Dvůr trnů a růží

Dvůr trnů a růží https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286248/bmid_dvur-trnu-a-ruzi-5Mh-286248.jpg 4 4330 878

Když devatenáctiletá lovkyně Feyre zabije v lese vlka, odvleče ji podivný tvor do svého doupěte, které se ukáže být jiným světem. Tam zjišťuje, že únosce není zvíře, ale Tamlin – jedna z nesmrtelných bytostí, které kdysi vládly světu. Nenávist se postupně mění v lásku a Feyre musí přijít na způsob, jak zachránit tajuplný svět i svého únosce. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Thorns and Roses , 2015

procrastination
29.08.2016 5 z 5

Myslím, že bych si tu knihu váhala koupit, kdyby mi došlo, že je od stejné autorky jako Skleněný trůn, protože ten mě zoufale nebavil. Jsem ráda, že mi to došlo až na konci. Ale teď k samotné knize.

Byla to jedna velká BOMBA!! Dámy a pánové opravdu neváhejte a investujte do téhle knihy své peníze. Pokud vás ten popis jen trochu zaujal, kupujte!

Začneme hlavní hrdinkou. Feyre je jedna z nejsympatičtějších postav, kterou jsem kdy potkala. Opravdu mě mile překvapila. Byla vtipná a nezamilovala se moc rychle (mohlo být hůř, všichni známe uspěchané love story). To že lovila s lukem mi přišlo trochu ohrané, protože poslední dobou přibývá spoustu nových Katniss. Ale na druhou stranu chápu, že se jí moc blízko k té zvěři přistupovat nechtělo a luk je přeci jen nejednoduší řešení když máte hlad a po ruce jaksi není sámoška.

Nápad s vílami se mi opravdu zamlouval. Pro mě osobně jsou víly španělská vesnice, takže tohle pro mě bylo nové a moc hezky napsané.

Teď bych se ráda vyjádřila k Tamlinovi, postupu děje a dalším postavám, takže:

!!!SPOILERY!!!

Tamlin. Jelikož mám slabost pro blonďáky a zelené oči, byla jsem od prvního okamžiku vyřízená. Nevím jestli jsem to správně pochopila, ale údajně má dlouhé vlasy. Strašně nemám ráda, když mají kluci dlouhé vlasy. Jediný člověk u kterého snesu dlouhé vlasy je Jared Padalecki a to z očividných důvodů. Ale nějak jsem to hodila za hlavu a pokračovala v krasojízdě.

Lucien. Tak Lucien byl super. Oblíbila jsem si ho už po první větě a do konce knihy nezklamal. Přesně tak bych si představovala staršího bráchu XD.

Rhys. Panebože RHYS!!! To je láska mého života. Hned jakmile jsem si přečetla popis, zapomněla jsem na nějakého Tamlina. Tmavovlasý, modro-fialovo-černé oči, no však jste to četli. Já pokaždé propadnu přesně takovému klukovi a vždycky skončím s prázdnou, protože ona si nakonec určitě vybere toho druhého.

Tak a teď trochu k příběhu.Chtěla bych se vyjádřit hlavně k části po tom, co se Tamlin ztratil pod Horou (to je jak Hobbit tohle XD). Hádanku, kterou jí Amarantha dala, jsem uhodla hned po přečtení a nemohla jsem uvěřit, že k tomu aby ji Feyre uhádla, potřebovala tři úkoly při kterých málem natáhla bačkory, umlácení k smrti a skoro mrtvého Tamlina. Aspoň že to jeho kamenné srdce odhadla správně.

Dále se mi pak moc líbila ta dohoda co uzavřela s Rhysem. Sice to mohly být ty dva týdny, ale darovanému koni na zuby nehleď, že.

Ten konec byl ale takový...Kdyby neuzavřela tu dohodu s Rhysem, prakticky by to tady skončilo. Ovšem buďme rádi. Na druhý díl se moc těším, nemůžu se dočkat, co si na ni Rhys přichystá a jestli se mezi nimi vyvine nějaká náklonnost.

!!!SPOILER VE SPOILERU!!!

No takže samozřejmě hned po dočtení jsem zabrousila na goodreads a klikla na druhý díl a co na mě nevyskočilo?! Něco mezi nimi bude!!! Takže kdo shipujete Rhyse a Feyre, máme se na co těšit dámy!! Je to tam!!

!!!KONEC SPOILERU VE SPOILERU!!!

To prokletí podle mě bylo vážně suprově vymyšlené, ty masky tomu dodaly korunu. Vážně mě naštvalo, že když odjížděla, neřekla mu že ho miluje, protože by se to všechno vyřešilo. Hlavně že si to myslela, frajerka.
Na druhou stranu bychom pak nepotkli znovu Rhyse a nebyla by žádná dohoda.
To že se proměnila ve vílu, bylo fakt hustý. To že její srdce zůstalo lidské, byla bomba.

!!!KONEC SPOILERŮ!!!

Jak už tady někteří říkali, kniha by si opravdu zasloužila film. A to dobrý, ne nějaký béčkový. Na něco takového bych se rozhodně zašla podívat do kina a dala za to těch sto čtyřicet korun plus občerstvení.
Neskutečně se těším na další díl a pořád váhám nad tím, jestli si ho nemám přečíst v té angličtině.
Jak už jsem řekla, KUPUJTE A ČTĚTE!

Ni_kita
29.08.2016 5 z 5

No tak tohle jsem teda nečekala! Kvůli recenzím co jsem četla jsem se bála že mě to v půlce přestane bavit, ale nemůžu ani říct, kterou půlku knihy jsem si užívala víc. :D Tohle bylo zaručeně nejlepší zpracování Krásky a Zvířete co jsem kdy četla nebo viděla. Feyre mi byla příjemnou a sympatickou hrdinkou, Tamlina jsem si také oblíbila, ale musím říct že na konci se mou nejoblíbenější postavou stal Rhysand, to je přesně ten typ, kterého si v knihách pokaždé zamiluju. Už teď se nemůžu dočkat pokračování, tak doufám že to nebude CooBoo moc natahovat. :D

estelina2300
28.08.2016 4 z 5

Čekala jsem od toho trochu víc, po dlouhém radování, že od takové dobré autorky vyjde další série, jsem byla trochu zklamaná. Ani pořádně nevím, co se mi na tom nelíbilo, ale nebylo to takové, abych byla kvůli tomu schopná přelouskat další díly v angličtině.

Hoshi
28.08.2016 5 z 5

Už je to dlouho, co jsem snila s otevřenýma očima. Ale tenhle příběh... Je krásný, čtivý, získal si mé srdce. Sarah nezklamala, naopak. Čekání na druhý díl bude velmi dlouhé....

Sam99
28.08.2016 5 z 5

Po dlouhé době zase jedna fantasy a musím říct, že jsem po lepším titulu sáhnout nemohla. Naprosto úžasný děj a kniha se četla vážně sama, až na prvních 50 stran, ale když jsem se přes ně dostala, nemohla jsem přestat číst. Velmi se těším na další díl, škoda jen, že si na něj musím počkat tak dlouho. Knihu vřele doporučuji hlavně těm, kteří s jejím přečtením váhají, rozhodně neuděláte chybu, když si jí přečtete!

Myslím, že tato kniha by si zasloužila film, a když píšu film, tak myslím nějaký pořádný.

adela3429
27.08.2016 4 z 5

Musím se přiznat, že první polovina mě skoro vůbec nebavila. Až jsem si říkala, co na tom všichni vidí tak úžasného. Za půlkou se to ale naštěstí zlomilo a já nedokázala knihu odložit! :) Uvidím, jak to bude pokračovat, zatím se mi víc líbí autorčina první série Skleněný trůn, ale jak už je u Sarah J. Maas zvykem, každým dílem se zlepšuje, takže jsem opravdu napnutá, co přinese díl druhý. :)

anonym02
26.08.2016 5 z 5

WAUU! !!!! Tak tohle byla boží knížka! Myslela jsem si, že kniha nebude lepší, než Skleněný trůn, ale hodně, hodně jsem se spletla. V knize nechybělo napětí, akce. ... bylo tam snad všechno co od knihy očekávám. Za mě určitě pět hvězdiček a když to shrnu dvěma slovy: TOTÁLNÍ BOMBA!!

kklepkaa
26.08.2016 4 z 5

Sarah J. Maas mě tedy rozhodně nezklamala. Očekávání bylo po Skleněném trůnu vysoké a ona ho naplnila až po okraj.

Skvěle přetvořený příběh Krásky a zvířete, který je těžké odložit byť i jen na chvíli. Hlavní hrdinka Feyre mě ze začátku sice neskutečně rozčilovala, ale pro příběh to bylo potřeba. Sledovat její přerod do posledních stran bylo opravdu zábavou. Tamlin byl úžasný a společně s Lucienem jsem si je hned zamilovala. Oproti tomu temnému Rhysandovi přijde člověk na chuť až v závěru knihy. Zajisté bude druhý díl velmi zajímavý a bude těžké rozhodnout se komu fandit. Trochu mě mrzí, že autorka rozehrála takovéto trojúhelníkové klišé, ale co se dá dělat. Své charaktery píše úžasně a barvitě a teď už bych o Rhyse nechtěla přijít. Vílí země Prythian mě okouzlila ve všech svých podobách a já jsem zvědavá čím mě okouzlí příště.

Laputika_3
25.08.2016 5 z 5

Moc jsem neočekávala, protože pár lidí, se kterýma se na knížkách dost shodnu, mluvilo o klišé, nezajímavých postavách, o naprosto nudných částech... Asi do půlky knížky jsem s nimi i docela souhlasila, hlavně mi nesedělo chování všech a tak. No, potom se to vyjasnilo a páni... V knížce se toho dělo tolik, mám pocit jako bych přečetla třeba trilogii, a přesto nic nebylo uspěchané, děj krásně plynul... Nemám slov. Jestli bych to měla porovnat s prvním dílem skleněného trůnu, bez váhání bych ukázala na Dvůr trnů a růží. A jestli se bude tahle série gradovat tak jako Skleněný trůn, tak mě držte...

Barbarka_CZ
25.08.2016 4 z 5

Poměrně dlouho jsem váhala, jestli si tuhle knihu pořídit, Kráska a zvíře totiž nepatří zrovna mezi mé oblíbené pohádky. Nicméně nakonec zvítězila touha po tom přečíst si novou věc od Sarah Maas(ové). A dobře jsem udělala!
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, stejně jako když jsem četla Dědičku ohně. Dočítala jsem ji do půl čtvrté ráno. A několikrát jsem u ní brečela, nestydím se to napsat. Mám totiž bohatou představivost, navíc autorka umí psát tak, že na příběh nepohlížíte odněkud z výšky, ale připadáte si, jako kdybyste stáli v samém jeho středu - nebo se dokonce vtělili do hlavní hrdinky. Prožíváte tak příběh "na vlastní kůži" se vším všudy. To miluji!
Jediné, co mi trochu kazilo požitek z knihy, byly překlepy a chyby v překladu, kterých bylo, bohužel, s postupujícími stránkami stále víc. Jako kdyby editor nestihl poslední čtvrtinu knihy přečíst a opravit. :(
Nicméně celkově super četba. Dávám čtyři *, protože si chci nechat rezervu pro příští díl. Ale je to čtyři plus. :)

ElisR1
25.08.2016 5 z 5

Ze Skleněného trůnu jsem moc nadšená nebyla, ale tohle mě vážně dostalo. Doporučuji.

Tucaka
24.08.2016 5 z 5

Nádhera! První polovina knížky se četla pěkně, ale nic zajímavého se tam nedělo ... ale druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem. Rozhodně jsem nepochybovala o tom, že by si spisovatelka hravě neporadila s dalším strhujícím příběhem. Za mě bez zaváhání plný počet hvězdiček!

nikol1324
23.08.2016 5 z 5

Takže musím říct, že jako vždy mě sarah překvapila!!! Bylo to mega božíííí!!! Knihu jsem si přečetla hned v ten den co jsem jí koupila! A hroooozně doporučuji! :333

kalinkacz
22.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy ever! Má vše, co by v ní mělo být, lásku, smích, víly, zvířata i magii... Je to neskutečně čtivé a prostě klobouk dolů před autorkou! Asi zkusím i Skleněný trůn.. BTW jak jsem slyšela, že kniha je plná sexu, tak mně to tedy rozhodně nepřišlo... Je to kouzelná kniha a na druhý díl se hrozně těším!

Ewilka
22.08.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Určitě doporučuji.

NightPrincess
21.08.2016

vždycky jsem měla slabost pro spíše temné postavy a tahle knížka není vyjímkou. dokonce jsem si přála, aby Tamlin zůstal mrtvý a Feyre skončila s Rhysem :) těším se na druhý díl :)

bookie25
21.08.2016 3 z 5

Asi mě tu všechny nadšené čtenářky zamilované do Tamlina ukamenují, ale nemůžu dát víc, než tři hvězdy. Příběh je to docela pěkný. Taková klasická young adult fantasy. Nic objevného, ale dobře se to čte a hrdinové jsou sympatičtí, a to i ti záporní (nakonec jsem měla raději Rhysanda, než Tamlina). Sice tam má autorka pár logických nesmyslů, ale to se dá přehlédnout. Co mě ale fakt naštvalo, je český překlad. Ta paní nic neví ani o fantasy, ani o češtině. Chvílemi jsem si říkala, jestli je to vůbec její rodný jazyk. Rozhodně pro češtinu cit nemá. Pokud chce někdo překládat, měl by mít alespoň základní vztah k jazyku. Ale ono ho nemá ani nakladatelství, protože jinak by nepustilo v elektronické verzi tolik chyb.

Inouš
19.08.2016 5 z 5

Skvělé, úžasné, pohádkové. Sarah jednoduše dokázala, že kdo umí, umí. A svět, který vytvořila... páni. Tohle si chcete přečíst. :)

Nicky.ca
19.08.2016 5 z 5

Krásne. :) Sarah J. Maas má neskutočný talent.
Milujem zatiaľ každú jednu knihu od nej.
Zas krásny príbeh, ktorý mám neustále v hlave a už netrpezlivo čakám na další diel. :)

Andy0892
19.08.2016 5 z 5

Myslím, že by se pánové měli začít bát, protože čím dal častěji je hlavní hrdinkou dívka, která je silnější než všichni muži světa a to nejen fyzicky... :-) Časy princů zabíjející draky, aby zachránili ubohou princeznu jsou dávno pryč! A díky za to! :-) Feyre je obyčejná lidská dívka ukazující, že i přes svoji obyčejnost dokáže mnohem víc než kouzelné bytosti. Občas se knížka zdá dlouhá, ale každé slovo má své místo a význam. Díky popisu si dokážete přesně vybavit danou scénu, postavy jsou skvělé, i když s Tamlinem si mohla spisovatelka více pohrát. Souhlasím s ostatními, že "záporná" postava Rhyse je ta nejlepší, tak uvidíme co přinese další díl...