledávala, jsem velice nadšena a knížka se mi velmi líbila! Ani jsem nečekala,že se do ní tak začtu, ale po dvou dnech už nebylo co číst:) Krásný napínavý děj, výborně popsané prostředí. Krásné pohodové čtení,rozhodně doporučuji a velice se těším na druhý díl! :)

BarbuchaN
13.08.2016 5 z 5

Musím říct, že jsem četla poprvé knížku,, kde byli víly a kouzelné bytosti apod. a velice se mi to líbilo.( krom twilight a to se nepočítá.)-:) I přes vysoký počet stránek jsem knihu přečetla za necelé dva dny- nemohla jsem se odtrhnout. Velmi působivě napsáno. Zvlášt jsem si rochňala při popisování míst, pomocí Feyřina vidění barev( Mám ráda, když je hlavní hrdina knihy do něčeho zapálen, tak jak byla Feyre do malování.) Příběh jsem s hlavní hrdinkou prožívala od začátku do konce. Jen z toho konce jsem neměla takovou radost, jakou bych čekala že budu- když přeci skončil happy endem. ..Po přečtení jsem byla z knížky nadšená, ale zároveň i vyčerpaná. Už aby byl druhý díl.... DOPORUČUJI

kneslova
12.08.2016 5 z 5

Tak já jsem absolutně nadšená, tak krásná a skvělá pohádka... výborně napsaná, ani chvíli se nenudíte. Tak jako ostatní jsem začala číst a říkám si - aha Kráska a zvíře...ale je tam toho mnohem víc a všechno jak má v takovém příběhu být. Fakt super

AjinQa
11.08.2016 5 z 5

Od této knihy jsem moc neočekávala. Četla jsem různé recenze na internetu a moc kladných jich nebylo. Ale Sarah mě opravdu opět překvapila. V některých věcech se mi tato knížka líbila více než Skleněný trůn.(Už jen to že je napsána z pohledu hrdinky.) Ale samozřejmě miluju obě série. Nejdříve jsem knihu četla v AJ a musím říct, že překlad se jim povedl.
Feyre se mi jako hlavní hrdinka hodně líbila. Nebyla namyšlená ani nějaká přehnaná hrdinka jako jiné knižní postavy. Tamlina jsem si bohužel moc neoblíbila. Už kvůli konce. Lucien byl příjemný, ale mou nejoblíbenější postavou se stal Rhysand. Miluju ho už kvůli druhého dílu.
Určitě knihu doporučuji a dávám 5*. A nemůžu se dočkat na druhý díl. (Jen dodávám že dvojka je na motiv Persefony a Háda.)

Aléda
11.08.2016 5 z 5

Ne. Tak tohle jsem teda opravdu nečekala. Neuvěřitelně krásné, napínavé a absolutně čtivé. No ale co jiného čekat od Sarah J. Maas, že? Motiv Krásky a zvíře tam opravdu byl, ale pouze jako základ, jinak autorka opět bravurně vytvořila svůj svět lidí a víl naprosto originálně. Klobouk dolu.
Feyre byla fajn, nebyla žádná silná nebo mocná, ale obyčejný člověk s opravdu velkou odvahou a srdcem. Tamlin byl zlatíčko, ale pro mě jednoznačně nejlepší postava Rhysand, absolutně ho zbožňuju:)
První část byla spíš oddechová, ale mě bavilo pošťuchování Tamlina s Feyre. Nenávist měnící se v lásku. Ale pak přišla druhá část a tam nás autorka nenechá ani pořádně vydechnout, no a o konci ani nemluvě. Neskutečně se těším na další díl, už aby tady byl. Doporučuji!

Airin
10.08.2016 5 z 5

Knížka mě opravdu nadchla! Začátek byl sice trochu pomalejší a já se malinko nudila. Když Feyre skolila vlka, trochu se to zlepšilo a teprve, když se ocitla v zámku zvířete, příběh se konečně rozjel!
Je to velmi napínavé a už dlouho jsem nečetla knihu, kde by finální boj trval skoro půlku knihy, což velmi oceňuju, protože je to opravdu hoodně napínavé!!!
Knihu jsem přečetla za dva dny a už se sakra nemůžu dočkat pokračování!!!

Brambram
10.08.2016 5 z 5

Vauu, vím že Sarah UMÍ psát, však Skleněný trůn je toho důkazem. A tohle je další pecka. Není mi jasné, jak z tak profláknutého tématu Kráska a zvíře mohla stvořit něco tak zajímavého. Moc jsem si to užila a ač víme, že to dobře dopadne, všichni tu pohádku známe, nemylte se, nic není jasné. Spousta otevřených možností jak se bude příběh dál vyvíjet a já se na to neskutečně těším

Arianne
07.08.2016 5 z 5

Úžasné, krásné, kouzelné... Nerada se nad knihami vyloženě rozplývám, ale na tuhle jsem se moc těšila a naplnila má očekávání v každém směru. Původní pohádkový příběh není v ničem ochuzen, úprava pro starší čtenáře je více mrazivá a bezútěšná, je to příběh o nezlomné vůli, vypořádání se s vlastmím údělem a lásce, která přemůže všechna zlá kouzla.
Jsem zvědavá, s čím tahle autorka ještě přijde a určitě si to nenechám ujít.

Any27
07.08.2016 5 z 5

Tahle knizka je úplně uzasna....Feyre i Tamlin jdou super charaktery.....knižku jsem přečetla za jeden den...jednim dechem.
Akutně potřebuju další díly....
Miluju tu autorku a její knihy.
Tuhle knihu 100% doporučuji.
Zamilovala jsem si ji.

Hanisek
05.08.2016 5 z 5

Boze ja tu autorku miluju. A miluju krasku a zvire v jakekoliv podobe. Kde je dalsi dil. Cehokoliv. Beru i nakupni seznam.

láska magie smrt erotika pro dívky romantika víly, rusalky fantasy romantasy

Sarah J. Maas
americká, 1986
2015  86%Skleněný trůn
2016  86%Dvůr trnů a růží
2017  94%Dvůr mlhy a hněvu
2016  93%Královna stínů
2020  91%Rod země a krve

Kniha Dvůr trnů a růží je v

Přečtených5 915x
Knihotéce1 350x